Огляд та тестування ігрового 27″ WQHD-монітора MSI MPG 271QRX QD-OLED з частотою оновлення 360 Гц

Останнього часу на ринку моніторів відбувається просто якийсь бум з виходу новітніх моделей, характеристики яких ще кращі, ніж у попередників. Ось тільки ми почали насолоджуватися частотою оновлення екрана у 165–180 Гц, як нам вже пропонують 240 Гц. Не встигли познайомитися з прогресивними продуктами, як вже готові й ще швидші моделі, причому не на базі матриць TN+Film чи навіть IPS, що було б логічно для таких частот, а на OLED! Такі монітори відрізняються контрастною, насиченою та соковитою картинкою, до якої іншим технологіям ще далеко. Ще й час реакції в них виміряється мікросекундами, що робить їх найкращими продуктами для ігор. Але у моніторів з органічними світлодіодами є й свої недоліки, як-от висока вартість готових виробів та можливість з часом вигоряння матриці. З іншого боку, виробники впроваджують технології продовження життя екранів та деякі вже гарантують строк у два роки, що з ними нічого не трапиться. Звісно, працювати вони можуть довше, що робить сучасні монітори з OLED привабливішими для споживачів, лише ціна може відвадити деяких з них. В цьому огляді ми саме й розглянемо одну з таких новітніх моделей з частотою оновлення 360 Гц виробництва MSI — MPG 271QRX QD-OLED.

MSI MPG 271QRX QD-OLED

MSI MPG 271QRX QD-OLED

Монітор виконано на сучасній матриці QD-OLED з роздільною здатністю 2560x1440 точок, що для пристрою такого рівня можна назвати вдалим рішенням, бо дорога модель з Full HD буде виглядати дивно, а забезпечити 4K відповідним фреймрейтом буде важко навіть з топовою відеокартою. Крім високої частоти оновлення у 360 Гц монітор також має час відгуку у 0,03 мс, що робить його просто ідеальним для гри у проєкти жанру FPS. Також MPG 271QRX QD-OLED підтримує Adaptive-Sync, що зробить зображення плавним й без розривів у динамічних сценах. Використовується матриця нового покоління, тож виробник обіцяє кращу чіткість тексту, аніж було в старих продуктах. Заявлений обсяг кольорового простору sRGB на рівні 138%, а DCI-P3 — 99%, що робить його придатним не тільки для ігор, а й для перегляду графічного та відео контенту, ще й в HDR-якості завдяки підтримці DisplayHDR True Black 400. Але й це не все і розважальними можливостями він не обмежений — виробник обіцяє Adobe RGB на рівні 99%, що дозволяє користувачу працювати в графічних та відео редакторах. Роздільна здатність Quad HD з високою частотою оновлення матриці потребує швидких інтерфейсів, тож монітор оснащено одним DisplayPort 1.4a та двома HDMI 2.1, а також одним USB Type-C з альтернативним режимом — всі вони забезпечують частоту у 360 Гц. Також є підтримка Power Delivery у 90 Вт, ну й, звісно, новомодна та вже популярна в ігрових пристроях KVM-функціональність. Динаміків, на жаль, немає, хоча іноді вони бувають корисні.

Виробник MSI
Модель MPG 271QRX QD-OLED
Діагональ 26,5″
Співвідношення сторін 16:9
Радіус заокруглення екрана
Роздільна здатність екрана 2560x1440 (QHD)
Тип матриці QD-OLED
Розмір пікселя, мм 0,233
Покриття матриці Напівглянцеве (Anti-Reflection)
Тип підсвітки
Час реакції матриці, мс 0,03 (GTG)
Частота оновлення, Гц 360
Максимальна яскравість, кд/м² 250
Статична контрастність 1500000:1
Підтримка HDR DisplayHDR True Black 400
Кількість відображуваних кольорів, млн 1,07 (10 bit)
Охоплення кольорового простору sRGB / Adobe RGB / DCI-P3, % 138 / 98 / 99
Максимальні кути огляду (вертикальні/горизонтальні) 178 / 178
Відеовходи 1x DisplayPort 1.4a (2560x1440@360Гц), 2x HDMI 2.1 (2560x1440@360Гц), 1x USB Type-C (DP, 2560x1440@360Гц, PD 90W)
Додаткові роз’ємі 1х 3,5-мм вихід на навушники
USB-хаб 2x USB 2.0 Type A
Вбудовані динаміки, Вт
Можливість регулювання екрана Кут нахилу –5°/+20°, поворот –30°/+30°, обертання на –90/+90 градусів, зміна висоти 0–110 мм
Кріплення VESA, мм 100 x 100
Енергоспоживання, Вт н/д
Розміри (з урахуванням підставки), мм 610 x 422 x 242
Вага (з урахуванням підставки), мм 8,3
Додатково Підтримка VESA AdaptiveSync, KVM, роз’єм замку Kensington
Середня вартість, грн 45599

Комплект постачання

Монітор постачається у великій коробці з кольоровою поліграфією, на якій зображено пристрій та вказані його особливості. Для облегшення перенесення є нейлонова ручка.

MSI MPG 271QRX QD-OLEDMSI MPG 271QRX QD-OLED

В комплекті постачання присутні документація, стійки для кріплення кронштейна VESA100, кабелі живлення та USB з HDMI, а також розібрана ніжка. Цікаво, що виробник вирішив з монітором покласти саме кабель HDMI, бо зазвичай в комплекті можна зустріти DisplayPort. Скоріше за все, таким чином компанія вирішила виділити підтримку інтерфейсу версії 2.1.

MSI MPG 271QRX QD-OLED

Зовнішній вигляд

Монітор має сучасний дизайн й всю площу його передньої панелі займає матриця, а рамок, як таких, фактично й немає — вже який рік виробники використовують таку конструкцію й навряд чи будуть зміни в найближчому майбутньому.

MSI MPG 271QRX QD-OLED

Звісно, фізично рамки поки що нікуди не ділися, вони є на матриці, але невеличкі. Тут рамка з боків дорівнює 10 мм, нагорі — 5 мм, а знизу вже доходить до 15 мм, але через технологію захисту матриці від вигоряння, зображення періодично зміщується на декілька міліметрів, тож є додаткові пікселі з кожної сторони. Така технологія вже зустрічалася в моніторі MEG 342C QD-OLED. Унизу рамка має декоративний елемент у вигляді приклеєної до екрана пластинки з логотипом MSI, а обрамлення самої матриці тут металеве. Все зроблено якісно та виглядає дуже стильно.

MSI MPG 271QRX QD-OLEDMSI MPG 271QRX QD-OLED

На зворотному боці виробник вирішив відійти від популярної округлої форми кришки на всю площу та зробив окремий кожух блоку керування з кутами, але він не виглядає відчужено і його дизайн виконано у загальному стилі з іншими елементами монітора.

MSI MPG 271QRX QD-OLED

Крім того, матриця встановлена в окремий металевий кожух товщиною десь у 4,5 мм, що потребує обережного поводження з нею, тому за боки монітор краще не чіпати.

MSI MPG 271QRX QD-OLED

В цілому, дуже цікаве рішення, яке робить цю модель витонченою та елегантною. Звісно, товста кришка блока керування додає брутальності пристрою, але в більшості випадків користувач задню частину побачить лише у процесі розпаковування та збирання монітора, а увесь інший час вона буде знаходитися з боку стінки.

MSI MPG 271QRX QD-OLED

Через вбудований блок живлення зробити її тонше не вийшло, зате інженери MSI змогли позбутися активного охолодження, яке зустрічається в подібних продуктах. Зверху кришки, а також по боках, є решітки, через які виходить гаряче повітря.

MSI MPG 271QRX QD-OLED

Не обійшлося й без RGB-підсвітки статичного логотипа MSI, яка за фабричним налаштуванням увімкнута та має червоний колір, але після встановлення фірмового застосунку Gaming Intelligence користувач отримає й іншу палітру та ефекти.

MSI MPG 271QRX QD-OLED

Індикатор активності монітора знаходиться в центрі знизу екрану й у ввімкненому стані світиться білим кольором, але не дуже яскраво, тож відвертати увагу не буде. В режимі очікування він блимає янтарним світлом.

MSI MPG 271QRX QD-OLEDMSI MPG 271QRX QD-OLED

Над індикатором на зворотній стороні є п’ятипозиційна кнопка-джойстик, функціональна клавіша й кнопка вмикання пристрою. Клавіша G буде працювати після встановлення все того ж Gaming Intelligence.

MSI MPG 271QRX QD-OLED

Інтерфейсні роз’єми знаходяться зліва, трохи вище органів керування монітором. Тут є 3,5-мм роз’їм для навушників, два HDMI 2.1, один DisplayPort 1.4a та один USB Type-C з підтримкою приймання відеосигналу та заряджання пристроїв потужністю до 90 Вт. Є також вхід для хабу на два порти USB 2.0 — не швидкісні, але для периферії у режимі KVM їх цілком достатньо. З правої сторони знаходиться мережевий роз’єм живлення та проріз для замка Kensington.

MSI MPG 271QRX QD-OLEDMSI MPG 271QRX QD-OLED

Ніжка доволі масивна, виконана з металу з пластиковими накладками та має глянцеву вставку, яка буде добре збирати на собі пил на подряпини. Знизу є проріз для протягування кабелів.

MSI MPG 271QRX QD-OLEDMSI MPG 271QRX QD-OLED

Основа також з металу з пластиковою накладкою, кріпиться до стійки завдяки гвинту. Звісно, простіше буде спочатку ніжку вставити механізмом в пази на моніторі, а вже потім збирати її далі.

MSI MPG 271QRX QD-OLEDMSI MPG 271QRX QD-OLEDMSI MPG 271QRX QD-OLED

За необхідністю замість комплектної ніжки можна використовувати кронштейн стандарту VESA100.

MSI MPG 271QRX QD-OLED

Монітор може змінювати кут нахилу на –5°/+20°.

MSI MPG 271QRX QD-OLEDMSI MPG 271QRX QD-OLED

Монітор може змінювати висоту на 110 мм, також є функція повороту на –30°/+30° й обертання на –90/+90 градусів, так званий pivot.

MSI MPG 271QRX QD-OLEDMSI MPG 271QRX QD-OLED
 
Обговорити в форумі (коментарів: 47)

Останні огляди: