Огляд ігрової миші DeepCool MC310

У бренду DeepCool останнім часом все настільки добре з корпусами та кулерами, що компанія вирішила спробувати себе у новій сфері діяльності. І випустила «ігрову» мишу MC310. Можливо, вона загалом вже трохи запізнилася на ринок ігрової периферії. Але ж багато інших «залізних» брендів зайшли туди з певною затримкою і далеко не відразу успішно. Проте потім у них все налагодилося. У жодному разі невідомо, чи є у DeepCool серйозні плани на периферію чи ні. І незрозуміло, чи буде ця миша першою чи єдиною.

DeepCool MC310

Технічні характеристики

Модель DeepCool MC310
Сайт виробника MC310
Інтерфейс Дротовий (USB)
Тип Геймерська (FPS/MMO/RTS-ігри)
Тип сенсора Оптичний
Модель сенсора Instant Microelectronics A825
Роздільна здатність, cpi 200 – 12 800
Кількість кнопок 7 кнопок (ліва, середня, права, дві додаткові кнопки зверху, дві бічні кнопки) + прокручування вгору/вниз
Максимальне прискорення, g 20
Висота відриву від поверхні (LOD), мм 4
Максимальна швидкість, м/сек 1,53
Частота опитування USB-порту, Гц 125 / 250 / 500 / 1000
Частота кадрів, fps 7000
Внутрішня пам'ять + (4 профілі, 32 КБ)
Скролл 1
Прокрутка вертикальна/горизонтальна +/–
Довжина шнура, м 1,75
Матеріал кабелю Нейлонове обплетення
Можливість регулювання форми корпусу
Можливість зміни маси
Матеріал поверхні корпусу Пластмаса (софт-тач)
Колір Чорний
Підсвічування + (RGB)
Зони підсвічування Колесо прокручування, логотип всередині корпуса, смуга світлодіодів на основі
Матеріал ніжок Тефлон (PTFE)
Програмне забезпечення +
Розміри, (Д х Ш х В) мм 129 x 66 x 39
Вага, г 75
Сумісність з ОС Windows 10 x64 (або новіше)
Додатково Механічні перемикачі Huano з ресурсом напрацювання на відмову в 10 млн натискань
Середня вартість 799 грн

Комплект постачання

Упаковка нової миші виглядає просто і зрозуміло. Біла коробка з вкрапленнями зеленого кольору, зображення спереду і технічні характеристики на тильній стороні. Більше нічого не потрібно.

DeepCool MC310DeepCool MC310

Усередині миша закрита у дві пластикові форми, які убережуть її від вологи та, можливо, від несильних ударів збоку. З комплектації є лише стислий посібник користувача. На ніжки миші наклеєні прозорі плівки, не забувайте зняти їх перед використанням.

DeepCool MC310

Дизайн

Зовнішність та форма DeepCool MC310 більш ніж класична. Традиційна симетрична закруглена форма, модні нині стільники на кормі та частково на панелях основних клавіш. Покриття верхньої панелі є приємним на дотик, але дуже марким софт-тачем чорного кольору. Кнопки основних клавіш окремі, встановлені досить міцно, без люфтів по вертикалі та з невеликим рухом ЛКМ по горизонталі. Ліва та права клавіші натискаються із середнім зусиллям, але ПКМ спрацьовує більш дзвінко, тоді як ЛКМ активується з досить тихим звуком. Між кнопками є глянсова вставка, в якій за колесом прокручування знаходиться два перемикачі рівнів роздільної здатності. Вони працюють із чітким клацанням, середнім зусиллям та невисоким рівнем гучності. Середня кнопка трохи тугіша і зі звуком спрацьовування середньої гучності.

DeepCool MC310

Ліва боковина виконана з гладкого матового пластику з двома глянсовими бічними кнопками. Вони м'які за зусиллям натискання, мають пристойний запас вільного ходу і спрацьовують з дзвінким клацанням. Вздовж основи тут пролягає низка світлодіодів підсвічування.

DeepCool MC310

Сигнальний провід миші розташований у центрі на достатній висоті. Від перегину він захищений короткою гумовою накладкою. Колесо прокручування прогумовано по центру і покрите тактильними насічками у вигляді точок. З боків коліщатко зроблено з напівпрозорого пластику. Люфтів у ньому немає, обертається напрочуд безшумно у всіх напрямках, зі слабкими, але тактильно помітними позиціями фіксації.

DeepCool MC310

Шнур у нейлоновому обплетенні довжиною 1,75 метра. Він достатньо м'який і гнучкий. Зручніше використовувати з тримачем кабелю, але можна і без нього. Неподалік роз'єму є феритова накладка для усунення перешкод.

DeepCool MC310

Права боковина миші така сама, як і ліва, тільки без кнопок. Знизу також є низка світлодіодів підсвічування.

DeepCool MC310

Корма миші покрита перфорацією з метою кращої вентиляції долоні та зменшення ваги. Логотип з підсвічуванням прихований у ній усередині, а через отвори неабияк просвічуються під певними кутами світлодіоди. Знизу також є низка світлодіодів підсвічування.

DeepCool MC310

Ергономіка корпусу миші підійде під праву руку з долонею середнього розміру під будь-який тип хвата. Загальна маса без урахування кабелю становить лише 75 грамів. Баланс ваги по осях симетрії розподілений без перекосів.

DeepCool MC310DeepCool MC310DeepCool MC310

Перфорована основа миші пофарбована у бірюзовий колір. Рівно по центру знаходиться вікно сенсора з видимим червоним підсвічуванням. Чотири невеликі закруглені трикутні ніжки розташовані по кутах.

DeepCool MC310

Підсвічуванню в даній миші приділено особливо багато уваги. В основі, вздовж бортів та корми прокладено 11 світлодіодів. Ще один знаходиться біля колеса прокрутки (його світіння видно дуже слабко). І ще один — під кришкою логотипу, прихованого в кормі миші. І біля нього є ще чотири світлодіоди з боків. Є безліч світлових ефектів, плюс можна налаштовувати колір підсвічування під рівень роздільної здатності. Виглядає воно все не дуже, і тут явно віддали перевагу кількості, аніж якості.

DeepCool MC310

Внутрішня будова

Щоб отримати доступ до миші, потрібно зняти задні ніжки. Під ними знаходяться два хрестові гвинти. Викручуємо їх і верхня частина корпусу від'єднується.

DeepCool MC310

Усі перемикачі розташовані горизонтально на головній друкованій платі. П'ять допоміжних кнопок мають білі штоки та позначені символом «S». Якщо хтось знає назву їхнього виробника — просимо у коментарі. Сенсор прикритий наклейкою.

DeepCool MC310

Основні перемикачі ЛКМ та ПКМ — Huano з синіми кнопками та ресурсом напрацювання на відмову в 10 млн натискань. Енкодер колеса прокручування теж виробництва Huano, 11 мм.

DeepCool MC310

Сенсор встановлений з 12 ніжками виробництва Instant Microelectronics і має маркування A825. Підсвічування йому забезпечує видимий червоний світлодіод.

DeepCool MC310

Підсвічування основи забезпечують 11 світлодіодів, розташованих на звороті друкованої плати.

DeepCool MC310

Світлодіод підсвічування логотипу закритий пластиковою накладкою з новим символом DeepCool.

DeepCool MC310

Функціональні можливості

Без програмного забезпечення на миші можна перемикати шість рівнів роздільної здатності за замовчуванням в діапазоні 1200, 2000, 3200, 4800, 7200 і 12800 cpi. Затискаючи одну з бічних клавіш і натискаючи одну з клавіш перемикання роздільної здатності, можна змінювати ефекти підсвічування. Можливо, ще є якісь функції, але виявити їх нам не вдалося, а в інструкції вони не задокументовані.

Фірмове ПЗ

Програмне забезпечення DeepCool MC310 можна завантажити з офіційної сторінки продукту. Воно вимагає встановлення, але не є постійно активним і запускається вручну. Усі налаштування можна зберегти в один із чотирьох бортових профілів миші. Перемикання, імпорт, експорт та скидання профілів за замовчуванням завжди знаходяться у нижній частині вікна програми. Вгорі праворуч є перемикання мови локалізації інтерфейсу. На вибір є 14 мов. На першому екрані програми є перепризначення семи кнопок миші. На вибір доступні основні та додаткові команди миші, управління медіа, макроси, команди Windows, вибір профілів та перемикання зброї для гри PUBG.

DeepCool MC310

Далі слідує макроредактор. Він не є інтуїтивно зрозумілим. Спочатку у стовпчику макро слід створити каталог, у якому створити нову макрокоманду. Потім набрати команди зі стовпчика з переліком кнопок. Цікаво, що сприймаються лише команди з клавіатури та не більше 56 штук. Проте потім, через команду «вставити подію» можна додати натискання ЛКМ, ПКМ і СКМ, координати, перемикання роздільної здатності, затримку і навіть подію для світлодіодів. Власне, у третій графі й налаштовується, що саме має відбуватися з лампами в ланцюзі команд. У командах праворуч вказується спосіб відтворення макросу. А у вкладці PUBG можна налаштувати режим стрілянини віртуальної зброї.

DeepCool MC310

На вкладці продуктивності зібрані налаштування сенсора миші. Тут регулюється чутливість курсору та швидкість колеса прокручування. Затримку кнопок можна налаштувати в діапазоні від 8 до 300 мс. Частота опитування виставляється на 125, 250, 500 чи 1000 Гц. Рівнів роздільної здатності шість, кожен з них можна відключити або налаштувати для нього певний сигнальний колір світлодіода підсвічування. Роздільна здатність регулюється східчасто. Загальний діапазон становить від 200 до 12 800 cpi. Але, з кроком 200 cpi працює лише відрізок від 200 до 2000 cpi. Далі йде крок 400 cpi (всього одне значення 2400 cpi). І потім слідує крок у 800 cpi (від 3200 і до 12800 cpi). Все це вказує на крайній рівень розгону сенсора від низьких початкових значень, шляхом введення множників.

DeepCool MC310

У налаштуваннях підсвічування можна вибрати один із 12 світлових ефектів, включно з повним вимкненням світлодіодів. Для ефектів окремо можна налаштувати у певних випадках колір, швидкість, яскравість або напрямок відтворення.

DeepCool MC310

Ергономіка та тестування

Тестування миші DeepCool MC310 проводилося на тканинному килимку монотонного чорного кольору SteelSeries QcK Edge XL. Миша має комфортну форму та правильно збалансовану невелику вагу. Габарити підходять під праву руку середнього розміру. У руці сидить чіпко, у будь-якому типі хвата. Кабель рухам не заважає, ніжки мають середній рівень тертя. Інерція пристрою виходить невеликою. Основні клавіші працюють нормально та інформативно. До додаткових питань немає, хоча запас ходу та шум від них міг би бути й меншим. Колесо прокручування в цій миші відмінне — м'яке та безшумне. Хоча комусь потрібно більше тактильної інформації про позиції фіксації. Покриття верхньої панелі приємне на дотик, але марке. Втім, як і будь-який інший софт-тач.

Миша має чотири бортові профілі пам'яті та відносно непогане програмне забезпечення. Підсвічування виглядає трохи дикувато, але, можливо, це моя суб'єктивна думка.

Сенсор, встановлений у цій миші, дуже слабкий. Максимальна швидкість не перевищує 1,5 м/сек, отже зірвати його при різкому русі дуже легко. Значення виставленої та фактичної роздільної здатності майже завжди відрізняються у велику сторону мінімум на 5%. Точне налаштування роздільної здатності неможливе. Є й акселерація. Мінімальна висота відриву починається з 4 мм. Але основна проблема полягає в тому, що якщо підняти мишу недостатньо різко (притримавши на межі), то курсор почне постійно тремтіти та поступово зміщуватися праворуч. Ось тобі й всі принади дешевого датчика.

DeepCool MC310

Підсумки

Миша DeepCool MC310 не можна назвати повноцінним «ігровим» пристроєм за мірками сучасних стандартів індустрії. І основна причина у простому сенсорі. Можна сперечатися з приводу того, що далеко не всі ігри належать до FPS-жанру і вимагають надточного датчика, що підтримує високі швидкості руху, але факт залишається фактом — для інших жанрів підійде майже будь-який маніпулятор, аби лише подобалася його форма та функції. З позитивних моментів можна відзначити добру класичну форму, малу вагу, пристойний кабель та відмінне колесо прокручування. З недоліків, крім сенсора, варто ще згадати марке покриття верхньої панелі. На мій погляд, популярність миші DeepCool MC310 багато в чому залежатиме від її рекомендованої вартості.