Екран
Acer Nitro 14 (AN14-41) в нашій комплектації оснащений IPS-панеллю AUO B145QAN01.J зі співвідношенням сторін 16:10 та матовим покриттям. Вона має частоту оновлення 120 Гц та діагональ 14,5 дюйма (36,8 см) з роздільною здатністю 2560x1600 точок (WQXGA).
Щільність пікселів — 216 ppi, а їх крок складає 0,12x0,12 мм. Таким чином, екран можна вважати «Retina» при перегляді з відстані не менше 43 см (це базується на щільності пікселів і типовій відстані перегляду, на якій людське око не може розрізнити окремі пікселі).
Тестування здійснювалося за допомогою приладу X-Rite i1 Display Pro. Тести проводилися в операційній системі Windows 11. Використані програмні застосунки: Argyll CMS 2.3.1, DisplayCAL 3.8.9.3, HCFR Colorimeter 3.5.2. Яскравість виставлена на рівні 120 кд/м².
Загалом, дисплей залишив приємне враження. Екран має 97,6% охоплення sRGB та чудову точність кольорів (середнє dE 0,19!). Максимальна яскравість сягає 342 кд/м². При роботі від RTX 4060 доступна підтримка NVIDIA G-SYNC, що чудово укладається в геймерський характер ноутбука.
Внутрішня будова
Перед тим, як відкрити корпус, подивимося на дані HWiNFO64, CPU-Z та GPU-Z:
Для розбирання ноутбука треба відкрутити дев’ять гвинтиків та зберігати певну акуратність у знятті нижньої кришки з її пластикових кріплень по периметру.
Система охолодження має чудовий вигляд для такого компактного ноутбука. Вона складається з двох довгих товстих теплових трубок, спільних для CPU і GPU та двох вентиляторів. Як термоінтерфейс використовується рідкий метал, що має забезпечити кращий теплообмін між процесором та системою охолодження.
ОЗП розпаяна, залежно від конфігурації, це 16 або 32 ГБ пам'яті LPDDR5x-6400 МГц, яка працює у двоканальному режимі. Щодо сховища, то є лише один слот M.2, сумісний з SSD Gen 4 формфактору 2280. Наш пристрій оснащений SSD SK Hynix HFS001TEJ9X125N місткістю 1 ТБ. За відвід тепла від нього відповідає радіатор, закріплений на кришці корпусу.
Адаптер Wi-Fi та Bluetooth розташований під лівим вентилятором. Це Mediatek MT7922A22M з підтримкою Wi-Fi 6E та Bluetooth 5.2.
Ноутбук має 4-комірковий літій-полімерний акумулятор власного виробництва Acer ємністю 76 Вт·год. По боках від нього розташовані динаміки акустичної системи.
Програмне забезпечення
З заводу, згідно з наліпкою на коробці, ноутбук постачається з операційною системою Windows 11 Pro — але не факт, що на українському ринку буде те саме.
Як й має бути для продукту лінійки Nitro, ноутбук сумісний з застосунком Nitro Sense. До того, є окрема апаратна клавіша на клавіатурі для його виклику.
Найважливіша вкладка це «Сценарій», де знаходиться керування профілями роботи, від чого напряму і дуже сильно залежить швидкодія! Тут можна вибрати між режимами «Тихий», «Збалансований», «Продуктивність» та «Турбо» при роботі від блока живлення та «Еко» або «Збалансований» при роботі від батареї. Кожен з цих режимів по-різному налаштовує баланс між продуктивністю, температурою та шумом системи охолодження. Тут же знаходяться більш детальні налаштування роботи вентиляторів, а також «Освітлення Pulsar», де можна обрати режим роботи підсвітки клавіатури. Вкладка «Менеджер сценарію» дозволяє автоматизувати налаштування залежно від активних програм. Це дуже зручно, якщо ви хочете, щоб ноутбук автоматично перемикався в режим високої продуктивності при запуску ігор, і повертався до енергоефективного режиму при роботі з офісними програмами.
Крім Nitro Sense, на Nitro 14 працює застосунок Acer PurifiedVoice AI для покращення роботи мікрофонів, Purified View для налаштувань вебкамери та Acer QuickPanel для швидкого виклику цих двох програм.
Нагрів та шум
Для користувача в сенсі нагріву, шуму та енергоспоживання фактично важливі два режими використання: або звичайна офісна робота, або ігри — тобто, мінімальний та максимальний режими «з реального світу». Заміри проводилися при температурі 26 градусів у приміщенні. Для навантаження використовувався PC Mark 10 та 3DMark Time Spy, тестування відбувалося у режимі Nitro Sense — «Продуктивність». Температури замірялися в дев’ятьох місцях корпусу.
В простої чи офісному навантаженні шум не підіймався вище 33 дБ, а споживання складало до 50 Вт (причому частіше менше, адже в простої Nitro 14 споживає 31 Вт).
Під навантаженням 3DMark температури корпусу дещо піднялися, але нічого такого, що можна було б назвати дискомфортним. Шум на рівні 42 дБ також приємно порадував. Споживання склало 129 Вт.
Як бачимо, система охолодження Acer Nitro 14 досить ефективно справляється з відведенням тепла навіть при максимальному навантаженні. Режим «Турбо» дозволяє досягти максимальної продуктивності GPU ціною дещо підвищеного рівня шуму. Для більшості користувачів оптимальним буде режим «Продуктивність», який забезпечує хороший баланс між швидкодією та акустичним комфортом.