Екран

Глянцевий екран ASUS Zenbook S 13 OLED має маркетингову назву ASUS Lumina OLED та формат 13,3" (285х178 мм) з підтримкою HDR і близькими до горизонталі кутами огляду. Частота оновлення кадрів складає 60 Гц. Використання OLED-технології компенсує глянцеве покриття дисплея внаслідок високої яскравості. Все, що зображене на моніторі, видно за будь-якого освітлення, з усіх сторін під усіма кутами та без жодного спотворення кольорів. Екран має сертифікати VESA DisplayHDR True Black 500 і PANTONE за точність передачі кольорів, Dolby Vision, TUV Rheinland за знижений на 70% рівень шкідливого для зору синього світла. Заявлено охоплення 100% кольорового простору DCI-P3, контраст 1 000 000:1 та 550 кд/м² максимальної яскравості.

ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304)

Всередині встановлена матриця Samsung SDC417B (ATNA33AA05-0) з роздільною здатністю 2880х1800 пікселів зі співвідношенням сторін 16:10. Швидкість реакції матриці складає 0,2 мс.

ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304)

Дисплей ноутбука підтримує чотири варіанти кольорових схем, які перемикаються у застосунку MyASUS: Native (насичені кольори OLED), sRGB (точні кольори для веб-змісту), DCI-P3 (кінематографічна кольорова гамма), Display P3 (розширений спектр). Усі вимірювання проводилися в режимі Native з відключеним HDR та на фабричному ICC профілі, встановленому з «коробки». За нашими вимірюваннями екран забезпечує покриття кольорового простору sRGB на рівні 100%, Adobe RGB 93,3%, та DCI P3 в 99,3%. Обсяги кольорового простору значно більші і їх має вистачати для роботи з дизайном, кольором та графікою в цілому.

ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304)

Яскравість регулюється в діапазоні від 0,8 до 358 кд/м² (за нашими замірами). Коефіцієнт контрастності інструментально не встановлюється, оскільки прилад видає значення нескінченності. Приймемо на віру, що він сягає 1 000 000:1. Усі наступні вимірювання проводилися при освітленості в 120 кд/м², що відповідає 63% яскравості. Саме цього значення напевне вистачить користувачу у більшості випадків, окрім перебування під яскравим сонцем.

ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304)

Колірна температура коливається в межах від 6500К до 6800К в залежності від яскравості. Відхилення гамма-кривих незначне.

ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304)ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304)ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304)ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304)

Екран забезпечує достатньо точну передачу кольорів із середнім відхиленням DeltaE значно менше ніж 1 одиниці майже по всім кольорам. Також нагадаємо, що OLED технологія має таку особливість, як вигоряння кольорів з часом. Тому для продовження життя матриці тут є затемнення екрана після 5 хвилин простою, кольорова заставка після 30 хвилин простою, темна тема Windows за замовчуванням та вбудована технологія Samsung, яка автоматично компенсує вигорання певних кольорових точок шляхом збільшення їх яскравості. З тією ж метою використовується і технологія зсуву пікселів під назвою ASUS OLED Care.

ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304)

Внутрішня структура

Щоб отримати доступ всередину, з нижньої панелі корпусу потрібно відкрутити 11 маленьких гвинтів типу Т5 мініатюрною викруткою Torx. Прихованих гвинтів та пломб тут немає. Але зверніть увагу, що частина гвинтів коротші за інші, тому при збиранні пристрою потрібно дотримуватись їх початкового розташування. Щоб відкрити корпус повністю, проведіть пластиковою лопаткою вздовж лінії з'єднання, обережно розмикаючи пластикові застібки.

ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304)

Батарея на 63 Вт·г знаходиться в передній частині корпусу, займаючи більшу його частину. По боках від неї облаштовано два акустичних динаміки Harman Kardon, а спереду зліва та справа вмонтовано дві антени бездротового зв'язку. Материнська плата з розпаяним на ній процесором, пам’яттю та силовими елементами розташована в задній частині шасі.

ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304)

Система охолодження процесора складається з двох теплових трубок та двох окремих тонких відцентрових вентиляторів, розташованих по сторонах від нього. Поряд з процесором розпаяні мікросхеми оперативної пам’яті виробництва Micron.

ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304)

SSD NVMe M.2 (2280) накопичувач на 1 ТБ Samsung PM9A1 (MZVL21T0HCLR-00B00) ховається під термічною прокладкою нижче правого вентилятора. Це єдиний елемент у пристрої, який користувач може замінити самостійно та відносно легко, але втратить офіційну гарантію на пристрій.

ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304)

Біля лівого вентилятора під чорною наліпкою ймовірно ховається модуль Wi-Fi, або його підключення до антен. Знімати її ми не стали.

ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304)

Повні характеристики ноутбука представлені на знімку з екрана утиліти HWiNFO.

ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304)

Мобільний процесор Intel Core i7-1355U належить до сімейства Raptor Lake-U та поєднує у собі два типи ядер: два великих продуктивних двопотоковий «Perfomance», та вісім маленьких однопотокових енергоефективних «Efficient» ядер. На виході отримуємо сумарно 12 обчислювальних потоків. У турборежимі P-ядра можуть розганятися 5,0 ГГц, а E-ядра до 3,7 ГГц. TDP обмежено 20 Вт при температурі до 100 градусів. В типовому сценарії максимального навантаження на процесор частоти обмежуються системою охолодження на 3,5 ГГц та 2,6 ГГц відповідно, за умови підключеного блока живлення.

ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304)

Вбудована пам'ять на 16 ГБ працює в «чотириканальному» режимі на частоті 5200 МГц із затримками 60-48-48-112-1Т (відповідно до даних з HWiNFO). CPU-Z чомусь показує лише обсяг пам’яті, OEM виробника та маркування.

ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304)ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304)

Для обробки та виводу зображення ноутбук покладається на вбудований графічний чіп Intel Iris Xe Graphics. На жаль, детальної інформації про нього GPU-Z також не надає.

ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304)

Програмне забезпечення

Наш екземпляр ASUS Zenbook S 13 OLED працює під керуванням операційної системи Windows 11 Pro. Але в офіційному продажі можуть бути як варіанти з Windows 11 Home, та і взагалі без операційної системи.

ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304)

Фірмова програма MyASUS дозволяє налаштовувати всі необхідні параметри пристрою. Зокрема режим споживання батареї, продуктивність заліза та режим роботи вентилятора, якість зображення на екрані, аудіосистему, мікрофон, бездротове підключення та багато чого іншого. Для розширення додаткових можливостей можна встановити застосунки Link to MyASUS — для інтеграції з мобільними пристроями, ScreenXpert — для керування вікнами на різних підключених дисплеях та GlideX — для спільного користування екраном та перенесення зображення між різними пристроями в дротовому чи бездротовому режимах.

ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304)

Ефективність системи охолодження та рівень шуму

Система охолодження ноутбука прямо пов'язана з режимом роботи та тепловиділенням центрального процесора. Значення грає те, чи працює пристрій від розетки, чи від батареї. В першому випадку процесор розкривається на повну, а схема роботи вентилятора виставляється на «продуктивну», коли його досить добре чутно при 61 дБ (А) виміряного впритул шуму. В «тихому» та «збалансованому» варіанті потужність пристрою обмежується і вентилятор працює відносно тихо — на 36 дБ (А) та 51 дБ (А) максимум відповідно. В простої людському вуху цей ноутбук не чутно взагалі. Тому нас цікавить сценарій максимальної ефективності при підключеному блоці живлення, коли система охолодження працює на повну з високим рівнем шуму.

У ньому, на початку навантаження, частоти P-ядер процесора миттєво сягають майже 3,8 ГГц, а E-ядра утримують близько 2,9 ГГц. Процесор перебуває у 25% тротлінгу близько трьох хвилин, після чого частоти знижуються та стабілізуються на 3,5 ГГц по P-ядрах та 2,6 ГГц по E-ядрах. Температура при цьому утримується в межах 90 градусів.

При роботі від батареї у збалансованому режимі, частоти P-ядер коливаються в межах від 2,6 до 3,2 ГГц, а E-ядра працюють в межах від 1,6 до 2,1 ГГц за температури не більше 72 градусів.

ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304)

Ноутбук випробовувався у стрес-тесті стабільності AIDA64 при температурі навколишнього середовища у 24 градуси Цельсія. Навантаження здійснювалося лише на центральний процесор. Корпус відчутно нагрівається по центру зверху — до 47 градусів. Холодним він лишається у нижній частині та по боках. Під навантаженням та від розетки цей пристрій краще використовувати виключно у настільному варіанті. А в автономному режимі живлення нагрів корпусу досить помірний та не перевищує 43 градуси в найгарячіший центральній частині.

ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304)