Огляд механічної ігрової клавіатури ASUS ROG Strix Flare II Animate

ASUS ROG Strix Flare II Animate — це оновлена версія механічної ігрової клавіатури Strix Flare 2018 року, від якої у спадок нащадку дісталася лише назва, а усе інше змінилося докорінно. І переважна більшість особливостей новинки прихована від недосвідченого погляду. Тож у цьому огляді ми розповімо про усі можливості Strix Flare II Animate, спробуємо визначити, чи варта вона уваги взагалі, і які тут є переваги та недоліки.

ASUS ROG Strix Flare II Animate

Технічні характеристики

Модель ASUS ROG Strix Flare II Animate
Сторінка продукту ROG Strix Flare II Animate
Підключення Дротове
Інтерфейс USB 2.0
Частота опитування, Гц 1000 / 2000 / 4000 / 8000
Тип Ігрова
Кількість клавіш 104
Додаткові кнопки 4 кнопки, колесо та 1 тумблер
Ресурс натискання клавіш, млн 70
Тип клавіш Механічні
Тип перемикачів ROG NX Red або Cherry MX Red, Brown, Blue
Зміна кута нахилу корпусу +
Вбудована пам'ять + (6 профілів)
Можливість запису макросів +
Обробка одночасних натискань NKRO
Підсвітка + (RGB, 16,8 млн кольорів)
Довжина шнура USB, м 2
Матеріал обплетення Нейлон
Матеріал Алюміній, пластик
Колір Чорний, сірий
Програмне забезпечення + (Armoury Crate)
Знімна підставка під руки +
Зовнішні інтерфейси 1 х USB 2.0
Розміри, (Д х Ш х В) мм 435 x 165 x 38
Маса, г 1055
Сумісність з ОС Windows 10
Додатково Точковий LED-екран AniMe Matrix, колесо прокрутки, тумблер універсального регулятора, знімна підставка під руки зі наскрізною підсвіткою, роз'єми для легкої заміни усіх перемикачів, прокладка під клавішами для ізоляції шуму, змащені стабілізатори довгих клавіш, змащені штоки кнопок, ковпачки кнопок з PBT-пластику, наскрізний вихід USB 2.0
Вартість н/д

Комплект постачання

Клавіатура постачається у гарній червоно-чорній коробці, виконаній в фірмових кольорах бренду ROG. На обкладинці є усе, що потрібно знати про зовнішній вигляд продукту та його характеристики.

ASUS ROG Strix Flare II AnimateASUS ROG Strix Flare II Animate

Під обкладинкою є основна масивна коробка чорного кольору з червоним логотипом ROG посередині. Захист її вмісту від пошкоджень забезпечують картонні вставки, пластикові пакетики та обгортка зі штучної тканини.

ASUS ROG Strix Flare II AnimateASUS ROG Strix Flare II Animate

У комплекті окрім клавіатури є підставка під долоні, листок з інформацією про її встановлення, інструкція, металевий ключ для знімання перемикачів, пластиковий ключ для демонтажу ковпачків клавіш, брошура з інформацією по гарантійному зобов'язанню та листок з наклейками логотипів ROG.

ASUS ROG Strix Flare II Animate

Зовнішній вигляд

На перший погляд, клавіатура ASUS ROG Strix Flare II Animate виглядає досить просто. Тепер це класичний повноформатний скелетон, де перемикачі вставлені безпосередньо в рівну сіру металеву пластину верхньої панелі, товщиною приблизно в 1 мм. Завдяки їй пристрій без скрипу витримує тест на діагональне скручування. Задня частина панелі подовжена, оскільки там розміщені додаткові кнопки та органи керування зліва, напис Republic of gamers по центру та перфорація зі світлодіодами з правої сторони. До передньої грані можна причепити комплектну магнітну підставку під долоні. На жаль, вона не має жорстокої фіксації та при переміщенні клавіатури доведеться її притримувати руками. Загальна вага Strix Flare II Animate без урахування підставки та кабелю складає 1055 грамів, або 1226 грамів з кабелем.

ASUS ROG Strix Flare II AnimateASUS ROG Strix Flare II Animate

На передній грані клавіатури є лінія світлодіодів, прикритих знімним напівпрозорим дифузором. Його обов'язково потрібно зняти перед встановленням підставки під долоні. Тримається дифузор на двох магнітах по боках, та має невелике заглиблення під собою по центру, за яке зручно можна його зачепити при демонтажі.

ASUS ROG Strix Flare II Animate

Знімна магнітна підставка під долоні має розмір 435х85х27 мм, вага складає 337 грамів. Ззовні вона вкрита штучною шкірою, з тисненим логотипом та написом ROG з лівої сторони. Всередині знаходиться досить пружний наповнювач. Тилова частина з написом виконана з пластику. Тут є по дві невеликі гумові ніжки з кожного боку та одна посередині. В нижній частині заглиблення позаду є по одному магніту по боках, та ще два магніти в центральній частині. Дуже цікаве та логічне технічне рішення від ASUS — замість робити в підставці окремі світлодіоди та живлення до них (як це реалізовано у деяких конкурентів), всередині протягнуте оптичне волокно. Воно передає світло від діодів клавіатури на передню грань підставки.

ASUS ROG Strix Flare II Animate

Розкладка клавіш повністю відповідає стандарту ANSI з довгими однорядними кнопками Shift та Enter. Клавіша F1 знаходиться рівно над цифрою «2». Ковпачки клавіш виготовлено з витривалого PBT-пластику подвійного лиття. Саме тому кирилиця на них відсутня, а латинські літери впресовані по центру зверху. Їх добре видно, коли увімкнена підсвітка, та слабко видно без неї. Додаткові службові символи нанесені за допомогою термічної сублімації. Кнопка Fn займає місце правої клавіші Win. Окрім традиційних тактильних насічок для друку, на клавішах «F» та «J», є і точкова насічка на «ігровій» кнопці «W».

ASUS ROG Strix Flare II Animate

Додатковий блок керування складається з двопозиційного тумблера, коліщатка регулювання гучності (обидва зроблені з алюмінію) та двох окремих кнопок. Тумблер по замовчуванню перемикає треки мультимедіа вперед та назад. З лівої його сторони облаштована кругла вертикальна кнопка, яка виконує команду «пауза/відтворення». Коліщатко гучності натискається, виконує команду «вимикання чи вмикання звуку». Ліва клавіша включає та відключає функцію Win-Lock. Права кнопка перемикає яскравість підсвітки клавіш. В обидві кнопки вмонтовані сигнальні індикатори та обидві не можна призначити на інші команди.

ASUS ROG Strix Flare II Animate

Цифровий блок клавіш, стрілок та редакторських кнопок зроблений стандартним. Над стрілочками знаходяться точкові індикатори з білими світлодіодами, позначені символами «1» — Num Lock, «A» — Caps Lock та «S» — Scroll Lock.

ASUS ROG Strix Flare II Animate

В правому верхньому кутку зроблена точкова перфорація. Це не просто отвори, а окремі білі світлодіоди, кожен з яких керується окремо і може створювати певні картинки.

ASUS ROG Strix Flare II Animate

Цей своєрідний LED-дисплей називається AniMe Matrix, та раніше подібне рішення зустрічалось нам на ноутбуку ASUS ROG Zephyrus G14, хоч і в значно більшому масштабі. За налаштуванням воно відображає логотип ROG, та показує усі перемикання функцій клавіатури відповідними картинками. Дуже оригінально, чи не так?

ASUS ROG Strix Flare II AnimateASUS ROG Strix Flare II AnimateASUS ROG Strix Flare II AnimateASUS ROG Strix Flare II AnimateASUS ROG Strix Flare II AnimateASUS ROG Strix Flare II AnimateASUS ROG Strix Flare II AnimateASUS ROG Strix Flare II Animate

В даній клавіатурі використовуються фірмові механічні перемикачі ROG NX Red. Детально про їх особливості та різновиди можна дізнатися за цим посиланням. За великим рахунком це класичні лінійні перемикачі, аналогічні Cherry MX Red (які також тут можуть бути встановлені). Вони мають точку спрацьовування на 1,8 мм ходу та повний хід у 4 мм. Початкова сила натиску дорівнює 40 грамам, точка активації — 45 грамам, а повне зусилля відповідає 55 грамам. Точка активації збігається з точкою деактивації механізму. Але навіть не це тут головне. Шток та корпус зсередини перемикача змащені з заводу. Приховані стабілізатори довгих клавіш також змащені з заводу. Клавіші трішки похитуються, але загальний рівень їх стабілізації чудовий. А ще між корпусом та платою перемикачів прокладено шар спіненого матеріалу для ізолювання шуму. В результаті тактильні відчуття від користування цією клавіатурою просто близькі до ідеалу. Нема зайвих призвуків, під час натискання кнопок, звук спрацьовування приглушений та солідний.

ASUS ROG Strix Flare II Animate

Та і це ще не усе. Клавіатура обладнана спеціальними роз'ємами, які дозволяють знімати та замінювати перемикачі на будь-які інші, сумісні по положенню ніжок. В комплекті є металевий ключ для демонтажу. Посадкове місце розраховано на одну центральну пластикову ніжку та два контакти знизу, розташовані по діагоналі. Світлодіод підсвітки розпаяний на платі по центру зверху.

ASUS ROG Strix Flare II Animate

Висота клавіатури зі складеними ніжками по задньому ряду клавіш складає 38 мм. З розгорнутими ніжками — 50 мм. Трохи відхилені всередину боковини дозволяють легко переставляти клавіатуру за необхідності. Тут використовується трішки занижений Cherry-профіль клавіш.

ASUS ROG Strix Flare II AnimateASUS ROG Strix Flare II Animate

Кабель живлення заходить в корпус клавіатури ззаду, рівно по центру та має короткий захист від перегину. Наскрізний порт USB 2.0 для підключення периферійних пристроїв знаходиться лівіше від проводу.

ASUS ROG Strix Flare II Animate

Кабель в нейлоновому обплетенні товстий та негнучкий, довжиною у 2 метри. Ближче до кінця він розгалужується на два окремі роз'єми USB Type A, один з яких відповідає за підключення самої клавіатури, а другий — за наскрізний USB-порт. Для регулювання зайвої довжини тут є липучка.

ASUS ROG Strix Flare II Animate

Нижня частина корпусу клавіатури пластикова, з діагональними глянцевими та матовими смугами та логотипом ROG. Три гумові овальні ніжки наклеєні попереду. І ще дві розташовані позаду на піднятих з корпусу підставках. Наліпка з серійним номером знаходиться по центру ззаду.

ASUS ROG Strix Flare II Animate

На розкладних ніжках також є гумки проти ковзання.

ASUS ROG Strix Flare II Animate

Підсвітка в клавіатурі реалізована на достойному рівні. Підсвітка клавіш має достатню яскравість в чотири рівні та не є сліпучою. Вона може бути налаштована індивідуально та має багато світлових ефектів. Всі символи на ній добре зчитуються як у темноті, так і при денному світлі. Кольори передаються точно та насичено, за винятком білого, який має синій відтінок. Про цікаве рішення з підставкою під долоні та смугою світлодіодів на передній грані я вже розповідав раніше. Три Lock-індикатори над стрілочками святять неяскравим білим кольором. Те саме можна сказати й про індикатор ігрового режиму та яскравості підсвітки на додаткових кнопках зверху. Точковий LED-екран також жодним чином не засліплює очі та має регульовану яскравість. Окрім рухомих картинок він наочно показує усі перемикання функцій клавіатури, що є дуже зручним.

ASUS ROG Strix Flare II AnimateASUS ROG Strix Flare II Animate

Функціональні можливості

Клавіатура ASUS ROG Strix Flare II Animate має розвинену апаратну платформу з вбудованою пам'яттю на п'ять змінних та один незмінний профіль, куди зберігаються призначення клавіш та налаштування підсвітки. Додаткові функції реалізовані через сполучення відповідних клавіш з кнопкою Fn. Інформацію про них можна знайти на офіційному сайті, в інструкції або інтуїтивно зрозуміти їх призначення по піктограмах на відповідних кнопках. В таблиці нижче поданий повний перелік тих функцій, які вдалося відтворити. Усі дії супроводжуються анімацією на LED-екрані.

Поєднання: Функція:
Fn+Esc Скидання клавіатури на фабричні налаштування (утримувати поки не почнуть блимати світлодіоди)
Бокова кнопка Відтворення/пауза
Тумблер вверх Попередній трек
Тумблер вниз Наступний трек
Натискання коліщатка Вимкнути/ввімкнути звук
Коліщатко вниз Зменшити гучність
Коліщатко вверх Збільшити гучність
Fn+1 Перший профіль пам'яті
Fn+2 Другий профіль пам'яті
Fn+3 Третій профіль пам'яті
Fn+4 Четвертий профіль пам'яті
Fn+5 П'ятий профіль пам'яті
Fn+6 Профіль пам'яті за налаштуванням
Ліва додаткова кнопка Активація або відключення ігрового режиму в якому неактивна кнопка Win та (додатково) сполучення Alt+Tab чи Alt+F4. Засвітиться білий індикатор на кнопці
Права додаткова кнопка Натискайте, щоб відрегулювати яскравість підсвітки клавіш. Чотири рівні та можливість повного відключення. Яскравість індикатору на цій кнопці змінюється відповідно
Fn+лівий Alt Запис макрокоманди. Послідовність дій: 1) натиснути Fn+лівий Alt (лівий ALT почне повільно блимати білим кольором); 2) натиснути бажану послідовність клавіш та ще раз натиснути Fn+лівий Alt (лівий ALT почне швидко блимати білим); 3) Натиснути клавішу, до якої потрібно прив'язати команду (зелений колір клавіші означає, що вона вільна для запису, а червоний — що команда на неї вже записана). Для видалення макрокоманди — повторити другий пункт не набираючи ніякої команди і зберегти її на будь-яку кнопку, підсвічену червоним кольором
Fn+↑ Збільшити яскравість підсвітки LED-дисплею (5 рівнів)
Fn+↓ Зменшити яскравість підсвітки LED-дисплею (5 рівнів)
Fn+← Попередній ефект підсвітки
Fn+→ Наступний ефект підсвітки

Програмне забезпечення

Як програмне забезпечення ASUS ROG Strix Flare II Animate використовує застосунок Armoury Crate з великою кількістю вимогливих до ресурсу процесів та зайвих елементів. ПЗ потребує завантаження та інсталяції. Для налаштування клавіатури є п'ять вкладок. Перша відповідає за зміну призначення кнопок. Для цього доступні усі клавіші окрім Fn. Призначити можна команди клавіатури та миші (лише лівої чи правої кнопки), макрокоманди, запуск програм чи відкривання сайтів, мультимедійні та Windows команди, запуск самого драйвера Armoury Crate, введення певного тексту, повне відключення клавіші, або повернення її функції за налаштовуванням. Є і кнопка скидання всього на початкові налаштування. Також в ігровому режимі окрім кнопки Win можна відключити комбінації Alt+Tab та Alt+F4. Ще можна змінити команди на додаткових медіа-кнопках: боковій, тумблері, коліщатку та на кнопці під ним.

ASUS ROG Strix Flare II Animate

В налаштуваннях підсвітки доступні 11 видів ефектів включно зі статичним підсвічуванням. Підсвітку можна відключити повністю. Для індивідуального налаштування підсвітки кожної кнопки потрібно буде завантажити програму Aura Creator.

ASUS ROG Strix Flare II Animate

У вкладці Perfomance можна обрати частоту опитування контролера клавіатури. За налаштуванням вона стоїть на стандартних 1000 Гц. Збільшення швидкості можливе до 2000, 4000 або 8000 Гц.

ASUS ROG Strix Flare II Animate

У вкладці AniMe Matrix можна включити або виключити відповідний LED-дисплей, налаштувати його яскравість та обрати або відредагувати картинку, яка буде відображатися на ньому.

ASUS ROG Strix Flare II Animate

В розділі «Оновлення прошивки» відбувається перевірка версії прошивки клавіатури та її оновлення за потреби. Актуальну версію мікропрограми на момент написання цього огляду видно на картинці.

ASUS ROG Strix Flare II Animate

У редакторі макросів можна записувати команди з клавіатури та миші (у тому числі напрямки прокрутки та додаткові клавіші), з урахуванням часових затримок чи без них. Потім усе це можна відредагувати. Усього доступно 100 дій на один ланцюжок команд, причому натиснення та відпускання клавіші є окремими діями. Для команди можна налаштувати запис затримки як є, фіксованої затримки або без неї. Відтворення є у трьох варіантах: постійно по натисненню, постійний повтор, або один раз. Затримку запису можна поставити на 1, 3 чи 5 секунд. Всім макрокомандам можна присвоїти власну назву, створювати та видаляти їх, імпортувати чи експортувати.

ASUS ROG Strix Flare II Animate

Ергономіка та тестування

Повноформатна механічна клавіатура ASUS ROG Strix Flare II Animate викликає довіру ще на етапі розпакування. Вона важка і міцна — це відчувається одразу, коли береш її в руки. Ігрові пристрої такого типу зазвичай виглядають «розцяцькованими», але це зовсім не той випадок. Зовнішній дизайн достатньо витриманий та солідний, без зайвих кричущих елементів. Окремо варто відзначити якість виготовлення магнітної підставки під долоні. Рівень її пружності підібраний дуже вдало — досить м'яко, але «піна» не провалюється під вагою рук. Крім того, оптичне волокно в середині ретранслює підсвітку від передньої грані клавіатури — це винахідливе та унікальне рішення, яке просте в реалізації та має гарний вигляд. Єдине, що підставка не фіксується за клавіатуру і самовільно від'єднується, якщо її підняти. Можуть бути й питання до занадто товстого та твердого сигнального кабелю. Як на мене, його можна було зробити меншим і знімним. Зате є один додатковий порт USB, який завжди під рукою.

Зручно розташовані під лівою рукою додаткові органи керування. Маю упевненість, що чимало користувачів налаштують їх під свої специфічні потреби. Добре і те, що яскравість всіх індикаторів підібрана таким чином, щоб не засліплювати очі. Щодо LED-дисплею, то Strix Flare II Animate це, напевно, перший випадок вдалого застосування ідеї екрана в клавіатурі в принципі. Оскільки сюди дійсно можна вивести не тільки веселі картинки, але й корисну для користувача інформацію, без відволікання уваги.

Повністю стандартна розкладка клавіш не потребує звикання для друку в сліпу. Тому відсутність шрифту кирилиці то невелика проблема. А друкувати на цій клавіатурі можна із задоволенням. Для цього тут є все, що потрібно — чіткі лінійні перемикачі ROG NX Red з PBT-ковпачками, чудова стабілізація довгих клавіш, змащені стабілізатори, змащені штоки та корпуси самих механізмів та ще і прокладка для ізоляції зайвих шумів. Не забули й про фішечку для гравців — підвищену до 8000 Гц частоту опитування контролера клавіатури. А для тих, кому потрібні розширені можливості по апгрейду є роз'єми для швидкої заміни перемикачів без необхідності використання паяльника. Головне випадково не поставити механізми гірші, ніж ті, що тут вже встановлено з заводу.

Чудова апаратна платформа з великим обсягом пам'яті та значною кількістю профілів дозволяє записувати макрокоманди без використання ПЗ. І на сьогодні це рідкість. До програмного забезпечення Armoury Crate у мене завжди є претензії по оптимізації та інтерфейсу, але воно стає кращим з часом і то добре. Підсвітка зроблена в цій клавіатурі гарно. Вона не може показувати чистий білий колір, але то єдиний її справжній недолік.

ASUS ROG Strix Flare II Animate підтримує повний NKRO-антигостинг, що дозволяє активувати усі кнопки одночасно.

ASUS ROG Strix Flare II Animate

Підсумки

ASUS ROG Strix Flare II Animate — це чудова з усіх боків ігрова механічна клавіатура. Вона має приємний дизайн, міцну конструкцію, зручну підставку під долоні та наскрізний порт USB. З приємних дрібниць тут є корисний LED-екран та додаткові органи керування мультимедіа, які можна назначити на інші потрібні команди. Є і гарна підсвітка, бортова пам'ять та можливість швидкого запису макрокоманд. Але найкраще в ній ховається в середині. Це чудові змащені лінійні перемикачі ROG NX Red з PBT-ковпачками кнопок, відмінні змащені стабілізатори, та ізоляційна прокладка під друкованою платою. І на додаток завищена до 8000 Гц частота опитування та роз'єми для швидкої заміни перемикачів. Таке поєднання якостей вкрай рідко можна зустріти в клавіатурах масового виробництва. Бо зазвичай такі речі збирають поштучно та своїми руками.

Клавіатура має деякі недоліки, не критичні з моєї точки зору. Серед них: товстий та негнучкий сигнальний кабель, відсутність кирилиці та неспроможність відтворювати чистий білий колір підсвітки.

ASUS ROG Strix Flare II Animate це солідна клавіатура, що дарує неперевершені тактильні відчуття. Можу щиро рекомендувати її до придбання як професійним гравцям, так і просто поціновувачам якісної механіки.