Огляд процесорного кулера APNX AP1-V ARGB

Нещодавно відбувся дебют першого кулера від APNX під назвою AP1-V ARGB. Система охолодження має на борту конструкцію з п’ятьма тепловими трубками, розміщеними у рамі з алюмінієвого сплаву. Велика увага приділена формі та дизайну, тому цікаво, чи вдалося APNX поєднати ефектний вигляд та гарну ефективність.

APNX AP1-V ARGB

Технічні параметри

Виробник APNX
Модель AP1-V ARGB
Сумісність с процесорними роз'ємами Intel LGA 1700/1200/115X, AMD AM4/AM5
Розмір радіатора (ДхШхВ), мм 128x76,5x157
Розмір вентилятора (ДхШхВ), мм 120x120x25
Матеріал та конструкція радіатора односекційна вертикальна конструкція з алюмінієвих пластин, пронизаних п’ятьма мідними тепловими трубками, діаметром 6 мм, розташованими U-подібно, з прямим контактом
Вага радіатора, г 788
Кількість пластин радіатора, шт. 49
Товщина пластин, мм 0,5
Відстань між пластинами, мм 2
Розрахована площа радіатора, см² ~5 858
Модель вентилятора AeroCool (без маркування)
Швидкість вентилятора, об/хв 600–1800 з ШІМ
Об'єм повітряного потоку, м³/г 129,6
Рівень шуму вентилятора, дБ (А) 16,1-32,8
Статичний тиск, мм води 3,36
Тип вальниці вентилятора Гідравлічна
Очікуваний наробіток на відмову, год н/д
Номінальна напруга вентилятора, В 12
Сила току вентилятора, А 0,32
Енергоспоживання вентилятора, Вт 3,84
Особливості Зовнішня рама (кожух) радіатора з алюмінієвого сплаву
Середня вартість, грн 1 999
 

Комплект постачання

Кулер постачається у коробці біло-сірого кольору, на передній частині якої можна побачити зображення кулера, назву бренда та модель, а всі характеристики описані на протилежній грані.

APNX AP1-V ARGBAPNX AP1-V ARGB

Всередині радіатор розміщений в картонному каркасі, а знизу для захисту підошви також мається ущільнювач зі спіненого поліетилену.

APNX AP1-V ARGB

Окрім кулера в окремій внутрішній коробці можна знайти наступні елементи:

  • підсилювальна пластина для роз'ємів Intel LGA1700/1200/115x;
  • універсальна рама кріплення для Intel та AMD;
  • чотири блакитні пластикові підпори для роз'ємів Intel LGA 1700/1200/115x;
  • чотири гвинти кріплення рами для Intel LGA 1700/1200/115x;
  • чотири червоні пластикові підпори для роз'ємів AMD AM5/AM4;
  • чотири гвинти кріплення рами для AMD AM5/AM4;
  • термопаста та лопатка для її нанесення;
  • інструкція зі встановлення.

APNX AP1-V ARGB

Зовнішній вигляд та конструкція

APNX AP1-V ARGB це однобаштовий кулер, який отримав гарний кожух з алюмінієвого сплаву. З одного боку він має декоративну функцію, а з іншого — виконує роль кожуха, тому весь потік вентилятора проходить, власне, наскрізь радіатора.

APNX AP1-V ARGB

За дизайном ця система охолодження візуально дуже гармонує з корпусом цього ж виробника — APNX C1, який нещодавно вже був у нас на огляді.

APNX AP1-V ARGBAPNX AP1-V ARGB

Висота від процесора до краю кожуха становить 157 мм, ширина — 128 мм. Глибина кулера дорівнює 76,5 мм, та виробником не передбачено встановлення додаткового вентилятора на задню частину радіатора.

APNX AP1-V ARGBAPNX AP1-V ARGBAPNX AP1-V ARGBAPNX AP1-V ARGB

Комплектний вентилятор типорозміром 120 мм від бренду AeroCool має спеціальну конструкцію — фактично тут присутня тільки задня частина рами. Будь-яке маркування моделі відсутнє. На корпусі вентилятора є по два отвори на кожен кут, один з яких призначено для прикручування кожуху, а за другий чіпляється скоба кріплення вентилятора до радіатора.

APNX AP1-V ARGB

На зворотній стороні пропелера є антивібраційні спінені вставки. Швидкість може регулюватися від 600 до 1800 об/хв за допомогою ШІМ.

APNX AP1-V ARGBAPNX AP1-V ARGB

Навколо двигуна вентилятора знаходяться ARGB-світлодіоди для підсвітки.

APNX AP1-V ARGBAPNX AP1-V ARGBAPNX AP1-V ARGB

Від 900 до 1100 об/хв вентилятор працює тихо і його майже не чути. Починаючи з відмітки у 1200 обертів на хвилину рівень шуму становить близько 37,6 дБ (А), що стає вже трохи відчутним, але у корпусі на тлі інших компонентів навряд чи буде виділятися. Вже з 1400 об/хв вентилятор стає гучним й показник шуму складає 42,6 дБ (А), але будь-яких вібрацій чи сторонніх призвуків при цьому не помічено. Максимально вентилятор може сягати швидкості у 1800 об/хв — це дозволить мати сильніший повітряний потік, але й шум підійметься до рівня у 49,8 дБ (А).

APNX AP1-V ARGB

Вентилятор знаходиться всередині кожуха і не буде перекривати слоти оперативної пам’яті. Радіатор має фактичну глибину 49 мм, ширину 122 мм та складається з 49 пластин, розташованих з просвітом у 2 мм. Теплові трубки рівномірно розподілені між собою та по боках відносно тіла радіатора, саме там де він найкраще продувається вентилятором.

APNX AP1-V ARGB

Пластини, трубки та верхня частина підошви має глянцеве покриття чорного кольору. Теплові трубки мідні, а пластини виконані з алюмінію. Загальна площа розсіювання тепла дорівнює приблизно 5858 см².

APNX AP1-V ARGBAPNX AP1-V ARGBAPNX AP1-V ARGB

Радіатор виконано з прямим контактом термотрубок до кришки процесора, трубки якісно запресовані у поперечну пластину та відфрезеровані.

APNX AP1-V ARGB

Підошва має ідеально рівну площину, без горбиків та ямок, приклавши рівну лінійку не бачимо жодних дефектів.

APNX AP1-V ARGBAPNX AP1-V ARGB

Основа не дзеркальна та якщо поглянути ближче, то помітні радіальні сліди від фрезерування. Підошва має габарити 38x45 мм.

APNX AP1-V ARGBAPNX AP1-V ARGB

Поперечна пластина, що притискає кулер до процесора, запресована до трубок. З обох боків пластини розташовано по одному гвинту під хрестову викрутку зі шліцом та пружиною.

APNX AP1-V ARGB

Відбиток термопасти свідчить про відмінний, рівномірний та надійний притиск по всій площині процесора. Це результат рівної підошви кулера, видно тільки смужки термопасти в місцях стиків термотрубок.

APNX AP1-V ARGBAPNX AP1-V ARGB