Огляд ігрової гарнітури ASUS ROG Delta S Core

Ігрова гарнітура ASUS ROG Delta S Core є самою простою, найлегшою та найдоступнішою в лінійці пристроїв серії Delta. Фактично, це та сама ROG Delta Core, але з деякими декоративними відмінностями та полегшена з 387 до 270 грамів. І насправді це досягнення, оскільки чим легша гарнітура, тим комфортніше вона відчувається впродовж довгих ігрових сесій шляхом меншого навантаження на шию.

ASUS ROG Delta S Core

Технічні характеристики

Виробник ASUS
Назва та сторінка продукту ROG Delta S Core
Колір Чорний з червоним
Аудіоканали 2.0 (реально) / 7.1 (віртуально)
Динаміки, мм 50 (неодимові магніти)
Тип амбушур Закриті
Матеріал амбушур Штучна шкіра / тканина
Імпеданс, Ом 32
Діапазон частот навушників, Гц 20 ~ 40 000
Інтерфейс підключення гарнітури Дротовий (комбінований штекер 3,5 мм)
Вага, грамів 270
Сумісність ПК, MAC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox, Nintendo Switch, мобільні пристрої Android.
Тип мікрофона Зовнішній, знімний, аналоговий
Спрямованість мікрофона Односпрямований
Активне шумозаглушення Ні
Діапазон частот мікрофона, Гц 100 ~ 10 000
Чутливість мікрофона, дБ –40
Додатково Змінні тканинні амбушури ROG Hybrid, подовжувач-розгалужувач на два входи 3,5 мм (1 метр), регулювання гучності звуку та вимкнення мікрофона на навушнику.
Вартість, грн 5699
 

Комплект постачання

Гарнітура постачається у продаж в гарній червоно-чорній коробці, типовій для усієї ROG серії. На ній є зображення продукту та перелік усіх його переваг.

ASUS ROG Delta S CoreASUS ROG Delta S Core

Від пошкоджень гарнітура захищена приємною на дотик прогумованою формою. Усі аксесуари сховані під нею у чорній коробці.

ASUS ROG Delta S Core

В комплекті постачання є інструкція та гарантійна брошура, додатковий комплект тканинних амбушурів, подовжувач-розгалужувач с одного 3,5-мм роз’єму на два для підключення до ПК (довжиною 1,1 метра і вагою у 21 грам) та знімний аналоговий мікрофон.

ASUS ROG Delta S Core

Зовнішній вигляд

ASUS ROG Delta S Core має класичну симетричну конструкцію з м’яким обруччям, розсувними дужками та тримачами, які дозволяють чашам навушників повертатися в горизонтальній площині та нахилятися по вертикалі для кращої посадки на голові користувача. Загальний колір гарнітури чорний, але вилоподібні тримачі пофарбовані в червоний колір.

ASUS ROG Delta S CoreASUS ROG Delta S Core

Гнучке наголів’я у формі півмісяця вкрите штучною шкірою. Напис «Republic of Gamers» витиснений зверху.

ASUS ROG Delta S Core

Знизу всередині наголів’я є підкладка з м’якою піною. Бокові затискачі з написами ASUS зроблені з пластику.

ASUS ROG Delta S Core

Розсувні дужки складаються з металевих пластин з розміткою з зовнішньої сторони та пластику на звороті. Позначки розмічені з половинними проміжками та цифрами від 1 до 5. Фактично дужки мають 11 позицій фіксації та висуваються на 38 мм з кожного боку. Поворотні кріплення пластикові ззовні та металеві з середини. Червоні вилоподібні тримачі виконані з пластику.

ASUS ROG Delta S Core

Delta-подібні чаші навушників є фірмовою фішкою всієї серії гарнітур. На думку виробника, така форма краще повторює контури вух та на 20% зменшує площу контакту амбушур зі шкірою. Корпус чаш виготовлено зі звичайного матового пластику. І це добре, оскільки софт-тач, який був у попередній моделі, швидко втрачає гарний зовнішній вигляд. На зовнішній стороні чаш є вставка з імітацією під метал у вигляди заокругленого трикутника, поверх якої нанесений стилізований під око червоний логотип ROG. А якщо придивитись уважніше, то на боковій вставці ще можна побачити написи «Republic of Gamers» різними мовами та шрифтами.

ASUS ROG Delta S CoreASUS ROG Delta S Core

На лівому навушнику знизу є колесо регулювання гучності звуку та повзунок вимикача мікрофона. Перед ними в корпус заходить кабель із захистом від перегину. А попереду є гніздо для мікрофона.

ASUS ROG Delta S Core

Знімний мікрофон має довжину в 138 мм та вагу в 11 грамів. Він є аналоговий, спрямованої дії, без поп-фільтру та шумозаглушення. Гнучка штанга вкрита гумою та дозволяє зручно влаштувати його де потрібно. Біля роз’єму є спеціальна насічка, що не дає змоги під'єднати мікрофон неправильною стороною. Виробник заявляє сертифікацію пристрою у популярних програмах голосового зв’язку TeamSpeak та Discord.

ASUS ROG Delta S CoreASUS ROG Delta S Core

М’який та гнучкий аудіо кабель з комбінованим 3,5-мм роз’ємом вкритий нейлоновим обплетенням та має довжину в 1,5 метра.

ASUS ROG Delta S Core

Стокові амбушури виконані зі штучної протеїнової шкіри. Всередині них, на червоній захисній сітці нанесені ще логотипи ROG. За бажанням амбушури можна замінити на гібридні тканинні, які також є у комплекті.

ASUS ROG Delta S Core

Під амбушурами встановлені з невеликим нахилом 50-мм динаміки ASUS Essence з неодимовими магнітами. Вони закриті зі звороту акустичними камерами, щоб уникнути зайвого відлуння всередині чаш. Заявлений частотний діапазон для них складає від 20 Гц до 40 кГц. Тобто рівно половина діапазону потрапляє в ультразвуковий спектр і ніхто крім ваших домашніх улюбленців його все одно не почує.

ASUS ROG Delta S Core

Чаші навушників повертаються горизонтально назад, на 90 градусів. В такому вигляді їх зручно класти на стіл, або ховати в рюкзак. Хоча все одно доведеться знімати мікрофон та змотувати кабель.

ASUS ROG Delta S Core

Програмне забезпечення

ASUS ROG Delta S Core не має спеціалізованого програмного забезпечення. Для відтворення віртуального просторового звуку 7.1 вона покладається на стороннє програмне забезпечення на кшталт Windows Sonic.

Ергономіка

Гарнітура ASUS ROG Delta S Core має дуже комфортну посадку. М’яке наголів’я, розсувні дужки та поворотні чаші навушників дозволяють швидко та легко підігнати її по розміру. Орієнтовно вона сяде навіть на 62 розмір голови. Тиску на вуха немає, амбушури до них не торкаються. Гарнітура тримається на місці м’яко та упевнено. При різких рухах головою по горизонталі може зсуватись, але раптово скинути її не вийде. Спрямований мікрофон легко виставляється в зручну позицію завдяки гнучкій штанзі.

Основні амбушури зі штучної шкіри не дуже зручні, на мою думку, оскільки досить швидко нагріваються. Шкіра під ними починає пітніти та липнути. Хоча вони й забезпечують кращу ізоляцію від зовнішніх звуків. Та й тим хто поряд буде менше чутно звуки з гарнітури. Але справжній комфорт досягається лише в тканинних амбушурах. Вони насправді є гібридними. Внутрішня поверхня навколо вуха також шкіряна, а все, що знаходиться у зоні контакту виконано з приємної вентильованої тканини. В них можна проводити багато часу без жодного дискомфорту.

ASUS ROG Delta S Core

За розмірами гарнітура досить велика, тому використовувати її зручніше в стаціонарних умовах, ніж десь в дорозі чи на прогулянці. Під'єднати її можна до будь-якого пристрою, обладнаного комбінованим або роздільним 3,5-мм аудіо роз’ємом. Гучність звуку регулюється на лівому навушнику. Там само легко можна намацати й перемикач мікрофона. Хоча багато хто просто дістане його з роз’єму, за потреби відключення. До речі, фактична вага гарнітури складає 249 грамів, або 272 грами з урахуванням кабелю та мікрофона.

Звучання навушників

ASUS ROG Delta S Core це ігрова гарнітура, тому не варто чекати від неї ідеальних АЧХ. Для аудіофілів існують окремі категорії продукції. Головне завдання ігрової гарнітури полягає в коректному позиціюванні звуку. І в цьому дана модель повністю покладається на джерело відтворення. Тобто на окремі пристрої чи сторонні програми, що здатні імітувати просторове звучання 7.1 на звичайних стереонавушниках. Проте, 50-мм динаміки з закритими акустичними камерами мають достатній запас гучності, який вам напевне захочеться приглушити вполовину. Але й на максимумі динаміки не видають рипіння чи клацання, коректним чином відтворюючи увесь діапазон високих, середніх та низьких частот. Найкраще ці динаміки заточені під розмовний діапазон, голос будь-якого тембру звучить в них максимально природно. Разом з цим ігрові звуки типу пострілів, вибухів, кроків, шелестіння трави чи звук двигуна відтворюються насичено. В тому, що стосується сучасної та класичної музики, навушникам не вистачає глибини звукової сцени, вона мені здалась дещо пласкою. З іншого боку для фільмів та YouTube якість звучання дуже пристойна. На жаль нам нічим було перевірити твердження виробника про здатність динаміків відтворювати ультразвуковий діапазон частот.

Звучання мікрофона

Мікрофон загалом чітко передає звучання та відтінки голосу при комунікації через основні популярні месенджери та програми голосового зв’язку. У ньому відсутнє шумозаглушення та поп-фільтр, тому співрозмовник може чути на фоні «білий» шум та окремі сторонні звуки типу клацання миші чи клавіатури. Загальну якість можна оцінити як середню. Для комунікації або для стрімера-початківця цього достатньо, а для більш серйозної стрімінгової діяльності краще обрати вже професійний окремий мікрофон.

Підсумки

ASUS ROG Delta S Core — це легка, проста, комфортна та універсальна аналогова ігрова гарнітура. Вона має зручну посадку з широким діапазоном налаштувань, приємні додаткові тканинні амбушури в комплекті, підключається до будь-якого пристрою з роз’ємом 3,5-мм. Пристрій чудово відтворює та записує звук у голосовому діапазоні та має сертифікацію у популярних програмах голосового зв’язку. Значний запас по гучності дозволяє почути усе, але не забувайте, що занадто сильний звук шкодить людському слуху. Керування гучністю та вимикач мікрофона облаштовані позаду лівого навушника. Гарнітура підходить для ігрової та робочої комунікації, ігор загалом, перегляду фільмів та прослуховування музики, за умови що у користувача не занадто аудіофільські вимоги до якості звукової сцени.

Пристрій не має суттєвих недоліків, за винятком традиційно високої ціни цього бренду. Зі свого боку сподіваюся, що в майбутніх ревізіях Delta S Core з’явиться знімний сигнальний кабель. Та виробник повністю відмовиться від шкіряних амбушур на користь тканинних, які є значно комфортнішими під час довгого використання. В цілому, ASUS ROG Delta S Core це пристойна пропозиція на перенасиченому ринку ігрових гарнітур, яка задовольнить потреби багатьох користувачів.