Огляд бездротової гарнітури Aula Mountain S6

Оглядачі, зазвичай, бажають тестувати тільки техніку вищого класу — бо це цікавіше. А от ринок каже нам, що продаються краще продукти середнього та нижнього цінового діапазонів. І це не дивно, бо люди частіше хочуть отримати хоча б базову функціональність чогось, але за мінімальні гроші, не сприймаючи цей продукт, як елемент власного хобі. Щоб зрозуміти таку логіку, ентузіасту цього «чогось» (IT, в нашому випадку) достатньо згадати, як купується в господарство те, до чого в цього ентузіасту немає емоційного ставлення чи експертних знань. Наприклад, газова плита чи пральна машина: аби працювало і гарантія була. Тобто, хоча професійний кухар чи майстер з пральних машин в деталях розповість, чим дороге відрізняється від дешевого, більшості споживачів воно не цікаво.

Aula Mountain S6

І так в усьому. Включаючи, звісно, бездротові гарнітури. Ентузіасти сперечаються, що краще — умовний Sennheiser чи умовний Razer і чи є наш український HATOR топом за свої гроші. А ринок в цей час каже нам, що на ньому представлені такі моделі, наприклад, як AULA Mountain S6 з повноцінною Tri-Mode бездротовою функціональністю лише за 999 грн. І їх масово купляють, бо масовий споживач не ставиться до звука на ПК, як до коштовного хобі, а як до газової плити чи пральної машини — «або працювало і гарантія була».

Специфікації

Виробник Aula
Назва та сторінка продукту Mountain S6
Колір Чорний
Аудіоканали 2.0
Динаміки, мм 40
Тип амбушур Закриті
Матеріал амбушур Тканина з піною з ефектом пам’яті
Імпеданс, Ом 30 (+/-15%)
Чутливість, дБ 121
Діапазон частот навушників, Гц 20 ~ 22 000
Інтерфейс підключення гарнітури Bluetooth 5.2/2.4 GHz/USB
Вага, грамів 175 (+/-5)
Сумісність ПК, Mac, мобільні пристрої та ігрові консолі
Тип мікрофона Зовнішній, аналоговий
Спрямованість мікрофона Всеспрямований
Активне шумозаглушення Ні
Габарити, мм 175x81x18 (+/-3)
Напруга зарядки, В 5
Струм зарядки, мА 260
Гарантія 12 місяців
Вартість 999 грн
 

Упаковка та комплектація

Гарнітура постачається в картонній коробці мінімального розміру. Вона має кольоровий друк з фотографією та описом продукту. Оформлення без дизайнерських амбіцій, але схоже, що це і є корпоративний стиль Aula, бо інші товари цього виробника мають подібні коробки.

Aula Mountain S6Aula Mountain S6

Чому сама модель має назву «гора» (Mountain) залишається питанням до маркетологів. На зворотному боці 12 мовами надруковані заявлені характеристики.

Aula Mountain S6

З маркування на нижній площині можна дізнатися точну назву виробника, якому належить торгівельна марка Aula — це Dongguan Suoai Electronics CO., LTD. Країною виробництва цілком очікувано є Китай.

Сама гарнітура упакована в пакет, в інший пакет запечатані додаткові елементи, в самій коробці лежить посібник користувача. Якогось додаткового захисту змісту коробки від зовнішнього впливу, як-то пінопласту чи картонних вставок всередині немає.

Комплект постачання наступний:

  • гарнітура;
  • USB-ресивер 2,4 ГГц;
  • кабель USB Type-C/аудіоджек (1,5 м);
  • кабель USB Type-C/USB Type-A (0,5 м);
  • інструкція.

Aula Mountain S6

Дизайн

Як і в огляді HATOR Hyperpunk 2 USB 7.1, треба почати з найбільш очевидного моменту. Так, Aula Mountain S6 візуально дуже схожі на Logitech Zone Wibe (і Hyperpunk 2 теж). Ні, вони не є, а ні піратською копією вищезгаданих продуктів, а ні просто перемаркованим товаром для тих, хто думає, що знає кунг-фу і купить подешевше брендову річ. Розлоге пояснення, чому це так і як працює виробництво за ODM-контрактами, вже було саме в огляді продукту HATOR. Зазвичай безіменний з погляду споживача фактичний завод-виробник в Китаї пропонує своїм замовникам товар, характеристики якого можуть змінюватися залежно від того, за що сплачено.

Aula Mountain S6

Але, як не дивно, з Aula відбувається дещо інше. Точна назва заводу-виробника в цьому випадку публічно відома. Dongguan Suoai Electronics справді є OEM/ODM-партнером для інших брендів, але також і власником торгівельної марки Aula. Тобто, сама компанія Suoai («Дунгуань» в назві — це місто) існує з 2002 року та займається виробництвом комп'ютерної периферії за контрактом для HP, Philips, Lenovo, AOC і інших, які не розкривають фактичного виробника. Заявлено щомісячний обсяг: 500000 клавіатур, 1200000 мишей та 800000 гарнітур, плюс також акустичні системи, килимки, ігрові крісла і тому подібне. І з 2010 року Suoai пропонує кінцевим покупцям власні товари під власною назвою Aula. Така бізнес-модель допомагає компанії отримати й додатковий прибуток, й кращий імідж як контрактний виробник. Ну, а кінцеві покупці за 14 років вже звикли, що під маркою Aula можна знайти недорогі, але досить надійні пристрої. З одним з них ми вже познайомилися раніше, це клавіатура Aula F2088 Pro.

Aula Mountain S6

Так от, якщо відійти від загальної форми й порівняти Mountain S6, Hyperpunk 2 та Zone Vibe уважніше, то буде помітно, що вони не такі й ідентичні. Дещо інші чашки, дещо інші кнопки, дещо інше наголів'я, дещо інші більш дрібні деталі на кшталт видимих проводів від чашок. І це стосується не тільки дизайну, але й матеріалів. Звісно, при втричі меншій вартості саме в Aula простіший пластик. Судячи з того, що в Aula є також модель S8 схожої конструкції, вони вважають загальну форму справді достатньо «загальною», щоб це не рахувалося порушенням авторських прав. Ну, і як би це не виглядало в очах ентузіастів, для бюджетного товару на полиці магазину його схожість з дорожчими є скоріш позитивною рисою, ніж негативною.

Aula Mountain S6

Для моделі Mountain S6 пропонується чотири варіанти кольорів. До нас на тестування завітала чорна версія, а крім неї є ще біла, блакитна та «молочний чай». Ціна всіх чотирьох однакова (на цей момент це 999 грн). Для Aula це насправді продукт дорожчий, ніж звичайно.

Aula Mountain S6

Конструкція чашок закрита, з парою невеликих отворів. Наголів'я кріпиться по центру чашки та через цей вузол дозволяє регулювання довжини. Якогось свідомого повороту чашок не передбачено, але природної гнучкості конструкції достатньо, щоб вона приймала комфортне для вух положення. Амбушури та наголів'я мають тканинне покриття з піною з ефектом пам'яті. В такому випадку, тканина краще замінників шкіри, особливо в плані довготривалості.

Aula Mountain S6Aula Mountain S6

Керівні кнопки (Power та Mode) зібрано на лівій чашці навушників разом з роз'ємом USB Type-C. Їх значення дещо різне залежно від того, чи гарнітура працює через Bluetooth, чи через 2,4 ГГц.

Кнопка/Режим 2,4 ГГц Bluetooth Дротовий
Mode 1 натискання: перемикання між режимами музика/ігри
2 натискання поспіль: перемикання між Bluetooth та 2,4 ГГц
Не працює
Power 1 натискання: Play/Pause
Затиснути на 3 сек: ON/OFF
1 натискання: Play/Pause або прийняти дзвінок
Затиснути на 3 сек: ON/OFF
Mic Відкрити для увімкнення
Сховати для вимкнення
Відкрити для увімкнення (або прийняти дзвінок)
Сховати для вимкнення (або закінчити дзвінок)

Регулювання гучності відбувається простим аналоговим колесом, що має упори на мінімумі та максимумі. Оскільки це дуже фізичне регулювання, воно працює навіть в дротовому режимі, коли вся «смарт»-функціональність навушників вимкнена.

Aula Mountain S6

Мікрофон знаходиться на кінці пластикового важеля, що приховано також у лівій чашці навушників. Порівняно з підходом HATOR зі знімним мікрофоном плюсом є те, що він завжди на місці. Мінус той самий, бо якщо мікрофон не потрібен довгий час, то не вийде його зняти й зробити навушники легшими. Або, скоріше, «ще легшими», адже 175 грамів це дуже скромно.

Aula Mountain S6

Як вказано в таблиці вище, мікрофон вмикається та вимикається при повороті важеля, на якому він знаходиться. Це копіює конструкцію Logitech. Якщо розібрати ліву чашку, то видно нехитру конструкцію з кнопкою, яка є натиснутою, якщо мікрофон повністю сховано. Достатньо висунути його на 1 см і у навушниках прозвучить голосове підтвердження англійською Mic On (коли мікрофон вимикається, звучить аналогічне підтвердження Mic Mute).

Aula Mountain S6

Маленький LED-індикатор горить білим кольором при роботі від 2,4 ГГц, синім — від Bluetooth, червоним під час заряджання та бірюзовим при заряджанні по USB одночасно з підключеним Bluetooth.

Aula Mountain S6Aula Mountain S6Aula Mountain S6

USB-ресивер стандартного розміру, не «нано», що нормально для бюджетного класу продукту. В комплекті постачається 50-сантиметровий кабель USB Type-C/USB Type-A, який можна використовувати для зарядки пристрою, як і будь-який інший кабель з роз'ємом USB-C зі сторони гарнітури. А от для дротового підключення з передачею звуку прийдеться взяти другий кабель довжиною 1,5 метра, де з одного боку USB Type-C USB-C, а з іншого — звичайний 4-контактний аудіоджек 3,5 мм. Нестандартне рішення, хоча технічно можливе. Перед дротовим підключенням треба вимкнути навушники. Мікрофон в цьому режимі працювати не буде взагалі.

Aula Mountain S6Aula Mountain S6

Розбирання просте. Треба зняти амбушури, які закріплені на чотирьох штирях та відкрутити чотири маленьких гвинтики. Очікувано, права чашка практично пуста, окрім власне динаміку.

Aula Mountain S6Aula Mountain S6

В лівій знаходиться плата з трьома кнопками, колесом гучності та роз'ємом USB-C, що використовується і для заряджання, і для передавання звуку в дротовому режимі. До плати під'єднано батарею ємністю 300 мА·г та напругою 3,7 В (1,1 Вт·г). Оскільки вона важить всього 3 грами, немає проблеми, що одна сторона навушників помітно важче за іншу.

Aula Mountain S6Aula Mountain S6

Посібник користувача дуже лаконічний, зате на 12 мовах, включно з українською: схема розташування елементів (тільки англійською), технічні характеристики та власне інструкція по роботі в різних режимах.

Враження

Безумовним позитивом є те, наскільки зручно гарнітура сидить на голові, за умови, що голова десь між розмірами M та L. Ергономіка вдала, от тільки діапазон регулювань невеликий і це може бути незручно для дітей чи людей з великою головою. Якщо по розміру підійде, то в Aula Mountain S6 легко провести весь робочий день чи дуже довгу ігрову сесію.

Aula Mountain S6

Ще один плюс — організаційна чіткість в усіх режимах. Гарнітура підключається миттєво та не потребує драйверів чи додаткового програмного забезпечення (його просто немає). В режимі USB ресивер розпізнається, як колонки AULA-S6. Bluetooth бачить пристрій, як гарнітуру AULA-S6 та правильно передає залишок батареї з точністю 10%. Якщо налаштувати Bluetooth-підключення на одному пристрої та USB на іншому, то двократним натисканням на кнопку Mode джерело перемикається чітко та надійно.

Aula Mountain S6Aula Mountain S6Aula Mountain S6Aula Mountain S6

Окремо варто зазначити, що без жодних сюрпризів гарнітура працює з MacOS в обох бездротових режимах і також без сюрпризів підключається до Android-телефону через Bluetooth. Налаштування парування не губляться, тож її можна перемикати між різними пристроями — це скоріше питання налаштувань самих пристроїв, ніж гарнітури, яка відпрацьовує свою частину.

Aula Mountain S6

Для того, щоб запрацював дротовий режим, гарнітуру потрібно спочатку вимкнути. Тоді вона переходить в пасивний режим і працює, просто як аналогові навушники з імпедансом 32 Ом. Регулювання гучності при цьому функціонує, а мікрофон та всі інші функції — ні.

Перевірка якості звучання відбувалася за допомогою спеціальних тестів, прослуховування музики, ігор різних жанрів та голосових дзвінків. Загальний вердикт: звук задовільний, і це буквальний стан речей. Тобто не можна сказати, що за свої гроші Aula S6 з чимось взагалі не справляється чи викличе у звичайного споживача (не аудіофіла) огиду якістю. Але якщо порівняти звучання з помітно дорожчою гарнітурою — то вийде, що практично все, скажімо так, не вражає. Це стосується й ігор, й музики. Загалом, звучання стандартне як для продуктів подібного класу та вартості. Але, мабуть, важко чекати більшого за скромну вартість. Перемикання між музичним та ігровим режимом за допомогою кнопки Mode ніяк не задокументовано детальніше в інструкції. На слух — типовий Bass Boost, як він є відтоді, коли Sony додали перемикач Mega Bass на касетні Walkman в 1988 році. Тобто підсилює низькі та частково середні частоти, що суб'єктивно створює ефект «кращих навушників». В усіх режимах гучність достатня для нормальної експлуатації та недостатня для того, щоб вухам було боляче. З недоліків: при підключенні через 2,4 ГГц при гучності самих навушників понад 90% і відсутності звукового сигналу чутно тихий білий шум. Лікується зменшенням гучності. В дротовому чи Bluetooth-режимі цієї проблеми немає.

Ємність батареї в 1,1 Вт·год, на перший погляд, не здається великою, але тестування виявило, що при роботі на максимальній гучності її вистачає на 10 годин, тобто більше типового робочого дня. Проте зарядка відбувається дуже швидко, що й не дивно з такою ємністю.

Ніякого шумозаглушення у мікрофону немає, тож для цього треба розраховувати тільки на системні засоби. Крім того, мікрофон передає на задньому фоні несуттєвий білий шум. Він не заважає і, скоріш за все, буде не поміченим в реальних умовах. Загалом у розмовах S6 проявили себе непогано: вимог до якості звуку тут небагато, голоси співбесідників та звук з мікрофона передаються адекватно, за винятком ледь помітного шуму, згаданого вище.

Для використання в людному офісі Aula S6 дещо занадто випускають звук назовні — сусідам може не сподобатися чути музику. Якщо це не проблема (наприклад, мова йде про «домашній офіс»), то це, мабуть, одне з оптимальних використань. Адже модель дуже легка і зручна, може працювати робочий день та заряджатися за ніч, а за необхідності здатна і музику відтворити, і в іграх попрацювати на певному базовому рівні.

Висновки

Очевидно, головний плюс Aula Mountain S6 — це ціна. За 999 гривень покупець таки отримує базову функціональність бездротової Tri-Mode гарнітури та цього вже достатньо для існування продукту на ринку. На відміну від зовсім відвертої «китайщини з AliExpress», в Aula (точніше, Dongguan Souai Electronics Co., LTD) є офіційний дистриб'ютор в Україні, що забезпечує адекватну гарантію — і це другий плюс. Великий плюс, бо чим дешевше товар, тим більше ризиків. Однак, крім цієї першочергової пари фінансово-організаційних моментів, в позитивні риси моделі треба записати малу вагу, комфортну ергономіку та хорошу роботу всіх трьох режимів підключення. Не треба очікувати приємного на дотик пластику, та й всередині конструкція не виглядає складною. Звук належить до категорії аналогічних пристроїв, але у бюджетних продуктів саме бюджет виходить на перший план.

Плюси:

  • дуже доступна ціна за бездротову гарнітуру;
  • робоча 12-місячна гарантія від офіційного дистриб’ютора в Україні;
  • чітка робота всіх трьох режимів підключення;
  • зручно сидять на середньому дорослому;
  • мала вага.

Мінуси:

  • невибагливе, хоча й нормальне звучання;
  • простенький пластик;
  • малий діапазон регулювань розміру;
  • у дротовому режимі не працює мікрофон;
  • ніякого застосунку для налаштування.

Якщо ж підходити до цього продукту з погляду ентузіаста, то це не той клас, щоб результат приніс задоволення людям, які справді переймаються якістю звуку. Ці ентузіасти зазвичай мають свою обґрунтовану думку і з задоволенням її доводять присутнім, але часто вона виглядає, як фраза «Якщо у них немає хліба, нехай їдять тістечка!». Бо споживач, якому потрібні просто навушники, не дуже зрадіє цінам на моделі, які задовольняють ту саму обґрунтовану думку. І це повертає нас до реального ринку.