З'явилися нові подробиці про техпроцес Intel 3

Компанія Intel поділилася новими подробицями про технологію виробництва напівпровідників Intel 3. Першими чипами на новому техпроцесі стануть серверні процесори Xeon 6700 Sierra Forest, які були представлені на виставці Computex 2024.

Це найпередовіший техпроцес з використанням транзисторів FinFET та EUV-літографії. Щільність транзисторів у нових чипах збільшиться на 10%, а продуктивність зросте на 18% за тієї ж потужності. І це суттєвий технологічний прогрес, який Intel досягнула лише за один рік з моменту запуску виробництва за технологією Intel 4.

Техпроцес Intel 3 досяг своєї виробничої готовності в кінці минулого року, а тепер компанія починає випускати великі партії чипів на заводі в Ірландії.

Intel 3 включає кілька варіантів, розроблених під чипи різної спеціалізації. Intel 3-T є розвитком базового варіанта техпроцесу з підтримкою з'єднань TSVs для чипів з 3D-стеком. Цей техпроцес орієнтований на високопродуктивні чипи, де потрібна інтеграція кількох компонентів в один чип, у тому числі для чипів штучного інтелекту. Техпроцес Intel 3-E розроблений для рішень з великим набором входів/виходів для зовнішніх інтерфейсів. Intel 3-PT поєднує всі особливості в єдиному техпроцесі з додатковими поліпшеннями, в том числі TSV з меншим кроком 9 мкм та варіанти гібридного з'єднання вищої щільності.

Intel 3-PT забезпечує унікальне поєднання продуктивності та гнучкості для широкого спектра чипів. Тому компанія припускає, що саме він стане основним техпроцесом для внутрішнього виробництва та сторонніх замовників протягом кількох років.

Intel 3 є проміжним етапом перед переходом до RibbonFET та ангстремної ери у майбутніх техпроцесах Intel 20A та Intel 18A.

Джерело:
Wccftech

Обговорити в форумі (коментарів: 22)

Всі новини за 19.06.2024 [ стрічка ]

Останні огляди: