Огляд та тестування ігрового 27″ WQHD-монітора ASUS TUF Gaming VG27AQ3A

Ігрові монітори вже давно перестали бути чимось екзотичним й користувачі все частіше обирають їх не тільки для розваг, а й для роботи. Така популярність зумовлена їхніми характеристиками, як-то висока частота оновлення екрана чи широке покриття кольорів за привабливою ціною. Перше дозволяє з комфортом проводити час за монітором, а інше — стане у пригоді для роботи з графікою й відеоконтентом. Звісно, не слід очікувати від доступніших продуктів неперевершених характеристик, навіть дорожчі моделі мають деякі проблеми на кшталт нерівномірної підсвітки чи наявності glow-ефекту. Але ігрова функціональність в них знаходиться на високому рівні, наприклад, як в ASUS TUF Gaming VG27AQ3A.

ASUS TUF Gaming VG27AQ3A

ASUS TUF Gaming VG27AQ3A

Ця модель виконана на 27-дюймовій IPS-матриці з роздільною здатністю 2560x1440 точок й належить до швидких моніторів з частотою оновлення 180 Гц — пристроїв з такими характеристиками в нас на тестуванні ще не було. Звісно, така частота буде доступна при використанні інтерфейсу DisplayPort, тоді як з HDMI є обмеження у 144 Гц. Також виробник обіцяє час реакції матриці на рівні 1 мс (GtG), що робить TUF Gaming VG27AQ3A придатним для гри у різноманітні жанри, включно з FPS. Тут варто також додати про підтримку технологій синхронізації AMD FreeSync Premium Pro та Nvidia G-Sync Compatible, завдяки яким можна буде позбутися розривів картинки, тоді як ASUS Extreme Low Motion Blur Sync додасть ще плавності відтворенню зображення. Але не тільки ігровими особливостями може похвалитися цей монітор — він також підтримує обсяг кольорів sRGB на рівні 130% та технологію HDR10, що непогано для пристрою такого рівня й на ньому також можна буде працювати з графічним контентом.

Виробник ASUS
Модель TUF Gaming VG27AQ3A
Діагональ 27″
Співвідношення сторін 16:9
Радіус заокруглення екрана
Роздільна здатність екрана 2560x1440 (QHD)
Тип матриці IPS
Розмір пікселя, мм 0,233
Покриття матриці Матова
Тип підсвітки LED
Час реакції матриці, мс 1 (GTG)
Частота оновлення, Гц 180
Максимальна яскравість, кд/м² 250
Статична контрастність 1000:1
Підтримка HDR HDR10
Кількість відображуваних кольорів, млн 16,7 (8bit+FRC)
Охоплення кольорового простору sRGB / Adobe RGB / DCI-P3, % 130 / ? / ?
Максимальні кути огляду (вертикальні/горизонтальні) 178 / 178
Відеовходи 1x DisplayPort 1.4 (2560x1440@180Гц), 2x HDMI 2.0 (2560x1440@144Гц)
Додаткові роз’ємі 1х 3,5-мм вихід на навушники
USB-хаб
Можливість регулювання екрана Кут нахилу –5°/+20°, поворот –20°/+20°
Кріплення VESA, мм 100 x 100
Енергоспоживання, Вт 35 (0,5 Вт в режимі очікування)
Розміри (з урахуванням підставки), мм 615 x 455 x 214
Вага (з урахуванням підставки), мм 4,6
Додатково Підтримка AMD FreeSync Premium, Nvidia G-Sync Compatible, VESA AdaptiveSync, роз’єм замку Kensington
Середня вартість, грн 9999
 

Комплект постачання

Монітор постачається у коробці середніх розмірів, як для такої діагоналі, з фірмовим чорно-сірим оформленням, на гранях якої зображено пристрій та вказано його характеристики.

ASUS TUF Gaming VG27AQ3AASUS TUF Gaming VG27AQ3A

В комплекті постачання є лише необхідне, а саме документація, ніжка, кабель DisplayPort, зовнішній блок живлення та мережевий кабель до нього.

ASUS TUF Gaming VG27AQ3A

Блок живлення невеличкий з широким діапазоном вхідної напруги та потужністю у 65 Вт (19 В, 3,42 А). Роз’єм мережевого кабелю IEC C5, він же «Мікі Маус», який знайомий по ноутбуках, тож під’єднати до масових ДБЖ напряму без перехідника не вийде.

ASUS TUF Gaming VG27AQ3A

Зовнішній вигляд

Монітор TUF Gaming VG27AQ3A виконано у сучасному дизайні без рамок, тобто лаконічний без виразних деталей. Звісно, рамки є, але вони занадто тонкі, щоб їх якось помічати. Ото тільки знизу, на диво, ще є якась товста накладка, хоча вже зустрічаються моделі від інших виробників й без неї.

ASUS TUF Gaming VG27AQ3A

Товщина рамок складає близько 8 мм з боків та 7 мм нагорі, що навіть тонше, ніж у деяких конкурентів.

ASUS TUF Gaming VG27AQ3A

Знизу є пластикова накладка, яка трохи виступає над матрицею та має ширину майже 11 мм. Вона не пряма, а має два діагональних скоси й логотип ASUS у центрі.

ASUS TUF Gaming VG27AQ3A

Задня кришка, як того потребує ігровий пристрій, виглядає вже агресивніше, але зараз тенденція така, що вся ця агресивність зводиться до спокійних декоративних візерунків. Модна RGB-підсвітка відсутня — це вже прерогатива дорожчих моделей.

ASUS TUF Gaming VG27AQ3A

Корпус нетовстий, зверху нього є щось на кшталт решітки, але це просто декоративний елемент без отворів — блок живлення зовнішній, тож нагріватися всередині нічому. Хоча, під час тестування, коли постійно доводилося натискати органи керування монітором, задня кришка на дотик була доволі тепленька.

ASUS TUF Gaming VG27AQ3A

Індикатор роботи пристрою світиться помаранчевим кольором у режимі очікування та білим під час функціонування. Він трошки виступає над рамкою і його майже не помітно, тож відвертати увагу він не буде.

ASUS TUF Gaming VG27AQ3AASUS TUF Gaming VG27AQ3A

Керувати пристроєм не складно завдяки чотирьом великим трапецієподібним кнопкам та п'ятипозиційному джойстику, які розміщено з правого боку.

ASUS TUF Gaming VG27AQ3A

З іншої сторони є проріз для замка Kensington.

ASUS TUF Gaming VG27AQ3A

Зовнішні входи знаходяться в ніші над кріпленням підставки, зліва від неї. Там є 3,5-мм вихід на навушники, один роз’єм DisplayPort 1.4 та два HDMI 2.0.

ASUS TUF Gaming VG27AQ3A

З правої сторони можна знайти сервісний порт USB, який передбачено для оновлення пристрою, та роз’єм блока живлення.

ASUS TUF Gaming VG27AQ3A

Підставка тут доволі цікава. Вона не має функції зміни висоти підйому монітора, він завжди знаходиться на відстані у 8 см від столу, але може повертатися навколо своєї осі.

ASUS TUF Gaming VG27AQ3A

Ніжка до монітора кріпиться завдяки чотирьом гвинтам та має великий отвір в стійці для протягування кабелів.

ASUS TUF Gaming VG27AQ3AASUS TUF Gaming VG27AQ3A

Через конструктивну особливість вона має складний механізм та кріпиться до підставки двома гвинтами.

ASUS TUF Gaming VG27AQ3AASUS TUF Gaming VG27AQ3AASUS TUF Gaming VG27AQ3A

Ніжка доволі важка та міцна, монітор з нею не хитається, як холодець, й може повертатися на –20/+20 градусів навколо своєї осі. Це дуже корисно, коли треба змінити своє положення перед екраном й не треба його крутити з підставкою, що іноді зробити неможливо.

ASUS TUF Gaming VG27AQ3A

Крім підставки, монітор можна закріпити на кронштейні з підтримкою VESA100, достатньо витягнути гумові заглушки на задній кришці.

ASUS TUF Gaming VG27AQ3A

Додатково до повороту екран може нахилятися на кут у –5/+20 градусів.

ASUS TUF Gaming VG27AQ3AASUS TUF Gaming VG27AQ3A
Обговорити в форумі (коментарів: 39)

Останні огляди: