Intel може представити платформу Z790 до кінця літа

Через кілька місяців компанія Intel випустить тринадцяте покоління процесорів Core із кодовим позначенням Raptor Lake. І якщо перші представники нового сімейства очікуються восени, то материнські плати до них можуть бути представлені до кінця літа.

Biostar Z790

За даними інсайдера Moore's Law is Dead, перша демонстрація плат із набором логіки Intel Z790 відбудеться у липні чи серпні з фактичним анонсом до кінця третього кварталу. Очевидно, у роздрібний продаж такі плати надійдуть паралельно із чипами Core 13-го покоління.

Однією із ключових особливостей серії Intel Z790 стане підтримка NVMe-накопичувачів M.2 з інтерфейсом PCI Express 5.0 x4. Однак це торкнеться лише пристроїв преміумкласу. Основна маса виробів не буде використовувати PCIe Gen 5.0 через високі витрати, пов'язані з більшою кількістю шарів друкованої плати та дорогою елементною базою.

Також не варто забувати про існуючі материнські плати Intel 600-ї серії. Вони отримають підтримку процесорів Core 13 покоління шляхом оновлення прошивки UEFI. Тим більше за аналогією з платами 600-ї серії, новинки Intel 700 будуть представлені з роз'ємами під пам'ять як DDR5, так й DDR4.

Джерело:
WCCFTech

Обговорити в форумі (коментарів: 80)