Огляд бездротової ігрової миші ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

У цьому огляді ми розглянемо маніпулятор ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition. Це найбільш «кіберспортивна» бездротова ігрова миша в асортименті компанії, створена з прицілом на вузький прошарок найкращих гравців, для яких змагальні ігри стали професією. Щодо самої назви Harpe, то тут ASUS продовжує дотримуватись традиції та іменувати свої вироби на честь холодної зброї. І в цьому випадку зразком для назви став грецький серпоподібний меч.

Для тих, хто раптово досі ще не знає, що таке Aim Lab, спробуємо коротко висвітлити це питання. Aim Lab — це «сферичний FPS-шутер у вакуумі». Простіше кажучи, застосунок є віртуальним тренажером, призначеним для гравців жанру FPS. Там вони можуть не тільки помірятися своїм «скілом» (вмінням), але й значно його наростити. І в цьому випадку тренується одне єдине вміння, яке часто називають сленговим словом «ейм». Тобто навичка максимально швидко і точно наводити курсор миші у потрібну точку. Знайти цю програму можна безплатно (принаймні, поки що) у Steam.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

Технічні характеристики

Виробник ASUS
Назва та сторінка продукту ROG Harpe Ace Aim Lab Edition
Інтерфейс Дротовий (USB) / Бездротовий (USB, 2,4 ГГц / Bluetooth 5.1)
Тип Ігрова (FPS/MMO/RTS-ігри)
Тип сенсора Оптичний
Модель сенсора ROG AimPoint
Роздільна здатність, cpi 100 – 36 000
Кількість кнопок 5 кнопок + прокрутка (ліва, середня, права, дві бічні кнопки)
Максимальне прискорення, g 50
Висота відриву від поверхні (LOD), мм 1–2
Максимальна швидкість, м/сек 16,51
Частота опитування USB-порту, Гц 125 / 250 / 500 / 1000
Частота кадрів, fps Варіативна
Внутрішня пам'ять + (5 профілів)
Колесо прокручування 1
Прокрутка вертикальна/горизонтальна +/–
Тип приймача для бездротового з'єднання Нано-ресівер
Живлення, час автономної роботи, годин 90 без підсвітки через приймач 2,4 ГГц (70 зі стандартним підсвічуванням), 98,5 без підсвітки по Bluetooth (79 зі стандартним підсвічуванням)
Протокол (ГГц) / радіус (м) бездротового зв'язку 2,4 ГГц / BT до 10 м
Можливість зміни маси
Можливість регулювання форми корпусу
Довжина шнура, м 2
Матеріал кабелю Обплетення, паракорд
Матеріал поверхні корпусу Пластмаса
Колір Чорний
Підсвічування + (RGB)
Зони підсвічування Колесо прокручування
Матеріал ніжок Тефлон (PTFE)
Програмне забезпечення + (ASUS Armoury Crate)
Розміри, (Д х Ш х В) мм 127,5 x 63,7 x 39,6
Вага, г 54
Сумісність з ОС Windows 10 / Windows 11
Додатково Бездротова технологія ROG SpeedNova. Перемикачі основних клавіш ROG с ресурсом в 70 млн активацій. М’який знімний кабель ROG Paracord кабель USB Type-C на USB Type-A. Адаптер з USB Type-A на USB Type-C. Комплект додаткових ніжок, гумові наліпки на корпус миші для кращого зчеплення. Налаштування миші за допомогою Aim Lab Settings Optimizer
Середня вартість, грн 6 999
 

Комплект постачання

Упаковка миші складається з яскравої зовнішньої обкладинки, яка легко знімається одним рухом, та простої внутрішньої картонної коробки. Зовнішня частина оформлена в характерні для бренду ROG червоні та чорні кольори. У зображеннях продукту та в текстовій формі викладена вся основна інформація про нього.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab EditionASUS ROG Harpe Ace Aim Lab EditionASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

У комплекті постачання є вкладення з привітанням від розробників, інструкція, гарантійна брошура, набір з наліпками у вигляді логотипів Aim та ROG, приймач, адаптер з USB Type-A на USB Type-C, набір з трьох запасних тефлонових ніжок, чотири гумові наліпки на боковини корпусу та основні клавіші для кращого зчеплення з пальцями, кабель USB Type-A на USB Type-C.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

Дизайн

За формою миша ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition являє собою класичну та трішки звужену симетрію з рівномірним підйомом у центральній частині. Покриття приємне та шорстке на дотик, з високим коефіцієнтом зчеплення та стійке до забруднення. Панелі основних клавіш окремі від корпусу. Вони повністю позбавлені люфту та вільного ходу. ЛКМ та ПКМ натискаються з середнім зусиллям та чітким і гучним клацанням. Під ними розташовані механізми фірмових перемикачів ROG у червоному корпусі, з ресурсом у 70 млн натискань та розбігом у силі натискання не більше +/– 5 грамів. Середня кнопка під колесом прокручування натискається тугіше та з більш приглушеним звуком.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

На лівій боковині є дві додаткові кнопки блакитного кольору, з проміжком між собою. Вони мають невеликий запас вільного ходу, натискаються з середнім зусиллям та негучним звуком активації. Від передньої кнопки у напрямку носа нанесені тактильні діагональні насічки для поліпшеного зчеплення, а зовсім попереду є малопомітний логотип Aim Lab.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

У невеликому заглибленні попереду є порт USB Type-C, куди можна приєднати як рідний кабель, так і будь-які сторонні шнури. Напівпрозоре колесо прокручування має прогумоване покриття з діагональними тактильними насічками. Обертається з відчутним опором, голосним потріскуванням та яскраво вираженими позиціями фіксації, які воно буквально відстукує. Особливо при обертанні вперед. Також колесо має невеликий люфт в праву сторону.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

Кабель USB Type-A на USB Type-C в обплетенні типу паракорд дуже м’який та гнучкий. Його довжина складає 2 метри при вазі в 33 грами. Ще тут є гумова стяжка для регулювання довжини.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

Кабель при підключенні жодним чином не заважає рухам миші та дозволяє обійтися без окремого тримача. Мишу цілком зручно можна використовувати під час заряджання.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

В комплекті передбачено адаптер USB Type-A на USB Type-C з фіксатором, який можна закріпити на краю килимка, та під'єднати до нього передавач. Таким чином буде забезпечено найкращу якість сигналу і зарядка буде завжди під рукою. Розмір адаптера складає 33х20х13,5 мм, вага — 12 грамів. Приймач має габарити 19х12х4,5 мм та вагу 1 грам.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab EditionASUS ROG Harpe Ace Aim Lab EditionASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

На правій стороні миші є лише діагональні тактильні зачіпки для кращого зчеплення з пальцями попереду та виштампуваний під нахилом логотип ROG у центрі.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

На кормі у миші присутній малопомітний логотип ROG у вигляді стилізованого ока. Він позбавлений підсвічування.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

На підошві миші є чотири трикутні тефлонові ніжки. На перший погляд — нічого незвичного, але зачепи для знімання ніжок чомусь є лише попереду. А у комплекті змінних ніжок присутня одна велика півкругла та лише дві маленькі трикутні ніжки. Судячи з усього, велику можна наклеїти лише попереду, де під неї передбачено заглиблення. Рівно по центру розташований сенсор ROG AimPoint з вбудованою інфрачервоною підсвіткою та круглою ніжкою навколо. Зліва від нього є повзунковий перемикач живлення. У центральному положенні живлення вимкнено, миша працює лише по кабелю. Якщо посунути його вперед, вмикається режим Bluetooth. Якщо назад, то включається режим 2,4 ГГц через приймач. Круглі кнопки перемикання рівня роздільної здатності та парування у бездротовому режимі розташовані справа.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

Між задніми ніжками під кутом у заглибленні розташована комірка для приймача.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

Симетрична ергономіка миші розрахована під праву руку середнього розміру та підходить під будь-який тип хвату. Шульги також зможуть користуватися пристроєм, але доступ до бокових кнопок буде ускладнено. Виміряна вага складає 55 грамів, хоча офіційно заявлені 54 грами. Баланс ваги ідеально розподілений по осях симетрії. Жодних перекосів при відриві від поверхні немає.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab EditionASUS ROG Harpe Ace Aim Lab EditionASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

Колесо прокручування є єдиною зоною RGB-підсвітки на миші. І це чудово, як на мене. Воно підтримує шість світлових ефектів та можливість повного відключення. У тому числі режим інформування червоним, синім або зеленим кольором про поточний рівень заряду батареї. Білий колір, як завжди, відтворюється з ухилом в синій.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

Функціональні можливості

Без інсталяції програмного забезпечення в миші ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition налаштовуються практично всі функції, окрім підсвітки.

Можна перемикати чотири рівні роздільної здатності, послідовно натискаючи відповідну кнопку на підошві. Колесо прокручування на короткий час засвітиться відповідним рівню кольором. Також поточну роздільну здатність можна змінювати поступово, обертаючи колесо прокрутки. Для цього слід утримувати клавішу DPI впродовж трьох секунд, поки не блимне підсвітка і колесо прокручування не змінить колір. Обертаючи колесо вперед можна підвищувати, а назад — знижувати роздільну здатність. Колір колеса приблизно демонструє цей рівень. Чим «холодніше» колір, тим менше. Чим «гарячіше», тим вище.

Ще можливо перемикати один з п’яти бортових профілів, комбінуючи кнопку DPI та задню бокову кнопку (перший профіль), або передню бокову кнопку (другий профіль), або середню кнопку (третій профіль), або ЛКМ (четвертий профіль), або ПКМ (п’ятий профіль).

Коротке натискання на кнопку Pair послідовно перемикає один з трьох каналів підключення по Bluetooth, відмічений червоним, фіолетовим чи синім кольором колеса прокручування відповідно. Якщо затиснути її на три секунди, миша перейде в режим сполучення по Bluetooth і буде готова встановити зв’язок на поточному каналі. При цьому колесо прокручування блиматиме синім кольором.

Щоб змінити поточну частоту опитування, потрібно затиснути клавішу Pair та натиснути задню бокову кнопку. Колесо прокручування кольором покаже відповідний рівень: 125 Гц (червоний), 250 Гц (фіолетовий), 500 Гц (блакитний), 1000 Гц (зелений).

Щоб змінити висоту відриву сенсора від поверхні, потрібно затиснути клавішу Pair та передню бокову кнопку. Колесо прокручування кольором покаже відповідний рівень: низький — червоний, високий — фіолетовий.

Для скидання прошивки миші на фабричні налаштування потрібно затиснути одночасно ЛКМ, СКМ, ПКМ та кнопку DPI на три секунди. Колесо прокручування почне блимати червоним кольором у процесі. По завершенню засвітиться зеленим кольором.

Фірмове ПЗ

Як програмне забезпечення ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition використовує вимогливий до ресурсів системи застосунок Armoury Crate, який потрібно завантажити з офіційного сайту та інсталювати. Запускається програма вручну. У розділі «Кнопки» можна змінити команди на п’яти клавішах та двох напрямках прокручування. Для призначення доступні функції миші та клавіатури, макроси, мультимедійні команди та команди Windows, режим невидимості, знімок екрана, запуск Armoury Crate, введення тексту та можливість повного відключення клавіші. Усі зміни можна зберегти в один з чотирьох бортових профілів миші чи необмежену кількість профілів на ПК. Або скинути все на фабричні налаштування.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

П’ятий бортовий профіль зарезервований за програмою Aim Lab та налаштовується нею автоматично у процесі тренувань. Користувач не тільки не має сюди прямого доступу, але й не бачить, які саме налаштування застосовані.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

У налаштуваннях продуктивності сенсора є чотири рівні роздільної здатності, які налаштовуються в діапазоні від 100 до 36 000 cpi з кроком 50 cpi. Для кожного з рівнів індивідуально можна обрати колір, яким вони будуть позначатися. Можна відключити повідомлення на екрані про зміну роздільної здатності. На вибір є частоти опитування в 125, 250, 500 або 1000 Гц. Окремо вмикається або вимикається кутова прив'язка курсора. Крім того, можливо обрати кут віртуального повороту сенсора по горизонталі в межах +/– 30 градусів. Корисно, якщо користувач звик тримати мишу не зовсім рівно. Також є повзунки, що дозволяють налаштовувати акселерацію та деакселерацію курсору і межах від 0 до 9 пунктів.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

В налаштуваннях підсвітки її можна вимкнути зовсім, або обрати: постійну підсвітку з потрібним кольором та яскравістю, режим пульсації певним кольором, режим зміни кольорів та їх яскравість, режим реагування підсвітки на натискання, колір для неї та її яскравість, режим індикації заряду батареї або увімкнути синхронізацію з Aura Sync. Для створення індивідуальних ефектів можна запустити Aura Creator.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

Сенсор можна відкалібрувати по висоті відриву під 12 різних типів фірмових поверхонь. Або під власну, обравши режим калібрування вручну. Виставити висоту відриву можна на малу або високу.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

В налаштуваннях енергоощадження точний індикатор у відсотках показує поточний рівень заряду. Нижче нього є кнопка, натиснувши яку можна буде бачити інформацію про заряд на іконці біля системного годинника. Налаштувати повідомлення блиманням червоної підсвітки можна на рівні 50, 40, 30, 20, 10% заряду або ніколи. Перехід в режим сну при простої миші можна налаштувати на час в 1, 2, 3, 5, 10 хвилин або «ніколи».

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

Миша та ПЗ підтримують автоматичну та примусову перевірку оновлення прошивки та програмного коду.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

Редактор макросів дозволяє записувати команди з миші та клавіатури, у тому числі й напрямки прокручування колеса. Траєкторія руху курсора не фіксується. В одну макрокоманду вміщається до 100 команд, кожна з яких складається з часу затримки, пов'язаної з натисканням та відпусканням клавіші. Всі затримки запису та відтворення, послідовність та зміст команд можна легко відредагувати після закінчення запису.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

Ергономіка та тестування

Тестування миші ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition проводилося на фірмовому тканинному килимку ASUS ROG Hone Ace Aim Lab Edition. Приймач був розташований на краю килимка, на відстані менше ніж 30 см.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab EditionASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

Ігрова поверхня має розміри 500х420х3 мм при вазі в 408 грамів. Покриття дуже слизьке, завдяки чому миша практично плаває по ньому з мінімальним тертям. В нижній частині є позначки точної розмітки у сантиметрах, що дозволяє виміряти та налаштувати співвідношення реальної дистанції пересування та показників cpi. Килимок має прошиті краї та чіпку гумову поверхню на звороті. У комплекті є наліпка з логотипами ROG.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

Якщо коротко описати свої враження від корпусу миші, мушу сказати, що мені він видався ідеальним. Дуже міцний, легкий, з чіпкою та стійкою до забруднення поверхнею, з правильно розподіленою по осях симетрії вагою. Комфортний для руки середнього розміру у будь-якому типі хвату. Єдине, що його можливо слід було б зробити на пару міліметрів ширшим, але то вже особиста забаганка — всім не догодиш. Основні перемикачі та їх панелі зроблені зразково. Вони позбавлені вільного ходу, не мають люфту, відрізняються чіткою тактильною віддачею та правильно підібраним зусиллям. Додаткові клавіші та СКМ також досить непогані. Колесо прокручування доволі жорстке, проте такий характер роботи знайде своїх поціновувачів. Але воно має невеликий люфт у праву сторону, і це напевне єдиний недолік даного пристрою. Кабель роботі миші жодним чином не заважає.

Для того, щоб налаштувати п’ятий профіль миші й, власне, розкрити її основну «фішку», потрібно встановити застосунок Aim Lab і знайти там вкладку під назвою Settings Optimizer. Далі пройти серію з чотирьох тренувань, після чого програма запропонує зберегти оптимальні з її точки зору налаштування сенсора у мишу. Єдина проблема, з моєї точки зору, полягає у тому, що у різних іграх можуть бути потрібні свої налаштування чутливості миші. Тому важко сказати, чи є якийсь практичний сенс у калібруванні за допомогою Aim Lab. Окрім, як для покращення своїх результатів суто у цьому застосунку.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition однаково добре працює як у дротовому, так і у бездротовому режимі. Пріоритету для кабелю немає, потрібно пересувати повзунок у відповідне положення після підключення на зарядку. При роботі через приймач 2,4 ГГц немає відчутних затримок. У режимі сну миша відключає підсвітку та зв’язок з приймачем. Прокидається вона з нього майже миттєво, початковий рух курсора затримується лише на декілька пікселів. Тому енергоощадження можна виставляти на увімкнення після однієї хвилини простою, якщо тільки ви не граєте у поточний момент в якісь FPS-ігри, що потребують миттєвої реакції. Виробник заявляє автономність батареї в межах 90 годин без підсвітки, або 70 зі стандартним підсвічуванням у режимі пульсації. Щоб перевірити мінімальні показники тривалості роботи від батареї, миша використовувалася на частоті опитування в 1000 Гц, з постійно увімкненою на повну яскравість підсвіткою білим кольором та з вимкненим режимом сну. В результаті повний розряд від 100% до нуля зайняв трохи більш як 57 годин. Якщо погратися з налаштуваннями підсвітки та режиму сну, пристрій без проблем відпрацює і більше, ніж офіційно заявлено виробником. Повне заряджання з нуля займає у миші менш ніж дві години. Тести у режимі Bluetooth не проводилися. Миша підтримує до трьох окремих підключень у цьому варіанті, але є відверті сумніви, що хтось буде часто її використовувати таким чином.

Окремо відзначимо, що усі основні налаштування можна швидко провести тут апаратним шляхом, без встановлення програмного забезпечення. Користувачу доступно чотири профілі бортової пам’яті. П’ятий також є, але налаштовується виключно застосунком Aim Lab. Також нагадуємо, що найбільш зручним програмне забезпечення Armoury Crate буде для тих, у кого переважна більшість компонентів виробництва ASUS. Тримати його в операційній системі постійно заради однієї миші недоцільно.

Встановлений тут оптичний сенсор з вбудованою інфрачервоною підсвіткою називається ROG AimPoint. Він є одним з найкращих. Фактично це фірмова варіація на тему Pixart PAW3395 або PAW3399, яка відрізняється прошивкою та максимальною роздільною здатністю в 36 000 cpi. У ньому чудово збалансована ефективність роботи у поєднанні з економністю в плані споживання енергії. Датчик ідеально відстежує поверхню, не має паразитних проявів у своїй роботі та має регульовану висоту відриву від поверхні в межах від 1 до 2 мм.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

Підсумки

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition — це ідеальна бездротова ігрова миша. В ній є усе що потрібно, щоб показувати високі результати у змаганнях. Міцний, легкий та зручний корпус, інформативні перемикачі та колесо прокручування, найкращий сенсор, бездротовий зв’язок з мінімальними затримками, мінімум підсвітки, витривала батарея, слизькі ніжки та чудовий кабель. А можливість налаштовувати її в процесі тренувань в Aim Lab дозволить визначити найбільш продуктивні параметри тим, хто лише долучається до світу змагальних ігор.

Недоліків, як на мене, цей пристрій немає. Хоча за ці гроші бажано було б обійтись без люфту колеса прокручування у праву сторону. Також дивно те, чому виробник відмовився тут від роз’ємів для швидкої заміни перемикачів. Можливо заради зменшення ваги, або щоб зберегти максимальну тактильну віддачу панелей основних кнопок, важко стверджувати напевно.

Загалом, ASUS ROG Harpe Ace був би чудовим та самодостатнім продуктом навіть без співробітництва з Aim Lab. З іншого боку, пристрій призначений для заможних кібер-спортсменів. І в майбутньому ми можливо побачимо цю мишу в інших варіантах виконання, оформлену під бренди спортивних команд чи налаштовану під окремі популярні ігри.