Огляд ігрового мікрофона ASUS ROG Carnyx. Голос твоєї гри

Якісний мікрофон — це чудове доповнення ігрового місця для спілкування з друзями під час гри та для проведення якісних стрімів. ASUS вже має великий спектр ігрових пристроїв, а тепер настав час для дебюту мікрофона ROG Carnyx. Отже, погляньмо, що він собою являє!

ASUS ROG Carnyx

Технічні характеристики

Виробник ASUS
Модель ROG Carnyx
Спрямованість мікрофона кардіоїдна
Діаметр капсуля мікрофона, мм 25
Діапазон частот, Гц 20 – 20000
Розрядність, біт 24
Співвідношення сигнал/шум, дБ
Частота дискретизації, кГц 192
Максимальний рівень звукового тиску, дБ 120
Чутливість, дБ –37 ± 3 (0 дБ = 1 В/Па при 1 кГц)
Підсвітка RGB
Підключення USB
Довжина кабелю, м 3
Розміри (ДхШхВ), мм 137 x 120 x 240
Вага, грамів 634
Особливості Металевий корпус, підсвітка, сенсорне керування функцією Mute, регулювання гучності запису, антивібраційний тримач, вбудований вітрозахист, регульована підставка та різьба 3/8″ для пантографа
Середня вартість, грн 6999 (9999 без знижки)
 

Упаковка та комплектація

Мікрофон постачається в доволі великій картонній упаковці, що виконана у знайомій червоно-чорній стилістиці ASUS ROG. По всіх боках упаковки можна бачити ілюстрації пристрою, характеристики та логотипи Republic of Gamers де це тільки можливо.

ASUS ROG CarnyxASUS ROG CarnyxASUS ROG CarnyxASUS ROG Carnyx

Сама коробка відкривається незвично в бік, всередині якої під шаром поролону знаходиться ретельно захищений від пошкоджень мікрофон.

ASUS ROG CarnyxASUS ROG Carnyx

Також він додатково захищений формою зі спіненого поліетилену, покритого чорним папером.

ASUS ROG Carnyx

В комплекті з мікрофоном постачаються лише USB-кабель та стислий посібник користувача. Будь-яких перехідників чи зовнішніх поп-фільтрів немає.

ASUS ROG Carnyx

Інструкція хоча і містить невелику кількість інформації, але її буде цілком достатньо для першого підключення пристрою та початку роботи. Посібник доступний багатьма мовами, в тому числі українською.

ASUS ROG CarnyxASUS ROG Carnyx

Дизайн

ASUS ROG Carnyx важить 634 грами й не дивно чому так багато — більшість елементів пристрою виконані з металу. Загалом мікрофон справляє дуже приємне перше враження. На столі стоїть монолітно та має чудову конструкцію, що візуально наслідує рублений дизайн всієї лінійки ROG від ASUS. Продукт не можна назвати бюджетним і виглядає він відповідно преміальним.

ASUS ROG Carnyx

Елементи пристрою покриті чорною матовою фарбою, на якій не залишаються відбитки пальців.

ASUS ROG Carnyx

ASUS ROG Carnyx пропонується виробником у двох кольорах — білому та чорному.

ASUS ROG Carnyx

Підставка мікрофона повністю металева. На ній розміщено логотип ROG, який виготовлений фрезеруванням й контрастує з пофарбованою поверхнею підставки.

ASUS ROG CarnyxASUS ROG CarnyxASUS ROG Carnyx

Знизу по всьому периметру присутня гумова ніжка, яка вдало буде захищати пристрій від випадкових ковзань по столу.

ASUS ROG Carnyx

Підставка знімна, стійка закріплюється за допомогою гвинта з різьбою 3/8″. Це надає можливість за необхідністю встановити мікрофон на пантограф.

ASUS ROG CarnyxASUS ROG Carnyx

Шокмаунт також повністю металевий, на верхній його частині красується ще один логотип ROG. Весь підвіс пронизаний суцільною гумовою амортизаційною стрічкою для закріплення мікрофона.

ASUS ROG CarnyxASUS ROG Carnyx

Також конструкція дозволяє змінювати кут нахилу пристрою до 38 градусів.

ASUS ROG CarnyxASUS ROG Carnyx

Обране положення фіксується гвинтом зі зручною пластиковою накладкою.

ASUS ROG Carnyx

Сам мікрофон має циліндричну форму з пластиковими верхньою та нижньою частинами, а також пластиковими скобами для кріплення гумового шнура. Решта елементів виготовлена з металу.

ASUS ROG Carnyx

ASUS ROG Carnyx оснащений лише внутрішнім поп-фільтром, кріплення для зовнішнього навіть не передбачено. Рівномірна розсіяна підсвітка охоплює всю перфоровану частину та не створює дискомфорту при використанні мікрофона. При детальному огляді можна помітити внутрішню сітку з круглими малими отворами, а також поролонову основу поп-фільтра.

ASUS ROG Carnyx

Підсвітка — повноцінна RGB, керується вона за допомогою застосунку Armoury Crate. Перфорацію виконано по всьому периметру, проте, зважаючи на кардіоїдну діаграму спрямованості мікрофона, якісний звук буде записуватися лише з фронтальної сторони. Діаметр капсуля складає 25 мм.

ASUS ROG CarnyxASUS ROG Carnyx

На верхній частині пристрою розташована сенсорна кнопка Mute, яка вимикає режим запису. Якщо до неї доторкнутися, то підсвітка мікрофона одноразово блимне, а сама кнопка буде підсвічуватися червоним поки цей режим активовано.

ASUS ROG CarnyxASUS ROG Carnyx

Нижче розташовані три індикатори та регулятор гучності.

ASUS ROG Carnyx

Індикатори мають позначки мікрофона, навушників, фільтра високих частот та сповіщають про увімкнення відповідних режимів.

ASUS ROG Carnyx

Коли активним є індикатор мікрофона — регулюється гучність його запису, а при активації індикатора навушників, відповідно, змінюється вихідна гучність з роз'єму 3,5 мм.

ASUS ROG Carnyx

Щоб перемикатися між цими режимами достатньо натиснути на регулятор, а щоб увімкнути фільтр високих частот — його потрібно затиснути на дві секунди.

ASUS ROG Carnyx

Для під’єднання ASUS ROG Carnyx до ПК використовується роз’єм USB-C, розташований на задній частині пристрою.

ASUS ROG Carnyx

Як згадувалося раніше, у комплект постачання входить триметровий кабель USB Type-C/USB Type-A, який має нейлонове обплетення.

ASUS ROG Carnyx

Мікрофон може працювати не тільки з комп’ютером, а й зі смартфоном, якщо під'єднати його через OTG. Звісно, для цього доведеться використовувати сторонній кабель USB-C/USB-C. Також поряд з роз’ємом USB Type-C розташований звичний 3,5 мм аудіоджек, який дозволить під’єднати навушники для моніторингу запису. Чудово, що під час прослуховування власного голосу також будуть чутні й системні звуки, що надасть змогу налаштувати рівень запису мікрофона відносно решти звуків.

Програмне забезпечення

Для налаштування ASUS ROG Carnyx та його підсвітки використовується усім вже відомий застосунок Armoury Crate.

ASUS ROG CarnyxASUS ROG Carnyx

Після обирання відповідного пристрою, на першій вкладці можна буде налаштувати ліміт гучності, функцію вдосконалення голосу, увімкнути фільтр високих частот або залучити еквалайзер.

ASUS ROG Carnyx

Наступна вкладка дозволяє корегувати діапазон частот та параметри цифрового запису.

ASUS ROG Carnyx

Розділ Lighting служить для керування підсвіткою. Можна обрати серед декількох ефектів бажаний, а також синхронізувати підсвітку зі всіма пристроями ASUS, що підтримують функцію Aura.

ASUS ROG Carnyx

В останній вкладці можна оновити прошивку пристрою.

ASUS ROG Carnyx

Тестування

Мікрофон було протестовано з ноутбуком ASUS ROG Strix G15 G513RM. Запис звуку відбувався у звичайній кімнаті (не студії), площею 14 квадратних  метрів (на підлозі ламінат, на стінах паперові шпалери, в кімнаті на одній зі стін присутні штори)

ASUS ROG Carnyx

Нижче наведено приклади запису із застосуванням різних режимів.

1.    Запис звуку без попередніх налаштувань:

ASUS ROG Carnyx

2.    28% Noise Gate (обмеження голосу):

ASUS ROG Carnyx

3.    81% Perfect Voise (функція покращення голосу):

ASUS ROG Carnyx

4.    Різноманітні заводські режими еквалайзера:

ASUS ROG Carnyx

5.    Увімкнення фільтра високих частот:

ASUS ROG Carnyx

Висновки

Мікрофон ASUS ROG Carnyx стане відмінним доповненням ігрового місця. Якісний звук робить його ідеальним для спілкування з друзями під час гри або навіть професійного використання для проведення стрімів. Завдяки кардіоїдній діаграмі мікрофона, звук буде записуватися якісно та чітко з фронтальної сторони.

Металевий корпус, якісні матеріали та уважне виконання кожної деталі свідчать про високу якість виробу. Інтуїтивний дизайн, зручні кнопки управління та широкі можливості налаштування звуку за допомогою програмного забезпечення Armoury Crate роблять користування мікрофоном легким та приємним.

Однак варто відзначити, що комплектація мікрофона дещо скромна і постачається він лише з USB-кабелем та стислим посібником. Хоча, це й не зменшує його функціональність та якість запису звуку.

Загалом, мікрофон ASUS ROG Carnyx можна рекомендувати як ігровим ентузіастам, так і стрімерам, які цінують якість звуку та зручність використання.