Огляд бездротової механічної ігрової клавіатури ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe — це повноформатна бездротова ігрова механічна клавіатура. Судячи з усього, ASUS вирішила оновити увесь асортимент клавіатур, створивши бездротові версії для усіх основних лінійок своєї продукції. Крім того, явно видно поділ на два типи моделей: з механічними перемикачами серії NX, та з оптичними RX. Хоча, як на мене, перехід на бездротові клавіатури (на відміну від бездротових мишей) — то швидше данина моді, ніж нагальна необхідність. І основна причина для такого погляду це підсвітка, яка виснажує батарею швидше ніж будь-що інше. А вона зараз є в кожній ігровій клавіатурі. Звісно можна її відключити, але тоді навіщо платити за неї? А ще потрібна висока частота опитування, яка також дає на батарею зайве навантаження і доводиться її часто заряджати. Одним словом, ігрові клавіатури поки що раціональніше використовувати на дроті. Однак, в індустрії активно просувається тренд бездротової ігрової периферії та нічого з цим не поробиш. Тож подивимося, що саме приготував нам ASUS цього разу.

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe

Технічні характеристики

Модель ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe
Сторінка продукту ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe
Підключення Дротове/бездротове
Інтерфейс USB 2.0 / 2,4 ГГц / Bluetooth 5.2
Частота опитування, Гц 1000
Тип Ігрова
Кількість клавіш 104
Додаткові кнопки
Ресурс натискання клавіш, млн 70
Тип клавіш Механічні
Тип перемикачів ROG NX Brown, Red або Blue
Зміна кута нахилу корпусу +
Вбудована пам'ять + (6 профілів)
Можливість запису макросів +
Обробка одночасних натискань NKRO
Підсвітка + (RGB, 16,8 млн. кольорів)
Довжина шнура USB, м 1,8
Матеріал обплетення Нейлон
Матеріал Алюміній, пластик
Колір Чорний, сірий
Програмне забезпечення + (Armoury Crate)
Знімна підставка під руки +
Зовнішні інтерфейси
Розміри, (Д х Ш х В) мм 440 x 137 x 39
Маса, г 933
Сумісність з ОС Windows 10, Windows 11
Заявлений час роботи від вбудованої батареї 60 годин у режимі 2,4 ГГц з увімкненою підсвіткою
Додатково Можливість працювати у дротовому та бездротовому режимі. Підтримка до трьох Bluetooth з'єднань одночасно. Алюмінієва верхня панель. Ковпачки клавіш з PBT-пластику подвійного лиття. Розширена ліва клавіша Ctrl. Кнопка Stealth для швидкого згортання усіх вікон програм. Логотип ROG має функцію індикації заряду батареї. Швидкий апаратний запис макрокоманд без ПЗ. Знімний кабель. Знімна магнітна підставка під долоні
Вартість н/д

Комплект постачання

Постачається клавіатура у гарній червоно-чорній коробці (фірмові кольори бренду ROG), на якій є зовнішній вигляд продукту та уся необхідна інформація про нього.

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless DeluxeASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe

Захист від пошкоджень в середині забезпечують додаткові картонні вставки, пара прокладок з пінополіуретану, пластикові пакетики та обгортка зі штучної тканини.

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe

У комплекті окрім клавіатури є підставка під долоні, посібник користувача, брошура з інформацією по гарантійному зобов'язанню, наклейки з логотипами ROG, перехідник з USB Type C (мама) на USB Type A (мама), мініатюрний 2,4-ГГц приймач та кабель USB Type A на USB Type C.

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe

Зовнішній вигляд

Клавіатура ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe має легко впізнаваний дизайн, характерний для усіх продуктів цієї серії, виконаний у стилі «скелетон». Верхня панель з вигином попереду, що створює додаткове ребро жорсткості, візуально виглядає красиво та лаконічно. Зроблена вона з алюмінію товщиною в 1 мм та відшліфована методом піскоструминної обробки. Пристрій має високу міцність і легко та майже без скрипу витримує тест на діагональне скручування. Підставка під долоні є знімною та тримається на магнітах. Клавіатура сама по собі важить 933 грами.

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless DeluxeASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe

Знімна магнітна підставка під долоні має розмір 440х75х25 мм. Ззовні вона вкрита штучною шкірою з тисненим логотипом ROG з правої сторони. Тилова її частина виконана з пластику. Тут є три великі гумові ніжки по боках та посередині, дві додаткові смужку позаду, та ще по три прокладки у місці прилягання до клавіатури. Три великі магніти заховані посередині та ближче до країв задньої грані. Також знизу є ще один логотип та назва ROG. Вага підставки дорівнює 209 грамів.

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless DeluxeASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe

Розкладка в цілому відповідає ANSI-стандарту з довгими однорядними кнопками Shift та Enter. Клавіша F1 знаходиться рівно над цифрою «2». З відмінностей слід зазначити подовжену ліву кнопку Ctrl, внаслідок чого лівий Win та Alt зміщені вправо, а пробіл вкорочено. Ковпачки клавіш зроблено зі зносостійкого PBT-пластику шляхом подвійного лиття. Літери латиниці впресовано середнім по товщині шрифтом згори рівно по центру ковпачків. Усі символи чудово видно, коли увімкнена підсвітка, та слабко видно без неї. Додаткові службові символи не підсвічуються, оскільки нанесені методом термічної сублімації. Окрім традиційних тактильних насічок для друку, на клавішах «F» та «J», є і точкова насічка на «ігровій» кнопці «W». Кнопка Fn займає місце правої клавіші Win.

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe

Цифровий блок клавіш, стрілок та редакторських кнопок зроблений стандартно. Lock-індикатори білого кольору вмонтовані в панель у правому верхньому кутку. Вони позначені контурними піктограмами з підсвічуванням. Якщо дивитися зліва направо, то це будуть 1 (Num Lock), A (Caps Lock), S (Scroll Lock), F (Fn Lock) та символ Windows із замком (Win Lock). Ще правіше є логотип ROG, який підсвічується різними кольорами та може виконувати роль індикатора заряду батареї.

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe

В даній клавіатурі використовуються фірмові механічні перемикачі ROG NX Brown. Крім них можуть бути варіанти клавіатури з перемикачами NX Red та NX Blue. Детально про їх особливості та різновиди можна дізнатися за цим посиланням. За великим рахунком це класичні тихі тактильні перемикачі. Вони мають точку спрацьовування на 2 мм ходу та повний хід у 4 мм. Необхідне для активації зусилля відповідає 58 грамам. Точка активації знаходиться нижче зони тактильного відгуку. Тому натискаючи клавішу повільно можна добитися віддачі без спрацьовування механізму. І навпаки — після активації можливо здійснити її повторно без тактильної віддачі, якщо не відпускати кнопку до цього рівня. З заводу тут змащені приховані клинові стабілізатори довгих клавіш, штоки та корпуси перемикачів зсередини. І то є чудово з точки зору тактильних відчуттів. Клавіші трішки хитаються, але в цілому мають нормальний рівень стабілізації.

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe

Висота клавіатури зі складеними ніжками по задньому ряду клавіш складає 39 мм. З розгорнутими ніжками — 50 мм. Відхилені всередину боковини дозволяють легко переставляти клавіатуру за необхідності. Тут використовується профіль клавіш Cherry.

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless DeluxeASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe

Порт для підключення кабелю та магнітна кишеня з приймачем ховаються в заглибленні по центру.

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless DeluxeASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe

Кабель USB Type C на USB Type A має нейлонове обплетення та довжину в 1,8 метра. Він тонкий, середнього рівня жорсткості. Для регулювання довжини тут є липучка.

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe

Перемикач живлення знаходиться позаду справа. Клавіатура має три режими роботи: 1) дротовий (перемикач в центральному положенні); 2) бездротовий 2,4 ГГц через приймач (перемикач вліво); 3) Bluetooth (перемикач вправо).

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe

Для того, щоб зменшити затримку сигналу, приймач можна винести ближче до клавіатури та під'єднати до кабелю через перехідник. Зручно і те, що у випадку, коли потрібна підзарядка, кабель завжди під рукою. Достатньо зняти з нього адаптер.

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless DeluxeASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe

Нижня частина корпусу клавіатури пластикова, з діагональними смугами та логотипом ROG. П'ять гумових ніжок мають спеціальну «липку» фактуру. Якщо берегти їх в чистоті, то клавіатура буде триматись за глянцевий стіл як приклеєна. Наліпка з серійним номером знаходиться біля правої ніжки.

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe

На розкладних ніжках також є гумові наліпки з аналогічною чіпкою фактурою поверхні.

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe

Підсвітка на клавіатурі має не поганий вигляд. Кольори відтворюються не дуже яскраво, але достатньо точно. Білий колір традиційно схожий на відтінок блакитного. Символи добре видно при 50% яскравості навіть при інтенсивному зовнішньому освітленні. Також тут є багато ефектів підсвітки та можливість індивідуального налаштування кожної кнопки. Lock-індикатори підсвічені білим м'яким кольором. Яскравість логотипа ROG регулюється разом з іншою фоновою підсвіткою.

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe

Функціональні можливості

Клавіатура ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe має розвинену апаратну платформу з вбудованою пам'яттю на п'ять змінних та один незмінний профіль, куди зберігаються призначення клавіш та налаштування підсвітки. Додаткові функції реалізовані через сполучення відповідних клавіш з кнопкою Fn. Інформацію про них можна знайти на офіційному сайті, в інструкції або інтуїтивно зрозуміти їх призначення по піктограмах на відповідних кнопках. В таблиці нижче поданий повний перелік тих функцій, які вдалося відтворити.

Поєднання: Функція:
Fn+Esc Скидання клавіатури на фабричні налаштування (утримувати 5 секунд, доки підсвітка не почне блимати зеленим кольором)
Fn+F5 Відтворення/пауза
Fn+F6 Стоп
Fn+F7 Попередній трек
Fn+F8 Наступний трек
Fn+F9 Вимкнути/ввімкнути звук
Fn+F10 Зменшити гучність
Fn+F11 Збільшити гучність
Fn+F12 Згорнути усі вікна та вимкнути звук
Fn+1 Перший профіль пам'яті
Fn+2 Другий профіль пам'яті
Fn+3 Третій профіль пам'яті
Fn+4 Четвертий профіль пам'яті
Fn+5 П'ятий профіль пам'яті
Fn+6 Профіль пам'яті за налаштуванням
Fn+7 Під'єднання по Bluetooth. Утримувати 3 секунди, поки індикатор логотипу не почне блимати синім кольором. Якщо з'єднання пройшло успішно, індикатор логотипу на 3 секунди засвітиться постійним синім кольором
Fn+8 В режимі Bluetooth — перший профіль з'єднання, натисніть щоб обрати його або перед початком процесу під'єднання
Fn+9 В режимі Bluetooth — другий профіль з'єднання, натисніть щоб обрати його або перед початком процесу під'єднання
Fn+0 В режимі Bluetooth — третій профіль з'єднання, натисніть щоб обрати його або перед початком процесу під'єднання
Fn+Ins Перемикання функцій клавіш F5–F12, як базових (спрацьовують при натисканні), або альтернативних (працюють через комбінацію з Fn). Засвітиться відповідний індикатор
Fn+Del Підняти рівень червоного кольору в налаштуванні підсвітки (10 рівнів)
Fn+End Підняти рівень зеленого кольору в налаштуванні підсвітки (10 рівнів)
Fn+Page Down Підняти рівень синього кольору в налаштуванні підсвітки (10 рівнів)
Fn+лівий Win Активація або відключення ігрового режиму у якому неактивна кнопка Win та (додатково) сполучення Alt+Tab чи Alt+F4. Засвітиться відповідний індикатор
Fn+лівий Alt Запис макрокоманди. Послідовність дій: 1) натиснути Fn+лівий Alt (лівий ALT почне повільно блимати білим кольором); 2) натиснути бажану послідовність клавіш та ще раз натиснути Fn+лівий Alt (лівий ALT почне швидко блимати білим); 3) Натиснути клавішу, до якої потрібно прив'язати команду (зелений колір клавіші означає, що вона вільна для запису, а червоний — що команда на неї вже записана). Для видалення макрокоманди — повторити другий пункт не набираючи ніякої команди і зберегти її на будь-яку кнопку, підсвічену червоним кольором
Fn+↑ Збільшити яскравість підсвітки (5 рівнів)
Fn+↓ Зменшити яскравість підсвітки (5 рівнів)
Fn+← Попередній ефект підсвітки
Fn+→ Наступний ефект підсвітки

Програмне забезпечення

Як програмне забезпечення ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe використовує досить громіздкий застосунок Armoury Crate з великою кількістю вимогливих до ресурсу процесів та зайвих елементів. ПЗ потребує завантаження та інсталяції. Для налаштування клавіатури є п'ять вкладок. Перша відповідає за зміну призначення кнопок. Для цього доступні усі клавіші окрім Fn. Призначити можна команди клавіатури та миші (лише лівої чи правої кнопки), макрокоманди, запуск програм чи відкривання сайтів, мультимедійні та Windows команди, запуск самого ПЗ Armoury Crate, введення певного тексту, повне відключення клавіші, або повернення її функції за налаштуванням. Є і кнопка скидання всього на початкові налаштування. Також в ігровому режимі окрім кнопки Win можна відключити комбінації Alt+Tab та Alt+F4.

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe

Окремо існує вкладка для налаштування RGB-індикатора, вбудованого в логотип. Йому можна задати два режими роботи: 1) синхронізацію з підсвіткою, 2) роботу як індикатор рівня заряду. Крім того, можна так само налаштувати підсвітку кнопок «8», «9», та «0». Або повторювати загальну підсвітку, або в Bluetooth-режимі білим кольором показувати, який саме пристрій приєднано.

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe

В налаштуваннях підсвітки доступні 11 видів ефектів включно зі статичним підсвічуванням. Підсвітку можна відключити повністю. Для індивідуального налаштування підсвітки кожної кнопки потрібно буде завантажити програму Aura Creator.

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe

Вкладка «Живлення» точно по відсотках показує рівень заряду батареї. Тут можна налаштувати рівень, на якому спрацює світлове попередження про зниження заряду батареї, в межах від «ніколи» до 10, 20, 30, 40 чи 50% заряду. Перехід в режим збереження енергії також можна задати на «ніколи», або в межах 10, 5, 3, 2 або 1 хвилину простою без використання. Ще можна повністю вимкнути режим енергоощадження, або обрати варіант його роботи: 1) повне відключення підсвітки при простої; 2) зниження яскравості підсвітки.

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe

В розділі «Оновлення прошивки» відбувається перевірка версії прошивки клавіатури та приймача, та їх оновлення за потреби. Актуальні версії мікропрограм під час написання цього огляду видно на картинці.

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe

У редакторі макросів можна записувати команди з клавіатури та миші (у тому числі напрямки прокрутки та додаткові клавіші), з урахуванням часових затримок чи без них. Потім усе це можна відредагувати. Усього доступно 100 дій на один ланцюжок команд, причому натиснення та відпускання клавіші є окремими діями. Для команди можна налаштувати запис затримки як є, фіксованої затримки або без неї. Відтворення є у трьох варіантах: постійно по натисненню, постійний повтор, або один раз. Затримку запису можна поставити на 1, 3 чи 5 секунд. Всім макрокомандам можна присвоїти власну назву, створювати та видаляти їх, імпортувати чи експортувати.

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe

Ергономіка та тестування

У клавіатурі ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe основний акцент зроблено на універсальність сценаріїв її використання. Для ігор її можна підключати через приймач 2,4 ГГц або по кабелю. При цьому в першому випадку навіть не обов'язково знаходитися поряд з системним блоком. Хоча, звичайно, чим ближче до передавача, тим краще. Наприклад, з точку зору радіоперешкод, та затримок сигналу. Для підключення до ноутбука, планшету, смартфону чи телевізора є інтерфейс Bluetooth. Він звичайно має ряд обмежень з точки зору ігрового застосування по швидкості реакції, але то і не є його призначення.

Загальна якість цієї клавіатури знаходиться на високому рівні. Висока міцність та гарний зовнішній вигляд пристрою досягається завдяки формі верхньої алюмінієвої панелі з чималим ребром жорсткості. Зручна магнітна підставка під долоні зменшує рівень втоми та робить довгі години роботи за пристроєм значно більш комфортними. Чіпкі ніжки зі спеціальної гуми роблять клавіатуру непорушною, особливо якщо вона стоїть на лакованому покритті. Також слід зазначити приємні на дотик та зносостійкі ковпачки клавіш із PBT-пластику.

Розкладка клавіш тут в цілому стандартна, та не потребує звикання для тих хто друкує наосліп. Окрім розширеної клавіші Ctrl. Вона сподобається гравцям у FPS-жанрі, адже вивільняє мізинець для інших клавіш, а на Ctrl можна натискати ребром долоні. Але буде незручною для тих, хто часто використовує кнопки лівий Alt та Win.

Перемикачі ROG NX Brown є досить специфічними, як на мій погляд. Тактильна віддача від них більшою мірою є інформативною саме при друці, а не під час гри. Оскільки, як вже зазначалось раніше, точка активації клавіші не сходитися с моментом тактильного відгуку від клавіші. Тобто може бути і віддача без активації, і повторна активація без віддачі. А ще вони досить тугі. Що не дуже добре позначається на рівні мікроконтролю в динамічних іграх. Сам для ігор кращим вибором будуть лінійні NX Red. А NX Brown підходять тим, кому потрібен тактильний відгук, але кому не подобається клацання перемикачів типу NX Blue. З іншого боку, як середній варіант під усі сценарії використання, то чому б і ні. Тим більше, що усі зазначені варіації кнопок в моделі цієї клавіатури доступні у продажу. Значним плюсом тут є також те, що самі перемикачі змащені з середини, рівно як змащені й клинові стабілізатори довгих клавіш. Тобто по тактильному відчуттю ця клавіатура досить приємна.

Просунута апаратна платформа цієї клавіатури з великим обсягом пам'яті та значною кількістю профілів дозволяє записувати макрокоманди й навіть налаштовувати підсвітку без використання ПО. До програмного забезпечення Armoury Crate у мене як завжди є претензії по оптимізації та інтерфейсу, але все одно воно стає кращим з часом.

Підсвітка тут зроблена досить непогано. Крім того, з нею клавіатура працює достатньо довго, завдяки батареї, оптимізації технології енергоощадження та налаштуванням бездротового інтерфейсу. Виробником заявлено 60 годин роботи клавіатури з підсвіткою через приймач в режимі 2,4 ГГц. Щоб перевірити це твердження на практиці я спробував користуватися пристроєм при 50% яскравості підсвітки з вимкненим режимом очікування та відключення підсвітки. Коли ПК вимикався на ніч то і клавіатура автоматично виключалася разом з ним, без фізичного використання перемикача живлення. В такому режимі заряду вистачило на 44,5 години. А якщо увімкнути більш агресивне енергоощадження, то результат можна покращити в рази й перевершити заявлені показники. Доки батарея відносно свіжа, перші два роки, автономності у клавіатури достатньо. В плані бездротового зв'язку цей пристрій поводить себе стабільно та добре. Відключень та перешкод не виявлено. Вихід з режиму очікування відбувається миттєво по першому натисненню клавіші, при цьому символ реєструється системою.

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe підтримує повний NKRO-антигостинг, що дозволяє активувати усі кнопки одночасно.

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe

Підсумки

Клавіатура ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe є приємним та зручним у використанні бездротовим пристроєм, який однаково універсально підходить для розваг, ігор та роботи. Можливість підключення до декількох пристроїв одночасно через кабель, окремий приймач або по Bluetooth дозволяє робити декілька справ одночасно використовуючи лише одну цю клавіатуру. З точки зору дизайну та якості тут також все добре. Міцний та гарний корпус, зручна магнітна підставка під долоні, змащені з заводу механізми перемикачів та стабілізаторів, ковпачки клавіш з надійного PBT-пластику, високий запас автономності на одному заряді батареї, непогана підсвітка, вбудована пам'ять зі швидким записом макрокоманд без використання ПЗ та інші приємні для геймерів дрібниці на кшталт розширеної Ctrl та «секретної» кнопки.

Критичних чи вартих уваги недоліків в цій клавіатурі не виявлено. Хіба що ви не володієте навичкою друку на осліп, та потребуєте гравіювання кирилицею.

ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe передбачає на вибір один з трьох типів перемикачів — NX Red, Blue чи Brown. Тому варто зазначити, що Red найкраще підходять для ігрового використання, Blue для друкування текстів, а Brown є компромісним (але не універсальним) між ними варіантом. Звичайно обирати кожен буде на свій смак, але перед цим їх варто десь спробувати, щоб зрозуміти різницю в тактильних відчуттях.