Огляд системи рідинного охолодження DeepCool LT720

Встановлення

Процес монтажу DeepCool LT720 ми розглянемо на прикладі сокета AMD AM4. Дане СРО сумісне з усіма актуальними процесорними роз’ємами від Intel та AMD. Спочатку потрібно зняти стандартні пластикові кріплення кулера з материнської плати, викрутивши по два гвинти з кожного. Потім в отвори підсилювальної пластини вкручуються металево-пластикові підпори.

DeepCool LT720

Далі до помпи потрібно прикрутити відповідні до роз’єму процесора лапи кріплення. Зважайте на їх правильну орієнтацію відносно шлангів, та по горизонталі. Гвинти повинні повністю сховатися у відповідних заглибленнях. Ті самі магніти, що тримають кожух підсвітки, утримують і лапи кріплення, поки користувач прикручує їх чотирма гвинтами. Дуже зручне рішення.

DeepCool LT720

Знімаємо накладку з підсвіткою з помпи та ставимо її на місце. Прикручуємо чотирма гайками, затягуючи їх діагонально по черзі, декілька обертів за раз, щоб уникнути перекосу. Схоже, що єдина можлива правильна орієнтація помпи в цьому випадку — шлангами донизу.

DeepCool LT720

Лишається поставити магнітну накладку на помпу та під'єднати всі необхідні кабелі від помпи, підсвітки та вентиляторів у відповідні роз’єми.

DeepCool LT720

Підсвітка водоблоку виглядає гарно та оригінально. Логотип постійно світиться зеленим кольором, а прямокутні об’ємні фігури можуть змінювати колір під керуванням материнської плати.

DeepCool LT720

Притискання важко назвати сильним. Оскільки для знімання водоблоку, його довелось розгойдувати по вертикальній осі, можна стверджувати, що повний контакт досягається лише у центральній частині відбитка. Напевне там підошва має виступ. По боках контакт забезпечується лише шаром термоінтерфейсу, а два кути взагалі не торкаються поверхні процесора.

DeepCool LT720DeepCool LT720

Тестовий стенд

Для випробування ефективності системи рідинного охолодження DeepCool LT720 було використано стенд на базі платформи AMD AM4 в такій конфігурації:

  • процесор: AMD Ryzen 9 3900X (3,8@4,1 ГГц, 1,296 В);
  • материнська плата: ASRock B550 PG Velocita (AMD B550);
  • відеокарта: Gigabyte GeForce RTX 2060 Super WindForce OC 8G GV-N206SWF2OC-8GD (Nvidia GeForce RTX 2060);
  • пам'ять: Kingston Fury Beast KF432C16BBK2/16 (2x8 ГБ, DDR4-3200, 16-18-18-36-74 1Т, 1,35 В);
  • SSD накопичувач: ADATA S511 120GB (120 ГБ, SATA 6Gb/s);
  • блок живлення: be quiet! Dark Power 12 850W (850 Вт);
  • контролер вентилятора: Noctua NA-FC1;
  • термопаста: Noctua NT-H1.

Випробування системи охолодження проводилося на відкритому стенді в горизонтальній орієнтації материнської плати при постійній температурі 24 градуси Цельсія у приміщенні. Для прогріву центрального процесора застосовувався стрес-тест CPUID powerMAX версії 1.00.1 з інструкціями AVX впродовж 10 хвилин. Мінімальна температура вимірювалась через десять хвилин простою системи без навантаження. На графіку відображено максимальне значення температури поміж усіх ядер. Для моніторингу температури процесора використано програму HWMonitor версії 1.45.0.

Для вимірювання рівня гучності використано шумомір Benetech GM1357. Всі заміри здійснено в тихому приміщенні без зайвих джерел шуму. Шумомір був розташований на відстані в 10 мм від передньої частини підшипника системи охолодження, повернутої на користувача та встановленої на материнську плату. Рівень фонового шуму складав 30 дБ (А). Швидкість помпи була зафіксована на максимумі та коливалась в межах від 3100 до 3200 об/хв.

Ефективність системи охолодження DeepCool LT720 порівнювалась з двосекційним повітряним охолоджувачем Noctua NH-D15S з одним стоковим вентилятором та з другим додатковим пропелером Noctua NF-A15 PWM, максимальна швидкість якого становить 1200 об/хв.

Результати випробувань

Системи охолодження порівнювались між собою по співвідношенню загальної ефективності до рівня шуму. Для DeepCool LT720 з трьома вентиляторами на максимальних 2150 обертах на хвилину рівень шуму склав 63 дБ (А). Noctua NH-D15S з двома вентиляторами на максимумі має рівень шуму в 56 дБ (А). Система рідинного охолодження при тому ж рівні шуму має швидкість вентиляторів в 1600 об/хв. На умовно безшумному рівні у 40 дБ (А) система DeepCool LT720 працює на швидкості 900 об/хв. При тому ж рівні шуму Noctua NH-D15S з двома пропелерами на 750 та 900 об/хв відповідно не змогла пройти тест в наслідок перегріву процесора, тому цей результат не відображений у графіку.

DeepCool LT720

Поглянемо на графіки температур для кожного рівня шуму.

DeepCool LT720

Тепловий пакет процесора AMD Ryzen 9 3900X на частоті в 4,1 ГГц при напрузі 1,296 В складає в середньому 233 Вт у повному постійному навантаженні. При кімнатній температурі у 24 градуси таке TDP виявляється близьким до граничного для можливостей одного з найкращих повітряних кулерів Noctua NH-D15S з двома вентиляторами. На повній швидкості він спроможний утримувати температуру лише в межах 92 градусів. При такому ж рівні шуму перевага у різниці температури на користь DeepCool LT720 складає 8 градусів. Якщо розігнати систему рідинного охолодження до максимальної швидкості пропелерів, стане доволі гучно, але виграш складе 11 градусів відносно повітряного кулера. Якщо навпаки, сповільнити вентилятори на СРО до умовно тихого режиму, то отримаємо ті самі 92 градуси, що й у Noctua NH-D15S на максимальних обертах.

Як бачимо, рідинне охолодження DeepCool LT720 цілком вправляється з досить гарячим процесором, який вичерпує можливості найкращих систем повітряного охолодження. При цьому у користувача лишається вибір між тихим режимом роботи кулера або певним запасом потужності охолодження для подальшого розгону процесора з підвищенням його частоти та напруги.

Висновки

В попередніх оглядах ми неодноразово відмічали успіхи компанії DeepCool в індустрії корпусів для ПК та повітряних кулерів. Тепер маємо змогу переконатися у тому, що й рідинне охолодження в асортименті бренду вийшло на новий рівень якості та ефективності. П’ять років тому СРО у їх виконанні на 2-4 градуси обходили австрійську супер-башту з одним вентилятором, створюючи при цьому чимало шуму та маючи специфічний дизайн. Новий же DeepCool LT720 збільшує цю перевагу вдвічі, змагаючись з тим самим повітряним охолодженням, але вже оснащеним двома вентиляторами. При цьому система спроможна працювати тихо та має естетично гарний зовнішній вигляд. Чим не еволюція технології в усій її красі?

До явних переваг DeepCool LT720 відноситься висока ефективність охолодження, сумісність з усіма актуальними процесорними роз’ємами, достатньо тиха помпа, якісні вентилятори, простота та зрозумілість процесу монтажу. А ще — наявність клапана для регулювання тиску і, потенційно, для додавання чи заміни охолоджувальної рідини. І це один з небагатьох кулерів, на якому підсвітка виглядає органічно і місцями навіть гарно. Більше того, елемент підсвітки можна легко зняти та милуватися ним окремо.

Недоліків у DeepCool LT720 виявлено не було. Хіба що, не усі мають корпус, спроможний вмістити систему такого розміру. Тому можу порадити компанії створити 280-мм версію цього охолоджувача. Зазвичай такі системи мають ту саму ефективність, що й 360-мм моделі, проте сумісні з ширшим діапазоном шасі.