Огляд механічної ігрової клавіатури Dream Machines DreamKey

Відомий виробник ігрових ноутбуків — компанія Dream Machines, вже понад чотири роки займається випуском ігрової периферії. Але за цей період з конвеєрів її «фабрик» з'являлися лише миші та килимки до них. А як же клавіатури? Ймовірно, причина відсутності в асортименті даних пристроїв полягала в тому, що бренд орієнтований саме на ноутбуки, а не стаціонарні ПК. А в них є клавіатура і так. Проте у політиці компанії явно щось змінилося. І буквально недавно вона представила свою першу ігрову клавіатуру під назвою DreamKey, причому одразу у повноформатному та варіанті TKL. Та ще й на трьох різних типах перемикачів Kailh Box. Нам на огляд дістався стандартний повнорозмірний варіант DreamKey із лінійними Kailh Box Red. Подивимося, яким він є на практиці.

Dream Machines DreamKey

Технічні характеристики

Модель Dream Machines DreamKey
Сторінка продукту DreamKey
Підключення Дротове
Інтерфейс USB 2.0
Частота опитування, Гц 1000
Тип Геймерська
Кількість клавіш 104
Додаткові кнопки
Ресурс натискання клавіш, млн 80
Тип клавіш Механічні
Тип перемикачів Kailh Box Red RGB
Зміна кута нахилу корпусу +
Вбудована пам'ять +
Можливість запису макросів +
Обробка одночасних натискань NKRO
Підсвітка + (RGB, 16,8 млн кольорів)
Довжина шнура USB, м 1,75
Матеріал обплетення Без обплетення
Матеріал Пластмаса/композит
Колір Чорний
Програмне забезпечення +
Знімна підставка під руки
Зовнішні інтерфейси
Розміри, (Д х Ш х В) мм 438 x 136 x 39
Маса, г 1189
Сумісність з ОС Windows 10 або новіше
Додатково Кейкапи клавіш з пластику PBT. Вісім змінних кнопок в комплекті. Знімний кабель USB type C на USB type A. Пластиковий ключ для зняття ковпачків клавіш
Вартість 3899 грн

Комплект постачання

Упаковка клавіатури оформлена з натяком на оригінальність — чорного кольору з білими малюнками та написами. На фронтальній частині зображені клавіші, підписаний бренд та назва продукту, а також тип використовуваних перемикачів. Зі зворотного боку чотирма короткими рядками описані основні переваги пристрою. І, власне, все. Ну хіба що на бічній грані є іронічна згадка про те, що «все, що вам потрібно це кохання… ні… серійний номер». Так, з часів The Beatles багато змінилося. Якщо що, серійний номер є в нижньому правому кутку з тильного боку коробки та на самій клавіатурі ззаду.

Dream Machines DreamKeyDream Machines DreamKey

Усередині клавіатура закрита пакетом, а з боків вставлені м'які П-подібні куточки з піни.

Dream Machines DreamKey

У комплекті постачання, крім самої клавіатури, є коротка інструкція, знімний кабель USB type C на USB type A, пластиковий ключ для демонтажу кейкапів та вісім додаткових ковпачків клавіш різної висоти.

Dream Machines DreamKey

Зовнішній вигляд

Дизайн у клавіатури класичний та консервативний. Він виконаний у старому стилі, з високою та завуженою рамкою верхньої панелі. Виробник заявляє застосування для корпусу композитного матеріалу з використанням алюмінію, який на вигляд і на дотик схожий на шорсткий матовий пластик. Враховуючи масу клавіатури 1,2 кг і жорсткий незламний корпус, металу тут явно не шкодували. Незрозуміло тільки, де саме він вбудований — тільки в білій опорній пластині під кнопками, або десь ще.

Dream Machines DreamKey

Розкладка клавіш звичайної висоти виконана за стандартом ANSI з довгими однорядними Shift та Enter. Кнопка F1 розташована над цифрою «2». Цікава та досить рідкісна для клавіатур «фішка» — символи нанесені шляхом сублімації на передню грань ковпачків клавіш, а не на верх, як завжди. Розрахунок тут на те, що користувач все одно бачить клавіатуру під кутом, отже йому видно і фронтальну грань. Верхня частина постійно знаходиться в зоні контакту і стирання від дотику пальців. Загалом, з одного боку, рішення вдале, а з іншого — з вирівнюванням по центру надрукована лише латиниця, кирилиці немає зовсім. У темряві символи майже не помітні — немає наскрізного підсвічування, фонове світло не відбивається, а свічення між клавішами погіршує видимість ще більше. Одним словом, якщо користувач не володіє сліпим набором, ця клавіатура не найкращий для нього вибір. Профіль клавіш має звичне циліндричне заглиблення. Кнопка Fn займає позицію правої кнопки Win.

Dream Machines DreamKey

Цифровий блок клавіш, стрілочок та навігаційних кнопок виконаний стандартно. У верхньому правому кутку знаходиться пластина із чорного шліфованого алюмінію зі сріблястим логотипом DM посередині. Нижче за неї вбудовані чотири світлодіодні Lock-індикатори без підписів. Якщо дивитися за порядком зліва направо, це буде Num Lock, Caps Lock, Scroll Lock і Win Lock.

Dream Machines DreamKey

Ковпачки клавіш виготовлені з товстого однорідного PBT-пластику, що не пропускає світло. Пристойні стабілізатори довгих кнопок прихованого типу з окремими фіксаторами рясно змащені, завдяки чому натискаються тихо і плавно. З іншого боку, вони все одно трохи бовтаються, що особливо відчувається на пробілі.

Dream Machines DreamKey

У нашому екземплярі клавіатури використовуються лінійні механічні перемикачі Kailh Box Red RGB у прозорому корпусі. Особливість даного типу механізмів полягає в тому, що контактна група захована всередині в окрему пластикову «коробочку» і натискається штифтом не прямо, а опосередковано ще через один горизонтальний пластиковий язичок. Теоретично це підвищує стійкість перемикача до зносу від пилу чи попадання вологи. На практиці, до конструктивної схеми додається ще один схильний до зносу пластиковий елемент. Зате тактильні відчуття при натисканні стають чіткішими, що особливо помітно на лінійних перемикачах. Момент спрацьовування завжди швидкий, відчувається на дотик, оскільки знаходиться в тому самому місці по висоті, а клавіша вимагає однакового і прогнозованого зусилля. Крім того, при невисокому зусиллі натискання немає випадкової активації кнопки під вагою пальця. За технічними характеристиками: необхідне зусилля активації становить 45 грамів, 1,8 мм ходу до спрацьовування, 3,6 мм повного ходу. Ресурс напрацювання на відмову заявлений у межах 80 млн натискань. Світлодіод підсвічування розпаяний безпосередньо на друкованій платі, з верхнього боку перемикача.

Dream Machines DreamKey

Висота клавіатури у профіль по задньому ряду клавіш зі складеними ніжками становить 39 мм. З розкладеними ніжками висота заднього ряду зростає до 54 мм. Тут використовується OEM-профіль клавіш.

Dream Machines DreamKeyDream Machines DreamKey

Порт USB Type C для підключення знімного кабелю знаходиться у поглибленні посередині, на звороті клавіатури. Завдяки системі укладання дроту, його можна виводити назовні не тільки в центрі, але й ближче до лівої або правої сторони пристрою. Інші зовнішні порти відсутні.

Dream Machines DreamKeyDream Machines DreamKey

Провід USB Type C на USB Type A без обплетення має довжину 1,75 метра. Він середній як за товщиною, так і за рівнем гнучкості. Хороша новина полягає в тому, що роз'єми повністю стандартні за формою, і легко можна підібрати шнур на заміну в разі необхідності.

Dream Machines DreamKey

Тильна сторона клавіатури рівна та пластикова. По кутах наклеєно чотири гумові ніжки, а по центру — серійний номер. Ближче до задньої грані прокладено канал, що дозволяє вивести провід в одному із трьох напрямків назад.

Dream Machines DreamKey

На розкладних ніжках є гумові наліпки. Вони розкладаються назад і фіксуються з клацанням. Біля правої ніжки на панелі проглядається заготівля під щось на зразок бездротового приймача або механічного перемикача.

Dream Machines DreamKeyDream Machines DreamKey

А біля лівої передньої ніжки також є овальне заглиблення, схоже на гніздо перемикача, який теж раптово передумали доводити до релізу.

Dream Machines DreamKey

Попри те, що ковпачки клавіш зроблені з непрозорої PBT-пластмаси, під кожною з них вбудовано світлодіод RGB-підсвічування. В результаті підсвічуються лише проміжки між клавішами. У чомусь таємний сенс такої ілюмінації — незрозуміло. Тим більше, що вона навіть заважає розглянути символи на бічних гранях кнопок. Білий колір теж не коректно відтворюється. Lock-індикатори підсвічуються яскравими білими світлодіодами. На щастя, їхнє світло не сліпить очі при погляді під кутом.

