Огляд системи рідинного охолодження DeepCool LT720

Системи рідинного охолодження DeepCool вже досить давно не з’являлися в наших оглядах. Тому, коли компанія запропонувала протестувати їх новинки, ми обрали найбільш симпатичний варіант на свій смак. В результаті, предметом цієї статті став кулер під назвою DeepCool LT720. Він має звичайний на вигляд радіатор та вентилятори, але доволі оригінальну декорацію помпи з ARGB підсвіткою у вигляді нескінченного дзеркала з об’ємними геометричними фігурами всередині. Але ж нас та переважну більшість шановних читачів в першу чергу цікавить якість та ефективність пристрою, а не його зовнішність. Саме це питання і буде з’ясовано в огляді конструкції та тепловому тесті.

DeepCool LT720

Технічні параметри

Виробник DeepCool
Назва та сторінка продукту LT720
Сумісність с процесорними роз'ємами Intel LGA2066/2011-v3/2011/1700/1200/115x
Сумісність с процесорними роз'ємами AMD sTRX4/sTR4/AM5/AM4
Розміри радіатора (ДхШхВ), мм 402х120х27
Розміри вентилятора (ДхШхВ), мм 120х120х27
Матеріал та конструкція радіатора Алюмінієвий трьох-секційний радіатор с ребрами стрічкового типу
Кількість пластин на дюйм, FPI 20
Загальна вага системи у сборі, г 1856
Розмір водяного блоку, (ДхШхВ), мм 94х80х68
Матеріал водяного блоку Пластиковий корпус з мідною основою
Швидкість помпи, об/хв 3100 (+/-10%)
Модель вентилятора 3 x DeepCool FK120 (DF1202512CM)
Швидкість вентилятора, об/хв 500~2250 з ШІМ (+/- 10%)
Повітряний потік, м³/год 145,86
Рівень шуму вентилятора, дБ (А) 32,9
Статичний тиск, мм води 3,27
Тип вальниці вентилятора Гідродинамічна (FDB)
Заявлений ресурс вентилятора, год
Номінальна напруга, В 12
Сила току вентилятора, А 0,22
Пікове енергоспоживання вентилятора, Вт 2,64
Особливості ARGB підсвітка помпи з ефектом об’ємного нескінченного дзеркала. Клапан автоматичного скидання тиску в системі.
Середня вартість, грн 6499
 

Комплект постачання

Система рідинного охолодження надходить у продаж в простій картонній коробці, поверх якої є знімна обкладинка із зображенням продукту та переліком його технічних характеристик.

DeepCool LT720DeepCool LT720

Елементи системи запаковані в поліетиленові пакети та зберігаються у формі з пресованого картону, здатній увібрати вологу у випадку протікання. Усі елементи кріплення та інструкція складені в маленьку окрему коробочку.

DeepCool LT720

В комплект деталей системи, окрім радіатора з водяним блоком та трьох вентиляторів входить:

 • Інструкція користувача;
 • брошура з інформацією про гарантію та підтримку;
 • дві металеві лапи кріплення під процесорні роз’єми Intel;
 • чотири пластикові підпори для роз’ємів Intel LGA1700;
 • чотири металеві гвинтові опори для роз’ємів Intel LGA2066 та їм подібних;
 • чотири пластикові підпори для роз’ємів Intel LGA115х/1200;
 • 12 коротких гвинтів для кріплення радіатора до корпусу;
 • пластикова підсилювальна пластина з гвинтовими шпильками під Intel LGA115х/1200/1700;
 • чотири маленькі гвинтики для фіксації лап кріплення на помпі;
 • чотири металеві гайки з накатаною голівкою та пазами під хрестову викрутку;
 • розгалужувач живлення вентиляторів з одного роз’єму на чотири контакти на три окремі роз’єми (довжиною в 500+100+100 мм);
 • дві металеві лапи кріплення під процесорні роз’єми AMD;
 • чотири комбіновані металево-пластикові гвинтові підпори для роз’ємів AMD AM5 та AM4;
 • чотири металеві гвинтові опори кріплення для роз’ємів AMD sTRX4 та sTR4;
 • 12 довгих гвинтів для кріплення вентиляторів.
   

DeepCool LT720

Зовнішній вигляд та конструкція

В зовнішності системи рідинного охолодження DeepCool LT720 немає нічого концептуально нового. Вона складається з чорного алюмінієвого радіатора формату 360 мм, поєднаного гнучкими гумовими шлангами у нейлоновому обплетенні з помпою, суміщеною з водяним блоком. Довжина трубок із зовнішнім діаметром в 11 мм становить 400 мм. На них є дві пластикові скоби, що тримають трубки поряд.

DeepCool LT720

Габарити радіатора складають 402х120х27 мм. У бокових ребрах жорсткості є три набори посадкових отворів під 120-мм вентилятори (105х105 мм), розташовані без зазору. Ребра охолодження виготовлені у вигляді зібраних гармошкою тонких металевих смужок, розташованих зі щільністю 20 FPI (пластин на дюйм) та поділених між собою 14 каналами, по яких тече холодоагент. Вага спорядженої системи без вентиляторів дорівнює 1152 грамам. Загальна площа розсіювання тепла складає приблизно 10 670 см².

