Огляд процесорного кулера Deepcool Assassin 4S WH

В сучасному світі комп'ютерних компонентів, де продуктивність та ефективність є ключовими факторами, правильний вибір системи охолодження для процесора стає критично важливим завданням. Deepcool, відомий виробник кулерів і систем охолодження, нещодавно випустив нову модель — Deepcool Assassin 4S. Цей кулер обіцяє забезпечити високу ефективність охолодження навіть для найпотужніших процесорів, поєднуючи ефективність та стильний дизайн.

Deepcool Assassin 4S

Технічні параметри

Виробник Deepcool
Модель Assassin 4S
Сумісність с процесорними роз'ємами Intel LGA2066/2011-v3/2011/1700/1200/115X
AMD AM4/AM5
Розмір радіатора (ДхШхВ), мм 140 х 110 х 160 (виміряно: 147 x 116 x 165)
Розмір вентилятора (ДхШхВ), мм 140×140×25
Матеріал та конструкція радіатора Двосекційна вертикальна конструкція з алюмінієвих пластин, пронизаних сімома мідними тепловими трубками діаметром 6 мм, розташованими U-подібно
Вага радіатора, г 1380 (виміряно: 1209)
Кількість пластин радіатора, шт 53
Товщина пластин, мм 0,5
Відстань між пластинами, мм 2
Розрахована площа радіатора, см² ~5 357
Модель вентилятора DeepCool DFr1402512CH
Швидкість вентилятора, об/хв 500~1800±10% з ШІМ
500~1450 об/хв ±10% (тихий режим)
Об'єм повітряного потоку, м³/г 104,06
82,49 (тихий режим)
Рівень шуму вентилятора, дБ (А) ≤29,3 дБ(А)
≤22,6 дБ(А) (тихий режим)
Статичний тиск, мм води 3,76
2,46 (тихий режим)
Тип вальниці вентилятора Гідродинамічна
Очікуваний наробіток на відмову, год н/д
Номінальна напруга вентилятора, В 12
Сила току вентилятора, А 0,2
Енергоспоживання вентилятора, Вт 3,6 Вт
2,4 Вт (тихий режим)
Особливості Перемикач між тихим та продуктивним режимом на кожусі кулера
Середня вартість, грн 4 009
 

Комплект постачання

Кулер постачається в картонній коробці з надрукованими логотипами Deepcool та зеленою смужкою, а ілюстрація продукту та основні характеристики нанесені на паперовому чохлі коробки.

Deepcool Assassin 4SDeepcool Assassin 4SDeepcool Assassin 4S

Для захисту масивного кулера всередині упаковки використовується спінений поліетилен, який надійно утримує пристрій та діє як демпфер для радіатора. Це забезпечує безпеку транспортування та виключає можливість пошкоджень під час доставлення.

Deepcool Assassin 4SDeepcool Assassin 4S

Окрім кулера, в окремій внутрішній коробці можна знайти наступні елементи:

 • підсилювальна пластина для роз'ємів Intel LGA1700/1200/115x;
 • дві лапи кріплення для роз'ємів Intel LGA 2066/2011/1700/1200/115x;
 • дві лапи кріплення для роз'ємів AMD AM5/AM4;
 • чотири металічні гвинтові підпори для роз'ємів Intel LGA 2066/2011;
 • чотири металічні гвинтові підпори для роз'ємів Intel LGA 1700/1200/115x;
 • чотири металічні гвинтові підпори з пластиковими проставками для роз'ємів AMD AM5/AM4;
 • чотири гайки для закручування хрестовою викруткою;
 • шприц з термопастою та лопаткою для нанесення;
 • Г-подібна викрутка з шестигранником;
 • інструкція для встановлення.

Deepcool Assassin 4S

Зовнішній вигляд та конструкція

Deepcool Assassin 4S — це двосекційний кулер закритого типу, тобто з кожухом по боках і одним вентилятором між баштами.

Deepcool Assassin 4SDeepcool Assassin 4S

Сам кожух комбінований, він виконаний з пластику та металевої сітки.

Deepcool Assassin 4SDeepcool Assassin 4S

Висота від кришки процесора становить 165 мм, ширина дорівнює 147 мм.

Deepcool Assassin 4S

Глибина кулера становить 116 мм і конструктивно його зміщено в сторону VRM материнської плати, а це зручно, бо система охолодження не перекриває слоти оперативної пам’яті та можна використовувати високопрофільні планки, безпроблемно їх встановлювати чи знімати за потреби.

Deepcool Assassin 4S

На кожусі зверху кулера розташовано перемикач режиму роботи вентилятора. Наявні два варіанти: продуктивний «чотири крапки» та тихий «дві крапки». Перемикається він досить легко. У продуктивному режимі вентилятор може розкручуватись до 1800 обертів на хвилину, а у тихому — має швидкість до 1400 об/хв.

