Поки титани та боги комп’ютерної індустрії змагаються між собою за першість на ринковому Олімпі, створюючи ноутбуки, за своєю вартістю схожі на непогане авто, існують інші компанії та бренди, які вирішують більш скромні завдання. Так нещодавно, відомий український дистриб’ютор DC Link Group анонсував початок продажів ноутбуків під власною маркою Prologix. Своєю основною концепцією вони позначили підбір в лінійці найбільш оптимальних сучасних конфігурацій за найкращою ціною, що можуть виконувати роль універсальних ПК для офісу та дому. Крім того, для цих моделей пропонується послуга ProService — безкоштовна доставка в сервісний центр протягом гарантійного терміну та дуже швидкий ремонт в період від 1 до 3 днів з моменту визначення характеру несправності.
А нам випала можливість в деталях розібратися, що являє собою модель ноутбука Prologix M15-720, зробленого на базі процесора Intel Core i3-10110U з 16 ГБ оперативної пам’яті та вбудованою графікою Intel UHD GT2. Точне маркування предмета нашого огляду — PN15E02.I31016S5NW.009.
Prologix M15-720 має габарити в 367x244х22 мм та фактичну вагу в 1,77 кг. З урахуванням гумових ніжок його товщина сягає 24 мм позаду та 23 мм попереду. Не дуже важкий, але й не занадто легкий, щоб постійно носити його за собою. Призначений швидше для постійного використання за столом з можливістю легкого переміщення за потреби. Усі основні характеристики пристрою вказані у таблиці нижче.
Модель | Prologix M15-720 (PN15E02.I31016S5NW.009) |
---|---|
Сторінка продукту | Prologix M15-720 |
Процесор | Intel Core i3-10110U 2,1-4,1 ГГц |
Оперативна пам'ять | 16 ГБ, 1 x SO-DIMM DDR4-2666 GLOWAY (GL4S26AGCSD8) |
Дисплей | 15.6" 1920x1080, 16:9, BOE-Hydis NV156FHM-N48 (60Гц), IPS LED |
Відеокарта | Intel UHD Graphics GT2 |
Накопичувачі | 512ГБ, SSD NVMe M.2 (2280) BIWIN AP413 (CE480V6D100-512) |
Зовнішні порти | 2 x USB 3.2 Gen1 Type A, 2 x USB 3.2 Gen1 Type С, 1 x HDMI 2.0, 1 x RJ45 LAN, 1 x MicroSD кардрідер, 1 x 3,5-мм комбінований аудіо-вихід для гарнітури |
Комунікації | Wi-Fi 5 (802.11ac), Bluetooth 5.2 |
Мультимедіа | Веб-камера HD (720p), мікрофон, два стерео-динаміки |
Безпека | dTPM, кріплення для замка Kensington |
Акумулятор, мА·г | 3950 (45Вт·г, 3 комірки, літій-іонна, полімерна) |
Адаптер живлення, Вт | 65 |
Габарити, мм | 367 x 244 x 22 |
Вага, кг | 1,76 |
Операційна система | Windows 11 Home |
Вартість | 23 999 грн |
Комплект постачання
Ноутбук постачається у звичайній картонній коробці з ручкою для переноски. На ній не має ані логотипу бренду, ні жодних характеристик. Усю важливу інформацію про продукт можна побачити на боковій наклейці. Для захисту від пошкоджень всередині передбачено два м’яких демпфери, пакет та кілька клейких плівок.
В комплект постачання входить інструкція, гарантійна брошура, зарядний блок живлення та силовий кабель до нього.
Компактний блок живлення має розмір 66х66х28,5 мм при вазі в 163 грами. Довжина закріпленого кабелю USB Type-C сягає 0,96 метра. Окремий силовий кабель з євро-вилкою має довжину в 0,7 метра та вагу 105 грамів.
Блок живлення виготовлено відомою компанією FSP, що вже непогано. Модель має маркування FSP065-A1BR3 та може видавати до 65 Вт потужності.
Зовнішній вигляд
Корпус Prologix M15-720 повністю виконаний з матового пластику, але є достатньо міцним. Шасі гарно та без скрипів протистоїть діагональним навантаженням на скручування як в закритому положенні, так і з відритою кришкою. Поверхня не дуже марка, але все ж схильна поступово збирати відбитки пальців та пил. З іншого боку, почистити її можна без проблем. Кути корпусу заокруглені та трішки підняті догори, з метою створення більш «тонкого» візуального враження.
На кришці верхньої панелі у верхньому лівому кутку є сріблястий логотип Prologix. І більше нічого цікавого.
На нижній панелі можна знайти чотири гумові ніжки, два отвори акустичних динаміків, розташованих біля передніх ніжок, заокруглену решітку, через яку вентилятор отримує повітря, та ще одну маленьку решітку навпроти місця кріплення процесора. Етикетка та серійний номер наклеєні ближче до задньої грані. Вздовж центральної осі симетрії є дві пластикові підпори. Також по периметру знаходяться отвори для 16 гвинтів кріплення (а ще два гвинти заховані під задніми ніжками).
На передній панелі є заглиблення для відкривання кришки ноутбука. Тримається вона міцно, тому навіть не розраховуйте підняти її однією рукою, не притримуючи нижню частину пристрою.
На задній панелі справа є вентиляційні отвори, через які видно радіатор та звідки відводиться гаряче повітря.
Основний набір зовнішніх портів знаходиться на лівій боковині. Тут є заглиблення для фіксації замку Kensington на ноутбуку, два порти USB Type C (перший, з функцією Power Delivery, виступає зарядним портом для ноутбука), вихід HDMI 2.0, роз’єм USB Type А та отвір під комбінований 3,5-мм штекер гарнітури формату 4-пін.
З правої сторони є щілина MicroSD кардрідера, ще один порт USB Type А та роз’єм дротового інтернету RJ45.
Дисплей тримається за корпус на двох стандартних шарнірах та при відкриванні заходить за задню грань шасі.
Максимально дисплей може відхилятися назад на 135 градусів від площини клавіатури.
Дисплей звичайний, не сенсорний, з матовим покриттям. Бокові рамки мають товщину в 11 мм, верхня — в 14 мм, а нижня, на якій наклеєно ще один логотип Prologix — до 20 мм видимого розміру.
Посередині верхньої рамки облаштовано кругле віконце HD веб-камери з сенсором на 1 МП. Зліва від неї знаходиться точковий білий індикатор її роботи. А правіше є отвір мікрофона.
Клавіатура острівного ножичного типу має повноформатну розкладку ANSI. Кнопки досить пружні та виділяються чіткою віддачою при натисканні. Лазерне гравіювання латиниці зміщене у лівий верхній кут клавіш, кирилиці — вправо вниз.
Цифровий блок клавіш дуже доречний у цій моделі. Кнопка запуску ноутбука винесена окремо вверху справа.
Тачпад має розмір 110х73 мм та розміщений під пробілом. Його не дуже ковзка поверхня підтримує жести чотирма пальцями, а вздовж нижньої грані вбудовані дві фізичні кнопки ЛКМ та ПКМ.
Клавіатура має приємну білу підсвітку з чотирма рівнями яскравості та можливістю повного її відключення. Підсвітка вмикається при натисканні на будь-яку клавішу, та автоматично вимикається через 30 секунд простою. Три сині світлодіоди зліва над клавіатурою не сліпучі, але досить яскраві. Зліва направо тут є індикація живлення, роботи Wi-Fi та індикація роботи накопичувача. Кнопка запуску постійно підсвічується зеленим кольором та блимає у режимі сну.
Екран
Екран Prologix M15-720, має формат 15,6" (344х194 мм) з частотою оновлення 60 Гц та хорошими кутами огляду приблизно в 160 градусів по горизонталі та вертикалі.
Всередині встановлена IPS LED матриця BOE-Hydis NV156FHM-N48 роздільної здатності 1920х1080 пікселів зі співвідношенням сторін 16:9.
По нашим вимірюванням екран забезпечує покриття кольорового простору sRGB на рівні 57,5%, Adobe RGB 40,7%, та DCI P3 в 41,8%. Цього замало для серйозної роботи з графікою або дизайном.
Яскравість регулюється в діапазоні від 11 до 275 кд/м² (за нашими замірами). Коефіцієнт контрастності не лінійно коливається в діапазоні від 1433:1 до 1440:1 в залежності від яскравості. При мінімальній яскравості контрастність просідає до 1416:1. Усі наступні вимірювання проводилися при яскравості 120 кд/м², що відповідає 44% від максимальної яскравості дисплея.
Колірна температура виходить на рівень вище за 6500К лише при максимальній яскравості, утримуючись стабільно весь інший час в районі 6400К. Відхилення гамма-кривих присутнє, але не критично.
Екран забезпечує на диво точну передачу того спектру кольорів, який він здатний відобразити, з DeltaE менше 1 одиниці по всім кольорам.
Внутрішня структура
Щоб отримати доступ всередину, з нижньої панелі корпусу потрібно відкрутити 18 маленьких гвинтів хрестовою викруткою. Два з них знаходяться під клейкими задніми ніжками. Пломб помічено не було. Щоб відкрити корпус повністю, пройдіться пластиковою лопаткою вздовж лінії з'єднання, обережно розмикаючи пластикові застібки.
Так виглядає ноутбук з середини. Вільного місця доволі багато. Системна плата поділена на два окремі частини, підключені шлейфами. Гвинти кріплення задньої кришки частково виступають в якості кріплення і для внутрішніх елементів. Основним елементом жорсткості є металева пластина під клавіатурою, до якої прикручене усе інше.
Батарея на 45 Вт·г знаходиться в передній частині корпусу, в області під тачпадом. По боках на гумових демпферах тримаються два Г-подібні корпуси акустичних динаміків. А правіше від тачпада приклеєна антена бездротового зв'язку.
Система охолодження реалізована у вигляді одного відцентрового вентилятора та невеликого радіатора, приєднаного до процесора однією товстою тепловою трубкою.
Вхід дротового інтернету, один USB роз’єм та кардрідер з правої сторони реалізовані окремою платою.
Ноутбук має два роз’єми SO-DIMM, в одному з яких знаходиться плашка на 16 ГБ від маловідомого у нас китайського виробника GLOWAY.
Накопичувач типу SSD NVMe M.2 (2280) на 512ГБ займає єдиний доступний роз’єм. Виробником є BIWIN, а модель маркована як AP413 (CE480V6D100-512).
Можливості бездротового зв’язку реалізовані за допомогою контролера Intel 9560NGW.
Повні характеристики ноутбука представлені на знімку з екрана утиліти HWiNFO.
Мобільний процесор Intel Core i3-10110U зі зниженим споживанням енергії належить до сімейства Comet Lake-U та має два фізичних ядра і чотири обчислювальні потоки в сумі. Допустимий стандартний TDP складає усього 15 Вт, а з базової частоти у 2,6 ГГц він може на короткий період розганятися до 4,1 ГГц. Фактично, при навантаженні на один потік, процесор працює сплесками на 3,8 ГГц. При повному навантаженні частота стабілізується навколо 1,8 ГГц.
Виробником материнської плати та ймовірно, що й OEM-виробником для ноутбука в цілому, є компанія ECS (EliteGroup). В принципі, доволі непогана фабрика бюджетних рішень.
Оперативна пам’ять DDR4 GLOWAY (GL4S26AGCSD8) на 16 ГБ працює в режимі одного каналу. В простої вона видає 1333 МГц при затримках 10-10-10-28-234-1Т. Під навантаженням відбувається динамічний розгін за рахунок зміни співвідношення FSB:DRAM з 3:20 на 3:40. Частота при цьому виростає до 2666 МГц при затримках 19-19-19-43-467-2Т.
Вбудована графіка Intel UHD Graphics Comet Lake GT2 може позичати під свої потреби до 1 ГБ системної пам’яті та не демонструє чогось надзвичайного. Окрім обробки та виводу зображення вона дозволяє грати в нескладні ігрові проєкти на малих та середніх налаштуваннях якості.
Програмне забезпечення
Ноутбук Prologix M15-720 працює під керуванням операційної системи Windows 11 Home Single Language. Це «чиста» система, без додавання будь-якого стороннього програмного забезпечення від виробника.
Ефективність системи охолодження та рівень шуму
Система охолодження ноутбука прямо пов'язана з режимом роботи та тепловиділенням центрального процесора. Значення грає те, чи працює пристрій від розетки, чи від батареї. Лише в першому випадку процесор розкривається на повну. В другому варіанті потужність пристрою обмежується і вентилятор працює нечутно. Тому нас цікавить сценарій максимальної ефективності при підключеному блоці живлення, коли система охолодження працює на повну. На початку навантаження відбувається короткостроковий стрибок TDP до 31 Вт та розгін до 4,1 ГГц. Після цього миттєво відбувається тротлінг та розкручується вентилятор. Хоча при виході з тихого режиму, його стає ледь-ледь чути й лише пізніше рівень шуму зростає до середнього. TDP стабілізується на проєктних 15 Вт, частоти плигають в районі 1,8 ГГц, а температура процесора не перевищує 67 градусів. Власне, це і є постійний робочий режим під навантаженням.
А так виглядають температури пристрою вже через 10 хвилин простою.
Ноутбук випробовувався у стрес-тесті стабільності AIDA64 при температурі навколишнього середовища у 23,5 градуси Цельсія. Температура вихлопу з радіатора сягала 48 градусів і саме там знаходилась найгарячіша точка конструкції. Тобто ноутбук можна використовувати і на «колінах», лише слідкуйте за тим, щоб не перекривати вентиляційні отвори. Вся робоча зона клавіатури та тачпаду лишається приємно теплою під навантаженням, але не більш того.
Результати тестування
Загальна продуктивність
PCMark 10
На графіку наведено загальний результат розширеного тесту та результати окремих груп тестів у складі цього бенчмарку.
CPU-Z Benchmark
Cinebench
Geekbench 5
V-Ray 5 Benchmark
AIDA Cache & Memory Benchmark
Дискова підсистема
Ігрові програми
Як ми вже згадували вище, Prologix M15-720 — це не ігрова модель ноутбука, оскільки він оснащений лише інтегрованим графічним адаптером. Тому ми обмежилися в тестуванні синтетичним бенчмарком, який дозволяє приблизно оцінити, в що зможе зіграти майбутній власник цього пристрою, якщо з'явиться бажання.
3DMark
Час автономної роботи
Щоб перевірити час роботи від акумулятора, було проведено декілька випробувань за допомогою спеціалізованих тестів PCMark. Тест Modern Office симулює комбіноване офісне навантаження. Тест Video вимірює час роботи при відтворенні відео формату Full HD. Яскравість екрана була виставлена на максимум. Виставлений збалансований режим використання батареї.
Ноутбук має цілком пристойний рівень автономності та здатний протриматися майже повний робочий день на одному заряді при постійному використанні. Збільшити тривалість роботи від батареї можна шляхом зменшення яскравості екрана.
Висновок
Ноутбук Prologix M15-720 — це типова «робоча» машина, призначена для застосунків середнього рівня вимогливості. Передбачувані сценарії його застосування це навчання та викладання, віддалена робота та комунікація, офісна «менеджерська» робота з програмами обліку чи бухгалтерії, робота з текстами і тому подібні речі. В цілому непоганий екран навряд підійде для вебдизайну та графіки, оскільки має замалий спектр відображуваних кольорів. З іншого боку, те, що він може відобразити, показується достатньо точно та з нормальним запасом яскравості, при збереженні гарних кутів огляду ті відсутності відблисків. Конфігурація системи в цілому підібрана оптимально. Хоча процесор і початкового рівня, але за рахунок SSD накопичувача та 16 ГБ оперативної пам’яті ноутбук працює напрочуд швидко та без затримок. Також особливо хочеться зазначити дуже тиху та достатньо потужну систему охолодження, повний набір сучасних інтерфейсів та портів і підсвітку повноформатної клавіатури. А ще цей ноутбук має високий запас автономності та цілком зручний для перевезень внаслідок малої ваги, як на свій розмір, та компактного блоку живлення. Критичних зауважень до якості збірки у мене немає. А щодо усього іншого — покаже лише час та досвід експлуатації.
Оскільки Prologix не є відомим і визнаним брендом, вирішальним фактором для придбання його продукції може стати ціна та хороша сервісна підтримка, яку компанія також обіцяє повною мірою. Що ж до технічної сторони питання в конкретній моделі M15-720, то тут все добре, як на наш погляд.