Огляд ігрової механічної клавіатури Hator Starfall RGB

Клавіатури серії Starfall відносяться до самого бюджетного сегмента в асортименті бренду Hator. Основною перевагою цієї базової механіки була виключно ціна, оскільки всі інші параметри, скажімо так, досить посередні. Фіксована підсвітка шістьма кольорами, перемикачі Outemu, відсутність програмного забезпечення та макросів. Але про це усе можна забути.

Нова модель Hator Starfall RGB хоча і коштує на чверть більше, але й пропонує покупцю значно приємніші характеристики. Окрім дуже гарної RGB підсвітки тут встановлені оновлені перемикачі Hator Premium, змащені з заводу разом зі стабілізаторами, міцні та зносостійкі ковпачки з PBT пластику подвійного лиття з українським шрифтом з підсвічуванням та знімний кабель. Бажаєте взнати про це більше? Читайте огляд далі.

Hator Starfall RGB

Технічні характеристики

Виробник Hator
Назва та сторінка продукту Starfall RGB
Підключення Дротове
Інтерфейс USB 2.0
Частота опитування, Гц 1000
Тип Ігрова
Кількість клавіш 104
Додаткові кнопки
Ресурс натискання клавіш, млн 80
Тип клавіш Механічні
Тип перемикачів Hator Premium Green / Pink
Зміна кута нахилу корпусу + (2 рівні)
Вбудована пам'ять
Можливість запису макросів
Обробка одночасних натискань NKRO
Підсвітка Так (RGB, 16,8 млн кольорів)
Довжина шнура USB, м 1,8
Матеріал обплетення Нейлон
Матеріал корпусу Пластик / метал
Колір Чорний
Програмне забезпечення
Знімна підставка під руки
Зовнішні інтерфейси
Розміри, (Д х Ш х В) мм 435 x 135 x 39
Маса, г 1100
Сумісність з ОС Windows 7 / 10 / 11, Linux та Mac OS
Додатково Ковпачки клавіш зі стійкого до зносу PBT пластику подвійного лиття, ключ для знімання ковпачків, 5 додаткових ковпачків в комплекті. Змащені перемикачі та стабілізатори. Гарантія 24 місяці.
Середня вартість, грн 2199
 

Комплект постачання

Впізнавана жовта коробка є візитівкою Hator. На її фронтальній стороні нанесене зображення продукту, а на звороті надруковані технічні характеристики українською, польською та англійською мовами.

Hator Starfall RGBHator Starfall RGB

Захист від пошкоджень в середині забезпечують невеликі картонні вставки та м’який пакет. Відверто небагато для безпечного транспортування, тому завжди перевіряйте товар при отриманні.

Hator Starfall RGB

У комплекті окрім клавіатури є знімний кабель USB Type-C на USB Type-A, ключ для демонтажу ковпачків клавіш та п’ять додаткових ковпачків. Інструкцію користувача можна знайти на офіційному сайті. Боротьба за екологію триває.

Hator Starfall RGB

Зовнішній вигляд

Зовнішність Hator Starfall RGB, на перший погляд, не відрізняється від попередніх клавіатур цієї лінійки. Металева фронтальна пластина темно сірого кольору виконує роль опори для перемикачів та є елементом актуального зараз дизайну типу скелетон, позбавленого зайвих рамок. Хоча решта корпусу і виготовлена з пластику, на пробу він дуже міцний. Тест на діагональне скручування клавіатура витримує непорушно та без скрипу. Вага пристрою складає 1102 грами без урахування кабелю.

Hator Starfall RGB

Розкладка клавіатури повністю відповідає ANSI стандарту з довгими однорядними кнопками Shift та Enter. Клавіша F1 знаходиться рівно над цифрою 2. Кнопка Fn займає місце правої клавіші Win. На своєму місці присутні звичні тактильні насічки на клавішах «F» та «J». Усі символи виконані методом подвійного лиття та є повністю стійкими до зносу. Англійські літери зміщені в лівий верхній куток ковпачків клавіш. Українські літери менші за розміром та розташовані у правому верхньому куті. Усе це чудово та чітко підсвічується, хоча без підсвітки написи видно слабко. Додаткових службових символів функціональних клавіш немає, тому комбінації з Fn кнопкою доведеться вивчити на пам’ять.

Hator Starfall RGB

Блок стрілок, кнопки для редагування та цифровий блок виконані стандартно. У правому верхньому куті нанесений логотип Hator. Нижче нього розташовано три точкові світлодіодні Lock індикатори синього кольору — Num, Caps та Scroll.

Hator Starfall RGB

У цій клавіатурі використовуються фірмові змащені з заводу перемикачі під назвою Hator Premium Green із заявленим ресурсом у 80 млн натискань. Механізми мають прозорий корпус та шток зеленого кольору з додатковими боковими стінками. Вони тактильні по характеру роботи, мають хід до активації у 2,1 мм (+/-0,4 мм) та повний хід до упору в 4,1 мм. Сила, необхідна для спрацювання, складає 54 грами (+/-5 грамів). Перемикачі люто та голосно клацають при натисканні в момент активації. Звук удару об опорну пластину гулкий та пустий. Після активації та до моменту скидання механізму у ньому присутня широка мертва зона, де можна викликати як повторне спрацювання без звуку, так відсутність сигналу без скидання механізму. При цьому на фоні буде відчуватися тремтіння пружини. Альтернативно тут можуть бути встановлені лінійні механізми Hator Premium Pink, які відчуваються на дотик як дуже легкі та м’які, проте як в кінці шляху, так і при повному повернені кнопки на місце буде чутно голосний стук. Для них хід до активації складає 1,9 мм (+/-0,4 мм) та повний хід в 3,5 мм при силі спрацювання в 41 грам (+/-5 грамів). Ковпачки клавіш виготовлені з приємного на дотик PBT пластику подвійного лиття, добре сидять на місці та майже не хитаються. Так само чудово зроблені й приховані стабілізатори довгих клавіш. Вони добре змащені з заводу та забезпечують близьку до ідеалу стабілізацію в горизонтальній площині при натисканнях клавіш. Товщина PBT пластику на звичайних клавішах складає 1,1 мм, а з урахуванням прозорого пластику — 1,5 мм.

Hator Starfall RGB

Висота клавіатури зі складеними ніжками по задньому ряду клавіш складає 39 мм. З розгорнутими ніжками першого рівня — 46 мм, а другого рівня — 53 мм. Тут використовується OEM-профіль ковпачків кнопок з циліндричним заглибленням по центру. З обох сторін позаду є вихід каналу сигнального кабелю, його можна спрямувати вліво або вправо за бажанням.

Hator Starfall RGBHator Starfall RGBHator Starfall RGB

Так виглядає клавіатура ззаду. Ще один вихід знімного сигнального кабелю знаходиться рівно по центру знизу.

Hator Starfall RGB

Кабель USB Type-C на USB Type-A в нейлоновому обплетенні має середній діаметр, є жорсткуватим та добре запам’ятовує задану форму. Довжина складає 1,8 метра. Для регулювання довжини передбачено багаторазову липучу стрічку типу Velcro.

Hator Starfall RGB

Зворотна сторона клавіатури рівна, з декоративним рельєфом у вигляді шестикутників. Гумових ніжок тут сім штук і розташовані вони по усьому периметру корпусу. Наліпка з серійним номером знаходиться по центру. Позаду пролягає канал для прокладання знімного кабелю у напрямках назад, вправо, або вліво.

Hator Starfall RGB

Порт USB Type-C знаходиться за наліпкою серійного номера, по центру трапецієподібного заглиблення. Біля нього є дві напрямні, а на самому шнурі — два зачепи, що надійно фіксують роз’єм та не дають йому рухатися по вертикалі.

Hator Starfall RGB

Розкладні ніжки обох рівнів мають гумові накладки проти ковзання.

Hator Starfall RGBHator Starfall RGB

Кольорова підсвітка у клавіатурі зроблена чудово. А якщо враховувати бюджетний ціновий сегмент цього пристрою, то взагалі, краще за будь-що інше за такі гроші. Є можливість індивідуального налаштування кольору кожного перемикача, багато світлових ефектів, широкий діапазон яскравості та добре видна підсвітка англійських та українських символів. Причому усе це налаштовується на апаратному рівні, без необхідності встановлення ПЗ. Традиційна проблема — відсутність нормального білого кольору, який переходить у фіолетово-синю частину спектра. Світлодіодні Lock індикатори синього кольору жодним чином не сліплять очі навіть у цілковитій темряві.

Hator Starfall RGB

Функціональні можливості

Клавіатура Hator Starfall RGB не має вбудованої пам’яті. Але є набір стандартних функцій, що викликаються через комбінацію з клавішею Fn. Так само налаштовується підсвітка. В таблиці нижче подано перелік усіх команд, які нам вдалося відтворити.

Поєднання: Функція:
Fn+ESC, потім натиснути одночасно F1+F3+F5 Скидання клавіатури на фабричні налаштування
Fn+F1 Виклик програвача мультимедіа
Fn+F2 Зменшити гучність
Fn+F3 Збільшити гучність
Fn+F4 Вимкнути/увімкнути звук
Fn+F5 Стоп
Fn+F6 Попередній трек
Fn+F7 Програвання/пауза
Fn+F8 Наступний трек
Fn+F9 Клієнт електронної пошти
Fn+F10 Браузер/домашня сторінка
Fn+F11 Калькулятор
Fn+F12 Пошук
Fn+Win Ігровий режим, блокується клавіша Win
Fn+˜ Режим індивідуального налаштування підсвітки клавіш. Натисніть один раз щоб увімкнути цей режим. Натисніть Fn+˜ ще раз, щоб почати запис підсвітки. Натискання на будь-яку клавішу послідовно змінює її колір (дев’ять варіантів кольору та повне вимикання підсвітки). Натисніть комбінацію Fn+˜ для завершення запису підсвітки.
Fn+Пробіл Вибір кольору підсвітки усіх клавіш одночасно. Після натискання комбінації, клавіши засвітяться різними кольорами, натисніть на потрібну, щоб обрати найближчий бажаний колір. Якщо натиснути на пробіл, то клавіатура засвітиться усім спектром кольорів одночасно.
Fn+- Зменшити швидкість пульсації підсвітки
Fn+= Збільшити швидкість пульсації підсвітки
Fn+Ins Перемикання трьох світлових ефектів
Fn+Home Перемикання трьох світлових ефектів
Fn+End Перемикання трьох світлових ефектів
Fn+Del Перемикання трьох світлових ефектів
Fn+PgUp Перемикання трьох світлових ефектів
Fn+PgDn Перемикання трьох світлових ефектів
Fn+↑ Збільшити яскравість підсвітки (п’ять рівнів)
Fn+↓ Зменшити яскравість підсвітки (п’ять рівнів)
Fn+← Змінити колір або напрямок відтворення світлового ефекту назад
Fn+→ Змінити колір або напрямок відтворення світлового ефекту вперед

Програмне забезпечення

На момент публікації огляду, клавіатура Hator Starfall RGB не має власного програмного забезпечення, можливості запису макрокоманд та зміни призначення клавіш. Проте, виробник стверджує, що ПЗ для неї вже знаходиться в розробці.

Ергономіка та тестування

Hator Starfall RGB є повністю стандартною клавіатурою, яка не потребує часу на звикання до розкладки чи ергономіки пристрою. Досить високий корпус для тривалого використання буде вимагати додатково підставки під долоні, хоча напевне є й ті люди, які нормально обходяться і без неї. В будь-якому випадку, цей аксесуар є в асортименті Hator. Шасі клавіатури міцне та важке. Гумових ніжок тут навіть більше ніж треба і вони непорушно тримають пристрій на місці, як на тканині та і на дереві. Ковпачки клавіш з PBT пластику подвійного лиття також відрізняються міцністю та є приємними на дотик. Крім того, вони гарно підсвічуються.

Стосовно вражень від перемикачів Hator Premium Green мушу одразу зазначити, що я не є поціновувачем тактильних механізмів з клацанням. Отже, враховуйте мою упередженість, хоча комусь вони можуть сподобатися. З того, що дійсно тут добре, слід відзначити стабілізацію усіх клавіш. Вони практично не хитаються. А ще змазані перемикачі та стабілізатори додають комфорту при натисканні. Але жодним чином не впливають на акустику в такому випадку. Кнопки дуже голосно клацають при натисканні, видають гучний порожнистий звук при ударі об опору, брязкають пружинами та голосно повертаються на початкову позицію. Тобто при швидкісному наборі є повне відчуття користування старою класичною друкарською машинкою. Близькі напевне це оцінять. Тому, якщо такі шумові ефекти вам не до вподоби, краще обрати варіант клавіатури з лінійними перемикачами Hator Premium Pink.

Апаратні можливості клавіатури з одного боку обмежені, оскільки не має бортових профілів пам’яті та можливості запису макросів і зміни призначення команд. З іншого боку, мені тут дуже подобається зручна реалізація апаратного керування підсвіткою без встановлення окремого ПЗ. А драйверу, як ми згадували вище, поки що немає.

Hator Starfall RGB підтримує повний NKRO-антигостінг, що дозволяє активувати усі кнопки одночасно.

Hator Starfall RGB

Підсумки

Механічна ігрова клавіатура Hator Starfall RGB відчутно покращила бюджетний сегмент асортименту компанії. За відносно невеликі гроші в цій клавіатурі є міцний корпус, нормальні механічні перемикачі Hator Premium з чудовими ковпачками клавіш з PBT пластику подвійного лиття з українським шрифтом, гарна підсвітка та підтримка NKRO антигостінгу. І навіть знімний кабель, з можливістю виводу його назад чи в сторони. Саме такий набір функцій є мінімально достатнім для сучасної ігрової клавіатури.

Суттєвих недоліків, враховуючи ціну продукту, тут немає. Лише підсвітка не правильно відтворює білий колір. І немає програмного забезпечення та можливості запису макросів, але цей момент компанія планує незабаром виправити.

Hator Starfall RGB є механічною клавіатурою початкового рівня з вдалим співвідношенням ціни та якості, забезпечена дворічною гарантією та фірмовою оперативною технічною підтримкою.