Результати тестування
Тестування відбувалося у режимі Performance з дискретним графічним адаптером.
Загальна продуктивність
PCMark 10
CPU-Z Benchmark
Cinebench
Geekbench 5
V-Ray 5 Benchmark
AIDA Cache & Memory Benchmark
Дискова підсистема
Ігрові програми
В іграх ми перевіримо три режими: Performance, Turbo, який замінить розгін, та Turbo Max з додатковим налаштуванням системи охолодження на максимальну швидкість. В іграх використовувалася роздільна здатність 2560х1440 та пресети з максимальною якістю графіки й трасуванням променів, де вони були наявні, з активованою технологією DLSS в режимі «Якість» у важких проєктах. В грі F1 22 використовувалася траса Імола.
3DMark
Assassin’s Creed Valhalla
Cyberpunk 2077
F1 22
Far Cry 6
Hogwarts Legacy
Red Dead Redemption 2
The Callisto Protocol
Total War: WARHAMMER III
Час автономної роботи
Щоб перевірити час роботи від акумулятора, було проведено кілька тестів за допомогою PCMark. Тест Modern Office симулює комбіноване офісне навантаження. Другий тест вимірює час роботи під час відтворення відео формату Full HD, а Game дозволяє зрозуміти, скільки зможе працювати ноутбук під ігровим навантаженням. Яскравість екрана зафіксована на 120 кд/м², щоб можна було порівняти результати з іншими ноутбуками. Підсвічування клавіатури вимкнено, гучність динаміків була виставлена на 20%, використовувалися режими графічного процесора Стандарт та Оптимізовано, бо інакше тестування пройти було неможливо.
Ноутбук має звичайні показники, як для ігрового пристрою, та без проблем може проробити 3–5 годин.
Висновки
ASUS ROG Strix Scar 17 G733P — один із найпотужніших ноутбуків на ринку, який оснащений топовими та сучасними компонентами. Виконаний в гарному дизайні серії Scar він має продуктивний процесор AMD, здатний скласти конкуренцію Intel Core i9 13-го покоління, особливо у багатопотоковому навантажені. Його доповнює топова відеокарта Nvidia GeForce RTX 4090, яка забезпечує максимальну швидкодію у сучасних проєктах при роздільній здатності Quad HD. А для прийнятного температурного режиму цих компонентів використовується ефективна система охолодження. Звісно, з розгоном, навіть фабричним, впоратися їй дуже важко, але й процесор з графічним адаптером тут не холодніші на ринку, та й обмеження розмірів ноутбука з вагою накладає своє. Обсягу пам’яті DDR5 у 32 ГБ буде достатньо не тільки для ігор, але й для робочих застосунків, а якщо й цього буде замало, то можна буде встановити інші модулі. Не варто забувати й про твердотілий накопичувач, який встановлено місткістю 2 ТБ, з можливістю додавання ще одного. Відповідно до компонентів використовується гарна та яскрава 17,3-дюймова матриця з частотою оновлення 240 Гц й підтримкою G-Sync, а також майже повним покриттям діапазону кольорів DCI P3, що дозволяє не тільки з комфортом розважатися та проводити час в іграх, а й працювати з графічним та відео контентом. До цього додамо сучасні інтерфейси на кшталт WiFi 6E, 2.5Gb Ethernet, USB 3.2 Gen2 Type-C з підтримкою DisplayPort та отримаємо пристрій, готовий до будь-якого сценарію використання. Ще й вебкамера з’явилася, чого не було в старих Scar, а у комплекті постачання є непогана дротова мишка та фірмовий рюкзак. Ось тільки коштує такий лептоп майже 4,5 тис. доларів, що можуть дозволити собі лише забезпечені користувачі або ті, кому потрібна по роботі потужна та мобільна конфігурація. Але за якість та продуктивність, як то кажуть, треба платити, тим паче, що продукція конкурентів знаходиться на тому самому ціновому рівні.