Огляд бездротової ігрової миші Razer Viper V2 Pro

Razer Viper V2 Pro можна вважати п’ятою за три роки ітерацією маніпулятора у лінійці Viper (якщо не враховувати різних комбінацій кольорів та док-станцій). І, як на мене, найбільш вдалою серед них усіх. Не можна сказати, що пристрій створено з нуля, проте ряд структурних перероблень сильно вирізняє його від попередників. Зокрема це полегшений корпус, новий сенсор, більш автономна батарея, відсутність правих бокових кнопок і навіть, одразу не віриться, але це так — підсвітки! А ще тут з’явилася підтримка частоти опитування в 4000 Гц, хоча і за спеціальний приймач для цього доведеться доплачувати окремо. Загалом це дійсно дуже схоже на мишу для кібер-спорту, а не на звичний нині «lifestyle».

Razer Viper V2 Pro

Технічні характеристики

Виробник Razer
Назва та сторінка продукту Viper V2 Pro
Інтерфейс Дротовий (USB) / Бездротовий (USB, 2,4 ГГц)
Тип Ігрова (FPS/MMO/RTS-ігри)
Тип сенсора Оптичний
Модель сенсора Focus Pro 30K
Роздільна здатність, cpi 100 – 30 000
Кількість кнопок 6 кнопок + прокрутка (ліва, середня, права, дві бічні кнопки, перемикач)
Максимальне прискорення, g 70
Висота відриву від поверхні (LOD), мм 0,2–2,6
Максимальна швидкість, м/сек 19,05
Частота опитування USB-порту, Гц 125 / 500 / 1000 (2000 або 4000 з HyperPolling Wireless Dongle)
Частота кадрів, fps Варіативна
Внутрішня пам'ять Так
Скрол 1
Прокрутка вертикальна/горизонтальна +/-
Тип приймача для бездротового з'єднання Нано-ресівер (або HyperPolling Wireless Dongle)
Живлення, час автономної роботи, годин 80 (на 1000 Гц) / 24 (на 4000 Гц)
Протокол (ГГц) / радіус (м) бездротового зв'язку 2,4 ГГц до 10 м
Можливість зміни маси
Можливість регулювання форми корпусу
Довжина шнура, м 1,85
Матеріал кабелю Обплетення, паракорд
Матеріал поверхні корпусу Пластмаса
Колір Чорний або білий
Підсвічування
Зони підсвічування
Матеріал ніжок Тефлон (PTFE)
Програмне забезпечення Razer Synapse 3
Розміри, (Д х Ш х В) мм 126,5 x 66,2 x 37,8
Вага, г 58
Сумісність з ОС Windows 10 x64 або вище
Додатково Оптичні перемикачі ЛКМ та ПКМ з ресурсом в 90 млн натискань, полегшений корпус, сенсор працює на склі товще 4 мм, підтримка частоти опитування в 4000 Гц зі спеціальним приймачем HyperPolling Wireless Dongle (купується окремо), додаткові чіпкі наклейки на корпус, гнучкий зарядний паракорд кабель Speedflex USB Type-C.
Середня вартість, грн 6499

Комплект постачання

Миша постачається у звичному для Razer чорно-зеленому дизайні упаковки. В картинках та текстовому варіанті на обкладинці є вся необхідна з точки зору маркетингу інформація для покупця — тобто вказані переваги та показаний зовнішній вигляд продукту. Єдина неточність, це заявлений час автономної роботи в 70 годин. По факту, компанія збільшила можливості батареї до 80 год, шляхом модифікації прошивки.

Razer Viper V2 ProRazer Viper V2 Pro

Всередині миша зберігається на своєрідній підставці, під якою щільно запаковані інші деталі з комплекту. Хоча навколо і немає м’яких демпферів з піни, великий запас вільного простору гарантує цілісність товару, навіть за умови сильно пом’ятої коробки.

Razer Viper V2 Pro

В комплекті постачання є традиційна вкладка з привітанням від директора компанії, набір з чіпких гумових наліпок на боковини та основні клавіші, посібник користувача, передавач, перехідник з USB Type-A на USB Type-C, знімний кабель та дві наліпки з логотипом Razer.

