Der8auer заглянув під кришку серверного процесора Intel Sapphire Rapids

Німецький оверклокер Роман «der8auer» Хартунг, відомий своєю любов'ю до «скальпування» процесорів, днями добрався до CPU Sapphire Rapids. Він придбав інженерний зразок з маркуванням «Xeon vPRO XCC QWP3» на майданчику eBay та відразу почав вивчати, що знаходиться у нього під теплорозподільною кришкою.

Intel Sapphire Rapids

Нагадаємо, серверні процесори Intel Sapphire Rapids виготовляються за 10-нм технологією та призначені для платформи LGA4677 з 8-канальною пам'яттю DDR5. Відмітною рисою нового покоління CPU Xeon є багаточипове компонування, причому деякі моделі також мають вбудований буфер HBM2E. У продаж чіпи Sapphire Rapids надійдуть до кінця цього року.

Intel Sapphire Rapids

«Скальпування» процесора LGA4677 виявилося непростим завданням. Зрештою Роману вдалося зняти теплорозподільну кришку, але при цьому інженерний зразок CPU Sapphire Rapids був пошкоджений. Втім, збереження його працездатності не було першочерговою задачею.

Intel Sapphire Rapids

Під кришкою Xeon vPRO XCC QWP3 були виявлені чотири окремих кристали площею близько 400 мм², об'єднаних через шину EMIB. Одна така мікросхема містить 16 ядер Golden Cove, що теоретично дозволяє налагодити випуск 64-ядерних процесорів. Попри це, у топових CPU Sapphire Rapids чіпмейкер залишить активними 56 ядер, тобто по 14 ядер на кристалі.

Intel Sapphire Rapids

Офіційна презентація нового покоління серверних процесорів Intel Xeon має відбутися ближче до середини цього року. Варто додати, що компанія також працює над сімейством Sapphire Rapids-X для нової HEDT-платформи. Вона замінить собою довгожительку LGA2066 (Basin Falls), випущену у 2017 році.

Обговорити в форумі (коментарів: 19)

Всі новини за 14.01.2022 [ стрічка ]

Останні огляди: