Огляд та тестування ноутбука ASUS ExpertBook B7 Flip на базі процесора Intel Core i7-1195G7 та інтегрованої графіки Iris Xe Graphics

Екран

ASUS ExpertBook B7 Flip має 14″ (302х188 мм) глянцевий сенсорний дисплей, прикритий захисним склом Corning. З суб'єктивної точки зору екран вийшов доволі специфічним — кути огляду ніби то присутні, але при найменшому відхиленні від перпендикуляра в будь-яку сторону яскравість починає стрімко падати без інверсії кольорів. Глянцеве покриття екрана робить його нечитабельним при яскравому зовнішньому освітленні. До того, тут присутня навіть спеціальна функція ASUS PrivateView, при мануальній активації якої кут огляду обмежується до 45 градусів від площини екрана. Тоді ніхто крім користувача, що дивиться прямо в екран, не зможе нічого розібрати на ньому.

ASUS ExpertBook B7 Flip

Тут встановлена матриця BOE NE140WUM-N65 зі співвідношенням сторін 16:10 та частотою кадрової розгортки 60 Гц. Підтримується стилус та одночасне розпізнавання 10 дотиків пальців.

ASUS ExpertBook B7 Flip

За нашим вимірюванням екран забезпечує покриття колірного простору sRGB на рівні 93% та Adobe RGB 67%.

ASUS ExpertBook B7 Flip

Яскравість регулюється в діапазоні від 23 до 440 кд/м². Коефіцієнт контрастності знаходиться на рівні 3000:1. Усі наступні вимірювання проводилися при яскравості 120 кд/м².

Колірна температура завищена до рівня 7400K, особливо при яскравості нижче 50%. Спостерігається незначне відхилення гамма-кривих.

ASUS ExpertBook B7 FlipASUS ExpertBook B7 FlipASUS ExpertBook B7 FlipASUS ExpertBook B7 Flip

Екран забезпечує достатньо точну передачу кольорів із середнім відхиленням DeltaE менш як 1 по всім кольорам окрім світло-сірого.

ASUS ExpertBook B7 Flip

Загалом екран дуже хороший, як для робочого ноутбуку, але його використання в планшетному режимі має певні обмеження.

Внутрішня будова

На зворотньому боці нижньої панелі ноутбука є як пластикові елементи для підвищення жорсткості, так і ряд м'яких прокладок проти шуму та вібрацій.

ASUS ExpertBook B7 Flip

Батарея на 63 Вт·г знаходиться в передній частині корпусу, в області під долонями. На передній грані облаштовано два акустичних динаміки, а по боках від батареї закріплені антени бездротового зв'язку. Материнська плата та все інше розташовано під клавіатурою. Переважна більшість зовнішніх портів посилена додатковими кріпленнями та гвинтами.

ASUS ExpertBook B7 Flip

Під сріблястою металевою накладкою по центру прихований накопичувач SSD NVMe M.2 (2280) на 1 ТБ від Samsung (MZVL21T0HCLR-00B00). Вільного місця та роз'ємів для встановлення додаткових дисків немає.

ASUS ExpertBook B7 Flip

Під чорною накладкою, праворуч від системи охолодження є два роз'єми SO-DIMM під оперативну пам'ять. Один із них зайнятий планкою DDR4-3200 виробництва Micron (MTA16ATF4G64HZ-3G2E2) на 32 ГБ. У другий слот можна поставити аналогічну пам'ять. Допустимий загальний об'єм складає до 64 ГБ, а ще тоді можна збільшити швидкість шляхом увімкнення двоканального режиму.

ASUS ExpertBook B7 Flip

Система охолодження представлена відцентровим вентилятором з трьома тепловими трубками, та має три режими роботи: тихий, стандартний та ефективний. У перших двох роботу вентилятора не чутно взагалі.

ASUS ExpertBook B7 Flip

Мобільний енергоефективний процесор Intel Core i7-1195G7 із сімейства Tiger Lake-U з архітектурою Willow Cove налічує чотири фізичні ядра з Hyper-Threading, що дозволяє обробляти вісім потоків даних. При базовій частоті 2,9 ГГц максимальна частота Boost-режиму може досягати 5 ГГц.

ASUS ExpertBook B7 Flip

Встановлена пам'ять обсягом 32 ГБ, що працює в одному каналі на частоті 3200 МГц із затримками 22-22-22-52-1Т.

ASUS ExpertBook B7 FlipASUS ExpertBook B7 Flip

Для обробки та виводу зображення ноутбук покладається на вбудований графічний чип Intel Iris Xe Graphics.

ASUS ExpertBook B7 Flip

Програмне забезпечення

ASUS ExpertBook B7 Flip працює під керуванням операційної системи Windows 10 Pro.

ASUS ExpertBook B7 Flip

Програма MyASUS дозволяє налаштовувати всі необхідні параметри пристрою. Зокрема режим споживання батареї, продуктивність заліза та режим роботи вентилятора, якість зображення на екрані, аудіосистему, мікрофон, бездротове підключення та багато чого іншого.

ASUS ExpertBook B7 Flip

Ефективність системи охолодження

Система охолодження ноутбука тісно пов'язана на програмному рівні з режимом роботи та тепловиділенням центрального процесора. Крім того, велике значення грає те, чи працює пристрій від розетки, чи від батареї. Лише в першому випадку процесор розкривається на повну. Отже, перший режим роботи «тихий». При ньому частота CPU не перевищує 1,2 ГГц при постійному навантаженні. Вентилятор ледве чути, а температури не сягають більше ніж 58 градусів. В «збалансованому» режимі частоти тримаються на рівні 1,9 ГГц, максимальні температури вирівнюються в межах 70 градусів, вентилятор стає добре чути. В «продуктивному» режимі живлення та частоти процесора обмежуються лише тепловиділенням, а вентилятор працює досить гучно. Спочатку частота стрибає до 5 ГГц, а температури миттєво зростають до 96 та більше градусів. Починається тротлінг, який триває приблизно 20 секунд, поки на повну швидкість не вийде система охолодження. Після цього частота стабілізується на 2,4 ГГЦ по всім ядрам, а температура не перевищує 86 градусів під постійним навантаженням. Ноутбук випробовувався у стрес-тесті AIDA64 при температурі навколишнього середовища у 26,5 градусів Цельсія.

ASUS ExpertBook B7 Flip

Тривале навантаження прогріває корпус в центральній верхній частині клавіатури до 43 градусів, що відчувається як помірне тепло. В усіх інших місцях температура нижче або дорівнює нагріву тіла здорової людини.

ASUS ExpertBook B7 Flip