Deepcool Assassin 4S

Також на цій панелі знаходиться підсвічуваний логотип, яскравість його світіння залежить від обраного режиму роботи. Якщо продуктивний — то світіння яскраве, якщо тихий — то світіння, відповідно, зменшиться. Вимкнути підсвічування логотипа повністю не можливо.

Deepcool Assassin 4S

Вентилятор розташований між баштами кулера, тому щоб його зняти, потрібно демонтувати декоративну кришку у верхній частині системи охолодження, яка надійно зафіксована магнітами.

Deepcool Assassin 4S

Далі тягнемо вентилятор за кріплення рами, воно фіксується по боках кожуха, але варто не забути перед цим від’єднати кабель вентилятора від розгалужувача перемикача.

Deepcool Assassin 4S

Вертушка посаджена максимально близько до теплозйомної частини, через що повітряний потік також буде проходити повз радіатор кулера на елементи живлення процесора.

Deepcool Assassin 4S

Комплектний 140-мм вентилятор, що має маркування DeepCool DFr1402512CH, оснащений трифазним шестиполюсним двигуном з гідродинамічною вальницею та низькими напругою й споживанням енергії.

Deepcool Assassin 4SDeepcool Assassin 4SDeepcool Assassin 4S

Перше, що може вийти з ладу у баштового кулера — це вентилятор, проте DeepCool дає 6 років гарантії на ASSASSIN 4S, тому, скоріше за все, ресурс у цьому випадку має бути великим.

На максимальних обертах на відстані 35 см від кулера було зафіксовано показник рівня шуму у 37,7 дБ (А). Це відчутно, але і не сильно шумно. На 1500 об/хв, шум був уже на рівні 33,6 дБ (А). При швидкості у 1200 обертів на хвилину вентилятор майже не чути, а на 1000 об/хв шумомір показував 27,7 дБ (А), що тотожно мінімальному значенню, яке може бути в кімнаті при абсолютній тиші.

Deepcool Assassin 4S

Передня частина радіатора зроблена вужчою, щоб уникнути конфліктів зі слотами оперативної пам'яті. Задня частина ширша і зміщена назад відносно основи. Обидві секції з'єднані сімома наскрізними тепловими трубками діаметром 6 мм, які, як ребра, так й основа, пофарбовані в білий колір. Загальна площа тепловіддачі складає приблизно 5357 см².

Deepcool Assassin 4S

Радіатор складається з 53 пластин, розташованих з проміжком у 2 мм, теплові трубки рівномірно розподілені по всьому радіатору.

Deepcool Assassin 4S

Поперечна пластина, яка фіксує кулер до процесора, утримується одним центральним гвинтом. По обидва боки пластини знаходяться по одній накидній гайці зі шліцом на пружинах, що забезпечує рівномірний тиск та надійне кріплення.

Deepcool Assassin 4S

Основа кулера складається з двох окремих металевих блоків, між якими запресовані теплові трубки, все виконано дуже акуратно.

Deepcool Assassin 4SDeepcool Assassin 4S

Розмір підошви складає 39x46 мм. Поверхня не дзеркальна, має невелику випуклість в центрі пластини та вкрита маленькими радіальними слідами від фрезування.

Deepcool Assassin 4S

 

Встановлення

Для тестування ефективності Deepcool Assassin 4S використовувалася платформа AMD AM4 з процесором AMD Ryzen 9 5950X. Перед встановленням системи охолодження необхідно зняти стандартні пластикові кріплення з материнської плати, відкрутивши по два гвинти з кожного боку.

Deepcool Assassin 4S

Потім в отвори встановлюються чотири металічні гвинтові підпори з пластиковими проставками для роз'ємів AMD AM5/AM4, на які накладаються лапи кріплення.

Deepcool Assassin 4S

Кожна лапа фіксується двома гайками. Можна прикрутити рукою, але краще застосувати хрестову викрутку для надійного закріплення.

Deepcool Assassin 4S

Для встановлення потрібно спочатку зняти вентилятор, отже знімаємо сітчасту кришку, яка кріпиться магнітами, стягуємо скоби кріплення вентилятора і виймаємо його.

Deepcool Assassin 4S

Потім наносимо термопасту, встановлюємо радіатор і затягуємо його двома гайками на пружинах. Підтягуємо кожну гайку почергово на кілька обертів, щоб запобігти перекосу.

Deepcool Assassin 4SDeepcool Assassin 4S

Далі встановлюється назад вентилятор, під’єднується його кабель в розгалужувач перемикача режимів, а сам розгалужувач — в роз’єм живлення вентилятора на материнській платі.

Deepcool Assassin 4S

Радіатор не викликає жодних конфліктів, до слотів оперативної пам’яті є вільний доступ.

Deepcool Assassin 4S

Так само не буде проблем і з першим роз'ємом PCI Express. Кулер опиниться близько до нього, але заважати не буде. Зверніть увагу, що на даній материнській платі перший роз'єм PCIe відсутній. Можливі тільки незручності з M.2 — у деяких випадках доведеться знімати відеокарту для монтажу або демонтажу NVMe-накопичувача.

Deepcool Assassin 4S

Відбиток термопасти свідчить про надійний контакт майже по всій площині основи кулера. Найкращий контакт в центрі процесора, там де знаходяться його чиплети, а менший контакт, відповідно, по периметру кришки.

Deepcool Assassin 4S

Тобто через невеличку випуклість на підошві кулера контакт не ідеальний, але більш аніж достатній для хорошого відводу тепла.

Deepcool Assassin 4S

Тестовий стенд

Для випробування ефективності кулера Deepcool Assassin 4S було використано стенд на базі платформи AMD AM4 в такій конфігурації:

 • процесор: AMD Ryzen 9 5950X;
 • материнська плата: ASRock B550 PG Velocita;
 • відеокарта: AMD Radeon RX 6800 XT;
 • пам'ять: HyperX Fury HX432C16FB3K2/16 (2x8 ГБ, DDR4-3200, 16-18-18-36-74 1T, 1,35 В);
 • твердотілий накопичувач: SSD Kingston NV1 (500GB, NVMe M.2 2280);
 • блок живлення: be quiet! PURE POWER 12 M 1000W;
 • термопаста: ARCTIC MX-4.

Deepcool Assassin 4S

Методика тестування

Випробування системи охолодження проводилося на відкритому стенді в горизонтальній орієнтації материнської плати при постійній температурі 25 градусів Цельсія у приміщенні. Для прогріву центрального процесора застосовувався стрес-тест CPUID powerMAX з інструкціями AVX впродовж 15 хвилин. Мінімальна температура вимірювалась через десять хвилин простою системи без навантаження. На графіку зображено максимальне значення температури поміж усіх ядер. Для моніторингу температури процесора використано програму HWMonitor.

Процесор працював в розгоні до 4,2 ГГц з напругою 1,20 В, що збільшувало його потужність до 230 Вт.

Для моніторингу температури процесора використано програму HWMonitor. Рівень гучності вимірювався шумоміром Benetech GM1357.

Всі заміри здійснено в тихому приміщенні без зайвих джерел шуму. Шумомір був розташований на відстані у 35 см від бокової частини вальниці системи охолодження. Рівень фонового шуму складав 27,7 дБ (А).

Deepcool Assassin 4S

Ефективність системи охолодження Deepcool Assassin 4S порівнювалась з добре всім відомим двосекційним повітряним охолоджувачем Noctua NH-D15S.

Deepcool Assassin 4SDeepcool Assassin 4S

Результати випробувань

Системи порівнювались між собою за відношенням шуму та ефективності. Спочатку розглянемо рівень шуму.

Deepcool Assassin 4S

З діаграми видно, що по шуму є різниця на користь Deepcool. На невеликих обертах різниця менша, а далі, чим більші оберти, тим й різниця стає експоненціально більшою. Зазначимо тільки, що Assassin 4S може розкручуватись до 1800 об/хв і навіть при цьому показник шуму менший ніж у NH-D15S на 1500 обертах за хвилину. Далі розглянемо рівні температур.

Deepcool Assassin 4S

Можна констатувати майже однаковий результат на 1500 об/хв, але при зменшенні обертів вентилятора перевага зміщується у бік NH-D15S. На 1000 об/хв фіксуємо різницю трошки більше ніж 4 градуси, але, варто зазначити, що шум від Assassin 4S у такому режимі не відчувався взагалі.

Також розглянемо графік залежності двох кулерів.

Deepcool Assassin 4S

Ось тут все видно дуже наочно — якщо брати залежність температури від шуму, то можна констатувати перевагу Assassin 4S, який на всьому діапазоні графіку показав кращий результат.

Висновки

Deepcool Assassin 4S виявився ефективним і продуктивним рішенням для охолодження процесорів. Кулер відзначається високою якістю збірки, ефективною системою тепловідведення та тихою роботою. Завдяки своїй конструкції він забезпечує стабільну роботу навіть при високих навантаженнях, підтримуючи оптимальну температуру процесора.

Загалом, Deepcool Assassin 4S підійде користувачам, які шукають потужне і тихе рішення для охолодження свого процесора. Він забезпечує відмінну продуктивність, яка повністю виправдовує свою ціну. Також білий варіант цього кулера стане непоганим вибором для тих, хто шукає систему охолодження для збірки у відповідних кольорах.

 

Обговорити в форумі (коментарів: 5)

Останні огляди: