Екран
Як згадувалося зверху, ROG Strix Scar 15 G533ZW має гарний екран діагоналлю 15,6 дюйма. Він матовий з роздільною здатністю 2560х1440 та частотою оновлення 240 Гц.
Використовується IPS-матриця NE156QHM-NZ2 виробництва BOE.
Для вимірювань використовувався прилад X-Rate i1 Display Pro, Argyll + DisplayCAL і HCFR Colormeter. Яскравість була встановлена на рівні 120 кд/м², що дорівнює 40% від максимального значення, пресет в Armoury Crate — Default.
Судячи з вимірів ми маємо майже повне покриття діапазону кольорів sRGB та 98,4% DCI P3, що можна вважати відмінним результатом.
Яскравість екрана регулюється в діапазоні від 3,06 до 256,87 кд/м². Колірна температура трохи перевищує 7000K, є певне зміщення у бік холодного спектра.
Екран забезпечує достатньо точну передачу кольорів із середнім відхиленням DeltaE менш як 1.
Фірмовий застосунок Armoury Crate дозволяє налаштувати колірну температуру і для значення у 6500К треба було вибрати 15 одиниць при заводських 50.
З такими налаштуваннями вдалося отримати точність покриття діапазону кольорів на рівні 99,9% для sRGB та 98,6% для DCI P3!
Колірна температура стала майже 6500К та решта показників нормалізувалася. При більш точному налаштуванні можна було б отримати ще кращі результати.
Точність передачі кольорів також стала ще краще.
Внутрішня будова
Загальне компонування стандартне, плата із системою охолодження, яка складається з двох «турбін», займає 2/3 площі ноутбука.
Система охолодження процесора та відеокарти мають дві спільні теплові трубки, всього їх шість штук. Як термоінтерфейс використовується рідкий метал Conductonaut Extreme фірми Thermal Grizzly, що, за словами виробника, забезпечує охолодження компонентів на 15 градусів ефективніше ніж звичайної термопасти.
У нижній частині корпусу встановлений акумулятор на 90 Вт·г.
Два слоти пам’яті зайняті модулями SO-DIMM стандарту DDR5-4800 виробництва SK Hynix.
Встановлений NVMe-накопичувач Micron 3400 місткістю 1 Тбайт. Це сучасний SSD з інтерфейсом PCI Express 4.0 на базі контролера Micron DM02A1. Такий накопичувач можна зустріти в роздрібній крамниці як Crucial P5 Plus. Поряд є ще один роз’єм M.2 під формат 2280, що дозволить встановити додатковий SSD.
За роботу бездротових інтерфейсів відповідає модуль на базі контролера Intel AX211NGW. Він забезпечує підтримку інтерфейсів Wi-Fi 6E (IEEE802.11ax) та Bluetooth 5.2. Фірмова технологія ROG RangeBoost збільшить зону покриття та покращить стабільність сигналу.
З двох боків внизу знаходяться низькочастотні динаміки, які кріпляться до корпусу через гумові демпфери. Ще два динаміки знаходяться під екраном, на передній панелі, що дозволяє залучити технологію Dolby Atmos. Крім того, там є пара вбудованих мікрофонів і для якісного спілкування використовується система інтелектуального шумозаглушення.
Все це накривається металізованою кришкою.
Тепер глянемо на компоненти більш ретельно. Серцем пристрою є процесор Core i9-12900H сімейства Alder Lake, який налічує шість продуктивних ядер з Hyper-Threading та вісім енергоефективних ядер, обробляючи одночасно 20 потоків даних. Працює він на базовій частоті 2,9 ГГц, але у режимі Turbo Boost може розганятися до 5 ГГц. Заявлена базова потужність 45 Вт з максимальним значенням у Turbo-режимі до 115 Вт.
Два модулі DDR5 працюють у двоканальному режимі на ефективній частоті 4800 МГц з таймінгами 40-39-39-76-2T. Загальний обсяг складає 32 ГБ.
За обробку графічних даних при навантаженні відповідає мобільна відеокарта GeForce RTX 3070 Ti. Ядро GA104 орудує 5888 шейдерними блоками, що трохи менше ніж у настільній карті, але достатньо для гри у сучасні проєкти. Відеокарта може розганятися до 1410 МГц, але є обмеження по потужності на рівні 115 Вт з підняттям TGP до 150 Вт. Використовується вісім гігабайтів пам'яті GDDR6 на 256-бітовій шині з ефективною частотою 14000 МГц. У 2D за картинку відповідає графічне ядро Intel Iris Xe з 96 шейдерними блоками.
Крім того, починаючи з цього року ноутбуки ROG та TUF оснащуються мультиплексорами (MUX), котрі перемикають передавання графічних даних з дискретної карти на екран, минаючи інтегроване в процесор відеоядро. Це позитивно впливає на швидкодію в іграх аж до 20 відсотків.
Програмне забезпечення
Зі встановленою ОС постачається два програмних комплекси. Перший з них — ASUS Armoury Crate, котрий відповідає за моніторинг, налаштування робочих режимів та підсвітки, створіння профілів користувача та багато чого іншого.
На першій основній вкладці відкриваються параметри продуктивності та дані моніторингу. У ASUS три основні робочі режими: Silent, Performance та Turbo з різними обмеженнями по потужності та частотам. При роботі від зовнішнього блока живлення за налаштуванням працює режим Performance, що забезпечує максимальну продуктивність. Turbo передбачає невелике прискорення завдяки підвищенню лімітів потужності та невеликому частотному розгону відеокарти та прискорення вентиляторів. Є режим з ручними налаштуваннями та можливістю прямого контролю вентиляторів. Від акумулятора ноутбук начебто повинен працювати в економічному та тихому режимі Silent, але поки що він не завжди перемикається, навіть може перейти у Performance, тому треба слідкувати за оновленням ПЗ, де цю проблему можуть виправити, або вибирати режим роботи самостійно.
У наступній вкладці можна налаштувати режими енергозаощадження, призначити гарячі клавіші, вибрати режим підсвітки, зробити налаштування звуку та провести моніторинг системи.
Для тонкіших налаштувань підсвітки передбачений розділ «Ефекти Aura» та Aura Creator.
Крім того, є можливість встановити активні шпалери на Робочий стіл чи записати макроси.
Далі можна здійснити управління функціями ключа безпеки Keystone. Окрім секретного розділу для особистої інформації можна асоціювати з ключем якісь програми для швидкого запуску і призначити на нього посилений режим охолодження. Потім для активації всіх функцій достатньо вставити ключ у бічну комірку.
В наступних вкладках можна вибрати пресет екрану, налаштувати колірну температуру, додати свою бібліотеку ігор до вбудованого лаунчера, зробити профіль сценаріїв роботи пристрою.
А ще там є своя крамниця!
Наступний застосунок My ASUS призначений для діагностики, оновлення ПЗ та зв'язку з техпідтримкою.
Ефективність системи охолодження та рівень шуму
ROG Strix Scar 15 G533ZW має доволі потужну конфігурацію у відносно маленькому корпусі, тому це накладає певні обмеження на систему охолодження та продуктивність пристрою.
Для створення максимального навантаження залучався стрес-тест AIDA64, який навантажував одночасно процесор та пам'ять. Режим роботи системи в Armoury Crate — Performance. Температура у приміщенні була 23 градуси за Цельсієм.
У цьому режимі процесор працював на максимальній частоті 4100 МГц, яка періодично знижувалася до 3600 МГц. Його температура була у середньому 93 градуси з піком до 97 °C, а енергоспоживання обмежувалося 90 Вт. Швидкість СО досягала 3600–3800 обертів на хвилину, а рівень шуму — 39,1 дБА у піку та 34–36 дБА у середньому (на відстані у 75 см від екрана).
У графічному тесті, де залучався 3DMark з тестом Time Spy у зацикленому режимі, процесор прогрівався до 72–87 градусів з піком у 100 °C, частота його досягала 5000 МГц та у середньому була на рівні 4200–4600 МГц. Відеокарта працювала на 1380–1530 МГц з розгоном до 1785 МГц, при цьому температура ядра досягала 86,7 градуса (98 °C для Hot Spot). Рівень шуму — 40,2 дБА.
Замість розгону системи використовувався режим Turbo в Armoury Crate. Він збільшує TDP процесора до 112 Вт та швидкість вентиляторів СО до 5700–6000 обертів на хвилину.
Завдяки цьому частота CPU підтримується на рівні 4100–4300 МГц, але й середня температура збільшується до 95 градусів з піком у 98 °C. Рівень шуму теж зростає — до 48,5 дБА.
Крім того, збільшуються частоти відеокарти GeForce 3070 Ti на 50 МГц для ядра та 200 МГц для пам’яті.
У режимі Turbo процесор вже працював на частоті 4300–4600 МГц, температура вже була нижчою, але пік у 100 градусів нікуди не дівся.
А ось відеокарта стала менш гарячою (80,2/91,8 °C), що вплинуло на частоти, які в середньому були на рівні 1665 МГц з розгоном 1830 МГц. Рівень шуму — все ті самі 48,5 дБА.