Огляд ігрової гарнітури Hator Hypergang 7.1 USB

Ігрова гарнітура Hypergang є основним аудіопродуктом в лінійці периферії від Hator. Її перші моделі з’явилися разом з самим брендом у 2018 році. З того часу було декілька ревізій, де виробник експериментував з кабелем, мікрофоном та набором аксесуарів. Але зрештою все повернулося до початкового варіанту з незначними покращеннями. Hator Hypergang 7.1 USB, про який піде мова в огляді, є поєднанням в одному комплекті Hypergang Evo Elite та звукової USB-карти Hator Crystal 7.1. Пропонуємо подивитись, що з цього вийшло.

Hator Hypergang 7.1 USB

Технічні характеристики

Виробник Hator
Назва та сторінка продукту Hypergang 7.1 USB
Колір Чорний
Аудіоканали 2.0 (реально) / 7.1 (віртуально)
Динаміки, мм 53 (неодимові магніти, композитна мембрана)
Тип амбушур Закриті
Матеріал амбушур Штучна шкіра / тканина
Імпенданс, Ом 64 (+/-15%)
Чутливість, дБ 110 (+/– 3)
Діапазон частот навушників, Гц 20 ~ 20 000
Інтерфейс підключення гарнітури Дротовий (комбінований штекер 3,5 мм, окремі штекери 3,5 мм, USB)
Вага, грамів 250
Сумісність ПК, MAC, мобільні пристрої та ігрові консолі
Тип мікрофона Зовнішній, знімний, аналоговий
Спрямованість мікрофона Односпрямований
Активне шумозаглушення Так (через звукову карту)
Діапазон частот мікрофона, Гц 100 ~ 10 000
Співвідношення сигнал/шум, дБ 64
Чутливість мікрофона, дБ –42 (+/– 3)
Додатково Звукова USB карта Hator Crystal 7.1 у комплекті. Змінні тканинні амбушури. Подовжувач-розгалужувач на два входи 3,5 мм (2 метри), кабель 3,5 мм з пультом регулювання гучності звуку та вимкнення мікрофона (1 метр), аудіокабель 3,5 мм (1 метр), чохол для зберігання
Вартість, грн 2 599
 

Комплект постачання

Гарнітура постачається у продаж в коробці, фарбованій у фірмовий для Hator жовтий та чорний колір. Зображення продукту присутні, технічні характеристики викладені на звороті українською, польською та англійською мовами. Єдине, що прочитати написане там можна лише при яскравому зовнішньому освітленні.

Hator Hypergang 7.1 USBHator Hypergang 7.1 USB

Пакування всередині зроблено досить оригінально. З першого погляду навіть не одразу зрозуміло, де ховається сама гарнітура. Усі аксесуари складені у коробці по центру.

Hator Hypergang 7.1 USB

Комплект постачання багатий. Окрім самої гарнітури тут є інструкція користувача, додатковий комплект тканинних амбушурів, чохол з водостійкої тканини, знімний мікрофон, 3,5-мм аудіокабель, подовжувач-розгалужувач з одного 3,5-мм входу на два 3,5-мм виходи, ще один 3,5-мм аудіокабель з пультом регулювання гучності звуку та вимкнення мікрофона та звукова USB-карта Hator Crystal 7.1.

Hator Hypergang 7.1 USB

Зовнішній вигляд

Гарнітура Hator Hypergang 7.1 USB повністю чорного кольору та має класичну симетричну конструкцію з м’яким наголів’ям, висувними дужками та вилкоподібними тримачами, які дозволяють чашам навушників нахилятися по вертикалі в межах 50 градусів для кращої посадки на голові користувача.

Hator Hypergang 7.1 USBHator Hypergang 7.1 USB

Пружне напівкругле наголів’я вкрите штучною шкірою та прострочене по обводу з обох сторін. Напис Hator витиснений зверху.

Hator Hypergang 7.1 USB

Знизу всередині наголів’я є підкладка з дуже м’якою піною. Бокові затискачі зроблені з пластику з покриттям софт-тач та тримаються на двох гвинтах кожен. Позаду з них виходить кабель в обплетенні, що сполучає навушники між собою.

Hator Hypergang 7.1 USB

Рамкові висувні дужки металеві, з трьома довгими отворами всередині для полегшення загальної ваги. До чаш кріпляться через поворотні пластикові шарніри (також вкриті софт-тач), по одному гвинту з кожної сторони.

Hator Hypergang 7.1 USB

Кожен тримач можна висунути на 30 мм максимум. На звороті є заглиблення, що визначають позиції фіксації. Усього їх вісім, не рахуючи двох крайніх позицій, де фіксація не відбувається. Сполучний кабель заходить в чаші позаду зверху.

Hator Hypergang 7.1 USB

Чаші навушників прямокутної-заокругленої форми виготовлені з пластику із софт-тач покриттям. По боках на них зроблені овальні декоративні металеві накладки зі сріблястим написом Hator. На перший погляд, вони здаються маленькими, але насправді є цілком комфортними та накривають вухо повністю, не стискаючи його.

Hator Hypergang 7.1 USB

На лівому навушнику по центру знизу стирчить позолочений 3,5-мм вхід для підключення кабелю. Знизу попереду є 3,5-мм гніздо для мікрофона. Вхідне заглиблення квадратної форми має зліва отвір під насічку, яка не дає вставити спрямований мікрофон неправильною стороною.

Hator Hypergang 7.1 USB

Знімний мікрофон має довжину в 145 мм та вагу в 11 грамів. Він є аналоговий, спрямованої дії та з накладним попфільтром на кінці. Гнучка штанга вкрита гумою та дозволяє задати йому зручну та потрібну форму.

Hator Hypergang 7.1 USBHator Hypergang 7.1 USBHator Hypergang 7.1 USB

Вага самої по собі гарнітури складає 250 грамів.

Hator Hypergang 7.1 USB

Гарнітура Hator Hypergang 7.1 USB має багато варіантів підключення до джерела відтворення звуку. Перший і простіший варіант — це короткий, м’який та гнучкий аудіо кабель з комбінованим 3,5-мм роз’ємом, вкритий нейлоновим обплетенням, довжиною в 1 метр та вагою у 20 грамів. Ним найлогічніше підключатися до звукової карти, мобільного пристрою, ноутбуку, тобто до всього, до чого вистачає довжини. За умови, що не потрібен пульт керування гучністю.

Hator Hypergang 7.1 USB

Подовжувач-розгалужувач без обплетення має довжину у 2 метри та вагу 40 грамів. Знадобиться, якщо на ПК є окремі входи для мікрофона та навушників. Можна підключати до звичайного кабелю, або до кабелю з пультом.

Hator Hypergang 7.1 USB

Якщо потрібне регулювання гучності звуку на кабелі, то таке у комплекті також є. Довжиною 1,1 метра, вагою 25 грамів і в обплетенні. Також на пульті є вимикач мікрофона. Можна підключати до ПК через подовжувач, або до мобільних пристроїв напряму. Використовувати зі звуковою картою немає сенсу, адже там є свій регулятор. Подібні пульти мають одну неприємну конструктивну особливість. При зменшені рівня гучності до мінімуму може зникати один канал звучання. Або може бути нерівномірна гучність по обох каналах.

Hator Hypergang 7.1 USB

Звукова карта має комбінований 3,5-мм вхід та USB-підключення. Загальна довжина кабелю з картою складає 2 метри при вазі в 64 грами. Шнур в обплетенні та з феритовою накладкою. Габарити карти складають 66х30х12 мм. Окрім того, що їй вистачає потужності «розкачати» гучність навушників з опором в 64 Ом, карта має власне програмне забезпечення, яке дозволяє бавитися з тонкими налаштуваннями відтворення та запису звуку. Також тут є чотири кнопки для збільшення та зменшення гучності звуку, відключення звуку та вимикання мікрофона.

Hator Hypergang 7.1 USBHator Hypergang 7.1 USB

Стокові амбушури закритого типу виконані зі штучної протеїнової шкіри та наповнені піною з ефектом пам’яті. Від динаміка вухо користувача відділяє тонка поролонова прокладка.

Hator Hypergang 7.1 USBHator Hypergang 7.1 USB

За бажанням амбушури можна замінити на тканинні, які також є у комплекті. Вони мають гірший рівень ізоляції зовнішнього шуму, проте є більш комфортними для тривалого носіння. Особливо, якщо у приміщенні жарко.

Hator Hypergang 7.1 USB

Під амбушурами встановлені 53-мм динаміки з неодимовими магнітами. Заявлений діапазон відтворюваних частот для них складає від 20 Гц до 20 кГц. По периметру динаміка отвори заклеєні білою тканиною, ймовірно для гасіння зворотного відлуння всередині чаш.

Hator Hypergang 7.1 USB

Щоб розкрити чашу навушників, достатньо викрутити чотири гвинти з рамки, яка утримує амбушури. Всередині все доволі просто. Динамік приклеєний до своєї рамки, єдина плата має впаяний на собі роз’єм мікрофона, сполучний кабель зав’язаний на вузол, щоб його випадково не висмикнули. А от 3,5-мм вхід для кабелю є окремим від плати, що підвищує шанси успішного ремонту даного пристрою.

Hator Hypergang 7.1 USB

Програмне забезпечення

Звукова карта Hator Crystal 7.1 у складі гарнітури Hator Hypergang 7.1 USB має власний застосунок, який можна завантажити як з її сторінки, так й зі сторінки навушників. ПЗ ідентифікує себе як Xear Audio Center, після встановлення є постійно активним та прямо зі своєї іконки у зоні повідомлень дозволяє через праву клавішу викликати майже усі налаштування, що стосуються звуку. В параметрах застосунку можна налаштувати його відображення на панелі завдань, рівень прозорості вкладки, обрати одну з 17 доступних мов інтерфейсу або відключити сповіщення.

Hator Hypergang 7.1 USB

Вкладка золотистого кольору по центру екрана зверху дозволяє одним поглядом оцінити, які саме налаштування звукової карти зараз активні. В тій же вкладці можна створити або перемкнути поточний профіль налаштувань. На жаль, перехід до цих налаштувань не є інтуїтивно зрозумілим. Потрібно натискати правою клавішею по значку динаміку та мікрофону, щоб викликати появу випадного меню. Після цього, натиснення лівою клавішею по іконках поверне користувача до останньої відкритої вкладки. Розглянемо їх всі послідовно. Керування гучністю дозволяє задати загальний рівень гучності, відрегулювати його окремо по каналах, або заглушити звук повністю. Параметр дублюється повзунком угорі справа та відповідає стандартному рівню гучності звуку Windows у відсотках.

Hator Hypergang 7.1 USB

Далі можна обрати частоту дискретизації звуку навушників в 44,1 або 48 кГц.

Hator Hypergang 7.1 USB

Якщо активувати еквалайзер, можна налаштувати рівні звучання потрібного діапазону відтворюваних частот. Є заготовлені профілі під різні жанри музики, але можна створити й свій. І зберегти окремо.

Hator Hypergang 7.1 USB

Якщо потрібно додати акустичних ефектів у звукову сцену, то вони також тут є. Усього близько 30 варіантів з імітацією різних типів приміщень у трьох розмірах.

Hator Hypergang 7.1 USB

При вмиканні віртуального звуку 7.1 можна індивідуально налаштувати кожен напрям його відтворення та відповідну гучність для нього.

Hator Hypergang 7.1 USB

У Xear SingFx можна змінювати тональність вокалу від низької до високої, також регулювати його гучність аж до повного заглушення голосових частот відносно іншого звуку.

Hator Hypergang 7.1 USB

Параметр Xear Surround Max покращує об’ємність звучання та рівень баса.

Hator Hypergang 7.1 USB

Наступна вкладка дозволяє регулювати гучність запису мікрофона, вимикати його повністю, або вмикати підсилення. Крім того, можна увімкнути «моніторинг», при якому користувач буде чути власний голос у навушниках таким, яким він записується. Гучність цього фону також можна налаштувати.

Hator Hypergang 7.1 USB

Частоту дискретизації звуку можна обрати й для мікрофона. В межах 44,1 або 48 кГц.

Hator Hypergang 7.1 USB

Xear SingFX дозволяє відрегулювати рівень гучності луни. Або змінити тембр свого голосу на «Дарта Вейдера», анімаційного персонажа, низький чоловічий бас, або високий жіночий голос.

Hator Hypergang 7.1 USB

Присутнє і електронне заглушення зайвого фонового шуму. Його можна увімкнути та відрегулювати.

Hator Hypergang 7.1 USB

І якщо потрібна інформація про програмне забезпечення та обладнання, можна натиснути на літеру «і» зверху справа.

Hator Hypergang 7.1 USB

Ергономіка

Гарнітура Hator Hypergang 7.1 USB має міцну структуру та забезпечує комфортну посадку завдяки правильному ступеню гнучкості наголів'я та поворотних чаш навушників. На голову гарнітура жодним чином не тисне, якщо правильно виставити довжину вилоподібних тримачів. З іншого боку, тримається також достатньо міцно. Хитаючи чи мотаючи різко головою, скинути ці навушники не вдасться. Навіть змістити їх не вийде. Максимальна окружність голови, на якій комфортним чином сяде ця гарнітура складає 59 см. При вазі у 280 грамів зі шнуром та мікрофоном, пристрій майже не відчувається. Спрямований мікрофон легко виставляється в зручну позицію завдяки гнучкій штанзі. Кабель зазвичай не перекручується.

Основні шкіряні амбушури непогано сидять на своєму місці та нагріваються досить повільно. Тому в них можна без проблем провести декілька годин за умови, що у приміщенні не дуже жарко. При цьому вони дуже сильно відсікають зовнішні звуки. Тканинні амбушури з цим справляються гірше, але завдяки вентиляції створюють додатковий комфорт. І в них вже можна провести цілий день без жодних проблем.

Розмір у гарнітури невеликий, її можливо носити на вулиці, якщо вам так хочеться. Або переносити із собою у сумці, попередньої від’єднавши мікрофон та кабель. При стаціонарному використанні краще завжди підключати її через комплектну звукову карту. Це не тільки покращує звучання в цілому, але й органи керування завжди будуть під рукою. До смартфона чи планшету ліпше використовувати простий короткий кабель. Що ж до кабелю з аналоговим регулятором гучності, я його не рекомендую, оскільки можливі проблеми з різним рівнем гучності по каналах та навіть перешкодами на мікрофоні.

Звучання навушників

За свою ціну Hator Hypergang 7.1 USB звучить дуже і дуже не погано у порівнянні з попередніми ітераціями під назвою Hypergang. Додавання в комплект хорошої аудіокарти Hator Crystal 7.1 дозволило повною мірою розкрити динаміки з високими значеннями опору. Тепер запасу гучності більш ніж достатньо в усьому діапазоні частот. Правильно відтворюються низькі, середні та високі частоти. Елементи звукової сцени не втрачаються при зниженні гучності. На високій гучності динаміки не риплять. Музику слухати в них цілком приємно. А всі моменти, які не подобаються, можна вирівняти за допомогою еквалайзеру. Позиціювання в іграх також знаходиться на високому рівні. Визначити напрям звуку можливо з достатньою точністю. Якщо використовувати Hator Hypergang 7.1 USB без рідної звукової карти, то все буде значно гірше. Загальний рівень гучності просідає більш ніж вполовину, що особливо помітно на мобільних пристроях при підключенні через роз’єм 3,5 мм. Звукова сцена стає пласкою та зникає відчуття глибини простору.

Звучання мікрофона

Мікрофон передає звучання голосу чітко та без спотворень при підключенні через звукову карту. Проби відбувалися у програмі Discord та у штатній програмі Windows для запису звуку. Фонові шуми відсутні, тому не має потреби додатково вмикати електронне придушення шумів. Хоча слід відзначити, що випробування проводилося у відносно тихому приміщенні. При підключенні через кабель 3,5 мм з пультом, мікрофон іноді записував звук з навушників. При використанні простого кабелю 3,5 мм цієї проблеми не виникало.

Підсумки

Ігрова гарнітура Hator Hypergang 7.1 USB — це чудова пропозиція в середньому ціновому діапазоні. Додавання звукової карти до Hypergang Evo Elite допомогло повною мірою розкрити можливості цієї моделі та усунути недоліки. Якість звучання більше не залежить від того, яка аудіокарта встановлена в ПК користувача. В результаті маємо гарнітуру з міцною та легкою конструкцією, знімним кабелем, зручною посадкою та комфортними амбушурами (в тому числі тканинними), достатньою якістю звуку та пристойним знімним мікрофоном. І доволі широким комплектом постачання, який дозволяє під'єднатися до будь-якого пристрою.

З недоліків пристрою можна назвати лише комплектний 3,5-мм кабель з пультом регулювання гучності. Він сприяє накладанню звуку навушників на мікрофонний запис та може викликати перепад рівня гучності по каналах. Відповідно, дещо зайвим у комплекті є і розгалужувач, оскільки гарнітуру бажано завжди підключати напряму через звукову USB карту.

Якщо потрібна якісна ігрова гарнітура «з коробки», з хорошим позиціювання звуку та чистим мікрофоном, то Hator Hypergang 7.1 USB є цілком виправданим вибором. І ніщо не заважає покращити можливості вже наявної у вас іншої гарнітури за допомогою звукової карти Hator Crystal 7.1, яка продається окремо і коштує зовсім небагато.