Результати тестування
Тестування відбувалося у режимі Extreme Performance. Використовувався дискретний графічний адаптер.
Загальна продуктивність
PCMark 10
CPU-Z Benchmark
Cinebench R23
Cinebench 2024
Geekbench 6
V-Ray 5 Benchmark
AIDA Cache & Memory Benchmark
Дискова підсистема
Ігрові програми
З дискретною картою ми перевіримо три режими: Balanced, Extreme Performance та Extreme Performance з максимальним розгоном відеокарти та форсованою системою охолодження. В іграх використовувалася роздільна здатність 2560х1440 та пресети з максимальною чи високою якістю графіки та трасуванням променів, де вони були наявні, з активованою технологією DLLS в режимі якість. В грі Diablo IV відбувалася пробіжка протягом хвилини через місто Kyovashad у бік храму, також пробіжка відбувалася в Hogwarts Legacy через містечко Hogsmeade у бік Old Fool. В Ratchet & Clank: Rift Apart, Remnant II та Resident Evil 4 відбувалася прогулянка протягом хвилини на початку стартового рівня, в The Last of Us — на рівні після прологу.
3DMark
Cyberpunk 2077
Diablo IV
Hogwarts Legacy
Ratchet & Clank: Rift Apart
Red Dead Redemption 2
Remnant II
Resident Evil 4
The Callisto Protocol
The Last of Us
Total War: WARHAMMER III
Час автономної роботи
Щоб перевірити час роботи від акумулятора, було проведено кілька тестів за допомогою PCMark. Тест Modern Office симулює комбіноване офісне навантаження. Другий тест вимірює час роботи під час відтворення відео формату Full HD, а Game дозволяє зрозуміти, скільки зможе працювати ноутбук під ігровим навантаженням. Яскравість екрана зафіксована на 120 кд/м², щоб можна було порівняти результати з іншими ноутбуками. Підсвічування клавіатури вимкнено, гучність динаміків була виставлена на 20%, використовувався режим Balanced з автоматичним перемиканням відеокарти (крім тесту Game).
У відео та ігровому тесті ноутбук має показники трохи нижчі, ніж в аналогічних ігрових пристроїв, які оснащено потужнішими акумуляторними батареями, але при емуляції роботи з офісними пакетами він зміг працювати десь на годину більше за них.
Висновки
Фактично всі ігрові ноутбуки можна використовувати для роботи чи навчання або навпаки, звичайні мобільні пристрої для ігор та розваг. Але якось дивно було б побачити справжній робочий інструмент, який блищить та світиться як новорічна ялинка, або серйозний ігровий лептоп без дискретної графіки. Але компанія MSI змогла поєднати несумісні речі в моделі Vector GP77 13VG, яка підійде багатьом користувачам. Цей ноутбук має топовий у своєму класі процесор Core 13-го покоління з потужним графічним ядром Iris Xe та гарну матрицю QHD зі 100% обсягом колірного простору DCI P3, що дозволить працювати з графічним та відео контентом. Є сучасні інтерфейси на кшталт 2.5Gb Ethernet та Wi-Fi 6E, але вебкамера тут звичайна HD, чого достатньо для проведення відеоконференцій. Також пристрій має строгий вигляд та позбавлений декоративних елементів з RGB-підсвічуванням, що натякає на його «бізнес» орієнтування.
З іншого боку, агресивності, властивої ігровим ноутбукам, він все ж таки не втратив. Також він оснащений мобільною відеокартою GeForce RTX 4070, але через роздільну здатність екрана її може не вистачити для гри у сучасні проєкти на максимальній якості графіки. Тут вже на допомогу прийдуть налаштування рівня High та технологія масштабування DLSS, які дозволять отримати прийнятний fps. Крім того, на геймерів орієнтована клавіатура SteelSeries з широкою функціональністю, що не буде зайвим разом з частотою оновлення екрана у 240 Гц. Також можна згадати й про великий обсяг пам’яті та місткий накопичувач у 2 ТБ, якого вистачить на велику купу сучасних проєктів, та й для зберігання власних даних він не завадить. Ще й програмна підтримка пристрою на гарному рівні, яка включає також безкоштовний місяць підписки PC Game Pass. Акумулятор, звісно, не дозволить довго розважатися, а ось працювати з ним вийде 5 годин та більше. І все це при вазі менше, ніж 3 кг, що можна назвати непоганим показником.
Тож, якщо потрібен універсальний ноутбук, на якому можна працювати та грати, то Vector GP77 13VG стане гарним вибором. Вибагливим користувачам, яким потрібна найпродуктивніша графічна система, можна придивитися до моделей з відеокартами топового рівня.