Огляд корпусу ASUS TUF Gaming GT502

Компанія ASUS продовжує дивувати уяву своїх прихильників новими та сміливим рішеннями у сфері комп’ютерних шасі. І корпус TUF Gaming GT502 — ще один яскравий тому приклад.

ASUS TUF Gaming GT502

Не те щоб двокамерні шасі були чимось зовсім оригінальним, але в цьому випадку зручність та функціональні можливості продукту підняті на вищий рівень, у порівнянні з аналогічними моделями. Отож, без зайвих вагань, заглибимось у деталі.

ASUS TUF Gaming GT502

Характеристики

Виробник ASUS
Модель та сторінка продукту TUF Gaming GT502
Тип корпусу Midi-Tower
Розміри, мм 466 (В) x 285 (Ш) x 460 (Д)
Матеріал Сталь, пластик, загартоване скло
Вага, кг 11
Колір Чорний / Білий
Форм-фактор ATX, MicroATX, Mini-ITX
Пристрої 5,25″
Пристрої 3,5″ зовнішні
Пристрої 3,5″ / 2,5″ внутрішні 4 / 4
(усі чотири 2,5″ диски встановлюються замість 3,5″ накопичувачів)
Кількість слотів розширення 8 (горизонтально) або 3 (вертикально)
Вентилятори верхні — 3 х 120 / 2 х140 мм
задні — 1 х 120 мм
нижні — 3 х 120 / 2 х140 мм
внутрішні горизонтально — 3 х 120 / 2 х140 мм
внутрішні вертикально — 3 х 120 мм
Радіатори верхні — 1 х 120/140/240/280/360 мм
задні — 1 х 120 мм
нижні — 1 х 120/140/240/280/360 мм
внутрішні горизонтально — 1 х 120/140/240/280/360 мм
внутрішні вертикально — 1 х 120/240/360 мм
Роз'єми інтерфейсів 2 x USB 3.2 Gen1, 1 x USB 3.2 Gen2 Type C, 1 х 3,5-мм комбінований аудіо-роз’єм для гарнітури
Особливості Загартоване скло на передній та боковій панелях. Двокамерна конструкція шасі. Передня, верхня та бокові панелі тримаються без гвинтів і легко знімаються без викрутки. Дві тканинні ручки для транспортування зверху. Підсвітка логотипа. Магнітні пилові фільтри на боковій та верхній панелях, рамочний фільтр на нижній панелі. Можливість вертикального встановлення відеокарти. Магнітний тримач для відеокарти. Модульний внутрішній дизайн з можливістю розбірки до каркасу. Лотки накопичувачів можна кріпити на посадкові місця вентиляторів.
Ціна, грн 7749

Пакування та комплект постачання

Корпус постачається в картонній коробці, на якій монохромною фарбою нанесене схематичне зображення продукту, інформація щодо його переваг та характеристик. По боках є вирізні ручки для перенесення. Товар від пошкоджень захищає зсередини три демпфери зі спіненого полістиролу та поліетиленовий пакет.

ASUS TUF Gaming GT502ASUS TUF Gaming GT502

В комплект постачання входить:

  • інструкція користувача;
  • гарантійна брошура 22 мовами;
  • перехідна пластина на три слоти для вертикального монтажу відеокарти;
  • три багаторазові липучі стяжки;
  • кабель перехідника для перемикача підсвітки;
  • перехідник під хрестову викрутку для опор материнської плати;
  • 8 кабельних одноразових пластикових стяжок;
  • набір деталей тримача відеокарти;
  • 20 гвинтів для корпусу, БЖ та 3,5″ накопичувачів;
  • 25 маленьких гвинтів для материнської плати та 2,5″ накопичувачів.

ASUS TUF Gaming GT502

Зовнішній вигляд

У порівнянні зі звичайними корпусами формату Midi-Tower, ASUS TUF Gaming GT502 має значно ширший профіль. Причиною тому є збільшений відсік за піддоном материнської плати. Двокамерну внутрішню конструкцію обіграли й у зовнішньому дизайні, розділивши шасі на дві нерівні частини заглибленою полосою, яка пролягає по фронтальній та верхній панелям. В результаті, ліва частина передньої панелі зроблена із загартованого скла, у вертикальній западині зверху знаходяться зовнішні порти та кнопки, в правій металевій частині зверху розташований мотивуючий напис, а знизу — підсвічуваний логотип TUF.

ASUS TUF Gaming GT502

Якщо дивитися зверху вниз, на панелі інтерфейсів можна побачити кнопку запуску ПК, клавішу перезавантаження ПК, два порти USB 3.2 Gen1 Type A, кнопку перемикача підсвітки, порт USB 3.2 Gen2 Type C та 3,5-мм комбінований аудіо-роз’єм для гарнітури.

ASUS TUF Gaming GT502

З під низу в напрямку вперед висувається пиловий фільтр нижньої панелі.

ASUS TUF Gaming GT502

Передня скляна панель легко знімається без інструменту. Достатньо підштовхнути її вперед з середини, коло верхньої грані. Тримається на двох зачепах знизу та двох сферичних замках зверху. Загартоване скло має товщину в 3 мм, легке тонування та приклеєне до металевої рамки.

ASUS TUF Gaming GT502

Ліва боковина також скляна. Щоб її зняти, потрібно натиснути кнопку позаду зверху. Тоді вона відкинеться в сторону, та стане можливим підняти її вгору.

ASUS TUF Gaming GT502

Товщина трохи тонованого загартованого скла тут складає 4 мм. Воно так само наклеєне на металеву рамку. Вздовж передньої грані є м’яка вставка. В закритому положенні панель тримається на двох зачепах знизу та двох замкових елементах зверху.

ASUS TUF Gaming GT502

Права панель металева, з трьома виступаючими штампованими вентиляційними решітками різного розміру. Якщо придивитися, то прямо на боковині можна побачити написи, де вказані габарити, назва корпусу, допустимі розміри блоку живлення, габарити та тип накопичувачів, які можна встановити в шасі.

ASUS TUF Gaming GT502

Права панель знімається так само як і ліва, якщо натиснути кнопку позаду. На вентиляційні отвори зсередини на магнітах закріплено три металеві пилові фільтри.

ASUS TUF Gaming GT502

Верхня панель також поділена на дві частини. Ліва частина решітчаста, для кращої вентиляції. По кутах корпусу зверху вмонтовані чотири солідні скоби, за які тримаються масивні тканинні ручки на липучках. За них дуже зручно пересувати та переносити шасі, особливо, коли у ньому зібрана важка система.

ASUS TUF Gaming GT502

Верхня решітка легко знімається, оскільки тримається на зачепах та магнітах. Попередньо потрібно від’єднати м’які ручки. На звороті у панелі зачеплено магнітний металевий пиловий фільтр Звідси відкривається вільний доступ всередину корпусу та до монтажної рамки вентиляторів. Яка, до речі, також знімається.

ASUS TUF Gaming GT502

На задній панелі дуже багато вентиляційних отворів. Конструктивно передбачено, що вони призначені для виходу гарячого повітря назовні, за умови організації правильної схеми вентиляції. Справа є решітка, куди можна встановити один 120-мм вентилятор. Нижче знаходиться вісім багаторазових вентильованих заглушок карт розширення PCI-E. Посадкове місце блока живлення знаходиться поряд за піддоном. Воно розташоване вертикально, можлива виключно орієнтація вентилятором в сторону правої боковини.

ASUS TUF Gaming GT502

При натисканні кнопок фіксаторів, розташованих по верхніх кутах зліва та справа, бокові панелі відкидаються в сторони на невеликий градус. Ніби то і незначна річ, але як добре, що можна не переживати та не притримувати їх від падіння.

ASUS TUF Gaming GT502

Доступ до гвинтів слотів розширення прикритий вертикальною декоративною пластиною, яка відкидається на петлях вліво, та тримається двома гвинтами з накатаною голівкою.

ASUS TUF Gaming GT502

На нижній панелі корпусу є висувний пиловий фільтр у вигляді мілкої сіточки на пластиковій рамці. Та чотири ніжки у вигляді перевернутих трапецій.

ASUS TUF Gaming GT502

Висота ніжок з гумовими наліпками знизу складає 27 мм.

ASUS TUF Gaming GT502

Подивимось, як усе облаштовано всередині.