Огляд ігрової механічної клавіатури Aula F2088 Pro

Наразі механічна клавіатура є обов'язковим атрибутом будь-якого геймера. Вибір відповідних пристроїв досить великий. Але якщо ваш бюджет обмежений, то і перелік доступних клавіатур буде помітно меншим. Тут на допомогу споживачеві поспішає компанія Aula, яка відома своєю недорогою та доступною периферією. І в цьому огляді ми розглянемо одну з таких клавіатур. Aula F2088 Pro поєднує функціональність, яскравий дизайн та доступну вартість.

Aula F2088 Pro

Технічні характеристики

Виробник Aula
Назва та сторінка продукту F2088 Pro
Підключення Дротове
Інтерфейс USB 2.0
Частота опитування, Гц 1000
Тип Ігрова
Кількість клавіш 104
Додаткові кнопки 4
Ресурс натискання клавіш, млн 60
Тип клавіш Механічні
Тип перемикачів KRGD Blue
Зміна кута нахилу корпусу +
Вбудована пам'ять +
Можливість запису макросів +
Обробка одночасних натискань 6KRO / NKRO
Підсвітка Аквамаринова
Довжина шнура USB, м 1,6
Матеріал обплетення Нейлон
Матеріал корпусу Пластик, метал
Колір Білий
Програмне забезпечення +
Знімна підставка під руки
Зовнішні інтерфейси
Розміри, (Д x Ш x В) мм 442 x 132 x 38
Маса, г 870
Сумісність з ОС Windows XP/7/8/10/11, Mac OS
Додатково Кнопка-коліщатко, 10 додаткових помаранчевих ковпачків
Середня вартість, грн 1199
 

Комплект постачання

Клавіатура надходить у продаж  у коробці чорного кольору. На лицьовій стороні зображена темна версія клавіатури, хоча всередині знаходиться біла модель. Усього виробник поставляє три версії Aula F2088 Pro у різному кольоровому виконанні: це чорно-сіра версія, біло-зелена та синьо-фіолетова.

Aula F2088 ProAula F2088 Pro

У комплекті є багатомовна інструкція, ключ для зняття ковпачків та десять додаткових ковпачків помаранчевого кольору.

Aula F2088 Pro

Зовнішній вигляд

Клавіатура поєднує класичну форму з незвичайним забарвленням. На огляд до нас потрапила біла версія із «зеленими» клавішами, колір яких десь між аквамарином та кольором морської хвилі. Це незвичайне, але стильне поєднання. Корпус виконаний зі стандартного та трохи шорсткого пластику. У клавіатури є металева пластина, яка надає жорсткості конструкції. Габарити клавіатури 442x132x38 мм — стандартні розміри для версії з цифровим блоком.

Aula F2088 Pro

Верхня панель легко знімається та тримається завдяки магнітам. Без неї виходить дизайн «скелетон». Знімна панель також полегшує процес заміни ковпачків. І в разі потреби буде простіше продути клавіатуру він накопиченого пилу.

Aula F2088 Pro

Розкладка виконана за стандартом ANSI із довгими однорядними кнопками Shift та Enter. Блок F-клавіш має стандартне розташування, F1 знаходиться над кнопкою «2». Присутні традиційні тактильні насічки на клавішах «F» і «J». Кнопка перемикання режимів Fn розташована на місці правої клавіші Win. Поєднання двох кольорів виявляється практичним рішенням, адже різні групи клавіш розділені візуально. Символи та кнопки в одній групі, а всі клавіші команд в іншій кольоровій групі. Новачку, який поглядає на клавіатурі під час роботи, буде простіше в ній орієнтуватися.

Aula F2088 Pro

У правій частині знаходиться цифровий блок, блок кнопок редагування і стрілочки.

Aula F2088 Pro

У правому куті є три додаткові мультимедійні кнопки, суміщені з кнопками пам'яті. Також є додаткова кнопка-коліщатко, яке працює як регулятор гучності і як регулятор яскравості підсвічування. Перемикання режимів коліщатка здійснюється при тривалому натисканні на нього.

Aula F2088 Pro

Aula F2088 Pro (Aula Wind F2088 Pro), як і багато інших клавіатур цього виробника, використовує перемикачі KRGD Blue. Ці світчі є клоном Cherry MX Blues. Вони вимагають зусилля у 60 г, повний хід клавіші складає 4 мм, хід до спрацювання — 2,2 мм. Заявлено ресурс у 60 мільйонів натискань. Клацання цих перемикачів досить гучне. Довгі клавіші мають додаткові стабілізатори, хоча невеликий люфт присутній. Заявлено, що ковпачки клавіш виконані з ABS-пластику із застосуванням технології подвійного лиття, тому основні символи зеленого та білого кольору добре видно на поверхні та вони не будуть стиратися. А ось українські символи нанесені за допомогою гравіювання та схильні до зносу. Вони сірого кольору, який видно гірше, але на білому тлі символи читаються добре.

Aula F2088 Pro

Додаткові клавіші виконані із білого пластику з помаранчевим покриттям. Їхній яскравий дизайн робить зовнішній вигляд клавіатури більш оригінальним. Залежно від ваших візуальних уподобань, ви можете використовувати один з двох варіантів. Хоча варіант із помаранчевими кнопками викликає питання щодо довговічності їх покриття. Але якщо фарба трохи зітреться, завжди можна повернути оригінальні ковпачки.

Aula F2088 Pro

Підключення до ПК здійснюється через стандартний USB-кабель. Довжина дроту 1,6 м, він покритий нейлоновим обплетенням, є феритовий фільтр для усунення наведень.

Aula F2088 Pro

Висота клавіатури регулюється за допомогою розкладних ніжок. У стандартному положенні максимальна висота задньої частини 38 мм, з піднятими ніжками 50 мм.

Aula F2088 ProAula F2088 Pro

Зворотний бік клавіатури виконаний із сірого пластику. Гумові вставки є лише у нижніх кутах. Вгорі замість таких вставок зроблені невеликі рифлені площинки для додаткового зчеплення з поверхнею.

Aula F2088 Pro

Клавіатура оснащена блакитним підсвічуванням, відтінок аквамарин. Такий колір чудово доповнює біло-зелений дизайн. Ось тільки всі символи на кнопках не прозорі й тому не підсвічуються. Підсвітка має різні ефекти (хвиля, потік та інші) і зручне регулювання за допомогою коліщатка.

Aula F2088 ProAula F2088 Pro

Є нюанс, пов'язаний з некомфортним сприйняттям підсвічування через невеличке мерехтіння. Воно помітне навіть на офіційному відео від виробника. Залежно від особистої чутливості, це мерехтіння може стомлювати зір або ви можете його не відчувати. Проте є ймовірність, що вам доведеться знижувати яскравість або відмовлятися від підсвічування, якщо ви виявитеся сприйнятливим до цього.

Функціональні можливості

Клавіатура Aula F2088 Pro має вбудовану пам'ять для трьох профілів підсвічування, доступних без ПЗ, та набір стандартних функцій, що викликаються через комбінацію з клавішею Fn. У таблиці нижче наведено список усіх команд, які нам вдалося відтворити.

Поєднання Функція
Fn+F1 Виклик «Цей комп'ютер»
Fn+F2 Виклик пошуку
Fn+F3 Виклик калькулятора
Fn+F4 Виклик медіаплеєра
Fn+F5 Попередній трек
Fn+F6 Наступний трек
Fn+F7 Відтворення/пауза
Fn+F8 Стоп
Fn+F9 Увімкнути/заглушити звук
Fn+F10 Зменшити гучність
Fn+F11 Збільшити гучність
Fn+PrtSc Включення режиму антигостинга 6KRO
Fn+SckLk Включення режиму антигостинга NKRO
M1 Попередній трек або виклик користувацького профілю підсвічування
M1 Відтворення/пауза або виклик користувацького профілю підсвічування
M3 Наступний трек або виклик користувацького профілю підсвічування
Кнопка-коліщатко Регулювання гучності, регулювання яскравості підсвічування
Fn+Win Ігровий режим, блокується клавіша Win
Fn+← Зменшення швидкості ефекту підсвітки
Fn+→ Збільшення швидкості ефекту підсвітки

Передбачено два робочі режими з різними функціями у додаткових клавіш та коліщатка. За замовчуванням це «офісний режим», де ці кнопки відповідають за керування програвачем та гучність. При тривалому натисканні на M1, M2, M3 включається «ігровий режим» і активується один з трьох профілів підсвічування. У цих профілях можна створити підсвічування для групи клавіш, наприклад, для WASD та інших важливих ігрових кнопок.

Щоб створити профіль потрібно:

  • затиснути M1, M2, M3 (індикатор блимає);
  • натиснути клавіші, які повинні підсвічуватись;
  • натиснути M1, M2, M3 для збереження.

Натискання Fn+ESC скидає налаштування.

Програмне забезпечення

Клавіатура Aula F2088 Pro постачається із власним програмним забезпеченням. Завантажити фірмову утиліту можна з офіційного сайту.

Aula F2088 Pro

Інтерфейс доступний українською мовою, але з перекладом явні проблеми. Хоча сама програма проста та зрозуміла, тому ви зможете легко розібратися з нею. Є розділ з налаштуваннями підсвічування, тут же можна змінювати яскравість та швидкість ефектів. Колір підсвічування один, але є два десятки ефектів, які зроблять враження від роботи з клавіатурою яскравішими — хвиля, дихання, краплі та інші.

Aula F2088 Pro

Присутній редактор макросів для створення команд, які можна прив'язати до будь-якої клавіші. Записану послідовність можна редагувати та регулювати затримки.

Aula F2088 Pro

Ергономіка та тестування

Aula F2088 Pro — висока клавіатура зі стандартною розкладкою. Якщо ви звикли до таких пристроїв, то зможете легко працювати за нею, не потрібен час на адаптацію. Класична ергономіка поєднується з незвичайним поєднанням кольорів. Але тут вже справа смаку — сподобається вам такий дизайн чи ні. Мені така кольорова градація сподобалася через візуальний поділ клавіш на різні групи, що дуже зручно і практично.

Загальні враження такі ж, як від інших механічних клавіатур Aula. Перемикачі KRGD Blue часто використовуються в периферії даного виробника, хоча є моделі на базі інших перемикачів. Клавіші високі, хід до спрацьовування трохи вищий у порівнянні з клавіатурами від інших брендів. Загалом це добре для тих, хто звик натискати клавіші з певним зусиллям. Клацання гучне, але воно дає чітке уявлення про спрацьовування.

Порадувала наявність додаткових мультимедійних клавіш і кнопки-коліщатка, що дозволяє швидко та зручно регулювати гучність. В альтернативному режимі воно так же зручно регулює яскравість підсвічування.

Не має повноцінного RGB, підсвітлення одного кольору, хоча передбачено багато ефектів. На жаль, символи не підсвічуються. Але завдяки світлому фону клавіш навіть з таким підсвітленням символи у темряві можна прочитати. Але загалом це безумовний недолік.

Програмне забезпечення у клавіатури просте та зрозуміле, але є проблема з українським перекладом. Потрібно враховувати, що це перша версія додатка з українським інтерфейсом, і переклад будуть правити.

Також Aula F2088 Pro підтримує повноцінний NKRO-антигостинг, коли можна активувати одночасно всі кнопки. Існує альтернативний режим 6KRO, коли підтримується одночасне натискання до шести клавіш. Тому під час напружених ігрових баталій можна уникнути проблем через численні випадкові натискання.

Aula F2088 ProAula F2088 Pro

Підсумки

Aula F2088 Pro є типовим представником бюджетного сегмента ігрових механічних клавіатур, але з оригінальним дизайном та додатковими можливостями «кастомізації». Розглянута біло-зелена версія помітно виділяється на тлі багатьох моделей. Додаткові помаранчеві кнопки роблять зовнішній вигляд клавіатури ще більш яскравим та «ігровим». І цей візуальний поділ клавіш на групи різних кольорів зручний при роботі. Для тих, хто віддає перевагу темним кольорам, у виробника є варіант у чорно-сірому і синьо-фіолетовому виконанні. Клавіатура легко трансформується у модель «скелетон», якщо зняти верхню панель. Одночасно це висока класична модель зі стандартною розкладкою, що порадує тих, хто звик до такого типу клавіатур. У плюси слід записати наявність додаткових клавіш і кнопки-коліщатка. Очевидний мінус — відсутність підсвічування символів. Також замість звичного RGB тут використовується одноколірне підсвітлення. Хоча зараз навіть у бюджетних клавіатурах використовують хоч і фіксоване, але багатокольорове підсвічування. Мерехтіння світлодіодів може завдати дискомфорту чутливим до цього користувачам.