Dream Machines DreamKey

Функціональні можливості

Клавіатура Dream Machines DreamKey має ряд функцій, які можна здійснювати через поєднання певних клавіш Fn. На жаль, інформацію про те, як саме це робиться, можна отримати виключно з комплектної інструкції, яка існує лише в друкованому варіанті. Та й то вона зроблена у графічному, а не текстовому варіанті. Економніше, ніж багатомовний переклад, але не завжди інтуїтивно зрозуміло, що саме хотіли сказати на тому чи іншому малюнку. Крім того, частина функцій не описана тут.

Dream Machines DreamKey

Налаштування функцій підсвічування клавішами працює лише в тому випадку, якщо не запущено ПЗ, яке перехоплює управління підсвічуванням на себе. У таблиці наведено список функцій, які нам вдалося відтворити.

Поєднання: Функція:
Fn+Esc Скидання налаштувань клавіатури за промовчанням (утримувати 3–4 секунди)
Fn+F1 Запуск програвача
Fn+F2 Зменшити гучність
Fn+F3 Збільшити гучність
Fn+F4 Вимкнути/ввімкнути звук
Fn+F5 Стоп
Fn+F6 Попередній трек
Fn+F7 Відтворення/пауза
Fn+F8 Наступний трек
Fn+F9 Показати робочий стіл
Fn+F10 Браузер за замовчанням
Fn+F11 Додаток «Калькулятор»
Fn+F12 Вкладка «Цей комп'ютер»
Fn+Prt Scn Перемикання опцій світлового ефекту
Fn+Scr Lock Змінити колір поточного підсвічування (7 кольорів)
Fn+Pause Зміна додаткового фонового кольору у світловому ефекті
Fn+лівий Win Увімкнення та вимкнення ігрового режиму. За промовчанням вимикається клавіша Win. Світиться відповідний індикатор
Fn+Ins Перемикання набору світлових ефектів
Fn+Del Перемикання набору світлових ефектів
Fn+Home Зміна напряму світлового ефекту
Fn+End Режим запису підсвічування. Натисніть Fn+End. Почнуть моргати Lock-індикатори та клавіші Page Up та Page Down. Натисніть одну з них, щоб вибрати слот для запису підсвічування. Індикатори продовжать моргати. Натисніть будь-які клавіші, які бажаєте підсвітити. Кожне натискання змінює колір кнопки послідовно. Усього доступно сім кольорів та повне відключення підсвічування клавіші. Щоб завершити запис, ще раз натисніть Fn+End
Fn+Page Up Програмоване підсвічування варіант 1
Fn+Page Down Програмоване підсвічування варіант 2
Fn+↑ Збільшити яскравість (5 рівнів)
Fn+↓ Зменшити яскравість (5 рівнів)
Fn+← Зменшити швидкість відтворення ефекту (5 рівнів)
Fn+→ Збільшити швидкість відтворення ефекту (5 рівнів)

Програмне забезпечення

Dream Machines DreamKey використовує власне ПЗ (актуальна версія на момент написання огляду — 1.04.02) для управління підсвічуванням та перепризначення клавіш. Його потрібно завантажити з офіційного сайту та встановити. Можна налаштувати автоматичний запуск разом із системою, або примусово вручну. Можна виконувати запуск як згорнутим у лоток, так й у вигляді повного вікна програми. На вибір є 13 мов інтерфейсу. Оновлення прошивки виробу проводиться примусово вручну.

Dream Machines DreamKeyDream Machines DreamKey

Першою стартовою вкладкою під час запуску програми є вікно вибору пристрою.

Dream Machines DreamKey

У вкладці «Пристрій» можна перепризначити всі клавіші клавіатури, за винятком Fn. До призначення доступні макроси, інші кнопки, крім команди за замовчуванням, команди миші, мультимедійні команди та комбінації клавіш. При використанні не вбудованого редактора, а можливостей програми, з'являється опція з додаванням тексту, повним відключенням клавіші, прив'язки посилань, перемикання поточного профілю (у додатку доступно максимум 10 профілів) і запуску певної програми. Крім того, в цьому випадку, крім звичайного блокування клавіші Win в ігровому режимі, можна заборонити роботу сполучень Alt+F4, Shift+Tab та Alt+Tab.

Dream Machines DreamKeyDream Machines DreamKey

У тій же вкладці є окремий екран, з якого можна настроїти підсвічування клавіатури. Є 16 світлових ефектів з можливістю зміни кольору, яскравості, швидкості та напрямку відтворення. Усі кнопки можна настроїти індивідуально.

Dream Machines DreamKey

У програмному забезпеченні є простий редактор макрокоманд. Створювати їх можна необмежену кількість, але з обмеженням не більше 20 дій в одному ланцюжку. У лівій частині знаходиться вкладка «Група макросів», де їх можна створювати, видаляти, перейменовувати, імпортувати або експортувати. Трохи нижче можна встановити запис команди з часом затримок, без затримок або із затримкою фіксованої тривалості. До запису приймаються клавіатурні команди та натискання ЛКМ, СКМ та ПКМ на миші. У центральній консолі відображається список всіх подій поспіль. А праворуч є вкладки, через які можна вставити або модифікувати якийсь рядок у командах.

Dream Machines DreamKey

Ергономіка та тестування

Dream Machines DreamKey є стандартною за всіма параметрами та повноформатною клавіатурою, тому часу на адаптацію до неї практично не потрібно і руки одразу самі знаходять потрібні клавіші. Дуже міцний і непохитний корпус сильно покращує відчуття використання даного пристрою. Крім того, завдяки великій вазі та чіпким гумовим ніжкам він відмінно тримається за поверхню і не зміщується навіть при дуже інтенсивній експлуатації. Можна сперечатися на тему, чи потрібен знімний кабель насправді. Але, в будь-якому випадку, можливість його легкої заміни та канали для виведення шнура у різних напрямках — це корисна опція.

Як згадувалося раніше, дана клавіатура добре підходить тим, хто володіє вмінням набору тексту «наосліп». Тут все спеціально під них — стандартна розкладка, приємні на дотик PBT-ковпачки клавіш, рясно змащені стабілізатори довгих клавіш, які натискаються приємно і без стуку. Єдина претензія може бути до того, що довгі кнопки все ж таки злегка хитаються. Доповнюється це відмінними тактильними відчуттями від лінійних механічних перемикачів Kailh Box Red, які однаково зручні як для ігор, так і для роботи з великими обсягами тексту. А ось тим, кому потрібно бачити гравіювання на клавішах, щоб натискати правильні кнопки, DreamKey не підходить. Кирилиці немає, і, мабуть, ніколи не буде. Символи латиниці видно лише за дуже яскравого зовнішнього освітлення, а за найменшої тіні їх вже не розглянути. Підсвічування ж на цій клавіатурі не допомагає у визначенні призначення кнопок. Виправити ситуацію можна буде після установки ковпачків, що просвічуються. Програмне забезпечення також вимагає деякого доопрацювання у бік покращення інтерфейсу та функціональності.

Dream Machines DreamKey підтримує повноцінний NKRO-антигостинг, що дозволяє активувати всі кнопки одночасно та у будь-якому поєднанні.

Dream Machines DreamKey

Підсумки

Якщо розглядати механічну клавіатуру DreamKey як першу пробу для Dream Machines у новому напрямку периферії, то варто відзначити, що вийшло дуже непогано. Видно, що при створенні цього продукту дуже старалися. І, подекуди, навіть перестаралися. Адже клавіатура вийшла дуже консервативною (у хорошому значенні цього слова). Але розгляньмо все у розрізі переваг та недоліків.

З переваг варто особливо підкреслити граничну жорсткість корпусу, приємні на дотик ковпачки з пластику PBT, відмінні тактильні відчуття від перемикачів Kailh Box Red, змащені стабілізатори довгих клавіш і стандартну розкладку кнопок. Плюс підтримку NKRO-антигостингу.

Щодо недоліків у нас теж накопичилося чимало зауважень. Перш за все це відсутність підсвічування символів на клавішах, відсутність гравіювання кирилиці, досить висока вартість пристрою в цілому. Крім того, хотілося б більш детальну інструкцію щодо додаткових функцій клавіатури.

Dream Machines DreamKey у повноформатному та укороченому варіанті виконання, та з будь-якими з трьох доступних типів перемикачів, підійде для ігор та роботи найкраще тим, хто володіє технологією сліпого набору тексту. І, буквально, своїми пальцями пам'ятає розташування всіх клавіш. Саме ним ця клавіатура може подарувати повноцінне задоволення від використання.