Огляд ігрової миші ASUS ROG Strix Impact III

Миша Strix Impact III є новим варіантом бюджетного ігрового маніпулятора серії Republic of Gamers від компанії ASUS. Якщо порівнювати її з першою, та другою версією, то одразу стає видно, що окрім назви між цими моделями мало спільного. Тобто загальна концепція лишилась приблизною такою самою — проста дротова миша симетричної форми. Але в усіх інших аспектах все зроблено зовсім інакше. І саме про такі відмінності піде мова в цьому огляді.

ASUS ROG Strix Impact III

Технічні характеристики

Виробник ASUS
Назва та сторінка продукту ROG Strix Impact III
Інтерфейс Дротовий (USB)
Тип Ігрова (FPS/MMO/RTS-ігри)
Тип сенсора Оптичний
Модель сенсора PixArt PAW3311DB-T2MU
Роздільна здатність, cpi 100 – 12 000
Кількість кнопок 6 кнопок+прокрутка (ліва, середня, права, дві бокові кнопки, перемикач роздільної здатності)
Максимальне прискорення, g 35
Висота відриву від поверхні (LOD), мм 2
Максимальна швидкість, м/сек 7,62
Частота опитування USB-порту, Гц 125 / 250 / 500 / 1000
Частота кадрів, fps Варіативна
Внутрішня пам'ять Так (3 профілі)
Скрол 1
Прокрутка вертикальна/горизонтальна +/-
Можливість зміни маси
Можливість регулювання форми корпусу
Довжина шнура, м 2
Матеріал кабелю Обплетення, паракорд
Матеріал поверхні корпусу Пластмаса
Колір Чорний
Підсвічування Так (RGB)
Зони підсвічування Колесо прокрутки, логотип на кормі
Матеріал ніжок Тефлон (PTFE)
Програмне забезпечення Так (Armoury Crate)
Розміри, (Д х Ш х В) мм 126 x 62 x 39
Вага, г 59
Сумісність з ОС Windows 10 / Windows 11
Додатково Перемикачі основних клавіш ROG с ресурсом в 70 млн активацій. Роз’єми швидкої заміни перемикачів без пайки для ЛКМ та ПКМ. М’який кабель ROG Paracord. Підтримка NVIDIA Reflex
Середня вартість, грн 1799

Комплект постачання

Обкладинка упаковки миші виконана у традиційному для бренду ASUS ROG червоно-чорному стилі. На ній є зображення продукту і перелік його основних переваг. І навіть деякі технічні характеристики.

ASUS ROG Strix Impact IIIASUS ROG Strix Impact III

Щоб відкрити обкладинку, потрібно надірвати дві пломби знизу. Всередині схована коробка зі звичайного картону. Миша прикрита мішечком зі штучної тканини.

ASUS ROG Strix Impact III

У комплекті є лише інструкція користувача та брошура з інформацією про гарантійні зобов’язання.

ASUS ROG Strix Impact III

Дизайн

Форма миші ASUS ROG Strix Impact III змінилася повністю у порівнянні з попередніми версіями. Загальну симетрію збережено, але корпус став довшим, заокругленим та трохи нижчим. Можна навіть сказати, що він тепер більш класичний. І завдяки цьому підходить під долоні великого та середнього розміру у будь-якому типі хвату. По міцності миша відчувається монолітною та при цьому ще й досить легкою. Фактична вага без урахування кабелю складає лише 59 грамів. Баланс ваги ідеально розподілений по осях симетрії. Задня частина верхньої панелі зроблена з гладкого матового пластику. Панелі основних клавіш та проміжок між ними шорсткі, зі спеціальними заглибленнями під пальці. І лише за колесом прокрутки є трикутна глянцева вставка. Усе покриття досить стійке до забруднень. ЛКМ та ПКМ активуються з однаковим гучним звуком та середнім зусиллям. Вони мають чітку тактильну віддачу та позбавлені хитання та вільного ходу. Навіть якщо відвести панелі вверх, вони повернуться на місце та притиснуться до перемикачів, оскільки позаду панелей є механізми натягування. Середня кнопка під колесом також потребує середнього зусилля для активації та видає гучний клік.

ASUS ROG Strix Impact III

На лівому боці є дві вузькі додаткові кнопки. Вони розділені між собою проміжком, натискаються легко, з невеликим запасом вільного ходу та приглушеним звуком активації. На передній частині боковини нанесені часті діагональні насічки, що значно поліпшують зчеплення з великим пальцем.

ASUS ROG Strix Impact III

Колесо прокручування напівпрозоре, гумове, з діагональними насічками. Обертається легко і чітко, з відчутними тактильними позиціями фіксації. При обертанні видає характерне потріскування. Сигнальний кабель заходить в корпус по центру та має невеликий захист від перегину, спрямований догори.

ASUS ROG Strix Impact III

М’який та гнучкий кабель в нейлоновому обплетенні типу паракорд має довжину 2 метри та вагу в 33 грами. На проводі є зручна гумова стяжка для регулювання довжини.

ASUS ROG Strix Impact III

Права боковина миші схожа на ліву. Без додаткових кнопок та з таким же рельєфом попереду, для більшої чіпкості пальців. Підйом опори під долоню зміщений в задню частину корпусу.

ASUS ROG Strix Impact III

На кормі миші є підсвічуваний логотип ROG. Нижня частина трішки піднята догори, а боковини трохи нахилені в середину, у вигляді перевернутої трапеції.

ASUS ROG Strix Impact III

На підошві є чотири сірі тефлонові ніжки у формі заокругленого трикутника, розташовані попарно попереду та позаду. Віконце інфрачервоного оптичного сенсора знаходиться по центру. Навколо нього наклеєна ще одна тонка овальна ніжка. Попереду сенсора є багатофункціональна клавіша перемикання рівня роздільної здатності та профілів миші.

ASUS ROG Strix Impact III

Підсвітка колеса прокручування та логотипу на кормі миші може приймати потрібний користувачу колір. Це налаштовується через програмне забезпечення. Також вона виконує інформативну функцію, показуючи відповідним кольором на короткий час поточний рівень роздільної здатності та обраний актуальний профіль налаштувань. Нарікань на якість підсвітки немає, все зроблене якісно.

ASUS ROG Strix Impact III

Внутрішня будова

Миша ASUS ROG Strix Impact III легко розбирається, відкриваючи доступ до фірмової фішки — роз’ємів для швидкої заміни перемикачів. Для цього потрібно зняти дві чорні наклейки біля задніх ніжок та викрутити з під них два хрестових гвинти. До речі, чи є сенс клеїти їх потім назад після збірки, то є питання. Далі трохи складніше: потрібно пройтись по лінії з’єднання верхньої та нижньої частин корпусу чимось бажано пластмасовим (наприклад карткою), щоб розчепити внутрішні зачіпки, підважити кришку в районі корми та потім посунути підошву назад.

ASUS ROG Strix Impact III

Верхня кришка корпусу зроблена цікаво, оскільки складається з двох окремих частин — внутрішньої рами з отворами, до яких трьома гвинтами закріплено кормову накладку з розсіювачем підсвітки та панелі основних клавіш через притискні механізми. Зачіпки на нижній частині корпусу розташовані по боках, позаду та попереду. Тому роз’єднувати усе потрібно обережно, щоб не зламати пластик та не відірвати шлейфи. До речі, на сенсорі наклеєна світлонепроникна накладка. Напевне, щоб світлодіоди підсвітки не перешкоджали його роботі.

ASUS ROG Strix Impact III

Бокові мікроперемикачі виробництва Kailh з жовтими кнопками встановлені на окремій вертикальній платі.

ASUS ROG Strix Impact III

Фірмові мікроперемикачі ROG в напівпрозорому червоному корпусі встановлені в роз’ємах швидкої заміни під основними клавішами. Їх заявлений ресурс складає 70 млн активацій. А відхилення по силі натискання не повинно перевищувати 5% впродовж всього строку служби. Енкодер колеса прокручування виготовлено Kailh. Він має висоту в 10 мм. Виробника механізму середньої кнопки ідентифікувати не вдалось.

ASUS ROG Strix Impact III

В миші встановлено оптичний сенсор PixArt PAW3311DB-T2MU з окремою призматичною лінзою та зовнішнім світлодіодом інфрачервоного підсвічування.

ASUS ROG Strix Impact III

Функціональні можливості

Без інсталяції програмного забезпечення в миші ASUS ROG Strix Impact III можна перемикати чотири рівні роздільної здатності, послідовно натискаючи відповідну кнопку на підошві. Колесо прокручування та логотип на короткий час засвітяться відповідним рівню кольором. Також поточну роздільну здатність можна змінювати поступово, обертаючи колесо прокрутки. Для цього слід утримувати клавішу DPI впродовж трьох секунд, поки не блимне підсвітка і колесо не змінить колір. Обертаючи його вперед можна підвищувати, а назад — знижувати роздільну здатність. Колір колеса прокрутки приблизно демонструє цей рівень. Чим «холодніше» колір, тим менше. Чим «гарячіше», тим вище. Ще можливо перемикати один з трьох бортових профілів комбінуючи кнопку DPI та задню бокову кнопку (перший профіль), або передню бокову кнопку (другий профіль), або середню кнопку (третій профіль).

Фірмове ПЗ

Які програмне забезпечення ASUS ROG Strix Impact III використовує вимогливий до ресурсів системи застосунок Armoury Crate, який потрібно завантажити з офіційного сайту та інсталювати. Запускається програма вручну.

У розділі «Кнопки» можна змінити команди на п’яти клавішах та двох напрямках прокручування. Для призначення доступні функції миші та клавіатури, макроси, мультимедійні команди та команди Windows, режим невидимості, знімок екрана, запуск Armoury Crate, введення тексту та можливість повного відключення клавіші. Усі зміни можна зберегти в один з трьох бортових профілів миші. Або скинути все на фабричні налаштування.

ASUS ROG Strix Impact III

У налаштуваннях продуктивності сенсора є чотири рівні роздільної здатності, які можна налаштувати в діапазоні від 100 до 12 000 cpi з кроком 50 cpi. Для кожного з рівнів індивідуально можна обрати колір, яким вони будуть позначатися. Можна відключити повідомлення на екрані про зміну роздільної здатності. На вибір є частоти опитування в 125, 250, 500 або 1000 Гц. Окремо можна увімкнути або вимкнути кутову прив'язку курсора.

ASUS ROG Strix Impact III

В налаштуваннях підсвітки її можна вимкнути зовсім, або обрати: постійну підсвітку з потрібним кольором та яскравістю, режим пульсації певним кольором, режим зміни кольорів та їх яскравість, режим реагування підсвітки на натискання, колір для неї та її яскравість, роздільну підсвітку окремих зон або увімкнути синхронізацію з Aura Sync. Для створення індивідуальних ефектів можна запустити Aura Creator.

ASUS ROG Strix Impact III

Миша та ПЗ підтримують автоматичну та примусову перевірку оновлення прошивки та програмного коду.

ASUS ROG Strix Impact III

Редактор макросів дозволяє записувати команди з миші та клавіатури, у тому числі й напрямки прокручування колеса. Траєкторія руху курсора не фіксується. В одну макрокоманду вміщається до 100 команд, кожна з яких складається з часу затримки, пов'язаної з натисканням та відпусканням клавіші. Всі затримки запису та відтворення, послідовність та зміст команд можна легко відредагувати після закінчення запису.

ASUS ROG Strix Impact III

Ергономіка та тестування

Тестування миші ASUS ROG Strix Impact III проводилося на тканинному килимку монотонного чорного кольору SteelSeries QcK Edge XL. Ергономіка оновленого симетричного корпусу особисто мені дуже подобається. Він вийшов легким (усього 59 грамів), міцним і чудово збалансованим по розподілу ваги. Збільшена довжина шасі підходить під долоні великого та середнього розміру у будь-якому типі хвату. Поверхня приємна на дотик, чіпко сидить в руках та є стійкою до забруднень. Характер роботи всіх кнопок не викликає зауважень, рівно як і поведінка колеса прокручування. Особливо хочеться зазначити якість виконання панелей основних клавіш, які позбавлені люфту та вільного ходу. А ще мають спеціальні заглиблення, куди пальці інстинктивно лягають так, щоб оптимально тиснути на перемикачі. М’який та гнучкий кабель дозволяє обійтись без окремого тримача та не заважає руху маніпулятора. Ніжки в поєднанні з невеликою вагою дають мало інерції, тому миша легко змінює траєкторію при різких рухах та добре контролюється.

В ROG Strix Impact III реалізовані роз'єми для швидкої заміни перемикачів, що дозволяє не тільки встановити нові механізми замість зношених, але й обрати будь-які сумісні перемикачі на свій смак. Недоліком можна вважати дещо ускладнений процес розбирання корпусу маніпулятора, який можна і зламати по необережності. Крім того, наклейки на гвинтах можуть заважати руху миші, чіпляючись за поверхню. А в моєму екземплярі така проблема була навіть з наліпкою серійного номера, на якому трішки відійшов у двох місцях захисний прошарок поліетилену.

Наявність бортової пам’яті дозволяє один раз використати програмне забезпечення для налаштування маніпулятора та більше його не запускати. Що до самого ПЗ, то по ньому особливих зауважень немає. Все працює коректним чином та є інтуїтивно зрозумілим. Та ще й гарна підсвітка виконує не тільки естетичну, але й інформативну функцію.

В миші встановлено оптичний сенсор з невидимою інфрачервоною підсвіткою PixArt PAW3311. В цілому це непогана модель середнього класу з високим рівнем роздільної здатності та швидкості, без схильності до зриву курсора. Але є ряд нюансів, які обмежують можливості застосування цього датчику в іграх змагального характеру. Зокрема, це нерегульована та досить висока дистанція «відриву» сенсору від поверхні, наявність акселерації та деакселерації курсору в межах від 2 до 5%, та суттєвий рівень згладжування траєкторії.

ASUS ROG Strix Impact III

Підсумки

ASUS ROG Strix Impact III — це дуже комфортна ігрова миша. Вдалу форму корпусу можна сміливо віднести до основних переваг моделі. Він легкий, міцний, зручний у будь-якому типі хвату. Другий важливий момент — це наявність роз'ємів для легкої заміни перемикачів. А ще до яскравих переваг тут можна віднести і якість виконання панелей основних кнопок, самі механізми перемикачів ЛКМ та ПКМ, колесо прокручування, ніжки та кабель. А також підсвітку та вбудовану пам’ять.

До певних недоліків продукту відноситься сенсор середнього рівня, що має значну висоту відриву. Та деяка складність розбирання корпусу, яка потребує від користувача акуратності, щоб уникнути поламок при заміні перемикачів.

На мою думку, ROG Strix Impact III має вдале та просто шикарне шасі, яке варте найкращого ігрового сенсора. Сподіваюся, що виробник створить окрему «Pro» версію цієї миші з чимось на кшталт PMW3389 або ліпше у середині, відкриваючи таким чином продукту дорогу у кіберспорт. Якщо вам просто подобаються симетричні миші, а ігри є розвагою, а не способом самоствердження, то ROG Strix Impact III сміливо можна додати до списку претендентів на придбання.