Огляд та тестування ігрового 27″ OLED-монітору Acer Predator X27U з частотою оновлення 240 Гц

240 Гц поступово стає новим стандартом для високоякісних моніторів після 160–180 Гц, що розповсюджені все більш масово. Та й взагалі, перегони частоти оновлення, схоже, замінили перегони мілісекунд реакції та пікселів роздільної здатності в якості маркетингової «фішки». І це логічно, бо навіть 4К (3840х2160) досі є важким випробуванням відеокарт у новітніх іграх, тож користувачі часто свідомо обирають монітори з меншою роздільною здатністю заради можливості отримувати вищі показники кадрів в іграх. Ну а по швидкості реакції природа OLED вбила будь-які змагання зі сторони інших технологій, адже на зміну мілісекундам прийшли мікросекунди. Втім, відбулося це не без жертв в інших сферах.

Acer Predator X27U

Acer Predator X27U

На перший же погляд Acer Predator X27U, який ми розглянемо, за досить чималі гроші пропонує взагалі все, що можна бажати від геймерського монітора: найпоширеніший розмір 27″, матриця OLED, частота оновлення 240 Гц, цікавий дизайн і деякі додаткові корисні можливості, як то вбудовані динаміки, кріплення для вебкамери і навіть KVM-перемикач. Тож питання у тестуванні стоїть так — чи здатен цей монітор забезпечити високу якість всіх цих можливостей?

Специфікації

Виробник Acer
Модель Predator X27U
Діагональ 27″
Співвідношення сторін 16:9
Радіус заокруглення екрана
Роздільна здатність екрана 2560x1440 (WQHD)
Тип матриці WOLED
Розмір пікселя, мм
Покриття матриці Матова
Тип підсвітки
Час реакції матриці, мс 0,03 (GTG)
Частота оновлення, Гц 240
Максимальна яскравість, кд/м² 150–450 (1000 з HDR)
Статична контрастність 1500000:1
Підтримка HDR HDR10
Кількість відображуваних кольорів, млн 16,7 (10 bit)
Охоплення кольорового простору sRGB / Adobe RGB / DCI-P3, % ? / ? / 99
Максимальні кути огляду (вертикальні/горизонтальні) 178 / 178
Відеовходи 1x DisplayPort 1.4 (2560x1440@240 Гц), 2x HDMI 2.0 (2560x1440@144 Гц), 1x USB-C (2560x1440@240 Гц)
Додаткові роз’ємі 1х 3,5-мм вихід на навушники
USB-хаб 2x USB-A
Можливість регулювання екрана Кут нахилу –5°/+25°, поворот –25°/+25°, обертання на –90/+90 градусів, зміна висоти 150 мм
Кріплення VESA, мм 100 x 100
Енергоспоживання, Вт 35 (0,5 Вт в режимі очікування)
Розміри (з урахуванням підставки), мм 579 x 604 x 267
Вага (з урахуванням підставки), мм 6,1
Додатково Підтримка AMD FreeSync Premium, EyeSafe Certified 2.0, DeltaE<1, роз’єм замку Kensington
Середня вартість, грн 35539
 

Упаковка та комплектація

Коробка виконана з одноколірного картону. Вона має малюнки, назви та опис саме цього монітору. Всередині всі елементи цілком надійно захищено пінопластом.

Acer Predator X27UAcer Predator X27U

Окрім монітора, розібраного на дисплей та дві частини ніжки, в склад комплектації входить абсолютно все, що потрібно для підключення Predator X27U в будь-якій конфігурації:

  • стисла багатомовна інструкція;
  • гарантія;
  • наліпки з інформацією про енергоспоживання;
  • блок живлення;
  • кабель з євровилкою та роз'ємом C13 для блоку живлення;
  • кабель Display Port;
  • кабель HDMI;
  • кабель USB-C/USB-C;
  • кабель USB-A/USB-B.

Acer Predator X27U

Зовнішній вигляд

Як для представника геймерської лінійки Predator, виглядає X27U незвично — він балансує між «космічним геймингом» та «дорогою лаконічністю». Вершина лаконічності — це як раз фронтальний вид. На ньому немає навіть назви бренду чи серії, присутній тільки надрукований на ніжці сірий логотип Predator. Вся конструкція чорна та пластикова, окрім ніжки, що виготовлена з металу та пофарбована в темно-сірий колір (gunmetal grey, як його зазвичай називають).

Acer Predator X27U

Сам дисплей виглядає просто супер безрамковим, з мізерним 2-міліметровим кантиком по периметру. Насправді у ввімкненому стані деякий відступ від країв у зображення є: 8 мм по трьох сторонах та 11 мм знизу, що включає по 2 мм фізичної рамки. Але виглядає це все дуже вдало.

Захисне покриття виконано матовим і чудово працює з віддзеркаленням навіть яскравих джерел.

Acer Predator X27U

Втім, основний блок з дисплеєм, в першу чергу, привертає до себе увагу не віртуальною безрамковістю, а цілком реально мінімальною товщиною. По боках це всього 5 мм, тобто як верхня кришка ноутбука!

Acer Predator X27U

Керування відбувається єдиним п'ятипозиційним джойстиком, що приховано на нижній панелі по центру. Поруч є світлодіодний індикатор стану, що ненав'язливо світить на поверхню стола синім кольором в роботі, помаранчовим у режимі простою, та двома кольорами поперемінно у сервісному режимі поновлення зображення.

Acer Predator X27U

Звісно, по центру монітор товстіше, але теж дуже акуратний. Елементи дизайну зі зворотного боку допоможуть тим, хто їх взагалі бачить (бо монітор не стоїть біля стінки). Там аж три текстури пластику — фірмовий прінт, щось на кшталт «шліфованої поверхні» та звичайна текстурована. ARGB-підсвітка відсутня, не дивлячись на приналежність до геймерської серії та поважний цінник. Комусь такий вигляд буде здаватися недостатньо брутальним, хтось навпаки порадіє можливості придбати ігровий монітор без агресивної естетики.

Acer Predator X27U

Всі порти зібрано в єдиній панелі та орієнтовано донизу. Загалом зручно, хоча чим більше кабелів буде під'єднано до монітора з різних сторін цієї досить довгої інтерфейсної панелі, тим складніше буде забезпечити охайний кабель-менеджмент навіть за наявністю спеціальної петлі на підставці, бо їх просто буде видно окремо між нижньою крайкою дисплея та поверхнею стола. Там присутні: два HDMI 2.0, Display Port 1.4, USB-C, USB-B, два USB-A (5V/1A), аудіовихід 3,5 мм та роз'єм живлення. Також наявний замок Kensington, що може бути актуальним для встановлення у публічному місці. З цього переліку для підключення комп'ютера найцікавіший Display Port 1.4, бо він забезпечує повноцінну частоту оновлення 240 Гц, на відміну від HDMI 2.0 (на жаль, підтримки HDMI 2.1 немає). Від USB-C є додаткова користь у вигляді потужної зарядки з підтримкою режимів 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 15V/3A, 20V/4,5A (працює, якщо приєднано блок живлення самого монітору).

Acer Predator X27U

Крім цього, монітор має функціональність KVM-перемикача на два роз'єми USB (клавіатура та миша) для двох комп'ютерів. Для цього клавіатуру та мишу треба під'єднати до портів USB на моніторі, першу систему — за допомогою Display Port чи HDMI та кабеля USB-B, а другу — за допомогою USB-C. Тоді при перемиканні джерел сигналу через меню будуть відповідним чином перемикатися й засоби введення. Звучить досить складно, але на практиці це означає просто звичайну пару «десктоп + ноутбук» в максимально ергономічній та логічній комбінації портів.

Acer Predator X27U

Металева підставка має дещо футуристичний дизайн. В зібраному вигляді монітор займає досить багато місця в глибину — більше 25 см від стіни, а по ширині підставка майже дорівнює самому дисплею. При цьому не тільки сама підставка глибока, але екран також знаходиться близько до її переднього краю, тобто за столом глибиною 60 см вже залишається не так багато місця між очима користувача та монітором. Також, залежно від конфігурації миші, клавіатури та того, як користувач звик їх розміщати, широко розставлені ніжки монітору можуть заважати звичній позиції. Нічого катастрофічного, але може вимагати зміну звичок. Зате стоїть Predator X27U дуже надійно.

Acer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27U

Підставка складається з двох частин: вертикальної та горизонтальної. Стик між ними виглядає дещо завеликим, хоча це пояснюється тим, що цей вузол забезпечує поворот (на 25 градусів в обидва боки). По вертикалі регулювання відбувається в межах 150 мм. Вертикальний нахил від –5 до +25 градусів. Також «голова» кріплення монітора дозволяє повертати його на 90 градусів праворуч чи ліворуч. Робити це треба виключно у найвищому положенні по висоті. Всі налаштування працюють чітко, тримаються без зауважень.

Acer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27U

Збірка відбувається без інструментів за допомогою гвинта-баранчика та зсувного кріплення на засувці. Дуже зручно, буквально за декілька секунд. В знятому вигляді можна побачити вже встановлені гвинти у стандартному кріпленні VESA 100х100, при цьому вони не заважають звичайній збірці на підставку, отже, не будуть загублені з роками, якщо колись виникне бажання повісити монітор на стіну.

Acer Predator X27UAcer Predator X27U

Зверху на ніжці знаходиться неочікувана різьба 1/4″ для встановлення через подовжувач вебкамери чи підсвітки (чи обох). Має сподобатися стрімерам та тим, хто користується відеодзвінками по роботі.

Acer Predator X27U

У моніторі є звук у вигляді двох динаміків заявленою потужністю по 5 Вт. Чесно кажучи, це виключно додаткова функція для якихось системних звуків чи опрацювання відеодзвінків. Якщо вже казати про передачу аудіосигналу на монітор, то наявність аудіоджека для навушників корисніше. Блок живлення в монітора окремий, виробництва Delta на 230 Вт. Роз'єм С13/С14 спрощує життя тим, хто хоче цей монітор під'єднати до ДБЖ. Реальне споживання знаходиться на рівні 35 Вт.