США прагнуть обмежити доступ Китаю до технології чипів GAA та пам'яті HBM

За останні роки Сполучені Штати суттєво обмежили доступ Китаю до найпередовіших технологій у напівпровідниковій промисловості. Зокрема, це стосується обладнання для сфери ресурсомістких обчислень і штучного інтелекту. Однак влада США все ще не задоволена отриманими результатами. Найближчим часом санкції будуть посилені, а під обмеження потраплять транзистори GAA (Gate-All-Around) та пам'ять HBM.

Микросхемы

Обмеження мають торкнутися як самих мікросхем на основі транзисторів GAA, так і технологій для їх виробництва. Вони, наприклад, уже були взяті на озброєння лідерами галузі, зокрема Samsung, Intel й TSMC. Хоча наявні санкції не дають змоги американським фірмам постачати китайським компаніям обладнання для виробництва передових чипів, зберігаються побоювання, що Китай все ще може отримати їх іншими способами.

Водночас високошвидкісна пам'ять HBM є одним із головних компонентів прискорювачів обчислень і штучного інтелекту. Китайські фірми не полишають спроб налагодити локальне виробництво High Bandwidth Memory, але поки не можуть похвалитися серйозними успіхами. Тобто обмеження поставок HBM-пам'яті серйозно вдарить по здатності місцевих компаній виробляти власні ШІ-прискорювачі.

Усе вищесказане покликано зберегти технологічну перевагу США, позбавивши Китай доступу до важливих інновацій у напівпровідниковій галузі. Остаточне рішення ще не ухвалено, й чиновники продовжують зважувати плюси та мінуси пропонованих обмежень. Але ці дискусії вкотре підкреслюють, наскільки важливу роль напівпровідникові технології відіграють у суперництві двох держав.

Джерело:
TechPowerUp

Обговорити в форумі (коментарів: 18)

Всі новини за 12.06.2024 [ стрічка ]

Останні огляди: