Огляд ігрової бездротової миші Glorious Model O 2 Wireless

Ігрова миша Glorious Model O 2 Wireless є довгоочікуваним оновленням першого продукту компанії, а точніше, його бездротової версії Model O Wireless. Хоча, враховуючи зміни у корпусі та сенсорі, огляд цієї моделі цілком актуальний і для дротового варіанту. Тому перейдемо одразу до суті.

Glorious Model O 2 Wireless

Технічні характеристики

Виробник Glorious
Назва та сторінка продукту Model O 2 Wireless
Інтерфейс Дротовий (USB) / Бездротовий (USB 2,4 ГГц / Bluetooth 5.2 LE)
Тип Ігрова (FPS/MMO/RTS-ігри)
Тип сенсора Оптичний
Модель сенсора Glorious BAMF 2.0 (Pixart PAW3395DM-T6QU)
Роздільна здатність, cpi 100 – 26 000
Кількість кнопок 6 кнопок + прокрутка (ліва, середня, права, перемикач роздільної здатності, дві бічні кнопки)
Максимальне прискорення, g 50
Висота відриву від поверхні (LOD), мм 1–2
Максимальна швидкість, м/сек 16,51
Частота опитування USB-порту, Гц 125 / 250 / 500 / 1000
Частота кадрів, fps Варіативна
Внутрішня пам'ять + (3 профілі)
Колесо прокручування 1
Прокрутка вертикальна/горизонтальна +/-
Тип приймача для бездротового з'єднання Нано-ресівер
Живлення, час автономної роботи, годин 110 (без підсвітки) через приймач 2,4 ГГц, 210 (без підсвітки) по Bluetooth
Протокол (ГГц) / радіус (м) бездротового зв'язку 2,4 ГГц / BT до 10 м
Можливість зміни маси
Можливість регулювання форми корпусу
Довжина шнура, м 2
Матеріал кабелю Нейлон
Матеріал поверхні корпусу Пластмаса
Колір Чорний / Білий
Підсвічування Так (RGB)
Зони підсвічування Світлодіодні стрічки по боках
Матеріал ніжок Тефлон (PTFE)
Програмне забезпечення Так (Glorious CORE)
Розміри, (Д х Ш х В) мм 127 x 66 x 38
Вага, г 68
Сумісність з ОС Windows, MacOS, Linux
Додатково Перемикачі основних клавіш з ресурсом у 80 млн активацій. М’який знімний кабель USB Type-C на USB Type-A. Адаптер з USB Type-C на USB Type-A.
Середня вартість, грн 3999

Комплект постачання

Пакування миші виконано в стилі «коробки з сірниками», де обкладинка зсувається догори. Уся необхідна інформація у вигляді переваг, зовнішнього вигляду продукту та технічних параметрів включно з габаритами тут присутня.

Glorious Model O 2 WirelessGlorious Model O 2 Wireless

Всередині миша лежить у формі з пресованого картону, накрита зверху конвертом з документацією. Решту аксесуарів можна знайти під нею.

Glorious Model O 2 Wireless

В комплекті є знімний кабель USB Type-A на USB Type-C, адаптер з USB Type-С на USB Type-А, приймач, інструкція, наліпка та три картонні вставки з додатковою інформацією.

Glorious Model O 2 Wireless

Дизайн

Перше, що впадає в очі у новій Glorious Model O 2 Wireless, це інакше оформлена верхня панель у порівнянні з попередньою версією. Окремі панелі основних клавіш тепер завужені позаду, що одночасно робить корпус більш міцним внаслідок монолітних боковин, та додає продукту присмаку ретро-дизайну. Особливо в білому варіанті виконання. Матове покриття шорстке та чіпке на дотик, добре протистоїть забрудненню. Перфорація, що є візитівкою моделі O, також змінилася з шестикутної на круглу, стала помітно меншою у діаметрі та займає тепер лише задню половину верхньої панелі корпусу. При цьому загальна симетрична форма корпусу лишилася практично такою самою, як і раніше, зберігши майже такі ж розміри та вагу. ЛКМ та ПКМ натискаються з чітким клацанням середнього рівня гучності та зусилля. Кнопки мають незначний люфт у сторони та задовільно малий запас ходу у низ. Середня клавіша та кнопка перемикання роздільної здатності приблизно однакові за тактильними відчуттями та натискаються з середнім зусиллям на чверть тихше, ніж основні перемикачі.

Glorious Model O 2 Wireless

Ліва боковина за формою та сутністю не змінилася. На тому ж місці лишилися бокові глянцеві клавіші сірого кольору та світлодіодна стрічка з напівпрозорого пластику над ними. Кнопки натискаються з середнім рівнем зусилля та тихим клацанням. Запас вільного ходу малий.

Glorious Model O 2 Wireless

У фронтальній проєкції миша не зазнала суттєвих змін. Хіба що заглиблення на основних клавішах стали більш виразними внаслідок піднятих панелей по центру. Колесо прокрутки вкрите гумою з великими горизонтальними насічками та пусте в середині. Тримається на восьми шпицях. Енкодер тут обертається м’яко, але з достатнім опіром, щоб відтворювати тактильні позиції фіксації. Тихий звук обертання від нього на повільній швидкості сильно нагадує муркотіння кота. Фігурне заглиблення по центру знизу, де знаходиться порт USB Type-C, розраховане на фіксацію специфічного кабелю. Але сюди підходять і стандартні сторонні кабелі.

Glorious Model O 2 Wireless

Кабель USB Type-A на USB Type-C середньої товщини в обплетенні дуже м’який та гнучкий. Його довжина складає 2 метри, а вага — 32 грами. Ближче до роз’єму типу А є феритова накладка. А зі сторони роз’єму типу С є бокові напрямні. Цей тип фіксації має як позитивний, так і негативний ефект. Добре те, що він надійно утримує порт від пошкоджень. Але підключати та знімати його для заряджання не дуже зручно по тій самій причині — бо він занадто міцно сидить у роз’ємі. Ймовірно, майбутні користувачі пристрою будуть підключати сторонній звичайний шнур, для зручності постановки на зарядку, якщо використовують маніпулятор переважно у бездротовому режимі.

Glorious Model O 2 Wireless

При підключенні по кабелю він жодним чином не заважає рухам миші. Та дозволяє обійтися без окремого тримача. Отже, мишу можна зручно використовувати й під час заряджання.

Glorious Model O 2 Wireless

Маленький передавач має розмір 20,5х14,5х6,5 мм та вагу у 2 грами.

Glorious Model O 2 Wireless

В комплекті передбачено адаптер USB Type-A на USB Type-C, куди можна під'єднати передавач з одного боку та кабель з фіксацією з іншого. На звороті у нього є гумова наліпка, потрібна більшою мірою проти подряпин, ніж від ковзання. Розмір пристрою складає 34х26,5х12,5 мм, вага 7 грамів.

Glorious Model O 2 WirelessGlorious Model O 2 Wireless

У зборі усе виглядає наступним чином.

Glorious Model O 2 Wireless

Додаткових кнопок з правої сторони немає. Зате є світлодіодна стрічка та назва моделі, нанесена ближче до носової частини корпусу.

Glorious Model O 2 Wireless

Кормова частина миші не зазнала змін, якщо не рахувати меншого діаметру та іншої форми «вентиляційних» отворів.

Glorious Model O 2 Wireless

На підошві миші є чимало перфорації. Чотири тефлонові ніжки по кутах залишилися такими самими, як і на попередній моделі. Наліпка з серійним номером тепер розташована вздовж центральної осі симетрії миші. Там само, по центру, розташоване і віконце оптичного сенсора з невидимою інфрачервоною підсвіткою. Справа від нього є віконце кольорового індикатора поточного рівня роздільної здатності. А зліва розташований повзунковий перемикач режимів роботи миші. Якщо посунути його вперед, вмикається режим 2,4 ГГц через приймач. В центральному положенні миша працює по кабелю. Якщо посунути назад, то включається Bluetooth.

Glorious Model O 2 Wireless

Симетрична ергономіка миші розрахована під праву руку великого чи середнього розміру та підходить під будь-який тип хвату. Користуватися нею можна і лівою рукою, але натискати бокові клавіші буде явно незручно. Виміряна вага складає 69 грамів. Сам виробник зазначає, що 68 грамів не є ідеальним значенням і фактично існує допуск в межах +/- 3 грами без урахування кабелю. Баланс ваги зміщений вперед, хоча при правильному хваті це не відчувається.

Glorious Model O 2 WirelessGlorious Model O 2 WirelessGlorious Model O 2 Wireless

У світлодіодній стрічці з кожного боку є по сім кольорових елементів підсвітки, які також просвічуються крізь усі отвори пристрою. Білий колір, як завжди, відливає синім. Є вісім світлових ефектів, можливість регулювання кольору та яскравості, можливість повного відключення підсвітки, що особливо актуально для бездротового варіанту використання, оскільки занадто сильно виснажує батарею.

Glorious Model O 2 WirelessGlorious Model O 2 Wireless

З правої сторони на підошві присутній кольоровий індикатор поточного рівня роздільної здатності. Він постійно активний, якщо тільки примусово повністю не виключити усю підсвітку через програмне забезпечення (команда LED OFF). При зниженні яскравості основної підсвітки до нуля, цей світлодіод все одно буде працювати у дротовому режимі. У бездротовому режимі він відключається, як тільки сенсор «торкається» поверхні.

Glorious Model O 2 Wireless

Внутрішня будова

Ми не стали розбирати мишу Glorious Model O 2 Wireless, щоб не псувати наклеєні із фабрики ніжки. Тим більше станом на зараз у мережі Internet є огляди, де можна наочно побачити начинку пристрою. З цього можна зробити деякі цікаві спостереження. Зокрема, сенсор Glorious BAMF 2.0 по факту зберіг маркування Pixart PAW3395DM-T6QU. Основні перемикачі у прозорому корпусі, заявлені як Glorious, також марковані як Kailh, хоча і зі штоками помаранчевого кольору. За відчуттями це ті самі Kailh GM 8.0 з ресурсом у 80 млн натискань. Енкодер колеса прокрутки встановлений бренду F-Switch, на жаль його висоту розгледіти мені не вдалося. Решта додаткових та бокових кнопок являють собою Huano зі штоками зеленого кольору. Ємність батареї, на жаль, також лишилася поза кадром.

Функціональні можливості

Без встановлення програмного забезпечення в Glorious Model O 2 Wireless можна керувати підсвіткою та рівнем роздільної здатності, шляхом затискання комбінацій клавіш. Все, що нам вдалося відтворити, зібране в таблиці нижче.

Комбінація клавіш Функція
Кнопка DPI Перемикання рівнів роздільної здатності (4 рівні за замовчуванням, 6 максимум) Індикатор позначає: 400 cpi (жовтий), 800 cpi (синій), 1600 cpi (червоний), 3200 cpi (зелений).
Утримання кнопки DPI на три секунди Демонстрація поточного рівня заряду у бездротовому режимі світлодіодами підсвітки. Для вимикання демонстрації кнопку DPI знову потрібно утримувати 3 секунди. Червоний колір (0 – 25%), помаранчевий (26 – 60%), жовтий (61 – 90%), зелений (91 – 100%).
ЛКМ+СКМ+ПКМ впродовж 5 секунд Скидання миші на фабричні налаштування (всі три бортові профілі одночасно).
СКМ+DPI+передня бокова кнопка Перемикання світових ефектів та вимикання підсвітки
СКМ+DPI+ПКМ Регулювання яскравості (5 рівнів)
СКМ+DPI+задня бокова кнопка Регулювання швидкості ефекту підсвітки (3 рівні)
СКМ+DPI+ЛКМ Зміна кольору підсвітки (7 кольорів)
DPI+задня та передня бокові кнопки, потім перевести повзунок у режим BT Режим парування з новим пристроєм по Bluetooth

Фірмове ПЗ

Як програмне забезпечення Glorious Model O 2 Wireless використовує симпатичний застосунок Glorious CORE, який потрібно завантажити з офіційного сайту та інсталювати. В його налаштуваннях можна обрати спосіб запуску та час вимикання підсвітки у простої в межах від 1 до 15 хвилин. Як на мене, цей параметр мав би бути розташований у розділі керування підсвіткою. Доступна лише англійська мова інтерфейсу. Тут же можна увімкнути або вимкнути підказки, подивитися версію застосунку, здійснити ручну або автоматичну перевірку оновлень та спробувати повторити примусово оновлення прошивки пристрою. Також є посилання на вебсторінки офіційного сайту, подовження гарантії та сторінку підтримки.

Glorious Model O 2 Wireless

У головному вікні можна обрати потрібний пристрій Glorious. В цьому випадку це буде наша миша, на якій відображається поточний профіль (його можна міняти прямо тут) та рівень заряду. Якщо навести курсор на піктограму пристрою вверху зліва, то замість заряду у відсотках з’явиться його назва.

Glorious Model O 2 Wireless

Якщо натиснути на піктограму миші, потрапляємо у вкладку з налаштуванням її властивостей. Тут видно зображення пристрою, заряд, назву, поточну прошивку. Зліва зверху є перемикання одного з трьох поточних профілів та можливість їх імпорту чи експорту. Посилання угорі справа відкриють налаштування підсвітки, команд клавіш та сенсора.

Glorious Model O 2 Wireless

В налаштуваннях підсвітки її можна вимкнути зовсім, або обрати вісім варіантів світлових ефектів. Для ефекту налаштовується колір та частота відтворення у межах від 5 до 100% з кроком у 5%. Крім того, можна обрати за потреби спільне чи окреме налаштування яскравості для дротового та бездротового режиму роботи в межах від 0 до 100% з кроком у 5%. Зміни можна зберегти у поточному профілі, або скинути усе на фабричні параметри.

Glorious Model O 2 Wireless

Для зміни призначення команд доступно шість клавіш. На них можна прив’язати: будь-яку клавіатурну команду одразу з чотирма модифікаторами Ctrl, Alt, Shift або Win; функцію клавіатури у перемиканні циклу профілю або циклу прошарку команд догори або вниз; основні команди миші включно з перемиканням профілю чи перевіркою статусу батареї; перемикання рівня поточної роздільної здатності; макрос довжиною до 40 команд (де враховано відпускання та натискання клавіші); мультимедійні команди; основні короткі команди інтерфейсу Windows, включно з запуском застосунку або вебсайта. Усі зміни можна зберегти у поточному профілі, або скинути усе на фабричні параметри.

Glorious Model O 2 Wireless

У налаштуваннях продуктивності сенсора є чотири рівні роздільної здатності за замовчуванням. Ще дві можна додати вручну. Кожний рівень додається та знімається, якщо натиснути на шкалі або потягнути кольорову позначку на ній. Доступний діапазон роздільної здатності складає від 100 до 26 000 cpi з кроком 100 cpi. Кожному рівню можна присвоїти відповідний колір на свій смак, який буде відображатися на індикаторі знизу миші. Висоту відриву сенсора від поверхні можна виставити повзунком на 1 або 2 мм. Затримка натискання клавіш регулюється в межах від 0 до 16 мс з кроком у 2 мс. Її слід ставити на такий рівень, при якому не відбувається самовільних повторних спрацьовувань клавіш. Можна включити функцію Motion Sync, яка синхронізує частоту опитування сенсора з частотою опитування USB порту. На вибір можна виставити частоту опитування в 125, 250, 500 або 1000 Гц.

Glorious Model O 2 Wireless

Для з’єднання бездротового приймача та миші є зручна утиліта з покроковими інструкціями.

Glorious Model O 2 Wireless

Ергономіка та тестування

Тестування миші Glorious Model O 2 Wireless проводилося на тканинному килимку монотонного чорного кольору SteelSeries QcK Edge XL. Приймач був розташований на краю килимка, на відстані менше ніж 30 см.

Корпус миші достатньо міцний, легкий та витривалий. Вага правильно розподілена по осях симетрії. Симетрична форма з центральним положенням підвищення підходить під праву руку великого чи середнього розміру, у будь-якому типі хвату. Нове шорстке покриття має хороший коефіцієнт зчеплення та непогано протистоїть забрудненню. Оновлений дизайн основних клавіш ЛКМ та ПКМ хоча і віддає ретро-стилем, по факту виявився досить вдалим. Панелі майже позбавлені люфту, мають мінімальний вільний хід та приємний тактильний відгук. Усі кнопки працюють без зауважень, зусилля для натискання комфортне, інформативність достатня. Колесо прокрутки також дуже непогане. Воно тихе при прокручуванні, чітке по віддачі та позиціям фіксації.

Зменшення розмірів отворів на задній панелі та їх заокруглення також можна вважати зміною на краще, адже відчуваються на дотик вони приємніше, ніж попередній шестикутний варіант. Ніжки на миші дуже слизькі, тому інерції багато, попри невелику вагу. Щодо кабелю, то він м’який, міцно тримається на своєму місці та не заважає руху маніпулятора у дротовому режимі. Але саме це й створює певні проблеми, адже його доводиться буквально висмикувати з приймача на початку зарядки та повторювати те саме з мишею по закінченню заряджання. Загалом, ергономіка пристрою знаходиться на високому рівні.

Про роботу у дротовому режимі сказати особливо нічого. Він переважно знадобиться під час заряджання миші, які у нашому випадку з нуля займало трохи більше ніж 2,5 години часу. Перехід на кабель відбувається автоматично, по підключенню, пересувати повзунок живлення не потрібно. Поведінка маніпулятора цілком характерна для полегшеної ігрової миші, кабель жодним чином їй не заважає. Іноді можна навіть забути, що вона підключена дротом, особливо якщо він закріплений на тримачі.

У бездротовому режимі 2,4 ГГц миша поводиться так само добре, як і на дроті. Особливих технологій економії енергії тут немає, окрім автоматичного вимикання підсвітки по таймеру (функцію можна не включати). Сенсор поринає у сон лише при дуже тривалому простої й виходить з нього з мізерною затримкою при першому ж русі. Проблем з поведінкою курсора я не відчув жодного разу. По автономності заявлено 110 годин з вимкненою підсвіткою, або ж 210 годин по Bluetooth. Щоб перевірити це твердження, було проведено два експерименти. Умови першого: без підсвітки, частота опитування 1000 Гц, Motion Sync вимкнено. У режимі умовно безперервного використання вийшло близько 100 годин. Цікаві артефакти при цьому пов’язані з ПЗ. Максимально воно показує 97% заряду і коли підсвітка вимкнена, не обраховує рівень заряду взагалі, демонструючи останню зафіксовану цифру. Другий варіант експерименту: підсвітка увімкнена постійним білим кольором на 100% яскравості, частота опитування 1000 Гц, Motion Sync вимкнено. Миші вистачило усього лише на чотири години. По досягненню менш ніж 7% заряду вся підсвітка вимкнулась автоматично і тривожно почав по три рази блимати червоним один світлодіод над боковими кнопками, повідомляючи про необхідність заряджання. З цього моменту до повного розряду в нуль пройшло ще шість годин. Якщо увімкнути підсвітку одним постійним кольором, автономність зросте до 12 годин. Ще можна виграти приблизно стільки ж, виставивши мінімальну яскравість і обравши якийсь непостійний світловий ефект, але навіщо те все?

Про підсвітку в цьому випадку можна сказати єдине — її тут забагато. По сім потужних світлодіодів з кожної сторони негативно впливають на строк автономності у бездротовому режимі, у якому переважно і буде працювати цей маніпулятор. То чому було б не обійтись єдиним елементом підсвітки чи взагалі без нього? Виглядає гарно, але непрактично зовсім.

У роботі по Bluetooth миша втрачає свої ігрові якості, оскільки частота опитування знижується до 125 Гц. Проте, більш ніж у два рази зростає запас автономності. Одним словом, цей варіант підходить для якоїсь робочої діяльності чи розваг, що не вимагають підвищеної точності чи мінімального часу реакції.

Програмне забезпечення тут зроблене інтуїтивно зрозумілим та простим. Є ще деякі моменти, які потребують вдосконалення. Наприклад редактор макросів, індикація поточного заряду, OSD дисплей. А ще відсутність локалізації іншими мовами, крім англійської. Але в цілому добре.

Встановлений тут оптичний сенсор з вбудованою інфрачервоною підсвіткою називається Glorious BAMF 2.0, хоча по факту це Pixart PAW3395DM-T6QU, з якого навіть не прибрали рідне маркування. Це найактуальніший ігровий датчик, що вирізняється високою точністю відстежування поверхні без компромісу з економним розходом енергії у бездротовому режимі. Максимальна роздільна здатність складає 26000 cpi, зірвати курсор тут практично неможливо. Висота відриву сенсора від поверхні виставляється на 1 або 2 мм. Рівень згладжування без Motion Sync складає 9-15%. З Motion Sync він знижується до 4%, тому рекомендую лишати його увімкненим.

Glorious Model O 2 WirelessGlorious Model O 2 Wireless

Підсумки

У порівнянні з попередньою версією, бездротова ігрова миша Glorious Model O 2 Wireless отримала ряд покращень. Поміцнішав корпус. Покриття стало більш приємним на дотик. Змінились на краще основні перемикачі. Сенсор тут встановлено тепер найновішої та актуальної моделі й працює він відмінно. При цьому форма та вага корпусу лишилися незмінно комфортними.

На жаль, незмінними лишилися й апетити підсвітки пристрою у бездротовому режимі, що занадто швидко виснажують повністю заряджену батарею. І певного доопрацювання вимагає програмне забезпечення. А ще доволі міцно фіксується у миші сигнальний кабель, що створює незручності у моменті постановки та знімання з заряджання.

Glorious Model O 2 Wireless це дуже хороша ігрова миша, що є достойним та відносно недорогим варіантом легкого симетричного бездротового маніпулятора. Серед найближчих прямих аналогів для цього пристрою станом на зараз можна відзначити лише три моделі: Logitech G Pro X Superlight Wireless, Asus ROG Harpe Ace Aim Lab Edition, Razer Viper V2 Pro. Кожна з них має власні особливості та переваги, але коштує помітно дорожче.