Огляд та тестування портативного накопичувача ASUS TUF Gaming AS1000. Міцний та захищений

Зовнішніми накопичувачами навряд чи можна когось здивувати, навіть виконаними на базі твердотілих SSD. Вони міцно увійшли в ужиток не тільки серед користувачів ПК, а й ігрових консолей завдяки можливості легкого та простого збільшення дискового простору для зберігання файлів, програм та ігор. Використання в них NVMe-накопичувачів дозволило зменшити розміри зовнішніх дисків і зараз вони лише трохи більше за перші «флешки», які з’явилися 25 років тому, а їх швидкісні показники знаходяться на недосяжному для звичайних HDD рівні. Деякі виробники пішли ще далі й почали пропонувати захищені пристрої, які дозволяють не турбуватися за збереження даних, якщо накопичувач впаде на землю чи зануриться у рідину. Наприклад, такий як TUF Gaming AS1000 від компанії ASUS.

ASUS TUF Gaming AS1000

ASUS TUF Gaming AS1000

Асортимент зовнішніх накопичувачів у тайванської компанії невеликий, лише модель ROG Strix Arion S500 та цей диск. На відміну від більшості інших виробників, ASUS пропонує не тільки пристрій, готовий до роботи, а й окремо зовнішню кишеню, яку користувачі можуть оснастити будь-яким своїм SSD MVMe. Головне, не забувати про обмеження інтерфейсу USB 3.2 Gen2 у 10 Гбіт/с, а саме ним оснащено й TUF Gaming AS1000, який дозволяє накопичувачу сягати швидкості передавання даних у 1050 МБ/с для читання та 1000 МБ/с для запису. Швидкодія не дуже велика та обумовлена використаним зовнішнім інтерфейсом, бо сучасні SSD, навіть бюджетні, можуть демонструвати продуктивність у 2–3 рази більшу. На жаль, масовим USB 3.2 Gen2х2 так й не став, а перспективний USB4 лише починає свій шлях. Але, звісно, в TUF Gaming AS1000 головне не продуктивність, а захищеність, яку може забезпечити цей накопичувач, і йому є чим похвалитися. Він має міцний корпус з класом захисту IP68, який може запобігти потраплянню пилу та бруду у середину. Також він переживе тривале занурення у воду на глибині до одного метра. А ще він проходить випробування на падіння по військовому стандарту MIL-STD-810H — це, мабуть, один із найзахищеніших портативних накопичувачів на ринку.

Виробник ASUS
Модель та сторінка продукта TUF Gaming AS1000
Місткість, Гбайт 1024
Швидкість послідовного читання, Мбайт/с 1050
Швидкість послідовного запису, Мбайт/с 1000
Максимальна швидкість випадкового читання (блоки по 4 Кбайт), IOPS н/д
Максимальна швидкість випадкового запису (блоки по 4 Кбайт), IOPS н/д
Контролер (Phison PS5013-E13)
Тип пам’яті (TLC, HA7BG64AWA)
Буфер н/д
Сумарна кількість записуваних байтів (TBW), Тбайт н/д
Середній час напрацювання на відмову (MTBF), год н/д
Стійкість до вібрації (у роботі) н/д
Стійкість до вібрації (зберігання) н/д
Робочий діапазон температур, °C 0–70
Інтерфейс підключення USB 3.2 Gen2 Type-C (10 Гбіт/с)
Максимальне енергоспоживання, Вт 6 (5 В, 1,2 А)
Енергоспоживання під час простою, мВт н/д
Формфактор Портативний
Підтримка ОС Windows 10, 11, Mac OS Catalina та пізніші, Chrome OS, пристрої Android із підтримкою функції OTG, підтримка PS5 та Xbox
Захист IP68, MIL-STD-810H
Габарити (ДхШхВ), мм 125 х 54 х 13
Маса, г 157
Гарантія 3 роки
Вартість, грн 3165
 

Його місткість складає 1024 ГБ, що можна назвати необхідним мінімумом для сучасного зовнішнього диска. Як й згадувалося раніше, лінійні швидкості сягають 1000–1050 МБ/с, а ось про випадкову передачу даних на сайті виробника ні слова немає, як й про сумарну кількість записуваних байтів. Всередині, скоріше за все, використовується SSD на базі контролера Phison PS5013-E13, який має середні характеристики. Підтримуються сучасні операційні системи та пристрої з Android, а також ігрові консолі. Крім утиліти моніторингу з TUF Gaming AS1000 постачається програма NTI Backup Now EZ, завдяки якій можна буде робити резервні копії даних. Гарантійний термін накопичувача складає три роки.

Постачається портативний SSD у невеличкій чорно-сірій коробці, на лицевій стороні якої зображено пристрій, а на зворотній — його особливості та основні характеристики.

ASUS TUF Gaming AS1000ASUS TUF Gaming AS1000

Комплект постачання майже спартанській, крім накопичувача є лише документація, карточка з кодом для застосунку NTI Backup Now EZ та кабель USB Type-C. Чесно кажучи, хотілося б бачити ще й кабель для під’єднання до порту USB Type-A, бо ще не всі сучасні корпуси мають прогресивний роз’єм.

ASUS TUF Gaming AS1000

Пристрій має мілітаристський дизайн зі скошеними гранями та виглядає брутально, наче якийсь контейнер для військового обладнання. Фактично, перед нами зовнішня кишеня TUF Gaming A1, яку ми розглядали раніше, тільки зараз це вже готовий продукт.

ASUS TUF Gaming AS1000ASUS TUF Gaming AS1000

Він доволі важкуватий та трохи слизький на дотик, через що диск так й норовить випасти з рук, але форма та ребра з однієї сторони не дають йому це зробити. Як на мене, гумові вставки все ж таки б не завадили.

ASUS TUF Gaming AS1000ASUS TUF Gaming AS1000

Корпус пристрою виконаний з алюмінієвого сплаву та має розміри 125х54х13 мм при вазі 157 грамів. З однієї сторони в нього знімається кришка для встановлення чи заміни твердотілого SSD, але на відміну від окремої кишені, розібрати накопичувач без втрати гарантії не вийде, бо наліпка з інформацією закриває два гвинти. Також, судячи з огляду кишені, кришка через термопрокладку безпосередньо контактує з SSD, тож буде грітися краще за корпус, а якихось ребер для збільшення площі тепловіддачі не передбачено.

ASUS TUF Gaming AS1000ASUS TUF Gaming AS1000

На одному боці накопичувача є скоба, до якої можна причепити ремінець чи карабін, а також індикатор активності пристрою.

ASUS TUF Gaming AS1000ASUS TUF Gaming AS1000

На іншому присутній порт USB Type-C, до якого приєднується відповідний кабель. Роз’єм, як й кришка, має гумовий ущільнювач для запобігання потрапляння пилу та рідини у середину накопичувача. Щоб сміття сильно не забивалося та його легко можна було почистити, корпус роз’єму зробили коротшим відносно стандартного.

ASUS TUF Gaming AS1000

Довжина комплектного кабелю невелика, всього 40 см, чого може бути недостатньо, наприклад, при під’єднанні до материнської плати в задній частині ПК.

ASUS TUF Gaming AS1000

Накопичувач з коробки готовий до роботи, тож користувачу відразу буде доступно 951 ГБ вільного простору. Ще 2 ГБ займають комплектні програми.

ASUS TUF Gaming AS1000

Перша з них TUF SSD Dashboard, яка дозволяє слідкувати за станом пристрою. З її допомогою також можна перевірити SMART чи виконати повне очищення диска.

ASUS TUF Gaming AS1000ASUS TUF Gaming AS1000ASUS TUF Gaming AS1000ASUS TUF Gaming AS1000

Наступна — NTI Backup Now EZ. В цьому застосунку можна виконати резервне копіювання даних, обрати куди зберігати інформацію, розклад та періодичність, а також компресію та шифрування. Доволі потужна утиліта, яка у загальному доступі зазвичай коштує близько 50 доларів.

ASUS TUF Gaming AS1000ASUS TUF Gaming AS1000ASUS TUF Gaming AS1000ASUS TUF Gaming AS1000ASUS TUF Gaming AS1000ASUS TUF Gaming AS1000ASUS TUF Gaming AS1000ASUS TUF Gaming AS1000ASUS TUF Gaming AS1000ASUS TUF Gaming AS1000ASUS TUF Gaming AS1000
Обговорити в форумі (коментарів: 12)

Останні огляди: