Встановлення

Для тестування ефективності Deepcool Assassin 4S використовувалася платформа AMD AM4 з процесором AMD Ryzen 9 5950X. Перед встановленням системи охолодження необхідно зняти стандартні пластикові кріплення з материнської плати, відкрутивши по два гвинти з кожного боку.

Deepcool Assassin 4S

Потім в отвори встановлюються чотири металічні гвинтові підпори з пластиковими проставками для роз'ємів AMD AM5/AM4, на які накладаються лапи кріплення.

Deepcool Assassin 4S

Кожна лапа фіксується двома гайками. Можна прикрутити рукою, але краще застосувати хрестову викрутку для надійного закріплення.

Deepcool Assassin 4S

Для встановлення потрібно спочатку зняти вентилятор, отже знімаємо сітчасту кришку, яка кріпиться магнітами, стягуємо скоби кріплення вентилятора і виймаємо його.

Deepcool Assassin 4S

Потім наносимо термопасту, встановлюємо радіатор і затягуємо його двома гайками на пружинах. Підтягуємо кожну гайку почергово на кілька обертів, щоб запобігти перекосу.

Deepcool Assassin 4SDeepcool Assassin 4S

Далі встановлюється назад вентилятор, під’єднується його кабель в розгалужувач перемикача режимів, а сам розгалужувач — в роз’єм живлення вентилятора на материнській платі.

Deepcool Assassin 4S

Радіатор не викликає жодних конфліктів, до слотів оперативної пам’яті є вільний доступ.

Deepcool Assassin 4S

Так само не буде проблем і з першим роз'ємом PCI Express. Кулер опиниться близько до нього, але заважати не буде. Зверніть увагу, що на даній материнській платі перший роз'єм PCIe відсутній. Можливі тільки незручності з M.2 — у деяких випадках доведеться знімати відеокарту для монтажу або демонтажу NVMe-накопичувача.

Deepcool Assassin 4S

Відбиток термопасти свідчить про надійний контакт майже по всій площині основи кулера. Найкращий контакт в центрі процесора, там де знаходяться його чиплети, а менший контакт, відповідно, по периметру кришки.

Deepcool Assassin 4S

Тобто через невеличку випуклість на підошві кулера контакт не ідеальний, але більш аніж достатній для хорошого відводу тепла.

Deepcool Assassin 4S

Тестовий стенд

Для випробування ефективності кулера Deepcool Assassin 4S було використано стенд на базі платформи AMD AM4 в такій конфігурації:

  • процесор: AMD Ryzen 9 5950X;
  • материнська плата: ASRock B550 PG Velocita;
  • відеокарта: AMD Radeon RX 6800 XT;
  • пам'ять: HyperX Fury HX432C16FB3K2/16 (2x8 ГБ, DDR4-3200, 16-18-18-36-74 1T, 1,35 В);
  • твердотілий накопичувач: SSD Kingston NV1 (500GB, NVMe M.2 2280);
  • блок живлення: be quiet! PURE POWER 12 M 1000W;
  • термопаста: ARCTIC MX-4.

Deepcool Assassin 4S

Методика тестування

Випробування системи охолодження проводилося на відкритому стенді в горизонтальній орієнтації материнської плати при постійній температурі 25 градусів Цельсія у приміщенні. Для прогріву центрального процесора застосовувався стрес-тест CPUID powerMAX з інструкціями AVX впродовж 15 хвилин. Мінімальна температура вимірювалась через десять хвилин простою системи без навантаження. На графіку зображено максимальне значення температури поміж усіх ядер. Для моніторингу температури процесора використано програму HWMonitor.

Процесор працював в розгоні до 4,2 ГГц з напругою 1,20 В, що збільшувало його потужність до 230 Вт.

Для моніторингу температури процесора використано програму HWMonitor. Рівень гучності вимірювався шумоміром Benetech GM1357.

Всі заміри здійснено в тихому приміщенні без зайвих джерел шуму. Шумомір був розташований на відстані у 35 см від бокової частини вальниці системи охолодження. Рівень фонового шуму складав 27,7 дБ (А).

Deepcool Assassin 4S

Ефективність системи охолодження Deepcool Assassin 4S порівнювалась з добре всім відомим двосекційним повітряним охолоджувачем Noctua NH-D15S.

Deepcool Assassin 4SDeepcool Assassin 4S

Результати випробувань

Системи порівнювались між собою за відношенням шуму та ефективності. Спочатку розглянемо рівень шуму.

Deepcool Assassin 4S

З діаграми видно, що по шуму є різниця на користь Deepcool. На невеликих обертах різниця менша, а далі, чим більші оберти, тим й різниця стає експоненціально більшою. Зазначимо тільки, що Assassin 4S може розкручуватись до 1800 об/хв і навіть при цьому показник шуму менший ніж у NH-D15S на 1500 обертах за хвилину. Далі розглянемо рівні температур.

Deepcool Assassin 4S

Можна констатувати майже однаковий результат на 1500 об/хв, але при зменшенні обертів вентилятора перевага зміщується у бік NH-D15S. На 1000 об/хв фіксуємо різницю трошки більше ніж 4 градуси, але, варто зазначити, що шум від Assassin 4S у такому режимі не відчувався взагалі.

Також розглянемо графік залежності двох кулерів.

Deepcool Assassin 4S

Ось тут все видно дуже наочно — якщо брати залежність температури від шуму, то можна констатувати перевагу Assassin 4S, який на всьому діапазоні графіку показав кращий результат.

Висновки

Deepcool Assassin 4S виявився ефективним і продуктивним рішенням для охолодження процесорів. Кулер відзначається високою якістю збірки, ефективною системою тепловідведення та тихою роботою. Завдяки своїй конструкції він забезпечує стабільну роботу навіть при високих навантаженнях, підтримуючи оптимальну температуру процесора.

Загалом, Deepcool Assassin 4S підійде користувачам, які шукають потужне і тихе рішення для охолодження свого процесора. Він забезпечує відмінну продуктивність, яка повністю виправдовує свою ціну. Також білий варіант цього кулера стане непоганим вибором для тих, хто шукає систему охолодження для збірки у відповідних кольорах.