Огляд та тестування вигнутого ігрового 34″ UWQHD-монітора ASUS TUF Gaming VG34VQL3A

Вигнуті екрани не так широко представлені на ринку, як звичайні, але певну армію своїх прихильників вони все ж таки мають. Ці монітори ідеально підходять для розваг й через анатомічні особливості людини дозволяють максимально поринути в ігровий процес. Але вони мають більші розміри та дорожчі за свої пласкі аналоги. Також такі екрани не завжди можуть підійти для роботи з графічним та відео контентом, через що універсальним пристроєм їм стати дуже важко. Тож здебільшого це саме розважальний продукт, який на всі сто виправдовує своє призначення. Цікаво, що популярнішими моделями серед виробників є монітори з роздільною здатністю 1920x1080 та 3440x1440 точок, частка 2560x1440 трохи менша, у 5120x1440 й ще менше, хоча такі пристрої періодично оновлюються, тоді як інші варіанти можна й не рахувати. Екрани Full HD у цьому списку занадто банальні й через свою діагональ не дадуть глибокого ефекту «присутності», це скоріше бюджетні продукти для знайомства. Quad HD вже цікавіші, але співвідношення сторін все ще далеке від ідеального, тут краще щось формату 21:9. І ось монітори з роздільною здатністю 3440x1440 точок як раз й відповідають таким вимогам, що й позначається на їх популярності серед виробників та користувачів. Як раз з таким пристроєм, а саме ASUS TUF Gaming VG34VQL3A, ми й познайомимося.

ASUS TUF Gaming VG34VQL3A

ASUS TUF Gaming VG34VQL3A

Ця модель виконана на вигнутій VA-матриці діагоналлю 34 дюймів, які можна назвати ідеальними для роздільної здатності 3440x1440 точок. Якщо брати до уваги той факт, що монітор належить до ігрової серії, то навряд чи можна здивуватися підтримкою частоти оновлення екрана у 180 Гц. Правда, вони будуть досяжні при ручному налаштуванні у режимі розгону, тоді як початково встановлено лише 165 Гц. Звісно, такі показники можна отримати лише при підключенні через DisplayPort. Також швидкість реакції матриці заявлена на рівні 1 мс (GtG), що робить цей монітор придатним для ігор в будь-яких жанрах, зокрема FPS. Крім того, для комфортного проведення часу за монітором передбачена підтримка технології AMD FreeSync Premium, тож про розриви картинки в динамічних сценах можна не хвилюватися. Виробник обіцяє охоплення кольорового простору sRGB на рівні 125%, що непогано позначиться на якості картинки, тоді як про інші він тактовно замовчує. З іншого боку, знання про Adobe RGB або DCI-P3 ніяк не допоможуть, вони безперечно менші за сучасні норми, але ж й пристрій не для художників та дизайнерів. Це розважальний монітор, хоча він й має зачатки професійних моделей. Тут й багато інтерфейсних роз’ємів, й максимально швидкий USB-хаб, й широка можливість регулювання екрана — є навіть функція pivot, хоча, для такої діагоналі її використання ставиться під сумніви. Наявність вбудованих динаміків ніякого відношення до профсегменту не мають, вони просто є, що у деяких випадках дуже корисно. Для тих, хто звик використовувати навушники — є 3,5-мм аудіороз’єм.

Виробник ASUS
Модель TUF Gaming VG34VQL3A
Діагональ 34″
Співвідношення сторін 21:9
Радіус заокруглення екрана 1500R
Роздільна здатність екрана 3440x1440 (UWQHD)
Тип матриці VA
Розмір пікселя, мм 0,232
Покриття матриці Матова
Тип підсвітки LED
Час реакції матриці, мс 1 (GTG)
Частота оновлення, Гц 180
Максимальна яскравість, кд/м² 400
Статична контрастність 4000:1
Підтримка HDR HDR10
Кількість відображуваних кольорів, млн 16,7 (8 bit + FRC)
Охоплення кольорового простору sRGB / Adobe RGB / DCI-P3, % 125 / ? / ?
Максимальні кути огляду (вертикальні/горизонтальні) 178 / 178
Відеовходи 2x DisplayPort 1.4 (3440x1440@180 Гц), 2x HDMI 2.0 (3440x1440@144 Гц)
Додаткові роз’ємі 1х 3,5-мм вихід на навушники
USB-хаб 2 х USB 3.2 Gen2 Type-A
Можливість регулювання екрана Кут нахилу –5°/+20°, поворот –10°/+10°, обертання на –90°/+90°, зміна висоти 0–130 мм
Кріплення VESA, мм 100 х 100
Енергоспоживання, Вт 27 (0,5 Вт в режимі очікування)
Розміри (з урахуванням підставки), мм 808 x 541 x 250
Вага (з урахуванням підставки), мм 8,1
Додатково Підтримка AMD FreeSync Premium, VESA AdaptiveSync, роз’єм замку Kensington
Середня вартість, грн 15199
 

Комплект постачання

Монітор постачається в великій та довгастій темній коробці, на якій зображено пристрій та вказані його головні характеристики та особливості. Для зручності в процесі її перенесення є ручки по боках.

ASUS TUF Gaming VG34VQL3AASUS TUF Gaming VG34VQL3A

В комплекті постачання лише необхідне й нічого зайвого: документація, кабелі DisplayPort, USB та живлення, а також знімна частина підставки.

ASUS TUF Gaming VG34VQL3A

Зовнішній вигляд

Пристрій має сучасний безрамковий дизайн і лицевою стороною нічим не відрізняється від багатьох інших аналогічних продуктів. Іноді виробники експериментують із зовнішнім виглядом моніторів, але не цього разу, тут ми маємо звичайний, так би мовити, класичний стиль.

ASUS TUF Gaming VG34VQL3A

Звісно, фізично рамки нікуди не ділися і їх наявність зумовлена конструктивними особливостями матриць, але вони настільки тонкі, що на них практично не звертаєш уваги. З боків та зверху товщина рамки складає 8 мм, тоді як знизу вона найтовстіша (20 мм) та має пластикову накладку.

ASUS TUF Gaming VG34VQL3AASUS TUF Gaming VG34VQL3A

Розміри монітора складають 808x541x250 мм при вигині матриці у 1500R, тож на столі повинно бути достатньо місця для його розміщення. Також не забуваємо, що для його комфортного використання необхідна достатня відстань до екрана і сидіти впритул до нього небажано, інакше ніякого ефекту «присутності» не вийде.

ASUS TUF Gaming VG34VQL3A

Звісно, на комфорт використання пристрою впливають й такі дрібнички, як індикатор активності, й тут виробник підійшов розумно, розмістивши його знизу по центру рамки. Він світиться неяскравим білим кольором та не відвертає уваги при роботі за монітором. У режимі очікування світло від нього стає помаранчевим.

ASUS TUF Gaming VG34VQL3AASUS TUF Gaming VG34VQL3A

Там же, за індикатором, знаходяться органи керування TUF Gaming VG34VQL3A: зліва кнопка швидкого виклику фірмового застосунку, по центру п’ятипозиційний джойстик, а справа клавіша вмикання пристрою. І це правильне рішення, бо тягнутися за кнопками у правий бік монітора, де вони зазвичай і знаходяться, при такій діагоналі буде не дуже зручно.

ASUS TUF Gaming VG34VQL3A

Задня сторона вже дозволяє виробникам якось вплинути на загальний дизайн пристроїв, але останнього часу вони відійшли від агресивно-футуристичних форм та більше уваги приділяють спокійним та плавним обводам. Так й з цим монітором — майже суцільно округлена кришка має декілька декоративних рублених ліній, які малопомітні й не випирають над її поверхнею.

ASUS TUF Gaming VG34VQL3A

Блок живлення тут вбудований, але товщина монітора вийшла невелика. Нагорі є дрібненька решітка для виходу гарячого повітря.

ASUS TUF Gaming VG34VQL3A

В ніші під кріпленням стійки з правого боку від користувача є USB-хаб та роз’єм живлення. Всі необхідні кабелі присутні у комплекті.

ASUS TUF Gaming VG34VQL3A

З лівого боку знаходяться два роз’єми HDMI 2.0, з якими можна отримати частоту оновлення екрана лише 144 Гц, та два DisplayPort 1.4, що дозволить приєднати до монітора багату кількість комп’ютерів чи приставок. Поруч з ними присутній 3,5-мм «мініджек». В комплекті постачання є лише один кабель DisplayPort.

ASUS TUF Gaming VG34VQL3A

З лівого боку від користувача знаходиться проріз для замку Kensington.

ASUS TUF Gaming VG34VQL3A

Також останнього часу серед виробників намічається тенденція з встановлення на стійках додаткових кріплень, на яких можна за необхідністю зафіксувати камери для стріму, або мікрофони чи якесь інше приладдя. Якщо є кронштейн VESA100, ніжку взагалі можна зняти, достатньо витягнути гумові заглушки по кутах кріплення стійки та вигвинтити чотири гвинти.

ASUS TUF Gaming VG34VQL3AASUS TUF Gaming VG34VQL3A

Кабель менеджмент в ніжки зроблений своєрідно — треба зняти знизу кришку, протягнути необхідні кабелі й потім нею зафіксувати їх. Відразу про це й не здогадаєшся…

ASUS TUF Gaming VG34VQL3AASUS TUF Gaming VG34VQL3A

Ніжка в основу вставляється та кріпиться так само як й в моделі TUF Gaming VG27AQ3A, а саме двома гвинтами, тож є шанс на функцію повороту екрана.

ASUS TUF Gaming VG34VQL3AASUS TUF Gaming VG34VQL3AASUS TUF Gaming VG34VQL3A

І вона дійсно є, тільки в межах +10/–10 градусів, що теж непогано й краще за те, коли її зовсім немає, бо тоді необхідно крутити монітор разом зі стійкою, що не завжди зручно. Механізм трошки тугуватий, тож необхідно прикладати багато зусиль, щоб повернути екран.

ASUS TUF Gaming VG34VQL3A

Також є можливість зміни висоти екрана в межах 0–130 мм, що буде корисним для тих, хто любить налаштовувати монітор під себе.

ASUS TUF Gaming VG34VQL3AASUS TUF Gaming VG34VQL3A

Якщо поворот та зміна висоти дістаються не кожному монітору, то зміна кута нахилу є завжди. Тут він складає –5/+20 градусів.

ASUS TUF Gaming VG34VQL3AASUS TUF Gaming VG34VQL3A

При наявності повнофункціональної ніжки не обійшлося й без обертання екрана на –90/+90 градусів, але ширина матриці не дозволяє це здійснити повною мірою.

ASUS TUF Gaming VG34VQL3A