Складання

Система у корпусі збирається легко, оскільки всі потрібні панелі знімаються доволі просто, що полегшує доступ до всіх компонентів всередині. Прокладання кабелів також виявляється досить зручним завдяки численним отворам та спеціальним хомутам для кріплення стяжок.

XPG INVADER XXPG INVADER X

В рамках тестування даної системи не використовувались накопичувачі формату 3,5″ або 2,5″. Проте, візуальний огляд свідчить, що їх розміщення не становило б жодних проблем. Кабелі легко прокладаються, а їх надлишкова довжина або невикористані цілком дроти без проблем ховаються під кожухом блока живлення, не створюючи візуального чи фізичного дискомфорту.

XPG INVADER X

Для проведення тестування ефективності охолодження компонентів у корпусі XPG INVADER X використовувалася система наступної конфігурації:

  • процесор: AMD Ryzen 9 5950X;
  • кулер: система рідинного охолодження XPG Levante X 360;
  • термопаста: ARCTIC MX-4;
  • материнська плата: ASRock B550 PG Velocita;
  • відеокарта: AMD Radeon RX 6800 XT;
  • пам'ять: G.Skill Trident Z Neo F4-3600C16D (2x8 DDR4 3600,  16-16-16-36 1,35 В);
  • твердотілий накопичувач: SSD Kingston NV1 500GB (NVMe M.2 2280);
  • блок живлення: be quiet! PURE POWER 12 M 1000W.

В корпус для кращої вентиляції було додано чотири вентилятори XPG Hurricane 120 ARGB, три на подачу повітря з бокової частини та один на витяг на задній панелі.

XPG INVADER X

Методика тестування

Процесор працював у розгоні до 4,2 ГГц з напругою 1,20 В, що збільшувало його потужність до 230 Вт. Відеокарта використовувалася зі стоковими налаштуваннями та споживала 255 Вт. Спершу випробування системи проводилося на відкритому стенді з горизонтальною орієнтацією материнської плати при постійній температурі 23 градуси Цельсія у приміщенні.

XPG INVADER X

Згодом система збиралася в корпусі та тестувалась у звичному положенні. Для прогріву центрального процесора застосовувався стрес-тест CPUID powerMAX з інструкціями AVX, для прогріву відеокарти — стрес-тест FurMark. Моніторингу температури процесора відбувався за допомогою утиліти HWMonitor. Вимірювання рівня гучності проводилось завдяки шумоміру Benetech GM1357.

XPG INVADER X

Тестування займало приблизно по 40 хвилин для кожної конфігурації.

XPG INVADER X

Результати випробувань

Спочатку наведемо результати тестування системи у вигляді відкритого стенду. Вентилятори системи рідинного охолодження XPG Levante X 360 працювали на швидкості 1500 об/хв, а вентилятори відеокарти — 1600 об/хв. Рівень шуму в такому режимі знаходився на позначці 40,5 дБ(А), що можна характеризувати як комфортний: не тихий, але й не гучний.

Враховуючи рівень тепловиділення, температурні показники знаходяться на прийнятному рівні. Далі збираємо тестову систему в корпус для подальшого тестування.

XPG INVADER X

Тестування в зібраному вигляді проводилося при однаковій швидкості обертання корпусних вентиляторів та вентиляторів системи рідинного охолодження, яка складала 1500 обертів за хвилину. Рівень шуму за результатами вимірювань становив 41 дБ(А), а температури компонентів прогнозовано дещо підвищились.

XPG INVADER X

Найбільше температура зросла у процесора, що, ймовірно, пов'язано із близькістю радіатора процесора до відеокарти, яка під час роботи виділяє значну кількість тепла. Проте, загалом, в цьому корпусі є можливість поекспериментувати з потоками повітря, та обрати найкращий для конкретної системи. Наприклад, один з таких варіантів — використовувати вільне місце на нижній панелі для встановлення вентилятора, який буде нагнітати холодне повітря всередину корпусу. Або ж вертикальне встановлення відеокарти, за наявності відповідного PCIe-подовгувача. Крім того, можна розглянути переміщення радіатора AIO на бічну панель тощо.

Висновки

Корпус XPG INVADER X вирізняється сучасним та стильним дизайном завдяки панорамному загартованому склу із затемненням, яке забезпечує чудовий огляд внутрішніх компонентів. Корпус виглядає привабливо і відповідає вимогам користувачів, які цінують візуальну складову своїх систем.

XPG INVADER X просторий всередині, що полегшує процес складання та модернізації системи. Він має достатньо місця для розташування відеокарти, системи охолодження й вентиляторів, додаткових накопичувачів тощо. Також він має добре організовану систему менеджменту кабелів, що сприяє чистому й акуратному вигляду внутрішнього простору.

Корпус поєднує гідну якість збірки та зручність у використанні, що робить його відповідним варіантом для геймерів й, можливо, для ентузіастів, які бажають продемонструвати свої системи. XPG INVADER X є не сильно великим за своїми розмірами, відповідно до деяких дуже високопотужних збірок може не підійти, але для багатьох користувачів цей корпус стане у пригоді.