Огляд процесорного кулера Noctua NH-U12S redux

«Бюджетний» кулер від Noctua — NH-U12S redux з'явився у продажу майже рік тому. Але з певних причин він ніяк не міг дістатися до нас раніше. А жахливі події, що відбуваються в нашій країні, ще більше затримали вихід у світ даного огляду. Однак, ця модель цікава хоча б тим, що то є перший випадок в історії компанії, коли вона намагається здешевити свій кулер для споживачів. Загалом, її маркетингова політика завжди була орієнтована на якість без компромісів, навіть без огляду на кінцеву вартість продуту. Хтось може сказати, що прецеденти вже були раніше, з появою серії вентиляторів redux. Але то не зовсім так, оскільки ті вентилятори по суті були лише перефарбованими моделями минулих поколінь. Ні, ну справді, навіщо відмовлятися від продажу якісного та перевіреного часом товару лише тому, що вам вдалося зробити ще кращий?

Шляхом чого відбулося скорочення вартості Noctua NH-U12S redux? В порівнянні з оригінальною моделлю стало на одну теплову трубку менше. Вентилятор використовує дизайн та підшипник SSO ще перших поколінь продукції компанії. Зате він пофарбований у нейтральний сірий колір, який сподобається «нефанатам» бренду. У комплекті є лише мінімально необхідний набір кріплень до усіх актуальних процесорних роз'ємів. Але немає другого комплекту скоб до вентилятора, викрутки, туби з термопастою, перехідників та фірмового клейкого металевого логотипа. Тож, давайте детально оглянемо конструкцію цієї системи охолодження та випробуємо її ефективність на практиці.

Noctua NH-U12S redux

Технічні параметри

Назва Noctua NH-U12S redux
Сторінка продукту NH-U12S redux
Сумісність с процесорними роз'ємами Intel LGA 2066/2011-V3/2011/1700/1200/115X, AMD AM4
Розмір радіатора (ДхШхВ), мм 158х45х125
Розмір вентилятора (ДхШхВ), мм 120х120x25
Матеріал та конструкція радіатора Вертикальна конструкція з алюмінієвих пластин, пронизаних чотирма мідними тепловими трубками, діаметром 6 мм, розташованими U-подібно. Пластини, теплові трубки та суцільна мідна підошва повністю нікельовані
Вага радіатора, г 550
Кількість пластин радіатору, шт 50
Товщина пластин, мм 0,4
Відстань між пластинами, мм 1,8
Розрахована площа радіатора, см² ~ 5 625
Модель вентилятора Noctua NF-P12 redux-1700 PWM
Швидкість вентилятора, об/хв 450~1700 с ШІМ
Об'єм повітряного потоку, м³/г 120,2
Рівень шуму вентилятора, дБ (А) 25,1
Статичний тиск, мм води 2,83
Тип підшипника вентилятора SSO (гідродинамічний підшипник з магнітною стабілізацією)
Час напрацювання на відмову вентилятора, годин 150 000
Номінальна напруга вентилятора, В 12
Сила току вентилятора, А 0,09
Граничне енергоспоживання вентилятора, Вт 1,08
Особливості Гарантія — 6 років
Середня вартість, грн н/д

Комплект постачання

Кулер продається у гарній глянцевій упаковці сірого кольору, на якій вказані усі необхідні для користувача технічні параметри та габарити, також є відомості й про комплектацію. Для захисту від пошкоджень в середині передбачено лише масивну картонну вставку зверху та коробку із запчастинами знизу, що одночасно грає роль буферу для радіатора.

Noctua NH-U12S reduxNoctua NH-U12S redux

Окрім радіатора у комплекті є такі елементи:

 • інструкція по монтажу кулера;
 • 120-мм вентилятор Noctua NF-P12 redux-1700 PWM;
 • дві скоби для кріплення пропелера;
 • дві лапи кріплення для роз'ємів AMD АМ4;
 • дві лапи кріплення для роз'ємів Intel LGA 2066/2011-V3/2011/1700/1200/115х;
 • чотири чорні пластикові підпори для роз'ємів Intel LGA 1200/115х;
 • чотири металічні гвинтові підпори для роз'ємів Intel LGA 2066/2011-V3/2011;
 • чотири гвинтові шпильки для монтажу на роз'єми Intel LGA 1700/1200/115х;
 • чотири сині пластикові підпори для роз'єму Intel LGA 1700;
 • шість пластикових фіксаторів для шпильок (з них дві про запас);
 • чотири гайки с накатаною голівкою для закручування вручну або хрестовою викруткою;
 • металічна підсилювальна пластина для роз'ємів Intel LGA 1700/1200/115х;
 • чотири сірі пластикові підпори для роз'єму AMD АМ4.

Noctua NH-U12S redux

Зовнішній вигляд і конструкція

Noctua NH-U12S redux являє собою класичну компактну вежу з однією секцією радіатора та одним вентилятором, розташованим попереду. Його висота складає 158 мм, ширина з урахуванням фіксаторів вентилятора дорівнює 125 мм.

Noctua NH-U12S redux

Скоби фіксаторів вентилятора дозволяють підіймати чи опускати його в широкому діапазоні висот, але навряд чи це буде потрібно, оскільки конфлікту з плашками оперативної пам'яті не очікується. Глибина радіатора разом з одним пропелером не перевищує 71 мм.

Noctua NH-U12S redux

Саме у такому ракурсі, видом зверху (і трішки спереду), буде спостерігати потенційний користувач свій кулер у корпусі за умови, що там є прозора бокова панель:

Noctua NH-U12S redux

З метою прикрасити утилітарний вигляд системи охолодження, Noctua вдалася до хитрощів і зробила на верхній пластині радіатора металічну накладку, товщиною приблизно в 1 мм та закріплену чотирма гвинтами, розташованими по кутах. Але це нічого докорінно не змінило у зовнішності кулера, цілком можна було обійтися і без неї.

Комплектний 120-мм вентилятор називається Noctua NF-P12 redux-1700 PWM. То є перевірена часом і добре відома усім модель Noctua NF-P12 у сірій кольоровій схемі. Пропелер складається з дев'яти трішки округлених лопатей, з середнім кутом атаки. Швидкість регулюється ШІМ у діапазоні від 450 до 1700 об/хв. Приблизно до 900 об/хв вентилятор працює майже безшумно. Помітно чутним він стає починаючи з 1200 об/хв. Підшипник першого покоління SSO — гідродинамічний з магнітною стабілізацією. Зайвих призвуків та вібрацій він не видає. Гумові вібраційні демпфери є по кутах рами лише з однієї сторони, бо економія має бути економною. Кабель живлення на чотири контакти, довжиною 200 мм та загорнутий у гумове обплетення.

Noctua NH-U12S reduxNoctua NH-U12S redux

Так виглядає тіло радіатора без вентилятора:

Noctua NH-U12S redux

Це звичайна конструкція на одну секцію. Всі теплові трубки, ребра та підошва для запобігання корозії вкриті шаром нікелю. Загальна площа розсіювання тепла складає 5625 см².

Радіатор складається з 50 пластин розташованих з просвітом у 1,8 мм та чотирьох теплових трубок діаметром 6 мм, рівномірно розподілених у формі літери U на чотири ряди по дві з кожної сторони.

Noctua NH-U12S redux

Товщина радіатора в профіль складає 45 мм. Боковини радіаторних пластин посередині загнуті під 90 градусів, що зміцнює конструкцію в цілому та не дає пластинам налипати одна на одну. Спереду і ззаду є по два ряди вертикальних заглиблень для кріплення фіксаторів вентилятора. Варто зауважити, що радіатор зміщений на 3 мм назад відносно центральної осі симетрії підошви, тобто фактично в нього є передня і задня частина, що помітно не одразу.

Noctua NH-U12S redux

Кінці теплових трубок нічим не закриті, але виглядають цілком пристойно. Самі трубки розміщені в поперечній проєкції максимально раціонально. Написом REDUX позначена тильна сторона радіатора.

Noctua NH-U12S redux

Поперечна пластина, яка притискає кулер до процесора, закріплена одним гвинтом по центру. С обох сторін пластини є по одній гайці (з роз'ємом під хрестову викрутку) на пружинах.

Noctua NH-U12S redux

Підошва кулера складається з двох окремих брусків металу, між якими запресовані теплові трубки. В місцях дотику спостерігаються сліди припою, все зроблено дуже акуратно.

Noctua NH-U12S redux

Знову ж таки, з метою економії, виробник не поклав у комплект окремий шприц з термопастою, але наніс на підошву кулера тонкий шар термоінтерфейсу Noctua NT-H1, якого вистачить на один монтаж кулеру. Від стирання він захищений пластиковою накладкою.

Noctua NH-U12S redux

Кулер має суцільну мідну підошву, вкриту нікелем. Її розмір складає 38х40 мм. Поверхня не дзеркальна, але доволі рівна, вкрита маленькими радіальним слідами від фрезування.

Noctua NH-U12S redux

Окремо для кулера можна придбати монтажний комплект під назвою Noctua NA-FK1 redux з другим вентилятором. Він вартує приблизно третину від рекомендованої ціни кулера та продається ось у такій коробці:

Noctua NH-U12S reduxNoctua NH-U12S redux

В середині можна знайти другий пропелер Noctua NF-P12 redux-1700 PWM, дві скоби до нього, набір з чотирьох гумових демпферів, Y-подібний розгалужувач живлення, та два понижуючі швидкість перехідники NA-RC14 LNA. Саме наявність цих елементів викликає подив, адже що заважає відрегулювати швидкість за допомогою ШІМ?

Noctua NH-U12S redux

Перейдемо до монтажу та випробування кулера.