Голова Microsoft вважає прискорювачі AMD Instinct MI300X найкращим вибором для GPT-4

Компанія Nvidia стала головним вигодонабувачем від буму штучного інтелекту. Щокварталу «зелений» гігант рапортує про рекордні прибутки. Прискорювачі Hopper мають високий попит, і такий же попит очікується на майбутні прискорювачі Blackwell. Але AMD теж пропонує свої спеціалізовані пристрої. І хоча «червона» компанія зараз виступає другим номером, її рішення мають добрі перспективи.

Зокрема, генеральний директор Microsoft Сатья Наделла нещодавно вкрай позитивно відгукнувся про продукцію AMD і назвав прискорювачі Instinct MI300X найкращим вибором — вони забезпечують найліпше співвідношення ціни та продуктивності при інференсі GPT-4. І це при тому, що Microsoft давно співпрацює з Nvidia, і компанія однією з перших запропонує клієнтам хмарний доступ до обчислювальних можливостей Blackwell B100 та GB200. Можливо, що за всіх переваг обчислювальних рішень Nvidia, їхня висока ціна та енергоспоживання вже змушують партнерів шукати альтернативи.

Проблема високого енергоспоживання стає дедалі актуальнішою. І AMD активно працює над оптимізацією та підвищенням енергоефективності. Голова компанії Ліза Су на конференції ITF World зауважила, що в AMD давно передбачали проблему високого енергоспоживання. Тут потрібен комплексний підхід для оптимізації роботи всіх вузлів обчислювальних систем. Але компанія рухається в цьому напрямку, і в планах стократне підвищення продуктивності на ват до 2027 року (відносно показників 2020 року).

Джерело:
Wccftech

Обговорити в форумі (коментарів: 12)

Всі новини за 26.05.2024 [ стрічка ]

Останні огляди: