Огляд та тестування 15,6″ портативного монітору ASUS ZenScreen MB16AHG

Вперше за 18 років в нас на огляді монітор з діагоналлю менше ніж 20 дюймів. А все тому, що це портативний монітор, і це чудовий привід познайомитися з сегментом загалом. Отже, невеликий додатковий монітор має три основні моделі використання. По-перше, і найбільш очевидно він корисний разом з ноутбуком для роботи, в тому числі для презентацій без проєктора, коли його розвертають до глядачів. По-друге, він може розширити можливості для ігор — або як портативний дисплей для звичайної консолі, або як більший дисплей для портативної приставки (наприклад, ASUS ROG Ally) чи навіть смартфону. Нарешті, у звичайному десктопному ПК він може виконувати роль додаткового (іноді, скажімо, п'ятого) монітору — зазвичай, тоді його розміщають під кутом між центральним монітором та клавіатурою.

ASUS ZenScreen MB16AHG

Лінійка ZenScreen в ASUS існує давно і вона дуже розгалужена, тож потрібно уважно слідкувати за індексом та характеристиками моделі. На певні риси може натякнути вже сама назва: ZenScreen Go мають вбудовану батарею, ZenScreen Touch — сенсорну панель, ну а ZenScreen OLED очевидно відрізняються типом матриці. До нас на огляд же прийшов представник «звичайних» ZenScreen без батареї чи тачскріну, з 15,6-дюймовою матрицею типу IPS. При цьому, MB16AHG має розподільчу здатність Full HD (1920x1080) та частоту оновлення 144 Гц. Друге є добрим безперечно, а перше робить його достатньо універсальним і для ігор, і для робочих задач. В принципі, на цьому можна закінчити опис і перейти безпосередньо до тестування.

Специфікації

Виробник ASUS
Модель ZenScreen MB16AHG
Діагональ 15,6″
Співвідношення сторін 16:9
Радіус заокруглення екрана
Роздільна здатність екрана 1920x1080 (FHD)
Тип матриці IPS
Розмір пікселя, мм 0,179
Покриття матриці Матова
Тип підсвітки LED
Час реакції матриці, мс 3 (GTG)
Частота оновлення, Гц 144
Максимальна яскравість, кд/м² 300
Статична контрастність 1200:1
Підтримка HDR немає
Кількість відображуваних кольорів, млн 16,7
Охоплення кольорового простору sRGB / Adobe RGB / DCI-P3, % 100 / ? / ?
Максимальні кути огляду (вертикальні/горизонтальні) 178 / 178
Відеовходи 1x HDMI 2.0 (1920x1080@144 Гц), 2x USB Type-C DP Alt Mode (1920x1080@144 Гц)
Додаткові роз’ємі 1х 3,5-мм вихід на навушники
USB-хаб
Можливість регулювання екрана Кут нахилу +15°/+35°
Кріплення VESA, мм 1/4″ для штатива
Енергоспоживання, Вт 17 (0,5 Вт в режимі очікування)
Розміри, мм 360 x 227 x 12
Вага, кг 0,92
Додатково Підтримка AMD FreeSync Premium
Середня вартість, грн 15664
 

Упаковка та комплектація

Монітор постачається у подвійній коробці. Зовнішня зроблена зі звичайного картону з технологічними маркуваннями й про її зміст можна дізнатися тільки по наліпці збоку.

ASUS ZenScreen MB16AHGASUS ZenScreen MB16AHGASUS ZenScreen MB16AHG

Всередині ховається менша картонна коробка з адаптером живлення та, нарешті, солідна упаковка самого монітору з повноколірним друком.

ASUS ZenScreen MB16AHG

В комплект входять:

  • монітор;
  • адаптер живлення з додатковою знімною вилкою британського формату;
  • тканинний чохол;
  • кабель HDMI/mini-HDMI;
  • кабель USB Type-C (DP);
  • перехідник USB Type-C/USB Type-A;
  • заглушка для гнізда штатива;
  • інструкція;
  • талон гарантії;
  • наліпки про енергоощадження.

ASUS ZenScreen MB16AHG

Дизайн

Найбільше ZenScreen нагадує великий планшет. Втім, він не має жодної вбудованої апаратної платформи й тому розробники не дуже опікувалися, наскільки зручно він лежить в руках. Адже його задача — добре стояти на столі.

ASUS ZenScreen MB16AHG

Передня панель має помірного розміру рамку чорного кольору по трьох сторонах. Це не «безрамковий» дизайн, втім від фізичного краю до початку зображення всього 6 мм, що менше, ніж у деяких пристроїв «без рамок». Нижня рамка — 25 мм. Товщина корпусу по всій площині пристрою становить 12 мм окрім центрального кола, що додає ще пару мм.

ASUS ZenScreen MB16AHG

В лівому верхньому кутку маленький напис нагадує, що MB16AHG належить до серії ZenScreen. Нижня рамка ширша і має текстуру під шліфований метал. По центру розміщено емблему ASUS, в правому кутку — кнопку ввімкнення зі світлодіодним індикатором активності, а в лівому — п'ятипозиційний джойстик, що є єдиним інструментом керування OSD-меню.

ASUS ZenScreen MB16AHGASUS ZenScreen MB16AHG

Екран має матове антивідблискове покриття, що працює без зауважень. Відбитки пальців збираються, скажімо так, помірно — та й за відсутності тачскріну це не так важливо. А от корпус (і пластикові, і металеві частини) досить непогано протистоять бруду з рук.

ASUS ZenScreen MB16AHG

Права та верхні бокові грані абсолютно пусті. На лівій зібрані всі інтерфейсні роз'єми: два Display Port у форматі USB-C, mini-HDMI та аудіоджек 3,5 мм для гарнітури. Типова схема підключення наступна: один USB-C використовується для підключення адаптера живлення, а другий чи HDMI — для передавання відеосигналу з джерела. Якщо сигнал йде через Display Port, то можна обійтися одним кабелем, але тоді результат буде залежати від підтримки джерелом USB Power Delivery. Без нього яскравість екрана не вдасться підняти вище 60 зі 100 відсотків (що дорівнює 170 кд/м), проте й енергоспоживання виходить на дуже економному рівні 7 Вт.

ASUS ZenScreen MB16AHG

Підкреслюючи можливість саме геймерського використання, монітор вміє не тільки відтворювати звук на вбудованих динаміках, але й дозволяє під'єднати додатково навушники через аудіоджек.

ASUS ZenScreen MB16AHGASUS ZenScreen MB16AHGASUS ZenScreen MB16AHGASUS ZenScreen MB16AHGASUS ZenScreen MB16AHG

Найцікавіше відбувається зі зворотного боку. Сама задня панель виконана з металу і має темно-сірий колір, як і бокова рамка. Вся її нижня частина є відкидною ніжкою, яка може відкриватися на 70 градусів відносно корпусу монітора, причому цей кут достатньо чітко безкроково регулюється в межах від 15 до 35 градусів. ASUS називає підставку Ergo kickstand. Саме таким чином монітор стоїть на столі, адже типової підставки, як в настільній моделі, ZenScreen не має. Завдяки гумовим ніжкам конструкція відчувається надійною та не ковзає на різних поверхнях.

ASUS ZenScreen MB16AHGASUS ZenScreen MB16AHG

З одного боку ця відкидна ніжка сама має виріз під кутом. Це дозволяє надійно поставити монітор ще й у вертикальному режимі (зробити це іншою стороною не вийде, бо тоді роз'єми будуть знизу). Гумових ніжок в такому випадку не буде, тож треба відноситися дещо обережніше до того, де і як стоїть монітор. За певних умов монітор вміє сам перемикатися між портретним та ландшафтним режимами.

ASUS ZenScreen MB16AHG

По центру задньої панелі знаходиться 1/4-дюймове гніздо для штатива. З його допомогою ZenScreen можна або встановити на вже наявний штатив, або докупити фірмову підставку ASUS ZenScreen Stand MTS02D і отримати від цього монітору, практично, формфактор звичайного десктопного продукту, як це демонструє фірмове фото ASUS:

ASUS ZenScreen MB16AHG

З вагою 920 грамів та тонким профілем ASUS ZenScreen MB16AHG може вміститися в ту ж саму сумку, що й ноутбук. Якщо ж її немає (або немає ноутбука взагалі), то в комплекті йде тканинний чохол під сам монітор. Правда, за відсутності додаткових кишень дроти та адаптер живлення прийдеться все одно кудись складати окремо.

ASUS ZenScreen MB16AHG

Вбудованої батареї у пристрої немає, адже тоді б він належав до лінійки ZenScreen Go. Компактний блок живлення в комплекті видає через USB-порт 2,0 А струму при 9 В, тобто його потужність становить 18 Вт в той час, як сам монітор в піковому режимі споживає 17 Вт.

ASUS ZenScreen MB16AHG

Оскільки в адаптера присутній роз'єм USB-A, до монітора додається перехідник з USB-A на USB-C. Вилка зроблена знімною, у нашому випадку на додачу до європейської присутня британська, мабуть, на інших ринках ASUS підкладає у коробку відповідні регіону інші вилки.