Огляд ігрової миші Razer DeathAdder V3

Нещодавно ми познайомились з бездротовою мишею Razer DeathAdder V3 Pro. І в цьому огляді маємо можливість розповісти читачам про дротову версію під назвою Razer DeathAdder V3. Миша зберегла ту саму оновлену форму корпусу, що й V3 Pro, але ще з меншою вагою та іншим покриттям. За технічними параметрами маємо все те ж саме і навіть трохи краще завдяки частоті опитування в 8000 Гц. Але саме приємне в ній для покупців це майже вдвічі менша вартість внаслідок відсутності бездротового модуля.

Razer DeathAdder V3

Технічні характеристики

Виробник Razer
Назва та сторінка продукту DeathAdder V3
Інтерфейс Дротовий (USB)
Тип Ігрова (FPS/MMO/RTS-ігри)
Тип сенсора Оптичний
Модель сенсора Focus Pro 30K (PixArt PAW3950DM-T5QU)
Роздільна здатність, cpi 100 – 30 000
Кількість кнопок 6 кнопок + прокрутка (ліва, середня, права, дві бічні кнопки, перемикач роздільної здатності)
Максимальне прискорення, g 70
Висота відриву від поверхні (LOD), мм 0,2–2,6
Максимальна швидкість, м/сек 19,05
Частота опитування USB-порту, Гц 125 / 500 / 1000 / 2000 / 4000 / 8000
Частота кадрів, fps Варіативна
Внутрішня пам'ять Так (5 профілів)
Скрол 1
Прокрутка вертикальна/горизонтальна +/-
Можливість зміни маси
Можливість регулювання форми корпусу
Довжина шнура, м 1,85
Матеріал кабелю Обплетення, паракорд
Матеріал поверхні корпусу Пластмаса
Колір Чорний
Підсвічування
Зони підсвічування
Матеріал ніжок Тефлон (PTFE)
Програмне забезпечення Razer Synapse 3
Розміри, (Д х Ш х В) мм 128 x 68 x 44
Вага, г 59
Сумісність з ОС Windows 10 x64 або вище
Додатково Оптичні перемикачі ЛКМ та ПКМ третього покоління з ресурсом в 90 млн натискань, полегшений корпус, гладке покриття поверхні, підтримка частоти опитування в 8000 Гц, гнучкий паракорд-кабель Razer Speedflex.
Середня вартість, грн 3499
 

Комплект постачання

Миша у продаж надходить в традиційному для Razer чорно-зеленому пакуванні. На ньому є вся необхідна покупцю інформація, зокрема зображення продукту, опис його переваг, та перелік комплекту постачання. Під яскравою зовнішньою обкладинкою, яка знімається одним рухом, знаходиться основна коробка з простого картону. А сама миша у ній загорнута в приємний тканинний мішечок із зав’язками.

Razer DeathAdder V3Razer DeathAdder V3

В комплекті постачання є посібник користувача, дві наліпки з логотипом Razer та традиційний аркуш з вітаннями від директора компанії.

Razer DeathAdder V3

Дизайн

Миша Razer DeathAdder V3 має оновлену форму, незвичну для фанатів цієї серії. Корпус став вужчим, вищим та рівним по боках. Характерний «горб» по центру зліва тепер ще виразніший. Панелі основних кнопок тепер окремі від корпусу, та пряміші, без «кльошу» по боках. На відміну від Pro версії, замість шорсткої поверхні тут зроблено гладеньке матове покриття. За першими відчуттям воно навіть видається слизьким, але вже за декілька годин користування миша починає буквально чіплятися за шкіру руки й відчуття вислизання зникає назавжди. Якась чергова висока технологія. Панелі ЛКМ та ПКМ виконані чудово, без люфту та зайвого вільного ходу. Натискаються чітко, легко та з неголосним клацанням. Як основні перемикачі використовується фірмова оптика третього покоління, яка «виключає» можливість випадкових подвійних натискань. Для перемикачів заявлено затримку сигналу в межах 0,2 мс та ресурс в 90 млн натискань. Середня клавіша під колесом прокрутки більш туга, з приглушеним звуком активації.

Razer DeathAdder V3

Обидві бокові кнопки натискаються м’яко та легко, без вільного ходу. Видають тихе характерне клацання при активації.

Razer DeathAdder V3

Сигнальний кабель заходить в корпус миші спереду по середині, на достатній висоті від поверхні. Місце з’єднання має гнучкий гумовий захист від перегину. Колесо прокрутки вкрите гумою та є пустим в середині, тримається на трьох шпицях. Тактильні насічки на ньому розташовані рядами у вигляді дрібних точок. Обертається легко, з дуже тихим потріскуванням та добре відчутними позиціями фіксації.

Razer DeathAdder V3

Кабель Razer Speedflex має довжину 1,85 метра при вазі в 30 грамів. Він м’який та гнучкий, середньої товщини та вкритий паракордом. Для регулювання довжини є гумовий ремінець, а роз’єм закритий захисним ковпачком від пилу.

Razer DeathAdder V3

Додаткові кнопки з правої сторони відсутні. Права бокова панель стала рівнішою, та комфортнішою для мізинця і безіменного пальця.

Razer DeathAdder V3

На кормі миші вигравіюваний малопомітний логотип без підсвічування.

Razer DeathAdder V3

Асиметрична ергономіка Razer DeathAdder V3 Pro розрахована під праву руку середнього або великого розміру та підходить під усі види хвату. Приємна форма доповнюється зменшеною до 59 грамів вагою та ідеально відцентрованим балансом ваги за осями симетрії.

Razer DeathAdder V3Razer DeathAdder V3Razer DeathAdder V3

На підошві миші є одна довга напівкругла ніжка позаду та дві овальні попереду. Ще одна тонка ніжка наклеєна кільцем навколо сенсора. Праворуч від віконця датчика є кнопка з функцією перемикача роздільної здатності.

Razer DeathAdder V3

Razer DeathAdder V3 це одна з кількох мишей в асортименті компанії, що практично не має підсвічування. Проте, перед перемикачем роздільної здатності вмонтований кольоровий світлодіодний індикатор трикутної форми. Він показує кольором поточний рівень чутливості сенсора.

Razer DeathAdder V3

Функціональні можливості

Без встановлення програмного забезпечення на Razer DeathAdder V3 можна кнопкою змінювати п’ять рівнів роздільної здатності, позначених відповідним кольором, між 400 (червоний), 800 (зелений), 1600 (синій), 3200 (блакитний) та 6400 cpi (жовтий), встановлених за замовчуванням. Якщо затиснути цю кнопку на п’ять секунд, можна змінити частоту опитування. При 1000 Гц індикатор блиматиме зеленим кольором, при 8000 Гц — червоним. Щоб скинути налаштування миші на фабричні, потрібно одночасно утримувати ЛКМ, ПКМ та СКМ впродовж семи секунд.

Фірмове ПЗ

Як програмне забезпечення Razer DeathAdder V3 використовує Razer Synapse 3 (актуальна версія — 3.8.428.42117). У разі використання Windows 10 чи 11 операційна система запропонує завантажити цю утиліту автоматично. Паралельно буде встановлено програмний хаб Razer Central, який контролює облікові записи користувачів цього програмного забезпечення. Для програми можна вибрати одну з 10 мов, налаштувати параметри автозапуску, вибрати світлу або темну тему інтерфейсу, синхронізувати з налаштуваннями у хмарі або почитати посібник. Крім того, можна скинути на замовчування посібник з продукту і ПЗ, щоб ознайомитися з ним знову, або примусово оновити ПЗ.

Razer DeathAdder V3

На стартовому екрані програми користувач отримує доступ до підключених пристроїв, встановлених модулів та онлайн-сервісів. Зокрема, до таких модулів як студія ефектів Chroma або редактор макросів, що встановлюються окремо. Ще з головного екрану можна відправити відгук про поточну версію програмного забезпечення, зареєструвати свій продукт, подивитися список сумісних пристроїв, відвідати магазин продукції Razer, звернутися за підтримкою або зазирнути в електронний гаманець Razer Gold and Silver.

Razer DeathAdder V3

На екрані налаштування кнопок миші є можливість перезначити будь-які команди для шести кнопок та ще двох напрямків прокручування. Повний перелік доступних команд позначений на вкладці зліва. Крім того, можна призначити додаткові функції для режиму Hypershift, в якому при затисканні певної клавіші та активації режиму функції всіх кнопок змінюються на альтернативний набір команд. Вкладка вибору та прив'язки профілю знаходиться зверху по центру. Миша має п’ять профілів вбудованої пам'яті, перший з яких зберігає налаштування автоматично.

Razer DeathAdder V3

У налаштуваннях «ефективності» регулюється роздільна здатність сенсора в межах від 100 до 30000 cpi з кроком у 50 одиниць. Можна налаштувати п'ять окремих рівнів чутливості або залишити лише один рівень (відключивши відповідний повзунок). Є і можливість окремо регулювати осі X та Y для кожного рівня. На вибір є частоти опитування в 125, 500, 1000, 2000, 4000, 8000 Гц. Є тут і пряме посилання на стандартну програму для базового налаштування миші Windows.

Razer DeathAdder V3

У розділі калібрування висоти відриву сенсора від поверхні можна виставити її в межах від 1 до 26 одиниць, що відповідає відстані в десятих долях міліметра. Цікава особливість полягає в тому, що окремо регулюється межа підйому та посадки миші. Тобто її можна виставити асиметрично за бажанням.

Razer DeathAdder V3

Редактор макросів має широку функціональність. У лівій вкладці є повний перелік створених команд, які можна копіювати, імпортувати, експортувати та видаляти. Запис команд відбувається у центральному вікні, де крім натискання кнопок миші чи клавіатури, ще й записується траєкторія руху курсора, щодо конкретного вікна чи екрана загалом. У правій вкладці показані доступні призначення команд, параметри виставлення тимчасових затримок і схематичний шлях курсора.

Razer DeathAdder V3

Ергономіка та тестування

Тестування миші проводилося на тканинному килимку монотонного чорного кольору SteelSeries QcK Edge XL. Ергономіка Razer DeathAdder V3 мені особисто дуже подобається, хоча вона і відрізняється від звичних мені з 2013-го року DeathAdder. Міцний та легкий корпус ідеально лягає в руку середнього чи великого розміру з будь-яким типом хвату. Мала вага миші рівномірно розподілена по осях симетрії, завдяки чому відсутні перекоси при відриві від поверхні. Поверхня з новим гладким покриттям видається слизькою лише в перші години користування. А потім немов починає приростати до руки. При цьому вона ніби й збирає відбитки пальців, але швидкого забруднення поверхні не відбувається. Усі кнопки миші вивірені в плані зусилля, чіткі та тактильні. І при цьому неголосні. Прокручування неголосне та чітко відпрацьовує усі положення фіксації. Ковзає миша легко, з мінімальною інерцією. Кабель ніяк не заважає роботі миші та дозволяє за бажанням обійтися без тримача.

Встановлений тут оптичний сенсор з невидимою інфрачервоною підсвіткою має фірмову назву Focus Pro 30K. Розроблений він разом з PixArt та має маркування PAW3950DM-T5QU. За технічними характеристиками він просто чудовий. За фактичними відчуттями — ще краще. Поведінка курсора ідеальна. Висота відриву сенсора від поверхні виставляється асиметрично (мінімальний підйом в 0,2 мм, приземлення в 0,1 мм), що дозволяє при певному тренуванні добитися повної непорушності курсора при переставлянні миші. Основна відмінність від бездротової версії це можливість працювати на частоті опитування в 8000 Гц, що, в теорії, підвищує точність відтворення курсором траєкторії руху миші. Як бачите, наш старенький Mouse Test не спроможний обрахувати цю частоту та відповідний рівень згладжування при ній. Тому ще один замір було зроблено при стандартних 1000 Гц, які лише підтвердили ідеальні налаштування датчика.

Razer DeathAdder V3Razer DeathAdder V3

Підсумки

Дротова миша Razer DeathAdder V3 — це легкий, зручний та дуже точний маніпулятор, спроможний задати якісно новий стандарт у категорії асиметричних надлегких мишей для кібер-спорту. У цьому продукті компанія максимально зосередилась на важливих для ігрової миші речах — формі корпусу, покритті, сенсорі, перемикачах, м’якому кабелі, ніжках. На диво, тут навіть немає підсвітки, що для Razer величезна рідкість. І у результаті вийшов вдалий пристрій без явних недоліків, який у багатьох гравців жанру FPS може стати улюбленим.