DeepCool LT720

Трубки непорушно поєднані з фітингами радіатора методом опресування металевими обоймами. Товщина колектору з цієї сторони дорівнює 26 мм. З одного боку наліплений пластиковий квадратик з логотипом бренду.

DeepCool LT720

А з іншого боку знаходиться випускний клапан, що регулює тиск в системі. Цей пристрій називається Anti-Leak Tech і є результатом трьох років роботи дослідницького департаменту DeepCool. Принцип дії досить простий. Всередині є еластичний довгастий мішечок який стискається, випускаючи повітря через отвір у клапані назовні, якщо тиск всередині контуру перевищує атмосферний. Внаслідок стискання рідина та газ всередині отримують більше простору, це компенсує їх розширення внаслідок нагрівання і тиск зменшується. При охолодженні мішечок діє у зворотному напрямку, наповнюючись зовнішнім повітрям та заповнюючи внутрішній об’єм собою, щоб у контурі не було зайвого газу. Таким чином, в теорії, виключається розрив радіатору, трубок або помпи внаслідок тиску зсередини. Звичайно, кип’ятити охолоджувач для перевірки не варто, те вже не компенсує ніякий клапан. А ще можна спробувати використати цей пристрій замість заливної пробки, викрутивши його та доповнивши або замінивши холодоагент всередині. Але такий крок позбавляє користувача гарантії на систему, про що прямо свідчить наліпка на клапані.

DeepCool LT720

Товщина колектору з протилежного боку складає 18 мм. Також тут є наліпка зі штрих-кодом, серійним номером та інформацією про модель. Знімати її не варто з міркувань збереження гарантії на пристрій.

DeepCool LT720

Бокові грані радіатора рівні та гарні, без зайвих гвинтів чи написів. Грані колекторів трохи виступають, тому максимальна фактична товщина в тих частинах складає 28 мм.

DeepCool LT720

Три стокові вентилятори мають маркування DeepCool FK120 (DF1202512CM). Їх фактичні габарити складають 120х120х27 мм при вазі кожного в 169 грамів. Пропелер має сильно вигнуті лопаті у кількості 9 штук, товсту рамку та гумові демпфери по її кутах. На звороті рамки по кутах також є додаткові гумові накладки у вигляді трикутників. Доступний діапазон швидкості складає від 500 до 2250 об/хв. Приблизно до 750 об/хв роботу пропелерів не чутно взагалі, після 900 об/хв їх стає чутно з закритого корпусу, а на максимальній швидкості рівень шуму можна схарактеризувати як гучний, але без різких призвуків на фоні. Тип вальниці гідродинамічний (FDB). Кабель живлення на чотири контакти без обплетення має довжину у 260 мм.

DeepCool LT720

Зібрана система разом з вентиляторами та з урахуванням прихованих голівок гвинтів кріплення має товщину в 55 мм у профіль.

DeepCool LT720

Так виглядають вентилятори, закріплені на радіаторі.

DeepCool LT720

Водяний блок це сама помітна та оригінальна частина даної системи. В пластиковій декоративній накладці є фігурний виріз, куди ніби вставлений дзеркальний куб. А в дальньому куті розташований логотип. Забігаючи наперед відмітимо, що обидва ці елементи підсвічуються. Розміри накладки становлять 80х80 мм, а повні габарити водоблоку дорівнюють 94х80х68 мм.

DeepCool LT720

Всередині знаходиться помпа четвертого покоління від DeepCool з трифазовим двигуном. Її постійна швидкість складає 3150 об/хв при рівні шуму в 42 дБ (А). Паразитних фонових призвуків при цьому не чутно, звук сприймається як рівномірне тихе дзижчання.

DeepCool LT720

Шланги приєднуються до водяного блоку кутовими фітингами, які можуть повертатися в межах приблизно 45 градусів в кожну сторону. Два кабелі для живлення помпи та підсвітки виведені позаду знизу.

DeepCool LT720

Елемент підсвітки легко знімається, оскільки тримається на помпі внаслідок чотирьох магнітів. Дуже зручно, хоча орієнтація відносно помпи все одно не змінюється на жаль. Зате їм можна милуватися окремо. І ця накладка трохи зменшує рівень вихідного шуму від двигуна помпи. Кабель живлення ARGB підсвітки має довжину в 400 мм до роз’єму +5VDG «мама» та ще 50 мм до паралельного роз’єму +5VDG «тато» із захисним ковпачком.

DeepCool LT720

Під накладкою знаходиться власне сам корпус помпи, висотою усього в 45 мм. Довжина кабелю живлення помпи на чотири контакти складає 260 мм.

DeepCool LT720

Підошва водяного блоку мідна, має форму зрізаного по кутах квадрата розміром 54х54 мм. Зафіксована десятьма гвинтами у вигляді п’ятикутної зірки. Ефективна площа контакту в 38х38 мм вкрита шаром нанесеного з фабрики термоінтерфейсу.

DeepCool LT720

Після видалення термопасти можна побачити, що шліфування виконане півколами у напрямку шлангів.

DeepCool LT720

Перейдемо до встановлення системи рідинного охолодження та тестування її ефективності під тепловим навантаженням.