Екран
Екран Prologix M15-720, має формат 15,6" (344х194 мм) з частотою оновлення 60 Гц та хорошими кутами огляду приблизно в 160 градусів по горизонталі та вертикалі.
Всередині встановлена IPS LED матриця BOE-Hydis NV156FHM-N48 роздільної здатності 1920х1080 пікселів зі співвідношенням сторін 16:9.
По нашим вимірюванням екран забезпечує покриття кольорового простору sRGB на рівні 57,5%, Adobe RGB 40,7%, та DCI P3 в 41,8%. Цього замало для серйозної роботи з графікою або дизайном.
Яскравість регулюється в діапазоні від 11 до 275 кд/м² (за нашими замірами). Коефіцієнт контрастності не лінійно коливається в діапазоні від 1433:1 до 1440:1 в залежності від яскравості. При мінімальній яскравості контрастність просідає до 1416:1. Усі наступні вимірювання проводилися при яскравості 120 кд/м², що відповідає 44% від максимальної яскравості дисплея.
Колірна температура виходить на рівень вище за 6500К лише при максимальній яскравості, утримуючись стабільно весь інший час в районі 6400К. Відхилення гамма-кривих присутнє, але не критично.
Екран забезпечує на диво точну передачу того спектру кольорів, який він здатний відобразити, з DeltaE менше 1 одиниці по всім кольорам.
Внутрішня структура
Щоб отримати доступ всередину, з нижньої панелі корпусу потрібно відкрутити 18 маленьких гвинтів хрестовою викруткою. Два з них знаходяться під клейкими задніми ніжками. Пломб помічено не було. Щоб відкрити корпус повністю, пройдіться пластиковою лопаткою вздовж лінії з'єднання, обережно розмикаючи пластикові застібки.
Так виглядає ноутбук з середини. Вільного місця доволі багато. Системна плата поділена на два окремі частини, підключені шлейфами. Гвинти кріплення задньої кришки частково виступають в якості кріплення і для внутрішніх елементів. Основним елементом жорсткості є металева пластина під клавіатурою, до якої прикручене усе інше.
Батарея на 45 Вт·г знаходиться в передній частині корпусу, в області під тачпадом. По боках на гумових демпферах тримаються два Г-подібні корпуси акустичних динаміків. А правіше від тачпада приклеєна антена бездротового зв'язку.
Система охолодження реалізована у вигляді одного відцентрового вентилятора та невеликого радіатора, приєднаного до процесора однією товстою тепловою трубкою.
Вхід дротового інтернету, один USB роз’єм та кардрідер з правої сторони реалізовані окремою платою.
Ноутбук має два роз’єми SO-DIMM, в одному з яких знаходиться плашка на 16 ГБ від маловідомого у нас китайського виробника GLOWAY.
Накопичувач типу SSD NVMe M.2 (2280) на 512ГБ займає єдиний доступний роз’єм. Виробником є BIWIN, а модель маркована як AP413 (CE480V6D100-512).
Можливості бездротового зв’язку реалізовані за допомогою контролера Intel 9560NGW.
Повні характеристики ноутбука представлені на знімку з екрана утиліти HWiNFO.
Мобільний процесор Intel Core i3-10110U зі зниженим споживанням енергії належить до сімейства Comet Lake-U та має два фізичних ядра і чотири обчислювальні потоки в сумі. Допустимий стандартний TDP складає усього 15 Вт, а з базової частоти у 2,6 ГГц він може на короткий період розганятися до 4,1 ГГц. Фактично, при навантаженні на один потік, процесор працює сплесками на 3,8 ГГц. При повному навантаженні частота стабілізується навколо 1,8 ГГц.
Виробником материнської плати та ймовірно, що й OEM-виробником для ноутбука в цілому, є компанія ECS (EliteGroup). В принципі, доволі непогана фабрика бюджетних рішень.
Оперативна пам’ять DDR4 GLOWAY (GL4S26AGCSD8) на 16 ГБ працює в режимі одного каналу. В простої вона видає 1333 МГц при затримках 10-10-10-28-234-1Т. Під навантаженням відбувається динамічний розгін за рахунок зміни співвідношення FSB:DRAM з 3:20 на 3:40. Частота при цьому виростає до 2666 МГц при затримках 19-19-19-43-467-2Т.
Вбудована графіка Intel UHD Graphics Comet Lake GT2 може позичати під свої потреби до 1 ГБ системної пам’яті та не демонструє чогось надзвичайного. Окрім обробки та виводу зображення вона дозволяє грати в нескладні ігрові проєкти на малих та середніх налаштуваннях якості.
Програмне забезпечення
Ноутбук Prologix M15-720 працює під керуванням операційної системи Windows 11 Home Single Language. Це «чиста» система, без додавання будь-якого стороннього програмного забезпечення від виробника.
Ефективність системи охолодження та рівень шуму
Система охолодження ноутбука прямо пов'язана з режимом роботи та тепловиділенням центрального процесора. Значення грає те, чи працює пристрій від розетки, чи від батареї. Лише в першому випадку процесор розкривається на повну. В другому варіанті потужність пристрою обмежується і вентилятор працює нечутно. Тому нас цікавить сценарій максимальної ефективності при підключеному блоці живлення, коли система охолодження працює на повну. На початку навантаження відбувається короткостроковий стрибок TDP до 31 Вт та розгін до 4,1 ГГц. Після цього миттєво відбувається тротлінг та розкручується вентилятор. Хоча при виході з тихого режиму, його стає ледь-ледь чути й лише пізніше рівень шуму зростає до середнього. TDP стабілізується на проєктних 15 Вт, частоти плигають в районі 1,8 ГГц, а температура процесора не перевищує 67 градусів. Власне, це і є постійний робочий режим під навантаженням.
А так виглядають температури пристрою вже через 10 хвилин простою.
Ноутбук випробовувався у стрес-тесті стабільності AIDA64 при температурі навколишнього середовища у 23,5 градуси Цельсія. Температура вихлопу з радіатора сягала 48 градусів і саме там знаходилась найгарячіша точка конструкції. Тобто ноутбук можна використовувати і на «колінах», лише слідкуйте за тим, щоб не перекривати вентиляційні отвори. Вся робоча зона клавіатури та тачпаду лишається приємно теплою під навантаженням, але не більш того.