Огляд та тестування ігрового 27″ WQHD-монітора Gigabyte M27Q X з частотою оновлення 240 Гц

Ігрові монітори з високою частотою оновлення екрана продовжують свою експансію на ринок, і якщо раніше популярними моделями були пристрої з 120–144 Гц, то зараз навіть показники в 165–180 Гц нікого не здивують. Виробники вже починають пропонувати монітори з частотою 240 та більше герц, що робить їх продуктами топової категорії, тоді як моделі з гіршими характеристиками переходять в масовий сегмент. І це й логічно, бо таку частоту оновлення треба забезпечити відповідним фреймрейтом, а це досяжно лише з потужними та дорогими системами. Ми останнього часу розглядали доступніші пристрої, частота оновлення яких не перебільшувала все ті ж 165–180 Гц, тепер черга прогресивнішого монітора.

Gigabyte M27Q X

Gigabyte M27Q X

Модель M27Q X виконана на базі 27-дюймової матриці IPS з роздільною здатністю 2560х1440 точок та частотою оновлення 240 Гц. Це один із найшвидших моніторів на ринку, що підтверджує ще й заявлений час реакції матриці на рівні 1 мс (GtG), тож він гарно підійде для ігор жанру FPS. Звісно, така частота оновлення буде досяжна лише через інтерфейс DisplayPort, тоді як з HDMI буде обмеження у 144 Гц. Крім цих портів в моніторі є ще USB Type-C з підтримкою DP та Power Delivery для заряджання пристроїв потужністю 18 Вт. Є також підтримка технологій AMD FreeSync Premium та VESA AdaptiveSync, що зменшить до мінімуму розриви картинки в динамічних сценах під час гри. Nvidia G-Sync Compatible, на жаль, не заявлена. Обсяг колірного простору доволі великий й складає 140% для sRGB та 92% для DCI-P3, але за сучасними нормами це вже не так й багато. Цей монітор скоріше для розваг, ніж серйозної роботи з графічним та відео контентом, хоча показники дуже непогані. На розваги також натякає підтримка VESA DisplayHDR 400, а вбудовані динаміки дозволять використати пристрій для перегляду кінофільмів навіть без зовнішньої акустичної системи. Є хаб на чотири порти USB 3.2 Gen 1 Type-A і, звісно, популярна зараз функція KVM, завдяки якій можна використовувати цей монітор з одним комплектом периферії та двома комп’ютерними системами чи мобільними пристроями.

Виробник Gigabyte
Модель M27Q X
Діагональ 27″
Співвідношення сторін 16:9
Радіус заокруглення екрана
Роздільна здатність екрана 2560x1440 (QHD)
Тип матриці IPS
Розмір пікселя, мм 0,233
Покриття матриці Матова
Тип підсвітки LED
Час реакції матриці, мс 1 (GTG)
Частота оновлення, Гц 240
Максимальна яскравість, кд/м² 350
Статична контрастність 1000:1
Підтримка HDR VESA DisplayHDR 400
Кількість відображуваних кольорів, млн 1,07 (8 bit + FRC)
Охоплення кольорового простору sRGB / Adobe RGB / DCI-P3, % 140 / ? / 92
Максимальні кути огляду (вертикальні/горизонтальні) 178 / 178
Відеовходи 1x DisplayPort 1.4 (2560х1440@240Гц), 2x HDMI 2.0 (2560x1440@144Гц), 1x USB Type-C (DP, 2560x1440@240Гц, PD 18W)
Додаткові роз’ємі 1х 3,5-мм вихід на навушники
USB-хаб 2x USB 3.2 Gen 1 Type A
Вбудовані динаміки, Вт 2 х 2
Можливість регулювання екрана Кут нахилу –5°/+20°, зміна висоти 0–130 мм
Кріплення VESA, мм 100 х 100
Енергоспоживання, Вт 25 (0,3 Вт в режимі очікування)
Розміри (з урахуванням підставки), мм 615 x 535 x 193
Вага (з урахуванням підставки), мм 5,2
Додатково Підтримка AMD FreeSync Premium, VESA AdaptiveSync, KVM, роз’єм замку Kensington
Середня вартість 19999 грн

Комплект постачання

Монітор постачається в великій коробці зі звичайного картону, на гранях якої можна побачити зображення пристрою та його головні характеристики та особливості. Для облегшення перенесення зверху є нейлонова ручка.

Gigabyte M27Q XGigabyte M27Q X

В комплекті постачання присутні документація та всі необхідні аксесуари, а саме основа для підставки, блок живлення з мережевими кабелями, а також кабелі DisplayPort, HDMI та USB.

Gigabyte M27Q X

Блок живлення виробництва APD потужністю 90 Вт. Він розрахований на широкий діапазон вхідної напруги, тоді як вихідна напруга дорівнює 19 В при силі струму 4,74 А.

Gigabyte M27Q X

Ніжка вже встановлена з заводу, але основу від неї користувачу прийдеться закріпити самостійно.

Gigabyte M27Q X

Зовнішній вигляд

Сучасні монітори мають безрамковий дизайн та схожі один на одного як дві краплі води, лише зворотний бік та підставка хоч якось можуть виділитися на тлі однотипних пристроїв. Не став виключенням й Gigabyte M27Q X, в якого матриця займає фактично всю площу передньої панелі.

Gigabyte M27Q X

Звісно фізично рамки нікуди не поділися, хоча вони й не такі великі, як були раніше. В цій моделі зверху товщина рамки складає 8 мм, а по боках вже доходить до 9 мм. Цікаво, що пластикове обрамлення тут виконане доволі товстим — зазвичай воно тонкіше.

Gigabyte M27Q X

Знизу рамка вже товстіша з пластиковою накладкою та має ширину у 22 мм. В центрі є пофарбований логотип компанії.

Gigabyte M27Q X

А ось де виробники можуть розгулятися з експериментами над зовнішнім виглядом, так це при проєктуванні задньої кришки.

Gigabyte M27Q X

Вона не однотипна, але й не агресивна, як це було в старих ігрових моніторах, є глянцева вставка зверху, що в наш час виглядає дуже дивним. Більша частина задньої кришки виконана з шорсткого пластику, по центру знаходиться трапеція з рифленою структурою.

Gigabyte M27Q X

Через використання зовнішнього блоку живлення товщина пристрою вийшла невеличкою, у верхній частині ззаду є решітка, центральна частина якої несе лише декоративну функцію.

Gigabyte M27Q X

Індикатор роботи монітора знаходиться знизу на лицевій частині рамки екрана. Він маленький, але дуже яскравий, тож може відвертати увагу, особливо у режимі очікування, коли він постійно блимає. В налаштуваннях пристрою є можливість його вимкнути.

Gigabyte M27Q X

На зворотному боці з правої сторони є п’ятипозиційна кнопка-джойстик керування монітором, яка також несе функцію вмикання, а зверху знаходиться клавіша KVM.

Gigabyte M27Q X

Зовнішні входи знаходяться в ніші, ліворуч від кріплення підставки. Там є роз’єм для навушників, два HDMI 2.0, один DisplayPort 1.4, порт USB Type-C з підтримкою DisplayPort, вхідний порт USB та два USB 3.2 Gen1 Type-A, а також роз’єм під’єднання блока живлення.

Gigabyte M27Q X

З правої сторони є лише проріз для замка Kensington.

Gigabyte M27Q X

Ніжка пласка та має шестикутник у своєму профілі, що повторює загальний стиль пристрою, в нижній частині спереду є навіть глянцева вставка. Нагорі в неї красується логотип компанії.

Gigabyte M27Q X

Знизу є отвір для протягування кабелів, що дозволить навести порядок на робочому місці.

Gigabyte M27Q X

«З коробки» ніжка вже встановлена й користувачу достатньо натягнути основу та прикрутити її одним гвинтом. Основа підставки тонка і їй не вистачає масивності, але завдяки гумовим накладкам вона міцно тримається на поверхні.

Gigabyte M27Q XGigabyte M27Q X

Підставка має лише можливість підіймати та опускати монітор, функції обертання немає, але зміни висоти цілком достатньо для комфортної роботи за екраном, хоча повороту все ж таки не завадило б.

Gigabyte M27Q X

За необхідністю ніжку можна зняти, просто натиснувши на важіль, та закріпити монітор на кронштейні з підтримкою VESA100.

Gigabyte M27Q X

Монітор рухається по висоті легко та без заїдання на 130 мм, у нижній точці кабелі не сильно упираються та не заламуються об підставку, як це іноді буває.

Gigabyte M27Q XGigabyte M27Q X

Також є функція нахилу на кут –5/+20 градусів.

Gigabyte M27Q XGigabyte M27Q X