В нас було три клавіатури, сім наборів кейкапів, п'ять артизанів, чотири USB-дроти, два повних комплекти перемикачів та понад 150 різновидів поштучно на тест, кейкап-пуллер, свіч-опенер, стем-холдер, пінцет, 5 грамів Krytox 205G0 з пензликом, діелектричне мастило Permatex, 110 О-рінгів, стабілізатори screw-in, свіч-пади, свіч-філми, пружини 62 г, шумоізоляційна піна двох видів та станція Funkeys для шмарування перемикачів. Не те щоб все це було необхідно для щасливої експлуатації Razer Blackwidow V4 75%, але якщо вже почав тюнінг клавіатури — зупинитися дуже важко. Та й, мабуть, непотрібно, бо саме ця модель дозволяє нарешті побудувати рівноцінний міст між світом «геймерських клавіатур» та світом «кастомних клавіатур», що зазвичай взаємно зневажають один одного.
Після всього, що описано в першій, теоретичній, частині цього матеріалу пора переходити до закріплення вивченого на прикладі конкретних кастомних клавіатур. І оскільки мова йде про тюнінг, то весь процес можна розділити на послідовно складніші стадії, або саме Stage, так само як це відбувається з автомобілями:
- Stage 0: вибір основи для проєкту.
- Stage 1: заміна всього навісного.
- Stage 2: заміна hotswap-перемикачів на інші стокові.
- Stage 3: тюнінг самих перемикачів.
- Stage 4: роботи всередині клавіатури з втратою гарантії.
- Stage 5: самостійна збірка клавіатури з barebone-набору.
Stage 0: вибір основи для проєкту
В принципі, будь-яка клавіатура з hotswap-перемикачами типу Cherry MX придатна для доробки чи збірки кастому. Особливо, якщо метою є не обов'язково якийсь мегапроєкт, а просто покращення відчуттів від ігор та набору тексту.
Але для статті вирішено було взяти «завдання з зірочкою» і побудувати кастом на основі геймерської клавіатури. Правда, не аби якої. Як це вже детально було описано в огляді, Razer Blackwidow V4 75% легко відповідає вимогам ентузіастів: формат 75%, звісно hotswap, кріплення типу gasket-mount, частково металевий корпус, плейт з FR4, щедра шумоізоляція включно з заводським tape mod, отвори для screw-in стабілізаторів, навіть рідні перемикачі вже змащені (але про це ми ще поговоримо)...
І при цьому клавіатура дає доступ до всіх можливостей, за які люблять Razer і що недоступно для типових кастомних клавіатур: частота опитування 8000 Гц, регулювання куту нахилу, магнітна підставка для рук в комплекті, якісна підсвітка Chroma з підтримкою дуже гнучких налаштувань через Razer Chroma Studio, застосунок Razer Synapse для тонкої та зручної зміни призначення клавіш та створення макросів, повноцінна гарантія та технічна підтримка (в тому числі від місцевого дистриб'ютора). Чудова база для нестандартного кастому. Цю клавіатуру будемо робити максимально тихою.
Друга основа з'явилася взагалі випадково. Коли стало зрозуміло, що для матеріалу треба зібрати якнайбільше різних перемикачів, то на ринку України виявилася цікава пропозиція: у магазині Funkeys при купівлі за 650 грн тестового набору «Жменька свічів» (по 1 штучці кожного свічу, що є в наявності магазину, всього 18 видів) можна взяти баребон CIY Tester 68 всього лише за такі ж самі 650 грн, що дешевше навіть китайської ціни!
Це дуже бюджетна механічна клавіатура, але тим вона й цікава. Має напівпрозорий корпус з ABS-пластику без верхньої кришки, формат 65%, кріплення типу tray-mount, стальний плейт, силіконову шумоізоляцію плейту та дуже простеньку нижню шумоізоляцію. Підтримуються тільки plate-mount стабілізатори, вони ж йдуть у комплекті. Звісно, ніякого RGB. А також ніякого USB-дроту, бо клавіатура може підключатися тільки за допомогою Bluetooth або до комплектного USB-приймача 2,4 ГГц. Живлення відбувається від двох батарейок типу ААА.
Клавіатура працює з Windows та MacOS і не має жодних власних драйверів, застосунку чи сумісності з QMK/VIA/Vial (єдиний шлях переназначити клавіші на ній — це використання AutoHotKey). З огляду на ігриву зовнішність баребону, додамо кейкапи з котячою темою та клікові свічі.