Прошивка і комплектне ПЗ
Бездротовий маршрутизатор ASUS TUF Gaming BE6500 працює під керуванням прошивки ASUSWRT 5.0 на базі ядра Linux. Годі й говорити, що користувацький інтерфейс абсолютно ідентичний ASUS TUF-BE3600, тож сьогодні ми зупинимося лише на основних можливостях меню налаштувань. Після першого увімкнення пристрою автоматично запускається майстер налаштувань Quick Internet Setup, що дозволяє встановити параметри з’єднання з Інтернет-провайдером, конфігурації бездротових мереж та облікового запису адміністратора.


На головній сторінці Network Map, доступній за посиланням http://www.asusrouter.com/, відображається схема мережі та надається можливість перегляду статусу основних компонентів. Зокрема, в правій частині вікна знаходиться моніторинг завантаження SoC та оперативної пам’яті, а також стан фізичних портів.
Пристрій підтримує роботу в складі мережі AiMesh, що дозволяє об’єднати декілька маршрутизаторів задля забезпечення безшовного покриття Wi-Fi, в якій TUF-BE6500 може грати роль як головного, так і підлеглого вузла.
Вкладка Network відповідає за налаштування Wi-Fi, де користувачі можуть створити по одній мережі для кожної частоти або об’єднати обидва діапазони під одним SSID, в тому числі у режимі MLO. Окрім головної мережі доступно створення окремих точок доступу для гостьових пристроїв, застосунків IoT, виділених мереж з посиленими функціями батьківського контролю, а також прямим підключенням до віддаленого сервера VPN.




Меню AiProtection відповідає за налаштування однойменної технології захисту від мережевих загроз, яка складається з функції Two-way IPS для захисту від мережевих вторгнень, блокування ресурсів зі зловмисним вмістом та ізоляції інфікованих пристроїв в локальній мережі, а також помічника в оцінці безпеки налаштувань прошивки. Для протидії сучасним загрозам AiProtection отримує періодичні оновлення бази сигнатур від компанії Trend Micro. Окрім того, ASUS TUF Gaming BE6500 пропонує розвинені можливості батьківського контролю, серед яких не лише блокування доступу пристроїв в Інтернет за розкладом, а й обмеження на відвідання ресурсів певних категорій.




Ігрові можливості пристрою зосереджені в розділі Game Boost: функція Gear Accelerator пропонує підвищити пріоритет ігрового трафіку окремих пристроїв, WTFast GPN дозволяє підключатися до однойменної віртуальної мережі, що скорочує мережевий маршрут і знижує затримку доступу до ігрових серверів. І, нарешті, OpenNAT служить для швидкого налаштування Port Forwarding для популярних онлайн-ігор.



На вкладці Adaptive QoS містяться інструменти вимірювання пропускної здатності для кожного клієнта, власне, налаштування функції QoS для керування пріоритетами мережевих пакетів різноманітних застосунків, перегляду історії з’єднань, а також вимірювання швидкості підключення до Інтернет-провайдера на базі сервісу Ookla Speedtest.




Меню Traffic Analyzer служить для відображення обсягів споживання трафіку в розрізі клієнтів і мережевих протоколів та контролю використання фізичних інтерфейсів бездротового маршрутизатора.


Розвинуті функції по роботі з периферією знаходяться в розділі USB Application. Для зовнішніх накопичувачів доступне створення мультимедійних та файлових серверів в локальній мережі, служби резервного копіювання Time Machine для пристроїв Apple, а також забезпечення доступу до даних з мережі Інтернет. Окрім того, TUF-BE6500 дозволяє організувати спільний доступ до принтера, а також використовувати USB-модем або смартфон для підключення WAN через мережі стільникових операторів.






Керування параметрами бездротових мереж зосереджені на вкладці Wireless. Саме тут налаштовується ширина смуги та обирається канал Wi-Fi, задається конфігурація функції WPS для швидкого під’єднання клієнтів та режиму «міст», підключення до сервера RADIUS та активується режим MLO. А впевнені користувачі можуть спробувати оптимізувати параметри бездротових мереж у підменю Professional.




За налаштування LAN, в тому числі конфігурацію сервера DHCP і правила статичної маршрутизації, відповідає однойменне меню, тоді як для конфігурації з’єднання з мережею Інтернет служить розділ WAN. Тут задається режим підключення до обладнання провайдера і резервування зовнішнього підключення Dual-WAN, причому, як другий канал можна використовувати USB-модем. Окрім того, в меню WAN налаштовуються функції Port Trigger та Port Forwarding, «демілітаризована зона» DMZ, сервіс динамічних доменних імен DDNS та виключення для служби NAT трафіку певних типів.




На вкладці Amazon Alexa встановлюються параметри інтеграція з однойменним голосовим помічником, а розділ IPv6 служить для налаштування відповідної адресації за наявності підтримки з боку Інтернет-провайдера.


Бездротовий маршрутизатор пропонує розвинуті можливості по організації серверів віртуальних приватних мереж із підтримкою протоколів PPTP, OpenVPN, IPSec та WireGuard. Вбудований VPN-клієнт може підключатися до зовнішніх серверів Surfshark, NordVPN, OpenVPN, WireGuard, CyberGhost, PPTP та L2TP, а завдяки функції VPN Fusion користувачі мають можливість налаштувати індивідуальні правила маршрутизації для клієнтів локальної мережі. Врешті-решт, функція Instant Guard дозволяє побудувати тунель IPSec від мобільних пристроїв до ASUS TUF Gaming BE6500 через публічні мережі для забезпечення конфіденційності та цілісності переданої інформації.




Додатково до комплексу кіберзахисту AiProtection пристрій оснащений класичним міжмережевим екраном, що захищає від атак DDoS і фільтрує трафік по URL, ключовим словам та мережевим сервісам.
Функції адміністрування, зокрема вибір режиму роботи, налаштування облікового запису, синхронізації зі службою точного часу, віддаленого підключення, а також оновлення прошивки та збереження резервної копії налаштувань з можливістю подальшого відновлення знаходяться в розділі Administration. Меню System Log надає доступ до журналів системних подій, а вкладка Network Tools пропонує утиліти для діагностики підключення WAN та налаштування функції Wake-on-LAN.








Окрім вебінтерфейсу для керування TUF Gaming BE6500 можна скористатися мобільним додатком ASUS Router, доступним для платформ Android та iOS. Після входу в застосунок користувачі потрапляють на домашню сторінку, де горизонтальними «свайпами» міняються екрани, що відображають трафік в мережу Інтернет, перелік клієнтів локальної мережі, статус та базові налаштування Wi-Fi та навантаження на SoC і RAM.









Окрім того, на домашній сторінці можна переглянути статус портів, версію прошивки та відключити світлодіодну індикацію, а також вибрати один з вбудованих профілів QoS, активувати режим Mobile Gaming Mode для підвищення пріоритету ігрового трафіку від мобільних пристроїв і налаштувати пристрій в складі мережі AiMesh.




Меню Devices відображає перелік клієнтів локальної мережі й для кожного з них можна не тільки переглянути статус підключення, але й обмежити пропускну здатність з’єднання, заблокувати вихід в Інтернет, а також залучити режим безпечного перегляду Safe Browsing.


Вкладка Insight служить для керування віддаленим доступом, функціями батьківського контролю та захистом від кіберзагроз AiProtection. Врешті-решт, у розділі Settings користувачі можуть виконати налаштування всіх основних функцій ASUS TUF Gaming BE6500.




