Наразі AMD та NVIDIA готуються до відновлення поставок ШІ-прискорювачів до Китаю. Обидві компанії подали заяви на отримання відповідних експортних ліцензій ще кілька тижнів тому, й днями з’явилися цікаві подробиці про умови з боку уряду США. За даними Bloomberg, для отримання експортних ліцензій «червоні» й «зелені» погодилися виплачувати Сполученим Штатам 15% від виторгу в Китаї.
AMD та NVIDIA не хочуть відмовлятися від бізнесу в Китаї, адже на горизонті маячать мільярди доларів виторгу, а заодно і чистого прибутку. Й уряд США теж хотів би отримати свою частку, тому він фактично продав необхідні експортні ліцензії за 15% виторгу. Йдеться про продажі ШІ-прискорювачів NVIDIA H20 й AMD Instinct MI308, які були створені з урахуванням вимог Сполучених Штатів спеціально для китайського ринку.
Передчуваючи чудові продажі, NVIDIA вже замовила TSMC виробництво додаткових 300 тисяч процесорів для прискорювача H20. Складські запаси цієї моделі оцінюються на рівні 600–700 тисяч пристроїв, тобто завдяки новим експортним ліцензіям «зелені» розраховують поставити до Китаю близько мільйона таких ШІ-прискорювачів.
