Процесори AMD Ryzen 8000 для платформи AM5 отримають ядра Zen 5 та графіку Navi 3.5

У рамках недавньої презентації Meet the Experts компанія AMD поділилася з партнерами своїми планами щодо настільної платформи AM5. Зокрема, «червоні» розраховують, що її життєвий цикл триватиме щонайменше до 2026 року. А наступного року асортимент процесорів AM5 поповнить лінійка чипів Ryzen 8000, в якій будуть об'єднані x86-ядра Zen 5 та графічний блок з архітектурою Navi 3.5.

AMD

Цікаво, що AMD вже згадувала покращену архітектуру Navi 3 у своїх презентаціях. Вона фігурувала під позначенням Navi 3+ та використовуватиметься у гібридних процесорах Strix Point для ноутбуків. Ймовірно, цей кристал з часом з'явиться і в процесорах для настільних комп'ютерів. Про попередні специфікації APU Strix Point ми розповідали в окремому матеріалі.

Також варто звернути увагу на той факт, що AMD приписує актуальній лінійці Ryzen 7000 комбінацію ядер Zen 4 та графічного блоку Navi 3.0. Це підтверджує наміри випустити гібридні чипи Phoenix для платформи AM5. Нагадуємо, що доступні сьогодні процесори Ryzen 7000 оснащені графікою RDNA 2-го покоління (тобто Navi 2.0).

AMD

Якщо говорити про CPU Ryzen 8000 (Granite Ridge) із чиплетним дизайном, то малоймовірно, що вони отримають оновлений графічний блок. За попередньою інформацією, в них AMD використовуватиме практично той же 6-нм кристал вводу-виводу, що і в Ryzen 7000 (Raphael). Водночас чиплети Zen 5 будуть випускатися за більш досконалою (щодо 5-нм) технологією. Максимальне число x86-ядер складе 16 штук, як і в актуальної лінійки.

Джерело:
Twitter

Обговорити в форумі (коментарів: 25)

Всі новини за 05.06.2023 [ стрічка ]

Останні огляди: