Огляд ігрової механічної клавіатури Hator Rockfall 2 TKL Mecha

На початку року ми розглядали ігрову клавіатуру HATOR Rockfall TKL Mecha з механічними перемикачами, і вона залишила гарні враження. Тепер з'явилася друга версія цієї клавіатури. Виробник обіцяє у Rockfall 2 TKL Mecha новий рівень акустичного комфорту та найкращі тактильні відчуття завдяки переробленій конструкції з шумопоглинанням та новими перемикачами. Звучить дуже привабливо, але як воно є насправді? Спробуємо з'ясувати в цьому огляді.

Hator Rockfall 2 TKL Mecha

Технічні характеристики

Виробник HATOR
Назва та сторінка продукту Rockfall 2 TKL Mecha
Підключення Дротове
Інтерфейс USB-A to USB Type-C
Частота опитування, Гц 1000
Тип Ігрова
Кількість клавіш 87
Додаткові кнопки
Ресурс натискання клавіш, млн 70
Тип клавіш Механічні
Тип перемикачів HATOR Aurum Orange/Indigo
Зміна кута нахилу корпусу +
Вбудована пам'ять +
Можливість запису макросів +
Обробка одночасних натискань 6KRO / NKRO
Підсвітка Так (RGB, 16,8 млн кольорів)
Довжина шнура USB, м 1,8
Матеріал обплетення Нейлон
Матеріал корпуса Пластик
Колір М'ятний (Mint) / жовтий (Yellow) / бузковий (Lilac) / білий / чорний
Програмне забезпечення Так
Знімна підставка під руки
Зовнішні інтерфейси
Розміри, (Д x Ш x В) мм 360 x 133 x 36
Маса, г 975
Сумісність з ОС Windows 10/11, Android, Linux, Mac OS, сумісна з консолями PS4/5, Xbox
Додатково Шумопоглинання, ковпачки клавіш зі стійкого до зносу PBT-пластику подвійного лиття, ключ для знімання ковпачків, 5 додаткових ковпачків в комплекті.
Вартість, грн 1999
 

Комплект постачання

Клавіатура постачається у коробці жовтого кольору. Таке забарвлення є фірмовою рисою продуктів HATOR. На лицьовій стороні є зображення продукту, на звороті — опис характеристик українською та англійською мовами.

Hator Rockfall 2 TKL MechaHator Rockfall 2 TKL Mecha

У комплекті є інструкція українською мовою, ключ для зняття ковпачків, додаткова підкладка під пробіл для шумопоглинання, набір потішних наклейок, а також п'ять додаткових ковпачків.

Hator Rockfall 2 TKL Mecha

Зовнішній вигляд

Зовні друга версія Rockfall не відрізняється від попередниці. Це класична конструкція у строгому прямокутному дизайні. Довжина та ширина складають 360 і 133 мм відповідно, що повністю дорівнює габаритам першої версії Rockfall. Дивує в HATOR Rockfall 2 TKL Mecha лише колір. Зовнішня панель виконана із пластику ніжно-зеленого (м'ятного) відтінку, а клавіші білого кольору. Це незвичайне оригінальне поєднання сподобається тим, хто віддає перевагу комп'ютерній периферії у світлих тонах. Виробник також пропонує цю модель у жовто-білому та рожево-білому поєднанні кольорів. Для консервативних користувачів є варіанти у повністю чорному або повністю білому виконанні.

Hator Rockfall 2 TKL Mecha

Розкладка клавіатури повністю відповідає стандарту ANSI із довгими однорядними кнопками Shift та Enter. Кнопка перемикання режимів Fn розташована на місці правої клавіші Win. Англійські символи розташовані у лівому верхньому кутку, українські — у правому верхньому кутку, і вони трохи менші за розміром. Є звичні тактильні насічки на кнопках «F» і «J». Усі літери підсвічуються і добре читаються в темряві. Ковпачки із символами виконані з PBT-пластику за методом подвійного лиття, що забезпечує високу контрастність символів і стійкість до зносу.

Hator Rockfall 2 TKL Mecha

Праворуч розташований стандартний блок стрілок та кнопки редагування. Цифровий блок відсутній. Немає світлодіодних індикаторів Lock, про увімкнення або вимкнення режимів сигналізує підсвічування відповідних клавіш.

Hator Rockfall 2 TKL Mecha

У HATOR Rockfall 2 TKL Mecha використовуються фірмові перемикачі під назвою HATOR Aurum з механізмом лінійного типу (Orange) або з клікаючим механізмом (Indigo). У нашому випадку клавіатура має лінійні перемикачі HATOR Aurum Orange. Це оптимальний варіант для геймінгу, оскільки у таких перемикачів легше натискання та швидке спрацювання. У Aurum Orange хід до спрацювання складає 1,9 мм (±0,4 мм), а повний хід до упору — 4 мм. Для спрацювання достатньо зусилля 38 (±10%) гс. Довжина пружини дорівнює 21 мм. В альтернативних варіантів з Aurum Indigo сила спрацьовування вже 50 (±10%) гс, а довжина пружини буде 19 мм. Усі перемикачі та стабілізатори великих клавіш змащені на заводі. Металева опорна пластина виготовлена з анодованого алюмінію. Пластина допомагає розсіювати світло від світлодіодів і робить його м'якшим. За словами виробника, перехід від сталі до алюмінію для пластини дозволив пом'якшити звуки під час вібрації.

Hator Rockfall 2 TKL Mecha

Основа перемикачів виконана з міцного POM-пластику, стем із POK-пластику, а верхня частина з лінзою — з прозорого полікарбонату. Контакти покриті композитним золотом.

Hator Rockfall 2 TKL Mecha

Важливою зміною у нової версії Rockfall стала якісна шумоізоляція. Плата накрита з двох сторін шумопоглинальним матеріалом з етиленвінілацетату (EVA), який дозволяє знизити паразитні звуки та вібрації.

Hator Rockfall 2 TKL Mecha

Найгучніша клавіша в будь-якій клавіатурі — це пробіл. Тут вона додатково проклеєна всередині шаром звукопоглинальної піни.

Hator Rockfall 2 TKL Mecha

Підключення до ПК здійснюється через знімний кабель USB-A/USB-Type-C. Довжина дроту складає 1,8 м, що на 5 см довше за вбудований кабель у першої версії Rockfall.

Hator Rockfall 2 TKL Mecha

До клавіатури кабель підключається через стандартний роз'єм Type-C, який розташований у невеликому заглибленні у задній частині корпусу.

Hator Rockfall 2 TKL Mecha

Кабель в нейлоновому білому обплетенні. Наприкінці є феритовий фільтр. Для фіксації кабелю та регулювання довжини передбачена стрічка з липучкою.

Hator Rockfall 2 TKL Mecha

Висота клавіатури регулюється за допомогою відкидних ніжок. У стандартному положенні максимальна висота задньої частини складає 36 мм, з піднятими ніжками — 48 мм.

Hator Rockfall 2 TKL MechaHator Rockfall 2 TKL Mecha

Ніжки мають м'яку частину на кінці для кращої фіксації на поверхні.

Hator Rockfall 2 TKL MechaHator Rockfall 2 TKL Mecha

Зворотний бік клавіатури виконано з білого пластику з рельєфним візерунком у вигляді шестикутників. Багато гумових вставок, щоб клавіатура не ковзала на столі. У центрі розташована наклейка з повною назвою моделі та серійним номером.

Hator Rockfall 2 TKL Mecha

Клавіатура має повне RGB-підсвічування всіх клавіш. Є можливість індивідуального налаштування кольору для кожної клавіші та п'ять рівнів яскравості. Це дозволяє підібрати оптимальний варіант для кожного користувача. Добре видно всі символи, що підсвічуються.

Hator Rockfall 2 TKL Mecha

Функціональні можливості

Клавіатура HATOR Rockfall 2 TKL Mecha має вбудовану пам'ять та набір певних функцій, які доступні без програмного забезпечення при натисканні певних комбінацій клавіш. При активації програмного забезпечення воно бере на себе контроль над клавіатурою. У таблиці нижче наведено список усіх команд, які нам вдалося відтворити.

Поєднання Функція
Fn+F1 Виклик програвача мультимедіа
Fn+F2 Зменшити гучність
Fn+F3 Збільшити гучність
Fn+F4 Вимкнути/увімкнути звук
Fn+F11 Записати макрокоманду.
Fn+F12 Заблокувати усі клавіші (дитячий замок)
Fn+ESC Скинути клавіатуру на фабричні налаштування
Fn+˜ Перемикання режимів6KRO/NKRO
Fn+Y Перемикання макрокоманд для кнопок Y, U, I, O, P
Fn+Win Ігровий режим, блокується клавіша Win
Fn+Pause Вимкнення RGB-підсвічування та активація монотонного режиму підсвічування
Fn+Ins Увімкнення одного з п'яти інтерактивних режимів підсвічування
Fn+Home Режим пульсації підсвітки
Fn+End Запис налаштувань підсвічування індивідуально для кожної клавіші
Fn+Del Режим повного підсвічування (4 варіанти)
Fn+PgUp Режим монотонного підсвічування (2 варіанти, циклічна зміна 7 кольорів)
Fn+PgDn Зміна напряму зміни кольорів підсвічування
Fn+↑ Збільшити яскравість підсвітки
Fn+↓ Зменшити яскравість підсвітки
Fn+← Зменшити швидкість відтворення світлового ефекту
Fn+→ Збільшити швидкість відтворення світлового ефекту

Для створення макрокоманд:

  • Увійти в режим зміни макрокоманд Fn+Y, підсвітяться п'ять клавіш Y, U, I, O, P;
  • Увійти в режим створення макрокоманд Fn+F11, почнуть мерехтіти Caps Lock, Scr Lock і Num Lock. Вибрати одну із клавіш Y, U, I, O, P і натиснути її разом з Fn, щоб призначити на неї команду;
  • Набрати комбінацію кнопок для макрокоманди;
  • Зберегти створену макрокоманду з натисканням Fn+F11.

Для індивідуального налаштування підсвічування кожної кнопки:

  • Натиснути Fn+End, а потім Fn+Backspace (почнуть блимати індикатори Scroll Lock, Caps Lock, Win);
  • Вибрати клавішу, для якої хочете увімкнути або вимкнути підсвічування (повторне натискання змінює колір);
  • Натисніть Fn+Backspace, щоб зберегти налаштування.

Для видалення налаштувань підсвічування натискаємо Fn+End, а потім двічі Fn+Backspace для очищення профілю.

Програмне забезпечення

Клавіатура HATOR Rockfall 2 TKL Mecha має власне програмне забезпечення, яке дозволяє налаштовувати підсвітку та додаткові функції клавіш. Остання актуальна версія 1.04.07 доступна на офіційному сайті. Під час запуску програми нас зустрічає вікно з вибором пристрою.

Hator Rockfall 2 TKL Mecha

У вкладці «Пристрій» можна працювати з профілями та блокувати певні клавіші та їх комбінації для ігрового режиму (Win, Alt+F4 та інші).

Hator Rockfall 2 TKL Mecha

Тут можна призначити нестандартні функції для будь-якої кнопки. Це комбінації клавіш, функції для роботи з текстом, мультимедіа та інші варіанти. Можна вибирати заздалегідь записані макроси з певною послідовністю команд.

Hator Rockfall 2 TKL Mecha

В окремому розділі під значком лампи знаходяться налаштування підсвічування. Доступно 14 ефектів підсвічування, і кожен можна регулювати — змінювати яскравість, швидкість мерехтіння, напрямок зміни кольору та інші параметри. Передбачена можливість створення користувацького режиму, де всі параметри задаються вручну. Як було зазначено вище, є можливість налаштування підсвітки для кожної кнопки. Якщо вам не потрібні яскраві ефекти, можна просто відокремити різні групи клавіш різним кольором для зручнішого та практичного застосування.

Hator Rockfall 2 TKL MechaHator Rockfall 2 TKL Mecha

Є окремий розділ для створення програмних макросів. Тут можна задавати будь-яку послідовність дій з мишкою та клавіатурою. Сприймаються натискання клавіш клавіатури та трьох основних кнопок миші у кількості до 40 дій. Записані макроси можна редагувати та змінювати послідовність команд.

Hator Rockfall 2 TKL Mecha

Ергономіка та тестування

Оскільки HATOR Rockfall 2 TKL Mecha є клавіатурою стандартної форми зі стандартною розкладкою, вона не вимагає звикання або адаптації до якихось особливостей. Якщо говорити про особисті враження, то мені іноді не вистачало цифрового блоку, але для ігрової клавіатури він не дуже потрібний. Відчутно, що Rockfall 2 TKL Mecha виконана з якісних матеріалів, залишаючи приємні тактильні відчуття. Клавіатура має приємну вагу та не ковзає на поверхні столу завдяки багатьом гумовим вставкам на дні.

Клавіші мають м'яке натискання і невеликий хід до спрацьовування. Це не вимагає великих зусиль і клавіатура забезпечить швидку реакцію на ваші дії. Кнопки не бовтаються, люфт відсутній. Хороша стабілізація у великих клавіш завдяки якісним змащеним стабілізаторам. Ковпачки виготовлені за методом подвійного лиття та забезпечують хорошу контрастність, символи добре видно навіть на білому тлі. Звукоізоляція забезпечує високий рівень акустичного комфорту. Звісно, механічна клавіатура не буде безшумною, але звук при натисканні клавіш м'якіший і тихіший.

З підсвіткою символи видно ще краще, а робота за клавіатурою ще комфортніша. Якщо ви хочете яскравих вражень, то Rockfall 2 TKL Mecha здатна забезпечити їх завдяки різноманітним яскравим ефектам (хвиля або сяйво, дихання, мерехтіння, дощові краплі, підсвічування натиснутих клавіш та інше). Програмне забезпечення дозволяє змінювати та налаштовувати будь-які ефекти під себе. Налаштування яскравості та зміна базових ефектів доступні без програмного забезпечення, що дозволяє в реальному часі вибрати оптимальний для себе режим. У такому апаратному режимі також можна створювати та зберігати в пам'яті пристрою макроси. Але максимум можливостей для створення макрокоманд дає програмне забезпечення HATOR зі зрозумілим українським інтерфейсом.

HATOR Rockfall 2 TKL Mecha підтримує повний NKRO-антигостинг, тому легко обробляє численні натискання. Під час запеклих ігрових сесій не буде ситуацій, коли ваша команда не спрацювала через випадкові численні натискання. У разі потреби для старих систем можна увімкнути режим 6KRO, коли підтримується одночасне натискання до шести клавіш.

Hator Rockfall 2 TKL MechaHator Rockfall 2 TKL Mecha

Підсумки

HATOR Rockfall 2 TKL Mecha залишила приємні враження. У клавіатури стандартний дизайн, але незвичайне поєднання кольорів, приємне RGB-підсвічування, якісне виконання, приємні на дотик перемикачі та додаткове шумопоглинання. Виробник пропонує кілька варіантів з різним поєднанням кольорів для тих, хто хоче щось оригінальне та стильне. Поціновувачі класичного дизайну можуть взяти повністю чорну або білу клавіатуру. Ковпачки з PBT-пластику з подвійним литтям забезпечують хорошу видимість англійських та українських символів. Натискання кнопок легке та м'яке. Заявлено високий ресурс перемикачів HATOR Aurum, на рівні фірмових перемикачів від найвідоміших брендів. Навіть якщо реальний ресурс менший, запас довговічності тут великий. І наявність гарантії 24 місяці натякає на досить високий рівень якості продукту. Є довгий кабель, що знімається. Також клавіатура має широку сумісність, вона має нативну підтримку ПК на базі Windows 10/11, Mac OS і Linux, підтримує OC Android і навіть консолі PlayStation 4/5 і Xbox. Важливою перевагою цієї клавіатури є якісна звукоізоляція, що для цієї цінової категорії дуже круто.

Клавіатура HATOR Rockfall 2 TKL Mecha виглядає дуже привабливо на тлі інших ігрових моделей завдяки помірній ціні. Клавіатури від відомих брендів з механічними перемикачами коштують помітно дорожче. А наявність шумоізоляції робить Rockfall 2 TKL Mecha ще привабливішою в очах кінцевого користувача. Якщо зовнішній дизайн не викликає нарікань, це відмінний варіант для покупки.