Огляд ігрової механічної клавіатури HyperX Alloy Origins 65

Коли бренд HyperX тільки починав своє становлення в нашій країні, вибір механічних клавіатур був вкрай обмежений. Але зараз ринок насичений різноманітними пропозиціями на будь-який смак та гаманець. І щоб втриматися у цьому потоці, потрібно пропонувати щось якщо не оригінальне, то, принаймні, цікаве. І, з моєї точки зору, клавіатура HyperX Alloy Origins 65 — це саме такий пристрій. Чому? Тому, що має зручний маленький формат клавіш 65%, цільний металевий корпус, дуже гарну підсвітку, зносостійкі ковпачки з PBT пластику подвійного лиття з кирилицею та знімний кабель. Перемикачі HyperX Red також доволі непогані, хоча більшою мірою це стосується особистих вподобань. Поглянемо на все детальніше.

HyperX Alloy Origins 65

Технічні характеристики

Виробник HyperX
Назва та сторінка продукту Alloy Origins 65
Підключення Дротове
Інтерфейс USB 2.0
Частота опитування, Гц 1000
Тип Ігрова
Кількість клавіш 67
Додаткові кнопки
Ресурс натискання клавіш, млн 80
Тип клавіш Механічні
Тип перемикачів HyperX Red / Aqua
Зміна кута нахилу корпусу + (2 рівні)
Вбудована пам'ять + (три профілі)
Можливість запису макросів +
Обробка одночасних натискань NKRO
Підсвітка Так (RGB, 16,8 млн кольорів)
Довжина шнура USB, м 1,8
Матеріал обплетення Нейлон
Матеріал корпусу Алюміній / пластик
Колір Чорний
Програмне забезпечення Так (HyperX NGENUITY)
Знімна підставка під руки
Зовнішні інтерфейси
Розміри, (Д х Ш х В) мм 315,06 x 105,5 x 36,94
Маса, г 800
Сумісність з ОС Windows 7 / 8 / 8.1/ 10 / 11
Додатково Ковпачки клавіш зі стійкого до зносу PBT пластику подвійного лиття, ключ для знімання ковпачків, 2 додаткових ковпачки ESC та Spacebar в комплекті, знімний кабель USB Type-A на USB Type-С. Гарантія 24 місяці.
Середня вартість, грн 4599
 

Комплект постачання

Клавіатура надходить у продаж в червоно-білій коробці, де попереду є її зображення, а позаду опис основних переваг.

HyperX Alloy Origins 65HyperX Alloy Origins 65

Захист від пошкоджень в середині мінімальний — невеликі картонні вставки та поліетиленовий пакет.

HyperX Alloy Origins 65

У комплекті окрім клавіатури є вкладення з інформацією по гарантії, стисла інструкція користувача, хороший дротовий ключ для знімання ковпачків клавіш, знімний кабель USB Type-A на USB Type-C та два додаткових ковпачки клавіш Esc та Spacebar.

HyperX Alloy Origins 65

Колір додаткових ковпачків тут червоний, оскільки встановлені перемикачі HyperX Red. Якби це був варіант HyperX Aqua, колір цих аксесуарів був би зелений. На жаль, ці дві клавіші виготовлені зі звичайного фарбованого ABS пластика.

HyperX Alloy Origins 65

Зовнішній вигляд

Зовнішність HyperX Alloy Origins 65 продовжує загальну концепцію серії. Пристрій має повністю металевий корпус чорного кольору без рамки, типу «скелетон», виконаний з алюмінієвого сплаву. Міцність близька до абсолютної. Клавіші встановлені безпосередньо на фронтальну панель. Грані максимально завужені та мінімалістичні та лише трішки виступають за контур клавіш. Вага пристрою складає 800 грамів без урахування кабелю.

HyperX Alloy Origins 65

Розкладка клавіатури переважно відповідає ANSI стандарту, якщо не враховувати праву сторону та відсутність функціональних клавіш. Але загалом, це можна вважати розширенням 60% варіанту. Так кнопка Esc займає місце кнопки «~», ліворуч від одиниці. Лівий Shift та правий Enter однорядні та стандартні по розміру, але правий Shift на третину менший. Також відсутні кнопки Menu та Ctrl справа. На своєму місці присутні звичні тактильні насічки на клавішах «F» та «J». Усі основні символи виконані методом подвійного лиття та є повністю стійкими до зносу. Англійські літери зміщені в лівий верхній куток ковпачків клавіш. Кирилиця менша за розміром та розташована у правому верхньому куті. Усе чітко підсвічується, хоча без підсвітки написи видно слабко. Додаткові службові символи викарбувані на передніх гранях відповідних кнопок методом термічної сублімації.

HyperX Alloy Origins 65

У нижньому правому куті клавіатури вбудовані стандартні за розміром цифрові клавіші. А над ними, вздовж правої грані, вертикально розташовані ще чотири кнопки Home, Del, Pg UP та Pg DN.

HyperX Alloy Origins 65

У клавіатурі використовуються фірмові перемикачі HyperX Red. Це лінійні за характером роботи механізми, з прозорим у верхній частині корпусом, червоними штоками та червоною нижньою частиною корпусу. Вони мають силу натискання в 45 грамів, повний хід 3,8 мм, та хід до активації в 1,8 мм. Заявлений ресурс у 80 млн натискань клавіш. Альтернативно тут можуть бути встановлені HyperX Aqua — тактильні механізми зеленого кольору, що мають віддачу та ті самі технічні параметри. Ковпачки усіх клавіш виготовлені з приємного на дотик PBT пластику подвійного лиття товщиною в 1,5 мм. Добре зроблені й приховані стабілізатори довгих клавіш. Хитання в горизонтальній площині майже відсутнє при натисканнях клавіш.

HyperX Alloy Origins 65

Висота клавіатури зі складеними ніжками по задньому ряду клавіш складає 37 мм. З розгорнутими ніжками першого рівня — 45 мм, а другого рівня — 53 мм. Тут використовується OEM-профіль ковпачків кнопок з циліндричним заглибленням по центру.

HyperX Alloy Origins 65HyperX Alloy Origins 65HyperX Alloy Origins 65

Так виглядає клавіатура ззаду. Порт USB Type-C для знімного сигнального кабелю розташований з лівої сторони.

HyperX Alloy Origins 65

Порт USB Type-C має овальне заглиблення приблизно на 5 мм, що забезпечує кабелю більш надійне кріплення та захищає роз’єм від пошкоджень. Але не дає можливості використовувати будь-які сторонні кабелі.

HyperX Alloy Origins 65

Кабель USB Type-A на USB Type-C в нейлоновому обплетенні має середній діаметр, є відносно гнучким та добре запам’ятовує задану форму. Довжина складає 1,8 метра.

HyperX Alloy Origins 65

Зворотна металева сторона клавіатури повністю рівна. По кутах є чотири тонкі гумові ніжки, в центрі ближче до передньої грані є наліпка з серійним номером, та логотип HyperX над нею.

HyperX Alloy Origins 65

Розкладні ніжки обох рівнів мають гумові наліпки проти ковзання.

HyperX Alloy Origins 65HyperX Alloy Origins 65

Величезні світлодіоди перемикачів роблять свою справу і кольорова підсвітка у клавіатурі виглядає чудовою. Усі кольори відтворюються правильно, окрім білого, який має незначний блакитний відтінок. Є можливість індивідуального налаштування кольору кожного перемикача, десять світлових ефектів, широкий діапазон яскравості та чітка підсвітка латиниці та кирилиці.

HyperX Alloy Origins 65

Функціональні можливості

Клавіатура HyperX Alloy Origins 65 має три профілі вбудованої пам’яті та набір стандартних функцій, що викликаються через комбінацію з клавішею Fn. Так само налаштовується підсвітка. В таблиці нижче подано перелік усіх команд, які нам вдалося відтворити. Якщо програмне забезпечення активне, воно бере на себе керування профілями, підсвіткою та макрокомандами.

Поєднання: Функція:
Fn+ESC Команда «`»
Fn+1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 0, -, = Виклик функціональних команд F1-F12.
Fn+I Print Screen
Fn+O End
Fn+P Ins
Fn+[ Зменшити яскравість підсвітки
Fn+] Збільшити яскравість підсвітки
Fn+L Попередній трек
Fn+; Програвання/пауза
Fn+’ Наступний трек
Fn+, Вимкнути/увімкнути звук
Fn+. Зменшити гучність
Fn+/ Збільшити гучність
Fn+Home Перший профіль
Fn+Del Другий профіль
Fn+Pg UP Третій профіль
Fn+Pg DN Ігровий режим (можна вимкнути комбінації Alt+F4, Alt+Tab, Shift+Tab, Ctrl+Esc). Ліва клавіша Win підсвічується білим кольором при активації режиму.
Лівий ALT+Пробіл+FN Скидання клавіатури на фабричні налаштування (утримувати 5 секунд)

Програмне забезпечення

Клавіатура HyperX Alloy Origins 65 використовує фірмове програмне забезпечення під назвою HyperX NGENUITY (актуальна версія 5.17.1.0), яке можна завантажити з офіційного сайту або Microsoft Store. На першій вкладці клавіатури є налаштування підсвітки. Окремо, у верхньому правому кутку є регулювання яскравості, налаштувань ігрового режиму та перемикання профілів.

HyperX Alloy Origins 65

На другій вкладці можна змінювати команди на усіх клавішах окрім Fn. Для програмування є два шари — основний та додатковий, що активується через Fn.

HyperX Alloy Origins 65

У налаштуваннях є 13 мов інтерфейсу на вибір, підключення автоматичної зміни профілю в залежності від певного застосунку, запуск програми разом з операційною системою, відключення демонстрації повідомлень та відсилання діагностичної інформації.

HyperX Alloy Origins 65

Також можна почитати інформацію про програму, отримати підтримку або скинути її на замовчування. Підтримка та можливість повернення на фабричні налаштування доступна й для клавіатури. Ще можна зв’язатися з HyperX. І ознайомитися з їх ліцензійною угодою та політикою конфіденційності.

HyperX Alloy Origins 65

Якщо у користувача є інші пристрої HyperX, їх підсвітку можна синхронізувати між собою.

HyperX Alloy Origins 65

Ергономіка та тестування

Хоча HyperX Alloy Origins 65 має загалом стандартну розкладку, знадобиться певний час, щоб повністю звикнути до неї. Основне питання на рівні м’язової пам’яті це розташування клавіш Esc, Del та Pg UP, які іноді можна плутати між собою або з Enter. Але за деякий час на це перестаєш звертати увагу. А от додаткові стрілочки значно спрощують життя у порівнянні з 60% форматом клавіатури. Міцний та досить важкий, як на свій розмір, корпус створює приємні відчуття від друку у поєднанні з не менш приємними на дотик ковпачками клавіш з PBT пластику. Гумові ніжки міцно утримують клавіатуру на місці, незалежно від кута її нахилу. Загальна висота корпусу дозволяє відносно зручно користуватися нею, але з підставкою під долоні звичайно все відчувається набагато краще. Що до підсвітки, то вона тут одна з найкращих у своєму класі.

Перемикачі HyperX Red залишають по собі приємне тактильне враження, оскільки не створюють зайвого шуму, хід при натисканні рівний і плавний, зона активації фіксована. Як на мене, це оптимальний варіант як для друку, так і для ігор. І, хоча офіційно це і не заявлено, як і перемикачі, так і стабілізатори звучать так, наче добре змащені з заводу.

Можливості клавіатури з програмування команд багато у чому спираються на програмне забезпечення. Але позитивно те, що усі зміни зберігаються у трьох профілях пам’яті самої клавіатури й достатньо один раз її налаштувати. І якщо вам потрібно більше команд, ніж є клавіш, завжди можна записати вполовину більше в альтернативний прошарок команд.

HyperX Alloy Origins 65 підтримує повний NKRO-антигостінг, що дозволяє активувати усі кнопки одночасно.

HyperX Alloy Origins 65

Підсумки

Серія механічних клавіатур HyperX Alloy Origins загалом цікава тим, що пропонує покупцям на вибір одразу декілька хороших речей: повний асортимент форматів (100%, TKL, 65% та 60%), три варіанти фірмових перемикачів (лінійні Red, тактильні Aqua та Blue з клацанням), повністю алюмінієвий корпус, дуже гарну підсвітку та локалізовані PBT ковпачки клавіш (але не в усіх варіантах продуктів). Зазвичай таке поєднання зустрічається нечасто й у дорожчому сегменті.

Стосовно моделі HyperX Alloy Origins 65, то для моїх особистих завдань вона виявилась найбільш зручною. А я довгий час користувався усіма версіями цих клавіатур. Тому шукати об’єктивні недоліки у цьому пристрої важко. Хіба що, враховуючи нинішні реалії, їй не вистачає саме українського гравіювання. Проте за інформацією виробника це питання наразі вирішується та вже найближчі постачання будуть мати повноцінну українську розкладку. Та, можливо, також не завадила б підставка під долоні у комплекті. В усьому ж іншому, пристрій повністю вартий уваги тих, хто підбирає собі саме 65% формат клавіатури.