Серія UX5304 з сімейства тонких ноутбуків ASUS Zenbook S 13 OLED має вагу в межах приблизно 1 кг та побудована на потужних процесорах 13-го покоління Intel Core i7-1355U або Intel Core i5-1335U. Від інших моделей у поточній лінійці ці пристрої візуально вирізняються оновленим дизайном корпусу. В першу чергу — конструкцією шарніра та зовнішністю панелі дисплея. До нас на огляд потрапила модель під маркуванням UX5304VA-NQ083 з OLED екраном, процесором Intel Core i7-1355U, вбудованою графікою Iris Xe, оперативною пам’яттю LPDDR5 на 16 ГБ та NVMe накопичувачем на 1 ТБ.
ASUS Zenbook S 13 OLED має орієнтовні габарити у 296x217х16 мм з урахуванням гумових ніжок та фактичну вагу в 1,05 кг. Можливо це не найтонший чи найлегший ноутбук у світі, але точно самий тонкий та легкий з тих, що потрапляли нам на тести. Навіть з урахуванням чохла та блоку живлення він не буде обтяжувати свого власника у дорозі.
Виробник | ASUS |
---|---|
Модель та сторінка продукту | Zenbook S 13 OLED (UX5304VA-NQ083) |
Процесор | Intel Core i7-1355U 1,7-5,0 ГГц (P-Core) / 1,2-3,7 ГГц (E-Core) |
Оперативна пам'ять | 16 ГБ, LPDDR5-5200 МГц |
Дисплей | 13,3", 2880х1800, 16:10, Samsung SDC417B (ATNA33AA05-0), 60Гц, OLED |
Відеокарта | Intel Iris Xe G7 96EU |
Накопичувачі | 1ТБ, SSD NVMe Gen4 x4 M.2 (2280) Samsung PM9A1 (MZVL21T0HCLR-00B00) |
Зовнішні порти | 2 x Thunderbolt 4 USB Type-C, 1 x USB 3.2 Gen2 Type A, 1 x HDMI 2.1 (TMDS), 1 x 3,5-мм комбінований аудіовихід для гарнітури |
Комунікації | Wi-Fi 6E (802.11ax), Bluetooth 5.2 |
Мультимедіа | Вебкамера ASUS AiSense Full HD (1080p) з технологією 3DNR, інфрачервоною камерою, датчиком освітленості та кольору, стереосистема з сертифікацією Harman Kardon та підтримкою Dolby Atmos, масив мікрофонів з функцією ШІ для шумозаглушення, підтримка голосового помічника Cortana |
Безпека | Модуль TPM, підтримка Windows Hello |
Акумулятор, мА·г | 8140-7902 (63Вт·г, 4 комірки, літій-полімерна) |
Адаптер живлення, Вт | 65 |
Габарити, мм | 296,2 x 216,3 x 10,9 |
Вага, кг | 1 |
Операційна система | Windows 11 Pro / Windows 11 Home |
Середня вартість, грн | 59999 |
Комплект постачання
В цій моделі ASUS дуже сильно опікується екологією та вуглецевим слідом, що видно навіть з пакування. Дуже проста коробка з мінімумом поліграфії, в якій навіть ручка виконана з картону, а не з пластику. Що саме знаходиться в середині, можна визначити лише по наліпках на бортах з серійними номерами та короткими характеристиками моделі.
Всередині міститься менша звичайна коробка з ноутбуком, яку від пошкоджень оберігають два об’ємні картонні демпфери по боках. До речі, ці накладки потім можна використовувати як підставки. Ще в одній коробці збоку захований блок живлення, а у пласкому відділені вздовж більшої грані розмістився чохол. Сам ноутбук, чохол та БЖ зберігаються в тканинних мішечках, щоб уникнути подряпин. А самі мішечки на 100% придатні до перероблення.
В комплекті постачання окрім ноутбука є м’який чохол, супровідна документація, блок живлення, євро-вилка для БЖ, кабель USB Type-C.
Блок живлення доволі маленький та зручний. Його габарити складають 30,5х30,5х107,2 мм при вазі в 113 грамів. Для підключення до розетки є знімна євро-вилка без заземлення. Одягається вона шляхом повороту і без неї довжина БЖ скорочується до 60 мм. Довжина кабелю USB Type-C складає 1,95 метра при вазі в 76 грамів. На ньому є феритова накладка та липуча стрічка для фіксації у транспортному положенні.
Фірмовий БЖ має маркування ADP-65TW A. Його номінальна потужність складає 65 Вт при 20 В напруги перетвореного постійного струму. Вхідна напруга може складати від 100 до 240 В. Порт USB Type-C для підключення кабелю розташований на задній грані.
Транспортний чохол зроблений у вигляді конверта на липучці. Фронтальна сторона виготовлена із тканини з логотипом «А» у кутку. Зворот пошитий зі штучної шкіри з витисненими на ній написами «Zenbook». На згині відкидної частини всередині є розтяжне кріплення для стилуса або ручки. Розмір чохла складає 350х260х6 мм, при вазі в 170 грамів. З ноутбуком всередині товщина чохла зростає до 18 мм.
Сумарна транспортна вага ноутбука, чохла, БЖ та кабелю дорівнює 1411 грамів.
Зовнішній вигляд
ASUS Zenbook S 13 OLED має мінімалістичний та естетично довершений зовнішній вигляд. Корпус повністю виготовлений з алюмінієвого сплаву та має колір «базальтовий сірий» (Basalt Gray), що досягається використанням технології «керамізації плазмою» для верхньої кришки дисплея. Вона не тільки робить її схожою на каміння (хоча на дотик все одно відчувається метал), але й підвищує стійкість до фізичних пошкоджень. На практиці, принаймні відбитки пальців на поверхні не помітні. На поверхні є декілька діагональних ліній, що схематично повторюють збільшений логотип ASUS у формі загостреної літери «А». У правому нижньому кутку є напис ASUS Zenbook.
На нижній панелі ноутбука є одна довга гумова ніжка попереду та ще одна така сама позаду. Дві невеликі решітки для втягування холодного повітря вентиляторами є по боках ззаду. Щілини отворів акустичних динаміків Harman Kardon розташовані по сторонах попереду.
На задній грані з обох сторін є подвійні невеликі чи то гумові, а можливо й пластикові підпори, на які спирається дисплейна панель при відкриванні вже починаючи з 45 градусів куту нахилу й аж до повного розгортання на 180 градусів. Сама ця грань є Г-подібним продовженням верхньої панелі. Спираючись на неї, задня частина корпусу з клавіатурою підіймається догори, покращуючи вентиляцію внутрішніх компонентів та створюючи більш зручний нахил клавіатури.
Заглиблення посередині передньої нижньої грані дозволяє відкрити та підняти кришку однією рукою.
По лівому борту, ближче до задньої частини, є повноцінний роз’єм HDMI 2.1, два Thunderbolt 4 USB Type-C з підтримкою зарядки та точковий індикатор заряджання.
З правої сторони позаду є порт USB 3.2 Gen2 Type A, комбінований 3,5-мм аудіовихід для гарнітури та точковий білий індикатор роботи системи.
Попри оригінальний шарнір та компактні розміри, ASUS Zenbook S 13 OLED є ноутбуком класичного та зрозумілого формату. Дуже міцний для таких габаритів корпус можна підіймати за будь-яку частину, тримати чи переносити однією рукою. Екран також досить пружний з невеликим діапазоном гнучкості. Недарма для продукту заявлена відповідність військовому стандарту США MIL-STD-810H.
При розкриванні ноутбука на 90 градусів, задня кришка спирається на нижню грань та підіймає корпус приблизно на 14 мм. Непогана ідея для кращого охолодження на столі, але не дуже зручно, коли тримаєш пристрій на колінах — грані тиснуть на шкіру.
Шарніри дозволяють ноутбуку розкриватися у повністю лежаче положення на кут в 180 градусів. При цьому площина дисплея знаходиться нижче корпусу, повторюючи літеру «S». Можливо саме тому вона з’явилася у назві продукту?
А ще у такому положенні ми нарешті можемо побачити вихлопні отвори системи охолодження, розташовані біля шарнірів. Гарно з точки зору естетика сховати їх там, але постійний обдув нижньої рамки дисплея гарячим повітрям то є доволі суперечливе інженерне рішення. Хіба що з розрахунку на те, що користувач не буде часто навантажувати процесор на повну.
Екран з діагоналлю 13,3" має візуально тонкі рамки. Маркетингова назва цього — NanoEdge. По боках виходить 4,8 мм та 7,8 мм зверху. Покриття дисплея на жаль глянцеве, та добре віддзеркалює усе навколо при низькій яскравості.
По центру верхньої рамки вмонтований цілий набір сенсорів під назвою ASUS AiSense Camera. Він складається з Full HD веб-камери з роздільною здатністю 1080p, білого світлодіодного індикатора активності камери та датчика освітленості з правої сторони. Зліва розташована інфрачервона камера з підсвіткою та датчиком кольору. А по боках вмонтовано два мікрофони. Камера підтримує багато технологій покращення зображення. Серед них 3DNR (тривимірне усунення шумів на зображенні), відстеження руху, відстеження положення очей, розмиття фону та оптимізацію освітлення. Підтримується і біометрична технологія розпізнавання обличчя Windows Hello. Мікрофони, своєю чергою, мають функцію усунення зайвих шумів за допомогою технології штучного інтелекту.
Клавіатура острівного типу виконана у звуженому модифікованому стандарті розкладки ANSI. Клавіатура дещо занижена відносно рівня корпусу та не має захисту від вологи. Відстань між центрами кнопок складає 18,7 мм. А по центру клавіш є ледь помітне заглиблення в 0,1 мм. Повний хід клавіш складає 1,1 мм. Схоже, що від пантографа під кнопками у цей раз вирішили відмовитися, тому що за тактильними враженнями це повноцінна мембрана. Англійська та українська розкладка м'яко та чітко підсвічуються білим кольором з трьома рівнями яскравості. Індикатори Caps Lock, активності мікрофона та камери вбудовані у відповідні кнопки. Кнопка запуску розташована у верхньому правому куті, від Delete. До речі, наліпка Intel Evo — це не про процесор, а про вимоги до пристрою в цілому.
Великий чутливий тачпад ErgoSense має розміри 129x81 мм. Його поверхня матова та слизька на дотик, з гідрофобним та олеофобним покриттям. Гучне механічне натискання починає спрацьовувати в нижніх 2/3 поверхні. Підтримується розпізнавання чотирьох пальців одночасно та великої кількості інтуїтивно зрозумілих жестів.