Razer Viper V2 Pro

Дизайн

Razer Viper V2 Pro повністю зберіг симетричну форму та габарити попередніх версій миші. Верхня панель та основні клавіші зроблені з шорсткого матового пластику, між кнопками та поза ними є глянцеві вставки. Панелі ЛКМ та ПКМ окремі, в них є трішки вільного ходу по боках, але не має того люфту, що був на попередніх моделях. Як основні перемикачі тепер використовується фірмова оптика третього покоління, для якої заявлено затримку сигналу в межах 0,2–1 мс та ресурс в 90 млн натискань. Клік у них виходить чіткий, сухий й досить гучний, без вільного ходу. Сила активації підібрана ідеально. Середня клавіша під колесо вимагає зусилля більше середнього і її також добре чути, хоча і менше, ніж основні кнопки. За колесом прокрутки знаходиться єдиний на миші елемент підсвітки — точковий RGB індикатор, який на короткий час кольором показує статус з’єднання та актуальний рівень роздільної здатності.

Razer Viper V2 Pro

Боковини та верхня панель тепер стали єдиним цілим, що позитивно позначилось на загальній міцності корпусу та відсутності зайвих скрипів. Дві додаткові клавіші залишились без особливих змін, вони м’які, легкі у натисканні та не мають вільного ходу. Гумових накладок по боках більше немає і це на краще. Для тих, хто за ними сумує, в комплекті є дві бокові наліпки, та ще дві на основні клавіші для кращого зчеплення. Але, як на мене, вони не потрібні.

Razer Viper V2 Pro

В центрі попереду є роз’єм USB Type-C для підключення кабелю живлення. Колесо прокрутки має гумове покриття та пусте в середині, тримається на трьох шпицях. Тактильні насічки на ньому розташовані по рядах. Обертається легко, з тихим потріскуванням. Усі позиції фіксації добре відчутні.

Razer Viper V2 Pro

Гумові накладки з правої сторони також відсутні. Рівно як і дві додаткові клавіші, які були тут у попередніх моделях. Шульгам вже буде не так зручно, а з іншої сторони, ними все одно мало хто користувався.

Razer Viper V2 Pro

Логотип на кормі миші вигравіюваний мало помітним і без підсвічування. Усе заради економії батареї.

Razer Viper V2 Pro

Ергономіка Razer Viper V2 Pro розрахована під праву руку середнього або великого розміру та підходить під усі види хвату. Шульги також зможуть з комфортом нею користуватися, але без бічних кнопок.

Razer Viper V2 Pro

Приємна симетрична форма доповнюється дуже малою вагою в 58 грамів та чудово відцентрованим балансом ваги за осями симетрії.

Razer Viper V2 ProRazer Viper V2 Pro

На підошві миші є одна довга напівкругла ніжка позаду та дві овальні попереду. Ще одна у вигляді кільця наклеєна навколо сенсора. Праворуч від віконця датчика є кнопка з функцією вимикача живлення (якщо затиснути її на деякий час) та перемикача роздільної здатності (якщо коротко її натиснути один раз).

Razer Viper V2 Pro

Як зарядний та сигнальний кабель використовується дуже гнучкий фірмовий провід у м’якому обплетенні під назвою Speedflex. Його довжина складає 1,85 метра, з одного кінця маємо вихід USB Type-А, а з другого — USB Type-C.

Razer Viper V2 Pro

Коли миша підключена по кабелю, він жодним чином не заважає її руху.

Razer Viper V2 Pro

Для покращення зв’язку та додаткової зручності з заряджанням пристрою в комплекті є перехідник з USB Type-C на USB Type A. З його допомогою можна під'єднати приймач до кабелю та покласти неподалік від миші. А за необхідності заряджання — швидко від’єднати перехідник, та включити кабель у мишу напряму.

Razer Viper V2 ProRazer Viper V2 Pro

Індикатор за колесом вмикається на короткий час, щоб показати, що миша знаходиться у стані підключення (білим кольором). Або показує червоний, зелений, синій, блакитний чи жовтий колір при зміні рівня роздільної здатності.

Razer Viper V2 Pro

Функціональні можливості

Без встановлення програмного забезпечення мишу можна однією тією ж кнопкою лише вмикати та вимикати, змінювати п’ять рівнів роздільної здатності між 400, 800, 1600, 3200 та 6400 cpi, встановлених на заводі. Щоб скинути налаштування єдиного бортового профілю на фабричні, потрібно одночасно утримувати ЛКМ, ПКМ та СКМ.

Фірмове ПЗ

Для налаштування Razer Viper V2 Pro покладається на Razer Synapse 3 (актуальна версія — 3.7.831.83015). У разі використання Windows 10 операційна система запропонує завантажити цю утиліту автоматично. Паралельно буде встановлено програмний хаб Razer Central, який контролює облікові записи користувачів цього програмного забезпечення. Для програми можна вибрати одну з 10 мов, налаштувати параметри автозапуску, вибрати світлу або темну тему інтерфейсу, синхронізувати з налаштуваннями у хмарі або почитати посібник. Крім того, можна скинути на замовчування ПЗ, посібник з продукту (щоб ознайомитися з ним заново) та примусово оновити драйвер.

Razer Viper V2 Pro

На стартовому екрані програми користувач отримує доступ до підключених пристроїв, встановлених модулів та онлайн-сервісів. Зокрема, до таких модулів, як студія ефектів Chroma або редактор макросів, що встановлюються окремо. Ще з головного екрану можна відправити відгук про поточну версію програмного забезпечення, зареєструвати свій продукт, подивитися перелік сумісних пристроїв, відвідати магазин продукції Razer, звернутися за підтримкою або заглянути в електронний гаманець zVault (Razer Gold and Silver).

Razer Viper V2 Pro

На екрані налаштування кнопок миші є можливість перезначити будь-які команди для п’яти кнопок, та ще двох напрямків прокручування. Повний перелік доступних команд позначений на вкладці зліва. Крім того, можна призначити додаткові функції для режиму Hypershift, в якому при затисканні певної клавіші та активації режиму функції всіх кнопок змінюються на альтернативний набір команд. Вкладка вибору та прив'язки профілю знаходиться зверху по центру. Миша має один профіль вбудованої пам'яті. У верхньому правому куті є індикатор рівня заряду батареї. Внизу можна побачити вкладку для сполучення приймача миші з ще одним пристроєм із підтримкою технології HyperSpeed.

Razer Viper V2 Pro

У налаштуваннях «ефективності» регулюється роздільна здатність сенсора в межах від 100 до 30000 cpi з кроком 100 одиниць. Можна налаштувати п'ять окремих рівнів чутливості або залишити лише один рівень (відключивши відповідний повзунок). Є і можливість окремо регулювати осі X та Y для кожного рівня. На вибір є три частоти опитування 125, 500 або 1000 Гц. У випадку використання окремого приймача HyperPolling Wireless Dongle сюди додаються ще частоти у 2000 та 4000 Гц. Є тут і пряме посилання на стандартну програму для базового налаштування миші Windows.

Razer Viper V2 Pro

У розділі калібрування висоти відриву сенсора від поверхні можна виставити її в межах від 1 до 26 одиниць, що відповідає відстані в десятих долях міліметра. Цікава особливість полягає в тому, що окремо регулюється межа підйому та посадки миші. Тобто її можна виставити асиметрично за бажанням.

Razer Viper V2 Pro

В налаштуваннях енергоощадження можна виставити час у хвилинах (в межах від 1 до 15 хвилин), через який миша перейде у режим сну. Ще регулюється перехід в режим пониженого споживання енергії при певному рівні заряду батареї у відсотках.

Razer Viper V2 Pro

Редактор макросів має широку функціональність. У лівій вкладці є повний перелік створених команд, які можна копіювати, імпортувати, експортувати та видаляти. Запис команд відбувається у центральному вікні, де крім натискання кнопок миші чи клавіатури, ще й записується траєкторія руху курсору, щодо конкретного вікна чи екрана загалом. У правій вкладці показані доступні призначення команд, параметри виставлення тимчасових затримок і схематичний шлях курсору.

Razer Viper V2 Pro

Ергономіка та тестування

Тестування миші проводилося на тканинному килимку монотонного чорного кольору SteelSeries QcK Edge XL. Приймач розташовувався на дистанції до 30 см від миші, в зоні прямої видимості на подовжувачі.

Миша Razer Viper V2 Pro вирізняється винятковою ергономічністю, як для бездротового маніпулятора. Вивірена симетрична форма в поєднанні з малою вагою в 58 грамів та ідеальним розподіленням ваги по осях симетрії робить маніпулятор дуже приємним у використанні. Миша лягає як рідна у руку середнього чи великого розміру з будь-яким типом хвату. Шорстке покриття корпусу добре протистоїть забрудненню і має настільки добре зчеплення, що не зовсім зрозуміло, навіщо у комплекті потрібні гумові наліпки на кнопки та боковини. ЛКМ та ПКМ досить тактильні, але гучно клацають при натисканні. СКМ та бокові кнопки напрочуд непогані. Колесо прокрутки приємне та чітко відпрацьовує усі положення фіксації. А ніжки із чистого тефлону білого кольору забезпечують плавне та добре контрольоване ковзання.

З використанням миші у дротовому режимі немає жодних проблем. М’який та гнучкий кабель створює враження, що він не підключений взагалі. З іншого боку, тримати пристрій на кабелі довго не доведеться, оскільки батарея в 300 мА навряд чи потребуватиме понад дві години часу на повну зарядку.

Що ж до автономності в бездротовому режимі, то вона просто чудова. При заявлених 80 годинах безперервного руху на частоті опитування в 1000 Гц у мене вона протрималась 128 годин у змішаному повсякденному циклі використання. Навіть дуже і дуже затятому гравцю її доведеться заряджати не частіше ніж раз на 10–14 днів. У налаштуваннях був відключений режим зниженого споживання енергії, а перехід у сон був виставлений на 1 хвилину.

І, власне, жодних проблем у бездротовому використанні через  приймач на 2,4 ГГц виявлено не було. Відчутних лагів, перешкод, зависань чи проблем з курсором не помічено. Вихід з режиму сну відбувається миттєво, тому не має сенсу відкладати його на довший період простою.

На жаль, у мене не було у розпорядженні приймача HyperPolling Wireless Dongle, який дозволяв би використовувати частоту опитування в 4000 Гц, щоб перевірити наскільки краще воно працює. Для покупця таке задоволення буде коштувати додаткових 30 доларів. А ще автономність пристрою знизиться приблизно в чотири рази — до 24 годин. Тому, чи варте воно того, сказати важко.

Razer Viper V2 Pro

Встановлений тут оптичний сенсор з невидимою інфрачервоною підсвіткою має фірмову назву Focus Pro 30K. Розроблений він разом з PixArt і, швидше за все, є варіацією на тему PAW3395. За технічними характеристиками він просто чудовий. За фактичним відчуттям — ще краще. Поведінка курсору ідеальна. Висота відриву сенсора від поверхні виставляється асиметрично (підйом в 0,2 мм, приземлення в 0,1 мм), що дозволяє при певному тренуванні добитися повної непорушності курсору при переставлянні миші. Крім того, цей сенсор спроможний працювати навіть на скляній поверхні, товщій за 4 мм. Щодо потужної енергоефективності, то ми вже згадували про неї раніше.

Razer Viper V2 Pro

Підсумки

Razer Viper V2 Pro — це чудова в усіх відношення ігрова миша, призначена для справжніх гравців. Дуже легка, бездротова, з гарною формою, приємним покриттям та найновітнішим і найпотужнішим сенсором. Вона має значний запас автономності, довговічні оптичні перемикачі та навіть можливість апгрейду для роботи на частоті опитування в 4000 Гц. З точки зору якості виконання та функціональних можливостей до неї немає жодних запитань.

Але за все доводиться платити. Виробник оцінює Razer Viper V2 Pro в неймовірні по нинішнім міркам 150 доларів. Так, саме стільки коштує ідеал, забезпечений офіційною дворічною гарантією. А якщо ви прагнете розкрити повний його потенціал, то потрібно буде додати ще 30 доларів за приймач Razer HyperPolling Wireless Dongle. Малою втіхою є лише те, що аналогічні пристрої в основних конкурентів не дешевші.